Wenecja

Włochy » Riwiera Adriatycka
Ocena:
4.6
Na podstawie 6 ocen.
Kto z nas choć raz nie marzył o wycieczce do miasta gondoli, mostów, kolorowych masek i karnawału? Wenecja (wł. Venezia) od lat stanowi „obiekt” pożądania wielu turystów, którzy zauroczeni zdjęciami miasta obiecują sobie przybycie tutaj choćby na jeden dzień.
O lokalizacji Wenecji można powiedzieć, że jest niezwykła - miasto położone jest na wodzie, tworzone przez zespół wąskich uliczek i wszechobecnych kanałów, które decydują o tutejszym transporcie. Wenecja to nie tylko miasto, ale również gmina w północnych Włoszech, nad Morzem Adriatyckim.

Historia

Historia miasta rozpoczyna się w 452 r. kiedy to grupa uciekinierów osiedliła się w pobliżu dzisiejszej Wenecji. Władzę w rozwijającym się mieście-państwie sprawował wówczas doża (dziś możemy podziwiać m.in. Pałac Dożów), wybierany do pełnienia swojego urzędu dożywotnio. Wenecjaniemal od początku swego istnienia była obszarem wielonarodowościowym oraz stanowiła centrum, które posiadało wpływy w wielu miejscach na obszarze Morza Śródziemnego (Wyspy Egejskie, Cypr, Kreta oraz wiele innych). Wiążąca się z różnorodną kulturą wieloreligijność, stała się punktem zapalnym w sporze z Rzymem, który przerodził się w oficjalny konflikt. Po trwających kilka wieków problemach natury handlowej, Wenecja utraciła swoją dotychczasową mocną pozycję na arenie międzynarodowej. W 1797 r. została zdobyta przez Napoleona i tym samym włączona do państwa austriackiego (na mocy pokoju w Campo Formio w tym samym roku). Dopiero od XIX stanowi część Włoch.

Atrakcje turystyczne

Ciężko wymienić wszystkie atrakcje i zabytki, jakie czekają na turystów po przybyciu do Wenecji. Zasadniczo najwięcej z nich pochodzi z okresu między XIII a XVI w., kiedy miasto rozwijało się najprężniej. Ślady św. Marka, patrona Wenecji, widoczne są niemal na każdym kroku (np. bazylika św. Marka). Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, warto zobaczyć choć część jego zabytków i niespodzianek.
Spotkajmy się na Placu św. Marka - można najczęściej usłyszeć w Wenecji. To centralne miejsce stanowi punkt orientacyjny, zdawałoby się, że wszystkie ulice prędzej czy później doprowadzą nas właśnie tutaj. Plac św. Marka (Piazza San Marco) związany jest z budową bazyliki św. Marka w IX w., początkowo znacznie mniejszy i podzielony przez jeden z kanałów, kształt obecny uzyskał dopiero w XII w. Wokół placu znajduje się szereg kawiarni, restauracji oraz drobnych sklepików z pamiątkami, obok których wznoszą się największe atrakcje miasta - m.in. bazylika św. Marka z dzwonnicą, wieża zegarowa (Torre dell'Orologio), Pałac Dożów, dwa budynki Prokuracji (Stara i Nowa Prokuracja) oraz łączące je klasycystyczne skrzydło Ala Napoleonica. Skrzydło, stanowiące nie tylko łącznik pomiędzy Prokuracjami, jest przede wszystkim siedzibą kilku ważnych muzeów: Museo Correr (zbiory dotyczące historii miasta), Quadreria (malarstwo weneckie), Museo Archeologoco (Muzeum Archeologiczne), Museo del Risorgimento (eksponaty dotyczą powstania z 848 r.). Bazylika św. Marka znajdująca się niemalże na wszystkich pocztówkach z Wenecji, została wybudowana dla pochowania relikwii ewangelisty - patrona miasta. Świątynia powstała w latach 828-832, w 976 r. spłonęła podczas pożaru. Obecny kształt jest wynikiem odbudowy zakończonej w 1094 r. Wnętrze bazyliki zdobią liczne, cenne mozaiki, rzeźby (z najsłynniejszą - kwadrygą koni z brązu, wykonaną prawdopodobnie w II w. p.n.e.), obrazy, marmurowe kolumny.
Pokaż cały opis

