Region Curacao

Karaiby
Niepisana królowa całego archipelagu

      Powszechnie Curacao kojarzy nam się bardziej z nazwą drinku, bądź trunku, na bazie którego drink ten jest sporządzany, zaś istnienia wyspy o tożsamej nazwie mało kto jest świadomy. Krzywda to zresztą dla Curacao ogromna, bowiem znać ją powinien każdy, kto ceni sobie niezapomniane wakacje z wiecznie świecącym na nieboskłonie słońcem i wodami, mieniącymi się wszystkimi odcieniami błękitu. Wyspa ta, leżącą na Karaibach, w obrębie Antyli Holenderskich, nie bez powodu nazywana bywa ich królową. Wspaniała architektura, porywająca muzyka, wyśmienita kuchnia i rozsiane wszędzie plaże to zaledwie namiastka atrakcji, jakie czekają nas na miejscu. Razem z Arubą i Bonaire należy ona do grupy wysp, nazywanych wspólną nazwą wysp ABC. Położona w niedalekim sąsiedztwie Wenezueli, zajmuje powierzchnię ponad 440 km2 i zamieszkiwana jest przez niemal 140 000 osób. Rokrocznie staje się miejscem docelowym urlopowiczów z całego świata, którym marzą się niesamowite wakacje w zachwycających sceneriach.
      Jeśli chodzi o słynny likier, to rzeczywiście jest tu produkowany, a podczas wizyty na wyspie nie sposób odmówić sobie wycieczki do jego legendarnej fabryki, gdzie czeka na nas film o jego historii i produkcji, a także smakowita degustacja i sposobność nabycia go w tutejszym sklepiku. Nie tylko z alkoholu słynie jednak Curacao – to tu znajdują się także jedne z najdoskonalszych plaż na świecie. Obok piaszczystych plaż z typowo tropikalną roślinnością znajdziemy tu bardziej zaciszne, kamieniste zatoczki, otoczone rozlicznymi klifami i gwarantujące odrobinę ciszy, spokoju i intymności. Ogółem do wyboru mamy niemal czterdzieści miejsc, jednak bez względu na to, na które byśmy się nie zdecydowali, wszędzie czekać będzie na nas wymarzona do letniego wypoczynku pogoda, gwarantowana przez tutejszy klimat. Co ważne, na urlop na Curacao możemy decydować się bez względu na porę roku, choć nie lada atrakcją jest podróż końcem lutego, kiedy kończy się pora deszczowa, a cała wyspa zaczyna mienić się wszystkimi odcieniami zieleni. Słońce sprzyja turystyce zresztą zawsze, a nawet wspomniany okres deszczowy przejawia się jedynie sporadycznymi i niewielkimi zachmurzeniami w ciągu dnia i ewentualnymi opadami deszczu nocą.
Pokaż cały opis


Zachwycająca Region Curacaostolica Curacao

      Będąc na wyspie, w swoich wycieczkowych planach nie powinniśmy pominąć Willemstadu, nazywanego zwykle małym Amsterdamem, który jest stolicą tak Curacao, jak i Antyli Holenderskich w ogóle. Z pięćdziesięcioma tysiącami mieszkańców stanowi metropolię dość pokaźną, która poszczycić się może portem lotniczym i morskim. Willemstad składa się z dwóch części – założonej w roku 1634 Pundy i nieco młodszej, datowanej od 1707 roku Otrobandy, uważanej za kulturalne centrum miasta. Do największych atrakcji stolicy należy wspomniana wcześniej fabryka likieru Blue Curacao, farma strusi, grota wapienna, Park Narodowy Christoffel z największym na wyspie szczytem oraz magiczna starówka, o której pięknie niech zaświadczy chociażby fakt, że w 1997 roku wraz z portem została wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Bardzo widoczne, zwłaszcza w architekturze, są tutaj wpływy kolonizatorów. Willemstad wciąż urzeka rzędami iście holenderskich kamieniczek, wspaniale zachowanych i mieniących się wszystkimi kolorami tęczy, wśród których nawet spacery należą do nie lada przeżyć. Region Curacao
      Stolica Willemstad jest także miejscem, doskonale na odwiedziny turystów przygotowanym. Jego głównym atutem jest bogata oferta noclegowa, dzięki której wybór czeka nas naprawdę spory – począwszy od prywatnych domków i kwater, proponowanych po najniższych cenach, po wielogwiazdkowe hotele z opcją all inclusive i przeróżnymi atrakcjami dodatkowymi. Poza plażami czas spędzimy tu w sklepach, barach, na boiskach czy kortach, a nawet w kasynach, których na wyspie również nie brakuje. Będąc na Curacao nie wypada zapomnieć także o wizycie w jednej z tutejszych restauracji, która uraczy nas smakami rodem z kuchni holenderskiej.

