Region Manchebo Beach

Karaiby
Plażowy raj Aruby

      Manchebo Beach to jeden z regionów Aruby – stosunkowo niewielkiej wyspy, razem z Bonaire i Curacao wchodzącej w skład wysp grupy ABC. Sama Aruba zajmuje zaledwie sto osiemdziesiąt tysięcy kilometrów kwadratowych i zamieszkiwana jest przez niewiele ponad sto tysięcy osób. Położona niedaleko Wenezueli, wchodzi w obręb Antyli Holenderskich i nie bez powodu określana jest mianem One Happy Island – tu bowiem zmęczeni wielkomiejskim zgiełkiem turyści mogą w ciszy i spokoju rozkoszować się urokami urlopu, godzinami wylegiwać się na słonecznych plażach i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Owe plaże stanowią zresztą jej największy atut – tutejsze brzegi to nic innego, jak wspaniałe, imponujących rozmiarów połacie naturalnych, białych plaż, gotowych ugościć całe rzesze przyjezdnych. Nie powinien dziwić więc fakt, że to turystyka jest główną gałęzią tutejszego przemysłu – tym bardziej, że Arubę rokrocznie odwiedza wiele tysięcy gości. Nie tylko na plażach powinniśmy spędzać jednak swoje wczasy Aruba może poszczycić się także piękną, holenderską zabudową, sięgającą jeszcze czasów kolonialnych, którą warto byłoby osobiście zobaczyć.

Klimat i historia

      Z racji tego, że na Arubie panuje suchy, upalny klimat, a ilość opadów jest niewielka, występują tu skromne warunki glebowe, a – co za tym idzie – roślinność również jest dość uboga. Wszystko to sprawia, że dominantą tutejszej scenerii są kaktusy, aloesy (będące zresztą głównym towarem eksportowym Aruby) i drzewa divi-divi, niewymagające częstego nawadniania.
      O historii wyspy nie wiemy sporo – zanim odkryli ją hiszpańscy żeglarze, należała do Indian Arawaków. Do dziś zachowało się niewiele pozostałości z tamtego okresu, choć wciąż podziwiać można jaskinie z malowidłami naściennymi oraz naczynia ceramiczne. Losy Aruby można uznać za dość burzliwe – ponieważ uważano ją za wyspę ubogą, nienadającą się na uprawę ani żaden dochodowy przemysł, stała się ona kryjówką dla piratów, grabiących wody Karaibów. Dopiero w wieku XVII wyspa została włączona do Antyli Holenderskich. Największe miasta Aruby to obecnie Oranjestad, będący jednocześnie jej stolicą, Barcadera, Santa Cruz, Druif oraz Sint Nicolaas.
Pokaż cały opis

      Jeżeli Region Manchebo Beachchodzi o kwestię komunikacji, na wyspie najczęściej usłyszymy język papiamento, stanowiący dialekt hiszpańsko – portugalsko – holendersko – angielski, bądź sam holenderski, będący tu językiem urzędowym. Ponieważ jednak Arubę odwiedzają całe zastępy turystów, spora liczba mieszkańców posługuje się również angielskim bądź hiszpańskim.

Atrakcje turystyczne

      Manchebo Beach usytuowane jest pomiędzy rejonami Eagle Beach i Druif Beach, w niedalekim sąsiedztwie Oranjestadu. To bodaj największy region Aruby, odznaczający się niesamowitymi plażami i dostępem do fenomenalnych wód Morza Karaibskiego. Z racji tak korzystnego położenia, odwiedzający Arubę turyści mogą liczyć na bogaty wybór sportów wodnych. Na czołówkę wybija się oczywiście windsurfing wraz z nurkowaniem i snorkelingiem, którym sprzyja przezroczystość tutejszych wód i możliwość niczym niezakłóconej obserwacji podwodnych przestworzy.
      To jednak plaże są tym, co turystów może przyciągać tu najbardziej – usypane białym piaskiem, muskane przez turkusowe, morskie fale, Region Manchebo Beachstanowią fenomen sam w sobie, będąc rajem tak dla miłośników plażowania, jak i fotografii. W rejonie Manchebo Beach znajdują się również hotele, w tym te o najwyższym standardzie. I tak, decydując się na wypoczynek w jednym z tutejszych ośrodków, zapewniamy sobie dostęp do centrów Spa i fitness, saun, łaźni parowych, kortów tenisowych, restauracji, prywatnych basenów, pól golfowych i wielu, wielu innych. Wymagającym proponujemy skorzystanie z opcji all inclusive, która obok całodniowych posiłków i przekąsek zapewni nam nielimitowany dostęp do lokalnych napojów i alkoholi.
      W pobliżu Manchebo Beach znajduje się również luksusowe kasyno Alhambra, cała sieć restauracji, galerii handlowych i sklepów, które zagwarantują nam całodniową rozrywkę. Większość kompleksów zaplanowano w iście karaibskim stylu, co dodaje scenerii specyficznego, nadmorskiego klimatu. W niedalekiej odległości od Manchebo znajduje się wspomniana już stolica Aruby, stanowiąca zarazem jej największe miasto. Oranjestad liczy sobie około trzydziestu pięciu tysięcy mieszkańców i zdominowane jest przez architekturę typowo holenderską, choć da się tu zaobserwować już lokalne wpływy. Co ciekawe, miasto zbudowano wokół Fortu Zoutman, wzniesionego w 1796 roku, poza którym zwiedzić wypada tutejszy port oraz Wieżę Wilhelma III.