Wizytówką Wenecjamiasta jest również Pałac Dożów - równie rozpoznawalny jak Plac św. Marka. Powstała w gotyku budowla służyła przed wiekami za siedzibę władców weneckich, spełniała również funkcje obronne. W pałacu uwagę przyciągają m.in. Schody Gigantów, piękne arkadowe loggie, rzeźby, figury, obrazy, posągi antycznych bogów, freski Veronesego oraz dziedziniec łączący się z bazyliką św. Marka. Na najwyższym piętrze pałacu mieściło się więzienie Piombi, którego „gośćmi” byli m.in. Giacomo Casanova oraz Giordano Bruno.
Charakterystyczna wieża zegarowa przy Placu św. Marka została zaprojektowana przez uzdolnionego Maura Codussiego i powstała na przełomie XV i XVI w. Poza klasycznym odmierzaniem czasu (na szczycie wieży dwóch Maurów (posągi) uderza w potężny dzwon co godzinę) atrakcją jest także zegar astronomiczny, pokazujący pory roku i fazy księżyca.
Pięknie zdobiony jest również trójnawowy kościół San Giorgio Magiorre na wyspie San Giorgio wzniesiony w między 1597 a 1610 r. W jego wnętrzu podziwiać można grobowce dożów oraz drogocenne malowidła, z których najcenniejsza jest Ostatnia wieczerza Tintorettego. Turyści chętnie odwiedzają również niewielką bazylikę Santa Maria Della Salute, wzniesioną Wenecjapo epidemii dżumy, która zdziesiątkowała populację Wenecji. Świątynia projektu Longhena znajduje się przy kanale Grande, w jej wnętrzu można podziwiać m.in. obrazy Tycjana oraz Tintorettego.
Wenecja kojarzy się wszystkim z mostami. Najbardziej znany z nich - Most Westchnień - zbudowany został w 1614 r. To właśnie tędy więźniowie byli prowadzeni do cel. Według legendy (którą w dużej mierze upowszechnili lokalni poeci) skazańcy przechodząc przez most wzdychali za utraconą wolnością oraz ukochanymi kobietami - tak miała powstać nazwa mostu. Drugim, najbardziej rozpoznawalnym po Moście Westchnień, jest Rialto wznoszący się nad Kanałem Grande. Most ma długość 28 metrów i jest siedzibą licznych straganów z pamiątkami - podczas wizyty w Wenecji nie sposób nie przepłynąć gondolą i nie kupić karnawałowej maski.
To tylko mała część zabytków i atrakcji, jakie czekają nas po przybyciu do „miasta na wodzie”. Zagłębiając się w korytarze wąskich uliczek (czasem można się tutaj zgubić) sami poznamy, co jest warte zobaczenia. Niemal na każdym kroku Wenecja urzeka swoją architekturą i specyficznym klimatem.

Noclegi

Biorąc pod uwagę fakt, że Wenecja leży na 118 niewielkich rozmiarów wyspach, na usta ciśnie mi się stwierdzenie, że tutejsza baza noclegowa znacznie wykracza poza normę. Hoteli i tanich pensjonatów mamy tu na pęczki, do tego dochodzą prywatne kwatery, apartamenty, schroniska, itp. Jest więc w czym przebierać. Do tych z „wyższej półki” zaliczyć można luksusowy, nowocześnie urządzony, 5-gwiazdkowy hotel The Excelsior, Venice Lido Resort, Centurion Palace, Metropole, Hotel Danieli czy Hilton Molino Stucky Venice. Zaledwie o gwiazdkę niżej plasują się San Cassino Ca’Favretto, Una Hotel Venezia, Royal San Marco, Bucintoro, Santa Marina, Al Codega. Zdecydowanie tańszy nocleg znajdziemy bez wątpienia w hotelu Florida, Falier, Rivamare, Tivoli, Leonardo, Adua, Al Piccolo, Montepiana, Alex, Casa Boccassini, Biasin, Doni, Rossi - wymieniać można by bez końca, możliwości noclegowe w Wenecji są naprawdę imponujące.

