Chorwackie Copacabany

Chorwacja » Dalmacja » Omiš
Piaszczystą plażę znajdującą się w Omišu, nad którą trzepocze Błękitna flaga sygnalizująca absolutną czystość morza zachwyceni plażowicze już dawno nazwali według najbardziej znanej plaży Rio de Janeiro, a wpływy brazylijskie rozprzestrzeniły się też na kontynentalną część Chorwacji. Copacabana nad rzeką Savą w Slavonskim Brodzie zachwyca dzieci i dorosłych, kiedy asfalt zaczyna się topić z gorąca. W największym slawońskim mieście Osijeku życie toczy się wolno w swoim tempie, tak więc ludzie lubią wyrzucać niepotrzebne sylaby i swoją Copacabanę nad rzeką Dravą nazwali Kopika, a latem ochłody szukają tu i starzy i młodzi powoli kiwając się w rytm muzyki płynącej z licznych kawiarni.
Kibice, którzy nie wyjechali do dalekiej Brazylii z pewnością będą oglądać mecze na dużych ekranach ustawionych na plażach piaszczystych nad Adriatykiem. Kultowe Bačvice, największa plaża w Splicie, skaczą w rytm trochę innego „sportu“ – tam wymyślono picigin, swojego rodzaju indywidualne siatkówka w płytkiej wodzie, gra się w nią małymi piłkami, a jego czarowi uległy już tysiące turystów. Siatkówka plażowa jest znakiem rozpoznawczym plaży Bilin žal na wyspie Korčula, a w jej bezpośrednim pobliżu jest jeszcze jedna niewielka Copacabana, lumbarajska Pržina. W Bolu na wyspie Brač powiększyła się jedna z największych plaż nad Adriatykiem, znany Zlatni rat, który wraz ze zmianą wiatru zmienia swój kształt i wiecznie fascynuje turystów, który na niego przyjeżdżają jak pielgrzymi na pielgrzymkę. Jeszcze jedna kultowa i bardzo duża plaża znajduje się przy kompleksie hotelowym San Marino w Loparze na wyspie Rab: Rajska plaża ma długość 1,5 km i pełna jest atrakcji dla całej rodziny. Każda wzmianka o chorwackiej ofercie turystycznej jest niepełna bez wspomnienia o czarującym Dubrowniku, a jego Copacabana nazywa się Banje: nawet ekipa Gry o tron nie powstrzymała się od wysłania popularnej fotki z łapki. Slanica na wyspie Murter, kąpielisko w Zatonie, Bijeca w Medulinie, Rabac, Makarska, Brela, Lokrum, Zrće w Novalji na wyspie Pag... Chorwackie Copacabany zachwycają pięknem przyrody, bogactwem atrakcji i krystalicznie czystym morzem wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku i jego fascynujących wysp. I na nich wszyscy jesteśmy mistrzami świata!

Źródło: CNTB
Zobacz również:
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Dalmacja » Omiš » Apartamenty prywatne - Riviera Omiš
Marek (Świdnik , 2012-11-22) - Średnia ocena: 3.2
Nemira malowniczo poł.blisko do plaży,dobre retauracje,dodatkowe atrakcje(rejs statkiem,rafting)

Chorwacja » Dalmacja » Omiš » Apartamenty prywatne - Riviera Omiš
Krzysztof (Sośnie, 2012-10-07) - Średnia ocena: 4.9
Piękne widoki,miejscowość śliczna .

Chorwacja » Dalmacja » Omiš » Hotel Brzet
Irena (Żnin, 2012-10-04) - Średnia ocena: 4.4
Blisko plaży, Przejście przez uliczkę, ale nie jest to uciążliwe. Przepiękne widoki, Odległość od Omis w sam raz na wieczorny spacer. Pokoje wyposażone w to co trzeba. Bardzo czyste. Przemiła i pomocna obsługa. Przystępna cena. W pobliżu rewelacyjna piekarnia. Bary plażowe i puby. Przyzwoita kawiarnia hotelowa. Plaża wąska i kamienista, ale i tak na tamte okolice bardzo dobra.

