Santa Lucia

Karaiby
Santa Lucia – prawdziwy wypoczynek w karaibskim stylu

Położenie

      Santa Lucia to państwo położone na Morzu Karaibskim, na wyspie o tej samej nazwie. Wyspa należy do archipelagu Wysp Zawietrznych, będących częścią Małych Antyli. Santa Lucia zajmuje powierzchnię 616 km2. Pagórkowata wyspa (najwyższy szczyt Mont Gimie 950 m n. p. m.) swój niezwykły krajobraz zawdzięcza wulkanicznemu pochodzeniu. Wzdłuż wybrzeża podziwiać można wspaniałą rafę koralową.

Historia

      Wyspa zamieszkana była przez Karaibów. Nazwę swą zawdzięcza francuskim żeglarzom, którzy rozbili się u jej wybrzeży 13 grudnia 1502 r. w dniu św. Łucji. W kolejnych wiekach była przedmiotem rywalizacji między Anglią a Francją, przechodząc z rąk do rąk 14 razy. Niepodległość Santa Lucia uzyskała dopiero w 1979 roku.

Atrakcje i rozrywka

      Stolicą państwa jest Castries – największe miasto i port na wyspie. Najsłynniejszym zabytkiem miasta jest Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP z 1899 r., położona przy placu Dereka Walcotta, karaibskiego poety, laureata Literackiej Nagrody Nobla.
      Wakacje na wyspie to świetna okazja, aby poznać tajemnicze zakątki tropikalnych lasów deszczowych. W tym celu należy wybrać się na samochodową wycieczkę do Saint Lucia National Rain Forest i podziwiać piękno karaibskiej dżungli.
      W południowej części wyspy znajduje się drugie co do wielkości miasto, Vieux Fort. Warto poświęcić trochę więcej czasu, aby odkryć niepowtarzalny klimat zabytkowego fortu i zobaczyć symbol miasta – przepiękną latarnię morską. Wizyta w Vieux Fort to także okazja do zrobienia zakupów na miejscowym targu.
      Obowiązkowym punktem programu jest wycieczka do miejscowości Soufriere, położonej u stóp wulkanu o tej samej nazwie. Koniecznie odwiedzić trzeba znajdujący się tutaj ogród botaniczny, St. Lucia Botanical Garden, gdzie podziwiać można tropikalną roślinność i niezwykły krajobraz wyspy oraz malownicze wodospady. Kolejną wielką atrakcją Soufriere są naturalne ciepłe źródła – w celach leczniczych przybywał tutaj sam król Ludwik IV. Oszałamiające wrażenie z pewnością zrobi widok dwóch wulkanów, Grand Piton (771 m n. p. m.) i Petit Piton (743 m n. p. m.), które wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Pokaż cały opis

      Wakacje Santa Luciana Karaibach kojarzą się z kolorowymi drinkami, które sączy się wsłuchując się w taneczne rytmy lokalnej muzyki. Już czas spełnić te marzenia i przybyć na wyspę Santa Lucia! Miłośników muzyki jazzowej zapraszamy na coroczną majową imprezę, St. Lucia Jazz Festival, na którą przybywają jazzowe sławy z całego świata.

Plaże

      Najpiękniejsze plaże na wyspie znajdują się w Zatoce Margoit. Piękno tego miejsca urzeka kolejne ekipy filmowe. Malownicze wybrzeże pełne jest knajpek, restauracji oraz miejsc, gdzie wynająć można żaglówkę lub skuter wodny. Turyści licznie ściągają też na plaże położone w stolicy, takie jak Malabar Beach, Choc Beach, i La Toc Beach.

Pogoda

      Panuje tutaj wilgotny klimat podrównikowy, który gwarantuje udaną pogodę. Średnia temperatura roczna to 26-28 °C. Jak na karaibską wyspę przystało, słońce świeci tutaj cały rok.

Transport

      Największe lotnisko na wyspie to Hewanorra International Airport. Do najpopularniejszych środków lokomocji należą taksówki, które mają z góry ustalone ceny na konkretne trasy.

Noclegi

      Ten turystyczny kraj może pochwalić się bardzo różnorodnymi opcjami noclegowymi. Na spragnionych wypoczynku turystów czekają luksusowe apartamenty, hotele z opcją All Inclusive, czy też bungalowy (licznie rozsiane wzdłuż karaibskich plaż). Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!
Zobacz również:
Regiony
Miasta
Antigua Antigua Położenie        Antigua i Barbuda to małe wyspiarskie państewko (ok. 442 km2), położone na Morzu Karaibskim , w archipelagu Małych Antyli ( Ameryka Środkowa ). W skład państwa wchodzą trzy wysepki : Antigua... Bahamy Bahamy Często chcielibyśmy być Jamesem Bondem i to nie tylko ze względu na jego niezwykłe i ekscytujące kontakty z pięknymi kobietami i szybkimi samochodami. Postać agenta może okazać się kusząca również z powodu miejsc, w których ma on okazję przebywać.... Barbados Barbados Tęsknota za błogim lenistwem oraz ochota na niezobowiązujące, relaksujące, spokojne formy wypoczynku zaprowadzić mogą nas nie gdzie indziej, jak na wyjątkowo słoneczną i wyjątkowo ciepłą wyspę Barbados. Czemu? To właśnie mieszkańców Barbadosu... Bermudy Bermudy Kto nie chciałby zakosztować życia w raju? A komu marzą się chociażby rajskie wakacje ? Chyba wielu chciałoby choć przez chwilę odnaleźć się w jakimś, rajskim świecie. Tym, którzy o tym marzą, bez wahania należy polecić wypoczynek na pięknych,... Bonaire Bonaire Bonaire, czyli wakacje spod znaku słońca i błękitu       Wśród bezkresnych wód Morza Karaibskiego , u wybrzeży Wenezueli , położone są trzy wspaniałe wyspy , wchodzące w skład Antyli Holenderskich i... Guadeloupe Guadeloupe Tysięce kilometrów na zachód od wybrzeży Europy znajduje się archipelag, który kształtem przypomina motyla. Guadeloupe - smagana łagodnym wiatrem, skąpana w słońcu, kołysana falami Oceanu Atlantyckiego i wodami Morza Karaibskiego - wydaje... Kajmany Kajmany Karaiby Francuskie Karaiby Francuskie Na dźwięk słowa Karaiby naszym oczom ukazują się krajobrazy jak z bajki - zielone wyspy, słoneczne plaże oraz piękno bezkresnego, lazurowego morza. Użyczające turystom cienia palmy kokosowe, szum wodospadu, gwarne targowiska pełne egzotycznych... Małe Antyle Małe Antyle Region Curacao Region Curacao Niepisana królowa całego archipelagu       Powszechnie Curacao kojarzy nam się bardziej z nazwą drinku, bądź trunku, na bazie którego drink ten jest sporządzany, zaś istnienia wyspy o tożsamej nazwie mało kto... Region Eagle Beach Region Eagle Beach Eagle Beach nazywana jest najpiękniejszą plażą świata. Usytuowana w północnej części Aruby , w niewielkiej odległości od stolicy kraju, Oranjestad i międzynarodowego lotniska im. Królowej Beatrix, ciągnie się pasmami białego, delikatnego i... Region Manchebo Beach Region Manchebo Beach Plażowy raj Aruby        Manchebo Beach to jeden z regionów Aruby – stosunkowo niewielkiej wyspy , razem z Bonaire i Curacao wchodzącej w skład wysp grupy ABC . Sama Aruba zajmuje zaledwie sto... Wyspa Martynika Wyspa Martynika
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
© 2010 - 2020 Lasty.com.pl