Pogoda

Klimat i pogoda panująca w Wenecji sprzyja zwiedzaniu miasta. Lato nie należy tutaj do upalnych (około 23°C), zimą średnio 4°. Śnieg nie powinien nas zaskoczyć, pada tutaj wyjątkowo rzadko. Większych opadów deszczu możemy natomiast spodziewać się w okolicach października i listopada. Na przełomie jesieni i zimy następuje znaczny wzrost wody w kanałach, które powodują zalanie Placu św. Marka (ustawiane są specjalne podesty, które umożliwiają turystom i mieszkańcom poruszanie się po placu).
Zobacz również:
Kraje
Regiony
Miasta
Czarnogóra Czarnogóra Czarnogóra to nieduże państwo położone w Europie Południowej na Wybrzeżu Morza Adriatyckiego . Graniczy z Serbią , Kosowem , Chorwacją, Bośnią i Hercegowina oraz Albanią . W większości swojej powierzchni jest to kraj górzysty, zajęty przez... Serbia Serbia Położenie        Serbia to kraj położony na Półwyspie Bałkańskim . Od wschodu graniczy z Rumunią i Bułgarią , od północy z Węgrami , od zachodu z Czarnogórą , Chorwacją , Bośnią i Hercegowiną , od... Rumunia Rumunia Rumunia – kraina różnorodności       Położona w południowo - wschodniej części Europy Rumunia zajmuje obecnie obszar 238 391 kilometrów kwadratowych i sąsiaduje z takimi państwami jak Węgry i Serbia na... Kongo Kongo Informacje podstawowe       Środkowa Afryka to kraina, o której marzy chyba każdy podróżnik. Żyjące na wolności żyrafy, słonie, zebry i małpy, wiecznie zielone lasy równikowe, dziewicze plaże - tak właśnie... Chiny Chiny Historia       Informacje dotyczące powstania państwa chińskiego są różne, w zależności od źródła wahania sięgają nawet kilkuset lat. Jedna z wersji przywołuje połowę XI w. p.n.e. jako faktyczny czas... Chile Chile Położenie        Chile to bardzo charakterystyczne państwo pod względem swojego ukształtowania oraz położenia. Kraj zajmuje niemal całe wschodnie wybrzeże Ameryki Północnej . Długi pas tego państwa rozciąga się... Tanzania Tanzania Położona we Wschodniej Afryce Tanzania jest jednym z wymarzonych miejsc dla turystów . Na jej terenie znajdują się zarówno słynne z safari sawanny, jak i jedne z najpiękniejszych plaż na świecie, a także wyrastający prosto z płaskowyżu... Senegal Senegal Podstawowe informacje        Senegal to kraj położony w zachodniej Afryce , nad Oceanem Atlantyckim. Miejsce niezwykle egzotyczne, słynące z pięknych widoków, doskonałych plaż i wielu ciekawych miejsc, jest... Kolumbia Kolumbia Kolumbia - państwo ośnieżonych andyjskich szczytów i amazońskiej dżungli        Kolumbia to tropikalny kraj leżący w północno-zachodniej części Ameryki Południowej , graniczący z Panamą , Brazylią , Peru ,... Mozambik Mozambik Mozambik jest afrykańskim państwem, znajdującym się na południowym wschodzie kontynentu, słynącym z pięknych plaż , położonych na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego . Pas wybrzeża wynosi 2,5 tys. km. Kraj graniczy z takim państwami jak: Republika... Mauritius Mauritius Położenie        Mauritius jest niewielką wyspą położoną na wodach Oceanu Indyjskiego, w pobliżu Madagaskaru . Państwo razem z Rodrigues , Cargados Carajos , Reunion oraz wyspami Apalega należy do... Liban Liban Podstawowe informacje        Liban to państwo położone w w Azji , a konkretniej na terenie Bliskiego Wschodu . Sąsiaduje z Syrią i Izraelem , ulokowane jest nad Morzem Śródziemnym . Na terenie kraju... Kenia Kenia Podstawowe informacje       Jeśli znudziły ci się europejskie kurorty i szukasz wrażeń, które zapamiętasz na całe życie, powinieneś się zdecydować na egzotyczne wakacje w Kenii. Wczasy w tym afrykańskim... Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina to kraj położony w środkowej części Półwyspu Bałkańskiego . Na chwilę obecną, po podpisaniu traktatu pokojowego, którym zakończyła się wojna domowa w Bośni i Hercegowinie w latach 1991-1995, w skład państwa wchodzi Republika... Mongolia Mongolia Mongolia kojarzy się przede wszystkim z bezkresnymi stepami, które od najdawniejszych czasów były siedzibą uwielbiających wolność koczowniczych plemion. Ale Mongolia to także pustynia Gobi , na której odnajdywane są prastare szczątki nie tylko... Indie Indie Podstawowe informacje        Indie to kraj, który na każdym robi wrażenie. Jednym podoba się specyficzna indyjska kultura , inni są pod wrażeniem indyjskich zabytków, jeszcze innym do gustu przypada klimat... Izrael Izrael Izrael jest wyjątkowo ciekawym miejscem na spędzenie urlopu - jeśli zdecydujemy się właśnie tam odbyć podróż, z pewnością nie będziemy żałować. To kraj różnorodny zarówno pod względem kulturalnym, jak i geograficznym. W jego granicach... Półwysep Indochiński Półwysep Indochiński Położenie        Półwysep Indochiński znajduje się w Azji Południowo – Wschodniej . Obejmuje Tajlandię , Birmę , Wietnam , Laos i Kambodżę (trzy ostatnie państwa tworzą krainę określaną jako Indochiny... Portugalia Portugalia Podstawowe informacje Portugalia (Republika Portugalska) jest niewielkim państwem na południu Europy , graniczącym jedynie z Hiszpanią . Zachodnia część kraju rozciąga się wzdłuż silnie urozmaiconej linii brzegowej Oceanu... Indonezja Indonezja Podstawowe informacje       Łowcy głów, wielkie warany, cudowne widoki - to wszystko oferuje ci Indonezja . Ten wyspiarski kraj, składający się z ponad 13 tysięcy wysepek, położony jest w Azji...
Abruzja Abruzja Odkrywanie uroków Abruzji to prawdziwa przyjemność. Dzikie krajobrazy, ciche doliny i osady na wzgórzach oczarują Cię swoim widokiem. W L’Aquili panuje atmosfera łącząca tradycję z nowoczesnością. Stąd wyruszysz w przepiękne góry Gran Sasso.... ALPI ALPI Apulia Apulia Czyste morze i słoneczna pogoda przyciągną tutaj nie tylko Ciebie, jednak jeśli zapragniesz samotności, znajdziesz ją bez problemu, choćby w pięknym rezerwacie przyrody Torre Guaceto. Miasta Apuli warto zwiedzić, ponieważ zachwycą Cię swoją... Basilicata Basilicata Basilicata w dawnych czasach nazywana była Lukania . Jest to region administracyjny znajdujący się w południowych Włoszech , obejmujący dwie prowincje: Potenza i Matera . Duży obszar Basilicaty zajmują Apeniny .... Dolina Aosty Dolina Aosty Piemont i Valle d’Aosta otaczają majestatyczne Alpy, pełne uroczych dolin. Odwiedzając te rejony, musisz zatrzymać się przede wszystkim w Turynie. Jest on ważnym ośrodkiem przemysłowym Włoch (wpływ na jego rozwój miał koncern Fiata), a... Dolomity Dolomity Dolomity - obiekt ze światowej listy UNESCO, przyciągający co roku rzesze turystów. Góry w całości znajdują się na terenie Włoch. Pod względem geograficznym przynależą do Południowego Tyrolu oraz są częścią Alp Wschodnich . Najwyższym, a... EMII EMII Jezioro Garda Jezioro Garda Podstawowe informacje Przepiękna zieleń, ciągłe słońce, spokój i relaks - tak wyglądają udane wakacje nad włoskim Jeziorem Garda . Górskie otoczenie doskonale wpływa na samopoczucie, a możliwość uprawiania sportów wodnych (głównie... Kalabria Kalabria Kalabria jest regionem administracyjnym na południu Włoch . Ten górzysty obszar jest najbardziej charakterystyczny dla Włoch. Zatoki, piaszczyste plaże, urwiska skalne nad Morzem Tyrreńskim, parki narodowe, bujne lasy oraz leniwa atmosfera... Kampania Kampania Kampania to ładne krajobrazy - malownicze odcinki wybrzeża i maleńkie wyspy - oraz wspaniałe, rzymskie zabytki. Starożytni Rzymianie nie na darmo nazywali te rejony "szczęśliwą krainą".        