Barbados

Karaiby
Tęsknota za błogim lenistwem oraz ochota na niezobowiązujące, relaksujące, spokojne formy wypoczynku zaprowadzić mogą nas nie gdzie indziej, jak na wyjątkowo słoneczną i wyjątkowo ciepłą wyspę Barbados. Czemu? To właśnie mieszkańców Barbadosu pieszczotliwie nazywa się "Bajans" - co określa ludzi przedkładających rozrywkę, dobre samopoczucie nad obowiązki. Inne określenie na tychże wyspiarzy, to "Piękni ludzie", którzy dbają jedynie o to, by ich życie było piękne, czyli niestresujące, spokojne i wyzbyte zbędnego wysiłku. Właśnie taka atmosfera wyspy wraz z faktem, że jest ona jednym z najcieplejszych miejsc na ziemi, stanowią doskonałą zachętę dla turystów. Któż nie chciałby zakosztować słonecznej kąpieli, w wyjątkowo spokojnej atmosferze, egzotycznej okolicy ze szklaneczką karaibskiego rumu "Kill Devil" w ręce? Chcesz odpocząć? Zapraszamy na Barbados!

Historia

      Barbados to niewielkie państwo (długość nie przekracza 35 kilometrów) na Małych Antylach, zajmujące wyspę o tej samej nazwie. Dla Europy odkryli ją Portugalczycy, nie skolonizowali jej jednak. Nazwę swą wyspa zawdzięcza korzeniom fikusa, przypominającym portugalskim podróżnikom ich własne brody. Od zachodu otacza wyspę Morze Karaibskie, natomiast od wschodu oblewają ją wody Atlantyku. Zasiedlona została już 4000 lat temu przez Indian-Arawaków – groźnych wojowników-kanibali. Z biegiem czasu dwoma mocarstwami okupującymi wyspę stały się Wielka Brytania (Barbados nazywa się także Małą Anglią) i Holandia. To właśnie Holendrzy zakładali tu farmy upraw trzciny cukrowej, którą uprawia się tam do dziś. Ówcześnie przywożono z Afryki niewolników, którzy pracowali na rozległych plantacjach. Zamieszkująca Barbados ludność długo jednak walczyła o osiągniecie autonomii. To w roku 1966 sielska wyspa stała się państwem niezależnym, należącym jednak do Wspólnoty Narodowej Wielkiej Brytanii.

Atrakcje, zwiedzanie

      Barbados można podzielić na dwie części. Zachodnie wybrzeże kojarzyć się może z luksusami, kurortami, gwiazdkowymi hotelami, kortami tenisowymi i polami golfowymi. To tutaj budują swoje rezydencje gwiazdy Hollywoodu, to tutaj prowadzi się dynamiczne nocne życie, korzysta się z ekskluzywnych i pełnych przepychu rozrywek. Barbados posiada jednak i drugie oblicze. Jest to spokojna, surowa część państwa, gwarna i wesoła, gdzie wąskie uliczki i małe domki, przypominające nasze kioski, brzmią muzyką reggae i są składnikami wyjątkowego, radosnego klimatu wyspy intensywnie oblanej słońcem. Wyrazem tej właśnie dwoistości charakteru Barbados są ceny hoteli – za nocleg zapłacić możemy od 50$ aż do prawie 2000$.
Pokaż cały opis

      Wyspa Barbadosta to nie tylko wyjątkowy, egzotyczny klimat. Barbados proponuje turystom wiele ciekawych atrakcji. Na czele wymienić należy jaskinię Harissona – pełną ogromnych, przestronnych komnat. Po jej przestrzennym wnętrzu poruszamy się miniaturową kolejką, szlakiem wydrążonym w skale przez nurt podziemnej rzeki. Barbados to także okazja, by móc podziwiać egzotyczną, barwną florę. Obcować z unikalną naturą tej wyspy można w przeznaczonych do tego, wielu bajecznych miejscach. Zwiedzić możemy ogród Welchman Hall Gully, gdzie rośnie aż 200 gatunków tropikalnych roślin, ogród Flower Forest, gdzie zgromadzono najpiękniejsze kwiaty z całego świata, park orchideowy Orchid World lub też Graeme Hall Bird Sanctuary – naturalny, tropikalny las. Nie można oczywiście zapominać, że obserwować egzotyczną przyrodę Barbados można nie tylko w zamkniętych ogrodach, parkach i lasach, ale i na co dzień, podczas spacerów na plażę czy przechadzek w okolicach swojego hotelu, bo tutaj wszędzie jest pięknie i tropikalnie. Miłośnicy natury nie mogą ominąć w programie zwiedzania wieży obserwacyjnej – niesamowity punkt widokowy, który kiedyś służył jako miejsce, z którego wysyłano znaki ostrzegawcze mieszkańcom Barbados, teraz można stąd podziwiać zapierającą Barbadosdech w piersiach panoramę wyspy.