Chorwacja » Dalmacja » Omiš » Apartamenty prywatne - Riviera Omiš
Michał (Mysłowice, 2012-09-20) - Średnia ocena: 2.9
Blisko morza :)

Chorwacja » Dalmacja » Omiš » Apartamenty prywatne - Riviera Omiš
Renata (Rzeszów, 2012-09-20) - Średnia ocena: 4.6
Bardzo duzy apartament, oraz bogate wyposażenie w sprzęty AGD itd..

Chorwacja » Dalmacja » Omiš » Apartamenty prywatne - Riviera Omiš
Piotr (Gdynia, 2012-09-17) - Średnia ocena: 4.5
Duży balkon z pięknym widokiem na morze:) położenie blisko centrum,
Chorwacja » Dalmacja » Omiš
Piotr (Gdynia, 2012-09-17) - Średnia ocena: 4.2
piękna duża plaża co jest rzadkością w chorwacji:)

Chorwacja » Dalmacja » Omiš
Dagmara (Grójec, 2012-01-26) - Średnia ocena: 5.0
Urokiwe miejsce, fantastyczne miasteczko, chyba jedyne położona maksymalnie blisko gór, że miało się wrażenie iż skały wyrastają z budynków. Urokliwe uliczki masa spacerowiczów. Restauracje, kawiarnie, lodziarnie zapraszają od porannych godzin do nocnych swoimi przysmakami. Warto się kilka razy zapomnieć w te smakołyki, fantastyczne owoce morza. Polecamy

Chorwacja » Dalmacja » Omiš
Kamila (Warszawa, 2012-01-02) - Średnia ocena: 5.0
Przeurocza miejscowość, zadbane uliczki, ładne budyneczki, mini staróweczka. Fajne restauracyjki, kawiarnie, lodziarnie serwujące swoje przysmaki. Wieczorem miasteczko rozbłyska masą latarni i światełek co nadaje mu romantyczny wygląd. Miasteczko otoczone skalami co nadaje mu specyficzny klimat jakby było wrośnięte w skały. Polecamy rybki w knajpach niebo w ustach.

Chorwacja » Dalmacja » Omiš
Kamila (Rzeszów, 2011-10-10) - Średnia ocena: 3.7
Niewielkie miasteczko położone między Makarską a Splitem. Omis znajduje się u stóp gór nad rzeką Cetiną. Jest to wspaniała baza wypadowa do zwiedzenia Trogiru, Splitu czy Dubrovnika. Warto również udać się na wycieczkę na jedną z wysp znajdującą się nieopodal Omisa takich jak np.: Brac, Hvar czy Korculę. Będąc w Omisu polecam wszystkim aktywnym udanie się na rafting na rzece, wspinaczkę górską lub na surfing. Panują tam doskonałe warunki do uprawiania tych sportów.

Chorwacja » Dalmacja » Omiš
Karolina (Lublin, 2011-10-07) - Średnia ocena: 3.9
Omis to małe miasteczko w sercu Dalmacji, położone pomiędzy Splitem i Makarską, położone u ujścia rzeki Cetiny. Liczne plaże i zatoczki, rośliny śródziemnomorskie, bogata oferta kulturowa i gastronomiczna, świeże powietrze i turkusowe morze czynią riwierę omiską doskonałym miejscem wypoczynkowym dla tych, którzy chcą oderwać się od codzienności. Omis jest dosłownie pełen restauracji, konob i kawiarni. Rewelacyjne miejsce na wakacje.

Chorwacja » Dalmacja » Omiš
Piotrek (Ostrołęka, 2011-10-06) - Średnia ocena: 4.1
Miasteczko jest jest spore - można tam znaleźć ciche zakątki, dużo knajpek i innych sklepów, bazar, wesołe miasteczko. Położenie super - ujście rzeki (wycieczki łodziami), duże "piaszczyste" plaże (ja widziałem czyste), port, kempingi, dogodne połączenie ze Splitem (autobusem), góry a na nich zamki, a do tego niezbyt drogo.
© 2010 - 2024 Lasty.com.pl