Neapol jest... Lacjum Lacjum Rzym to najbardziej fascynujące miasto Włoch , a jednocześnie jedna z najwspanialszych metropolii świata. Ilość zgromadzonych tu skarbów cywilizacji, liczącej sobie 2 tysiące lat, sprawia, że nawet po miesiącu spędzonym w Rzymie masz wrażenie,... Lombardia Lombardia Lombardia od najdawniejszych czasów stanowiła ważną część Włoch . To tutaj odbywały się koronacje władców - od Karola Wielkiego po Napoleona. Dzisiaj Lombardia to potęga polityczna i ekonomiczna kraju, a potentaci biznesu nadal wolą Mediolan... Marche Marche Marche otaczają Apeniny i Morze Adriatyckie, więc dzięki temu jednego dnia możesz zażywać kąpieli słonecznych i morskich, a drugiego wybrać się na spacer w góry. Dla niezdecydowanych miłośników obu sposobów spędzania wakacji Marche to idealny... Piemont Piemont Piemont i Valle d’Aosta otaczają majestatyczne Alpy, pełne uroczych dolin. Odwiedzając te rejony, musisz zatrzymać się przede wszystkim w Turynie. Jest on ważnym ośrodkiem przemysłowym Włoch (wpływ na jego rozwój miał koncern Fiata), a... Riwiera Adriatycka Riwiera Adriatycka Riwiera Adriatycka to pas wybrzeża obejmujący tereny wschodnich i południowo-wschodnich Włoch, południowej Słowenii oraz południowo- wschodniej Chorwacji (Dalmacja), choć mówiąc o Riwierze Adriatyckiej mamy zazwyczaj myśli tereny słonecznej...
Bibione Bibione Słońce , piaszczyste plaże , szum morza i lazur wody - idealny urlop dla miłośników odpoczynku nad wodą. Bibione we Włoszech oferuje to wszystko w jednym miejscu, realizując marzenia nawet najbardziej wymagających turystów, dając pełną... Caorle Caorle Caorle - małe miasteczko liczące 11,5 tys mieszkańców mimo najazdu turystów nie straciło nic z charakteru spokojnej osady rybackiej. Goście przyznają, że czas płynie w Caorle leniwie. Urocze knajpki usytuowane przy porcie i placach miasta są... Cattolica Cattolica Urokliwie położone miasteczko na przedgórzu Apeninów. Liczy tylko 15 tysięcy mieszkańców i... 350 hoteli. W sezonie Cattolica przeżywa istne oblężenie spragnionych morskich uciech turystów. Nic dziwnego. Szeroka na 100m plaża z leżakami,... Cervia Cervia Cervia jest zabytkowym włoskim miastem i znanym kąpieliskiem położonym nad Morzem Adriatyckim. To antyczne miasto o niezwykle ciekawej przeszłości jest nie tylko malowniczym nadmorskim kurortem, ale także ważnym producentem naturalnej soli.... Cesenatico Cesenatico Piękne plaże , niezwykła historia miasta i zabytki - wszystko to sprawia, że Cesenatico jest najlepszym miejscem na spędzenie urlopu . Niegdyś żyli i pracowali tu najwięksi tego świata, m. in. Leonardo da Vinci - dziś jest to wymarzone... Gatteo a Mare Gatteo a Mare Gatteo a Mare słynie z najdłuższej plaży w Europie. Miejscowość o średniowiecznym rodowodzie sąsiaduje z malowniczym Cesenatico. Gatteo a Mare to miejsce stworzone na wakacje dla rodzin z dziećmi . Masz tu do dyspozycji przyjazne, szerokie... Lido di Pomposa Lido di Pomposa Lido di Pomposa to cichy kurort idealny dla rodzin z dziećmi. Świetna infrastruktura plażowa, hotelowa i gastronomiczna umożliwia spędzanie czasu w dowolny sposób. Miejscowość położona 110 km na południe od Wenecji. Lido di Savio Lido di Savio Lido di Savio to oaza ciszy i spokoju na tętniącej życiem Riwierze Adriatyckiej. Blisko stąd do Rawenny, Milano Marittima i parku rozrywki Mirabilandia, w którym nie możesz się nudzić! Świetnie utrzymane plaże to wiele słonecznych atrakcji, a w... Lido Estensi Lido Estensi Lido degli