Plaże, rozrywka

      Nocne szaleństwa, taniec, muzyka – to także element klimatu Barbadosu. W tej dziedzinie prym wiedzie miasteczko St.Lawrence Gap. To tu znajduje się Platinum Garden Theatre, do którego można udać się na spektakl nawiązujący do historii Barbadosu lub kultury Indian, a także posłuchać lokalnych wykonawców muzycznych. Barbados jest bowiem wyspą, której niepowtarzalny klimat buduje między innymi lokalna muzyka: reggae, dub czy calypso. Barbados to także miejsce urodzenia znanej piosenkarki Rhianny. Obchodzi się tu także "Dzień Rhianny". Mnóstwo klubów nocnych, restauracji, dyskotek gwarantuje niezapomnianą zabawę w rytm karaibskich dźwięków. Barbados to także ojczyzna rumu, którego kosztować można w lokalnych pijalniach, a także Malibu, likieru, który można degustować nie tylko podczas zabawy w nocnych klubach czy relaksując się na plaży, ale także w prawdziwej, przeznaczonej do zwiedzania destylarni. Nie można jednak zapominać, że Barbados to w dużej mierze piękne, aksamitne, białe plaże, Najpopularniejsze z nich, to: plaża Pebbles, plaża Drill Hole, Dover Beach oraz plaża Sandwiched. W Barbados jednak cieszy to, że gdziekolwiek byśmy się nie udali i tak napotkamy przepiękną, egzotyczną plażę, która zapewne przerośnie nasze oczekiwania. Wyspa Barbados jest także gratką dla fanów sportów wodnych: nurkowania, surfingu, żeglowania, nart wodnych i skuterów.
      Barbados jest wyspą niezwykłą dzięki swojej unikalnej dwoistości: połączenia luksusu z prostotą i szczerym uśmiechem, śladów angielskiej arystokracji kolonialnej z dzikością i pierwotnością. Jest tu słonecznie, barwnie i tropikalnie – a lokalne atrakcje zapewniają nie tylko leniwy wypoczynek, ale i proponują jego aktywniejszą formę. Zapraszamy więc na Barbados – do stolicy słońca!
Zobacz również:
Regiony
Miasta
Antigua Antigua Położenie        Antigua i Barbuda to małe wyspiarskie państewko (ok. 442 km2), położone na Morzu Karaibskim , w archipelagu Małych Antyli ( Ameryka Środkowa ). W skład państwa wchodzą trzy wysepki : Antigua... Bahamy Bahamy Często chcielibyśmy być Jamesem Bondem i to nie tylko ze względu na jego niezwykłe i ekscytujące kontakty z pięknymi kobietami i szybkimi samochodami. Postać agenta może okazać się kusząca również z powodu miejsc, w których ma on okazję przebywać.... Bermudy Bermudy Kto nie chciałby zakosztować życia w raju? A komu marzą się chociażby rajskie wakacje ? Chyba wielu chciałoby choć przez chwilę odnaleźć się w jakimś, rajskim świecie. Tym, którzy o tym marzą, bez wahania należy polecić wypoczynek na pięknych,... Bonaire Bonaire Bonaire, czyli wakacje spod znaku słońca i błękitu       Wśród bezkresnych wód Morza Karaibskiego , u wybrzeży Wenezueli , położone są trzy wspaniałe wyspy , wchodzące w skład Antyli Holenderskich i... Guadeloupe Guadeloupe Tysięce kilometrów na zachód od wybrzeży Europy znajduje się archipelag, który kształtem przypomina motyla. Guadeloupe - smagana łagodnym wiatrem, skąpana w słońcu, kołysana falami Oceanu Atlantyckiego i wodami Morza Karaibskiego - wydaje... Kajmany Kajmany Karaiby Francuskie Karaiby Francuskie Na dźwięk słowa Karaiby naszym oczom ukazują się krajobrazy jak z bajki - zielone wyspy, słoneczne plaże oraz piękno bezkresnego, lazurowego morza. Użyczające turystom cienia palmy kokosowe, szum wodospadu, gwarne targowiska pełne egzotycznych... Małe Antyle Małe Antyle Region Curacao Region Curacao Niepisana królowa całego archipelagu       Powszechnie Curacao kojarzy nam się bardziej z nazwą drinku, bądź trunku, na bazie którego drink ten jest sporządzany, zaś istnienia wyspy o tożsamej nazwie mało kto... Region Eagle Beach Region Eagle Beach Eagle Beach nazywana jest najpiękniejszą plażą świata. Usytuowana w północnej części Aruby , w niewielkiej odległości od stolicy kraju, Oranjestad i międzynarodowego lotniska im. Królowej Beatrix, ciągnie się pasmami białego, delikatnego i... Region Manchebo Beach Region Manchebo Beach Plażowy raj Aruby        Manchebo Beach to jeden z regionów Aruby – stosunkowo niewielkiej wyspy , razem z Bonaire i Curacao wchodzącej w skład wysp grupy ABC . Sama Aruba zajmuje zaledwie sto... Santa Lucia Santa Lucia Santa Lucia – prawdziwy wypoczynek w karaibskim stylu Położenie        Santa Lucia to państwo położone na Morzu Karaibskim , na wyspie o tej samej nazwie. Wyspa należy do archipelagu Wysp... Wyspa Martynika Wyspa Martynika
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
© 2010 - 2019 Lasty.com.pl