Region Eagle Beach

Karaiby
Eagle Beach nazywana jest najpiękniejszą plażą świata. Usytuowana w północnej części Aruby, w niewielkiej odległości od stolicy kraju, Oranjestad i międzynarodowego lotniska im. Królowej Beatrix, ciągnie się pasmami białego, delikatnego i ciepłego piasku, przy którym rozlokowane są liczne hotele, kasyna, dyskoteki i kluby. Plaża ta, podobnie jak jej okolice, tłumnie odwiedzana jest przez urlopowiczów z całego świata, co przez cały rok zapewnia wakacyjną atmosferę i zabawę w międzynarodowym towarzystwie.

Położenie i historia

      Aruba jest niewielką wysepką na Morzu Karaibskim w archipelagu Małych Antyli niedaleko wybrzeży Wenezueli. Została odkryta przez Europejczyków w XV wieku, a w XVII wieku włączona do archipelagu Antyli Holenderskich. Współcześnie jest krajem samorządnym, jednak powiązanym z Holandią osobą gubernatora, który w porozumieniu z Królestwem Holandii zarządza m.in. polityką zagraniczną. Wielonarodowościowe społeczeństwo Aruby żyje na wysokim poziomie (są to potomkowie Hiszpanów, Holendrów, Afrykańczyków, Portugalczyków i wielu innych przybywających na wyspę czy to w okresie kolonizacji, czy wtedy, gdy w XIX wieku trwała tzw. gorączka złota, lub też w czasie, gdy w XX wieku powstawały na wyspie rafinerie). Porozumiewają się w języku hiszpańskim, niderlandzkim, lokalnym papiemento, a z uwagi na to, że cała wyspa to niemal jeden, wielki kurort, swobodnie można posługiwać się językiem angielskim.
      Ze względu na ogromny rozwój turystyki na wyspie, Aruba być może jest najmniej "karaibska" ze wszystkich Wysp Karaibskich, a najbardziej międzynarodowa; jednak i tutaj znajdziemy egzotyczną roślinność, piękne krajobrazy, zasmakujemy lokalnej kuchni opartej na rybach i owocach morza oraz skosztujemy prawdziwe karaibskiego trunku – rumu. Największym atutem Aruby jest ogromna infrastruktura turystyczna, co czyni ten kraj wyjątkowo atrakcyjnym dla poszukujących spokojnego, wolnego od zmartwień wypoczynku.
Pokaż cały opis


Plaże

      Plaże Region Eagle BeachAruby są czyste, rozległe, jasne, podmywane przyjaznymi falami morskimi, otoczone palmami i piękne. Eagle Beach uchodzi za jedną z najlepszych i najdłuższych na świecie. Panują tam świetne warunki do leniwego plażowania, ale także do surfowania, nurkowania i uprawiania innych sportów wodnych. W okolicy znajdują się liczne wypożyczalnie sprzętu, bezpłatne parkingi i szeregi hoteli, apartamentów i kwater prywatnych wraz z kompleksami restauracji serwujących lokalne i międzynarodowe potrawy, barów z kolorowymi drinkami, głośnych dyskotek i kuszących kasyn. Możliwości spędzenia udanych wakacji jest mnóstwo, od popularnych ofert all inclusive po last minute. Nic dziwnego, że plaże Aruby nazywane są rajskimi, a znajdujące się tam miejsca, w których można się zabawić - karaibskim Las Vegas.
      W pobliżu usytuowane są również inne, podobnie świetne jak Eagle Beach, plaże – Malmok Beach, Boca Beach, Arashi Beach i inne. Najpopularniejsza Region Eagle Beachto położona w najbliższym sąsiedztwie Palm Beach, która znajduje się kilkanaście kilometrów dalej. Wieją tu spokojniejsze wiatry, idealna jest więc dla miłośników pływania i nurkowania oraz dla tych, którzy uwielbiają spacery o zachodzie słońca w niezwykłej, bajkowej scenerii.