Estensi jest włoską miejscowością położoną na brzegu Morza Adriatyckiego. Należy ona do Lidi di Comacchio , czyli siedmiu plaż , miejsc niezwykle atrakcyjnych turystycznie, wchodzących w skład, Parku Regionalnego Delty Padu (Il... Lignano Lignano Lignano leży na drodze z Wenecji do Triestu nad wodami Laguny di Marano. Spośród jego dzielnic najbardziej żywiołową jest Sabbiadoro, ulubione miejsce rozrywki młodych ludzi. Znajdują się tu bary, restauracje, tawerny, nocne kluby tętniące... Marina di Ravenna Marina di Ravenna Urocza Marina di Ravenna leży około 10 km od Rawenny. Miejscowość ta, to wymarzone miejsce na wakacje dla młodych ludzi z racji organizowanych tu zawodów skateboardowych i wspinaczki skałkowej. Panują tu także doskonałe warunki do sportów... Marina Romea Marina Romea Marina Romea to idealne miejsce dla osób szukających ciszy i spokoju. Można tu wypocząć z dala od tłumów i miejskiego gwaru w samym sercu natury. Uspokajająca zieleń piń, piaszczyste plaże, malownicze przystanie tworzą istny sielankowy klimat. Milano Marittima Milano Marittima Milano Marittima , ulubione miejsce wypoczynku mediolańczyków. Często przyjeżdżają tu aktorzy, politycy, piłkarze m.in. Christian Vieri, reprezentacyjny napastnik Interu Mediolan. Liczne ośrodki sportowe, dyskoteki, bary pełne ludzi w każdym... Montopoli Montopoli Miasteczko położone nad rzeką Arno. Do Florencji jest stąd 45 km , do Pizy 30 km , a do Lucci 38 km . Początki osady datuje się na czasy Etrusków , a rozwój nastąpił w okresie Imperium Rzymskiego . Piękno Montopoli leży w krajobrazie... Pesaro Pesaro Pesaro - miasto w regionie Marche słynne na całym świecie z racji odbywającego się tu Festiwalu Operowego im. Gioacchino Rossiniego. Idealna baza wypadowa do zwiedzania Marche. Renesansowy wygląd zawdzięcza miasto bogatym rodom książęcym m.in.... Porto Garibaldi Porto Garibaldi Wakacje na Riwierze Adriatyckiej, można by nazwać wakacjami marzeń - piaszczyste, delikatne plaże , ciepłe morze , palące słońce i spokój. Urlop we Włoszech wcale nie musi być jednoznaczny ze zgiełkiem, ruchem i inwazją turystów.... Rimini Rimini Bodaj najsławniejszy włoski kurort nad Adriatykiem. W sezonie letnim przeżywa prawdziwe oblężenie turystów z całej Europy. Każdy kto chce być "trendy" i zamierza dzienną rozrywkę na plaży z nocną balangą w żywiołowej dyskotece znajdzie w Rimini...
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Włochy » Riwiera Adriatycka » Wenecja
Barbara (Białystok, 2011-11-10) - Średnia ocena: 5.0
Wenecja to jedna z perełek turystycznych Włoch. Każdy chyba kojarzy pocztówki z tego jakże romantycznego i urokliwego miejsca. Jednak ci, którzy obejrzeli zbyt wiele takich pocztówek- mogą się nieco rozczarować. Miejsce jest prześliczne- tak to prawda. Jednak należy wiedzieć kilka rzeczy zanim się tu przyjedzie, aby nie mieć niemiłej niespodzianki: 1. po pierwsze ceny. Niektóre z nich są naprawde zabójcze- szczególnie kawy czy różne przysmaki- należy pamiętać, że jeśli chcemy usiąść z naszym zakupionym smakołykiem- płacimy dużo drożej 2. turyści- jest tu ich masa! Byliśmy w maju, licząc na mniejsze tłumy, ale niestety- tak sie nie stało. Chyba każdy chce zobaczyć to miasto! Na zwiedzanie Bazyliki Sw. Marka trzeba odstać w długiej kolejce. Na placu-też gwarno- czasem trudno zrobić zdjęcie! Poprostu- masa ludzi. 3. Należy pamiętać, że plac jest często zalewany przez wodę, więc niezupełnie wyjdzie się "suchą stopą" ;) Mimo tych niespodzinek- bardzo miło wspominam to bajkowe miejsce. Przepiękne zabytki i niesamowita atmosfera mieszkańców Włoch- zawsze gwarni i uśmiechnięci :)