Gwarancja słońca i dobrej zabawy

      Manchebo Beach słynie również z tego, że znajdują się tu plaże dla naturystów, choć nie dla wszystkich może być to jej atutem – o wiele swobodniej poczują się tu zapewne ludzie młodzi, niż rodziny z małymi dziećmi czy osoby starsze. Na Arubie znajduje się jednak tak imponująca liczba plaż, że z wyborem tej właściwej nie powinniśmy mieć większego problemu. Zazwyczaj plaże te nie są zbyt zatłoczone, co sprawia, że rejon ten wybierany jest przez zwolenników spokojnych wakacji, raczej stroniących od gwaru i szumu niezliczonych zastępów wycieczkowiczów. Wszystko zależy jednak od pory roku, a nawet dnia tygodnia. Ze względu na swoje położenie cała wyspa charakteryzuje się jednak wysokimi temperaturami, dzięki czemu staje się atrakcyjna tak latem, jak i zimą. Jeśli jednak na urlop zdecydujemy się w najbardziej upalne miesiące roku, najlepszym wyborem będzie dla nas hotel, wyposażony w klimatyzację – pozwoli nam to lepiej znieść niedogodności suchego i stosunkowo gorącego klimatu. To jednak, co jest pewne, to fakt, że błękit tutejszych wód i biel plażowych piasków zachwyci każdego, kto zdecyduje się odwiedzić region Manchebo Beach – bez względu na to, czy w czasie swoich wakacji zechce oddawać się tu wodnemu szaleństwu, czy wylegiwać na plaży z dobrą gazetą w ręku.
Zobacz również:
Regiony
Miasta
Antigua Antigua Położenie        Antigua i Barbuda to małe wyspiarskie państewko (ok. 442 km2), położone na Morzu Karaibskim , w archipelagu Małych Antyli ( Ameryka Środkowa ). W skład państwa wchodzą trzy wysepki : Antigua... Bahamy Bahamy Często chcielibyśmy być Jamesem Bondem i to nie tylko ze względu na jego niezwykłe i ekscytujące kontakty z pięknymi kobietami i szybkimi samochodami. Postać agenta może okazać się kusząca również z powodu miejsc, w których ma on okazję przebywać.... Barbados Barbados Tęsknota za błogim lenistwem oraz ochota na niezobowiązujące, relaksujące, spokojne formy wypoczynku zaprowadzić mogą nas nie gdzie indziej, jak na wyjątkowo słoneczną i wyjątkowo ciepłą wyspę Barbados. Czemu? To właśnie mieszkańców Barbadosu... Bermudy Bermudy Kto nie chciałby zakosztować życia w raju? A komu marzą się chociażby rajskie wakacje ? Chyba wielu chciałoby choć przez chwilę odnaleźć się w jakimś, rajskim świecie. Tym, którzy o tym marzą, bez wahania należy polecić wypoczynek na pięknych,... Bonaire Bonaire Bonaire, czyli wakacje spod znaku słońca i błękitu       Wśród bezkresnych wód Morza Karaibskiego , u wybrzeży Wenezueli , położone są trzy wspaniałe wyspy , wchodzące w skład Antyli Holenderskich i... Guadeloupe Guadeloupe Tysięce kilometrów na zachód od wybrzeży Europy znajduje się archipelag, który kształtem przypomina motyla. Guadeloupe - smagana łagodnym wiatrem, skąpana w słońcu, kołysana falami Oceanu Atlantyckiego i wodami Morza Karaibskiego - wydaje... Kajmany Kajmany Karaiby Francuskie Karaiby Francuskie Na dźwięk słowa Karaiby naszym oczom ukazują się krajobrazy jak z bajki - zielone wyspy, słoneczne plaże oraz piękno bezkresnego, lazurowego morza. Użyczające turystom cienia palmy kokosowe, szum wodospadu, gwarne targowiska pełne egzotycznych... Małe Antyle Małe Antyle Region Curacao Region Curacao Niepisana królowa całego archipelagu       Powszechnie Curacao kojarzy nam się bardziej z nazwą drinku, bądź trunku, na bazie którego drink ten jest sporządzany, zaś istnienia wyspy o tożsamej nazwie mało kto... Region Eagle Beach Region Eagle Beach Eagle Beach nazywana jest najpiękniejszą plażą świata. Usytuowana w północnej części Aruby , w niewielkiej odległości od stolicy kraju, Oranjestad i międzynarodowego lotniska im. Królowej Beatrix, ciągnie się pasmami białego, delikatnego i... Santa Lucia Santa Lucia Santa Lucia – prawdziwy wypoczynek w karaibskim stylu Położenie        Santa Lucia to państwo położone na Morzu Karaibskim , na wyspie o tej samej nazwie. Wyspa należy do archipelagu Wysp... Wyspa Martynika Wyspa Martynika
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
© 2010 - 2019 Lasty.com.pl