Zaton - Nowe atrakcje w ośrodku turystycznym

Chorwacja » Dalmacja » Zaton
Zaton - Nowe atrakcje w ośrodku turystycznym

Ośrodek turystyczny Zaton co roku notuje przyjazdy coraz większej liczby gości z kraju i zagranicy i dlatego jednocześnie wzrasta potrzeba zwiększenia możliwości zakwaterowania. Dlatego właściciele zdecydowali o budowie nowych obiektów turystyczno-gastronomicznych wewnątrz tej perły turystycznej. W projekcie planowana jest budowa nowej recepcji, która będzie do usług całego ośrodka, kempingu, apartamentów i przyszłego hotelu. W centralnej części powstanie najnowocześniejszy park wodny nad Adriatykiem o powierzchni 50 000 metrów kwadratowych z 11 basenami, sztucznymi rzekami, zjeżdżalniami i innymi formami rozrywki wodnej. Poza parkiem wodnym planowana jest budowa hotelu z 250 pokojami, centrum rozrywki na świeżym powietrzu, obiektu w którym będzie można organizować konferencje, targi, wydarzenia sportowe i zamkniętej pływalni. Największą część projektu stanowi „Dalmatyńska wioska”, która z 550 mobilnymi domkami będzie się rozciągała na 80 000 metrach kwadratowych w lesie sosnowym.

Zaton to znana miejscowość wypoczynkowa i kierunek dla licznych turystów, znajduje się między dwoma zabytkowymi miastami Ninem i Zadarem, od których oddalony jest dwa i 15 kilometrów.

Zaton to jedyne w swoim rodzaju połączenie dalmatyńskiej architektury, przyjemnego klimatu śródziemnomorskiego, bogatego dziedzictwa kulturalno-historycznego i żywej turystycznej codzienności.


Źródło: CNTB
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Dalmacja » Zaton
Robert (Tczew, 2011-12-01) - Średnia ocena: 3.7
Zaton lezy bardzo bliska Dubrovnika, na północ od niego. Jest to miejsce z licznymi letnimi rezydencjami. Jednego dnia wybralismy sie w rej na wyspy Elafickie. Zaton lezy nad zatoka i ma ładne chociaz waskie piaszczyste plaze. Spalismy w jednym z tamtejszych kempingów blisko morza - bez rewelacji ale jak na ta cene nie było na co narzekac

Chorwacja » Dalmacja » Zaton
Krzysztof (Brzeg, 2011-07-18) - Średnia ocena: 3.6
Małe miasteczko położone niedaleko Dubrovnika. Charakteryzuje się przede wszystkim zatoką w ktorej mozna podziwiac wspaniałe rezydencje. Z niej można podziwiac okoliczne wyspy i przede wszystkim mozna udać się do Dubrovnika. My zwiedzilismy także bośniacki Mostar i Medjugorie z tym że tutaj trzeba miec zieloną kartę na samochód. Osoby uprawiające sporty mogą liczyć na trasy joggingowe i spacerowe, sporty wodne i bosiko do piłki nożnej. W centrum co jakis czas odbywaja sie wieczory muzyczne.
© 2010 - 2022 Lasty.com.pl