Atrakcje turystyczne

      Podczas wczasów na wyspie czeka nas całe mnóstwo przeróżnych atrakcji, po które możemy sięgać zgodnie ze swoimi upodobaniami. Największa niespodzianka czeka miłośników podwodnych wyczynów – tutejsze wody oferują nam bowiem nieskazitelną przejrzystość i gwarancję nietuzinkowych widoków. Aby poznać kryjące się w nich tajemnice, wystarczą nam choćby maska, fajka i płetwy, dzięki którym można uprawiać mniej zaawansowany od nurkowania snorkeling. Najlepsze warunki oferuje nam położona na północno-zachodnim wybrzeżu Zatoka Lagun, w której wodach kryją się niezliczone gatunki wielobarwnych stworzeń. Wszystko to sprawia, że Curacao jest prawdziwym rajem dla pasjonatów snorkelingu i nurkowania, którzy obok doskonałych miejsc widokowych znajdą tu rozliczne wypożyczalnie sprzętu oraz szkoły nurkowania, które to nawet nowicjuszy wprowadzą w tajniki morskiego zwiedzania. Nic więc dziwnego, że właśnie tutaj każdego roku organizowany jest Festiwal Nurkowy Curacao, uważany za prawdziwe święto wszystkich amatorów podwodnego świata i jedną z największych tego typu imprez. W czasie jego trwania organizowane są seminaria i prezentacje, którym towarzyszą oczywiście lekcje praktyki i przepiękna sceneria rajskich plaż, wielkie poszukiwanie skarbu oraz przeróżne występy folklorystyczne, prezentujące kulturowe tradycje wyspy.
      Równie sporym zainteresowaniem cieszy się tutaj Curacao Salsa Tour, czyli wspaniały festiwal salsy, organizowany rokrocznie i wciąż ściągający do Curacao wielbicieli salsy z całego świata. To nie tylko wielkie wydarzenie muzyczno-taneczne, ale i doskonała okazja, by naprawdę poczuć klimat wyspy i nauczyć się tego gorącego tańca. W czasie imprezy odbywają się bowiem przeróżne koncerty, warsztaty i pokazy salsy, gdzie do białego rana bawią się ze sobą artyści, instruktorzy tańca i pozostali jej pasjonaci. Wielką atrakcją jest także Park Nashonal Shete Boka, leżący na północnym wschodzie Curacao, liczący sobie cztery zatoki i mogący poszczycić się imponującymi okazami z zakresu wyspowej flory i fauny. Bez względu więc na to, czy jesteśmy wielbicielami plażowania, nurkowania, tańczenia czy podglądania przyrody, podczas wakacji na Curacao nudzić się nie będziemy.
Zobacz również:
Regiony
Miasta
Antigua Antigua Położenie        Antigua i Barbuda to małe wyspiarskie państewko (ok. 442 km2), położone na Morzu Karaibskim , w archipelagu Małych Antyli ( Ameryka Środkowa ). W skład państwa wchodzą trzy wysepki : Antigua... Bahamy Bahamy Często chcielibyśmy być Jamesem Bondem i to nie tylko ze względu na jego niezwykłe i ekscytujące kontakty z pięknymi kobietami i szybkimi samochodami. Postać agenta może okazać się kusząca również z powodu miejsc, w których ma on okazję przebywać.... Barbados Barbados Tęsknota za błogim lenistwem oraz ochota na niezobowiązujące, relaksujące, spokojne formy wypoczynku zaprowadzić mogą nas nie gdzie indziej, jak na wyjątkowo słoneczną i wyjątkowo ciepłą wyspę Barbados. Czemu? To właśnie mieszkańców Barbadosu... Bermudy Bermudy Kto nie chciałby zakosztować życia w raju? A komu marzą się chociażby rajskie wakacje ? Chyba wielu chciałoby choć przez chwilę odnaleźć się w jakimś, rajskim świecie. Tym, którzy o tym marzą, bez wahania należy polecić wypoczynek na pięknych,... Bonaire Bonaire Bonaire, czyli wakacje spod znaku słońca i błękitu       Wśród bezkresnych wód Morza Karaibskiego , u wybrzeży Wenezueli , położone są trzy wspaniałe wyspy , wchodzące w skład Antyli Holenderskich i... Guadeloupe Guadeloupe Tysięce kilometrów na zachód od wybrzeży Europy znajduje się archipelag, który kształtem przypomina motyla. Guadeloupe - smagana łagodnym wiatrem, skąpana w słońcu, kołysana falami Oceanu Atlantyckiego i wodami Morza Karaibskiego - wydaje... Kajmany Kajmany Karaiby Francuskie Karaiby Francuskie Na dźwięk słowa Karaiby naszym oczom ukazują się krajobrazy jak z bajki - zielone wyspy, słoneczne plaże oraz piękno bezkresnego, lazurowego morza. Użyczające turystom cienia palmy kokosowe, szum wodospadu, gwarne targowiska pełne egzotycznych... Małe Antyle Małe Antyle Region Eagle Beach Region Eagle Beach Eagle Beach nazywana jest najpiękniejszą plażą świata. Usytuowana w północnej części Aruby , w niewielkiej odległości od stolicy kraju, Oranjestad i międzynarodowego lotniska im. Królowej Beatrix, ciągnie się pasmami białego, delikatnego i... Region Manchebo Beach Region Manchebo Beach Plażowy raj Aruby        Manchebo Beach to jeden z regionów Aruby – stosunkowo niewielkiej wyspy , razem z Bonaire i Curacao wchodzącej w skład wysp grupy ABC . Sama Aruba zajmuje zaledwie sto... Santa Lucia Santa Lucia Santa Lucia – prawdziwy wypoczynek w karaibskim stylu Położenie        Santa Lucia to państwo położone na Morzu Karaibskim , na wyspie o tej samej nazwie. Wyspa należy do archipelagu Wysp... Wyspa Martynika Wyspa Martynika
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
© 2010 - 2020 Lasty.com.pl