Zwiedzanie

      Całe północne wybrzeże Aruby to wspaniałe, długie pasmo jasnego piasku i hoteli, które wydaje się nie mieć końca. Właściwie nie ma tam bardziej znaczących zabytków czy miejsc nie związanych z plażowaniem albo z rozrywką. W regionie Eagle Beach wyjątkiem jest jedynie Bubali Bird Sanctuary – unikatowe miejsce, w którym stacjonują wędrowne ptaki. Można zaobserwować ich tam ponad 80 gatunków.
      Z Eagle Beach niedaleko do miasta Orjenstad, stolicy Aruby. Zachowały się tam pięknie zdobione w kolonialnym stylu budynki, fort Zoutman z 1796 roku, można też zobaczyć utrzymany w holenderskim klimacie rynek, dom gubernatora albo wybrać się do jednego z trzech muzeów lub na wycieczkę motorówką na rafę koralową.
      Na wschodnim wybrzeżu Aruby znajduje się Park Narodowy Arikok z egzotyczną roślinnością i grotami z naskalnymi malunkami Indian z epoki przedkolonialnej. Pomiędzy parkiem a stolicą usytuowana jest Hooiberg, góra o wysokości 165metrów, z której roztacza się widok na całą wyspę. Na południu Aruby położone są kolejne kurorty z zachwycającymi plażami i hotelami o wysokim standardzie – m.in. Rodgers Beach, Baby Beach i Boca Gardi.

      Na odpoczynek do Eagle Beach na Arubie wybrać można się przez cały rok. Słoneczna pogoda, ciepłe wody Morza Karaibskiego i kilometry czystych plaż to gwarancja udanych, niezapomnianych wakacji.
Zobacz również:
Regiony
Antigua Antigua Położenie        Antigua i Barbuda to małe wyspiarskie państewko (ok. 442 km2), położone na Morzu Karaibskim , w archipelagu Małych Antyli ( Ameryka Środkowa ). W skład państwa wchodzą trzy wysepki : Antigua... Bahamy Bahamy Często chcielibyśmy być Jamesem Bondem i to nie tylko ze względu na jego niezwykłe i ekscytujące kontakty z pięknymi kobietami i szybkimi samochodami. Postać agenta może okazać się kusząca również z powodu miejsc, w których ma on okazję przebywać.... Barbados Barbados Tęsknota za błogim lenistwem oraz ochota na niezobowiązujące, relaksujące, spokojne formy wypoczynku zaprowadzić mogą nas nie gdzie indziej, jak na wyjątkowo słoneczną i wyjątkowo ciepłą wyspę Barbados. Czemu? To właśnie mieszkańców Barbadosu... Bermudy Bermudy Kto nie chciałby zakosztować życia w raju? A komu marzą się chociażby rajskie wakacje ? Chyba wielu chciałoby choć przez chwilę odnaleźć się w jakimś, rajskim świecie. Tym, którzy o tym marzą, bez wahania należy polecić wypoczynek na pięknych,... Bonaire Bonaire Bonaire, czyli wakacje spod znaku słońca i błękitu       Wśród bezkresnych wód Morza Karaibskiego , u wybrzeży Wenezueli , położone są trzy wspaniałe wyspy , wchodzące w skład Antyli Holenderskich i... Guadeloupe Guadeloupe Tysięce kilometrów na zachód od wybrzeży Europy znajduje się archipelag, który kształtem przypomina motyla. Guadeloupe - smagana łagodnym wiatrem, skąpana w słońcu, kołysana falami Oceanu Atlantyckiego i wodami Morza Karaibskiego - wydaje... Kajmany Kajmany Karaiby Francuskie Karaiby Francuskie Na dźwięk słowa Karaiby naszym oczom ukazują się krajobrazy jak z bajki - zielone wyspy, słoneczne plaże oraz piękno bezkresnego, lazurowego morza. Użyczające turystom cienia palmy kokosowe, szum wodospadu, gwarne targowiska pełne egzotycznych... Małe Antyle Małe Antyle Region Curacao Region Curacao Niepisana królowa całego archipelagu       Powszechnie Curacao kojarzy nam się bardziej z nazwą drinku, bądź trunku, na bazie którego drink ten jest sporządzany, zaś istnienia wyspy o tożsamej nazwie mało kto... Region Manchebo Beach Region Manchebo Beach Plażowy raj Aruby        Manchebo Beach to jeden z regionów Aruby – stosunkowo niewielkiej wyspy , razem z Bonaire i Curacao wchodzącej w skład wysp grupy ABC . Sama Aruba zajmuje zaledwie sto... Santa Lucia Santa Lucia Santa Lucia – prawdziwy wypoczynek w karaibskim stylu Położenie        Santa Lucia to państwo położone na Morzu Karaibskim , na wyspie o tej samej nazwie. Wyspa należy do archipelagu Wysp... Wyspa Martynika Wyspa Martynika
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
© 2010 - 2020 Lasty.com.pl