Włochy » Riwiera Adriatycka » Wenecja
Kamila (Rzeszów, 2011-10-13) - Średnia ocena: 5.0
Wenecja to miasto położone na licznych bagnistych wyspach na Morzu Adriatyckim z tego względu jest to miasto kanałów - transport odbywa się drogą wodną lub pieszo. Najpopularniejszym środkiem lokomocji jest tramwaj wodny bardzo fajna sprawa czymś takim się przepłynąć. Popularność zyskał karnawał wenecki, gdzie mieszkańcy oraz turyści ubiorają maski bawiąc się do rana na ulicach do rana. W Wenecji odbywa się ważny festiwal filmowy i biennale sztuki współczesnej. Wenecje trzeba odwiedzić na kilka razy żeby ją poznać całkowiecie.

Włochy » Riwiera Adriatycka » Wenecja
Karolina (Warszawa, 2011-10-13) - Średnia ocena: 4.4
Przepiękne miasto, do którego udało mi się przy okazji różnych wyjazdów trafić aż 2 razy! Raz w trakcie pobytu we Włoszech a raz w Chorwacji i szczerze powiem, że mam nadzieję do 3 razy sztuka ;) Miasto ma swój niesamowity urok - włoski klimacik, wąskie uliczki, knajpki, kanały wodne. No i oczywiście plac św. Marka z bazyliką. Jest to miejsce, które zdecydowanie trzeba zobaczyć a z tego co słyszałam nie ma co odkładać wyjazdu...

Włochy » Riwiera Adriatycka » Wenecja
Adrian (Warszawa, 2011-07-29) - Średnia ocena: 5.0
Mhh o tym mieście napisano dużo przewodników, książek i innych artykułów wiec moja opinia na niewiele się zda ale miasto zapiera dech w piersiach, można się zakochać i nie chcieć z niego wyjeżdzać. Urocze uliczki jeszcze fajniejsze kafejki i restauracyjki.

Włochy » Riwiera Adriatycka » Wenecja
Juliam (Pruszków, 2011-06-29) - Średnia ocena: 4.1
Jesli ktos od wakacyjnego wyjazdu oczekuje wrazen zwiazanych ze podziwainiem zabytkowych budowli -to jak najbardziej tak! Spacerując waskim alejkami, patrzac na stare budowle czlowiek ma wrazenie, ze kazdy zaułek skrywa jakas tajemnice. Uwazam jednak, ze trzy dni to max na zwiedzanie tego spektakularnego miejsca...niemniej jednak bedac we Włoszech warto zwiedzic...

Włochy » Riwiera Adriatycka » Wenecja
Małgorzata (Warszawa, 2011-06-07) - Średnia ocena: 4.2
Wenecja zdecydowanie należy do tych miast, których po prostu nie można pominąć! Zwłaszcza jeśli jest się we Włoszech. To na prawde piękne miasto, bardzo ciekawe ze względu an swoje położenie na wielu wyspach. Bardzo dobre połączenie z lotniska- lotnisko jest tu tak blisko, że z jego okien bez trudu zobaczyć można budowle na Placu Św. Marka :)
© 2010 - 2021 Lasty.com.pl