Czechy

Zakwaterowanie w Czechy
Hotel Panon - nowa część, Czechy - największa baza ofert LAST MINUTE. Wycieczki last minute nie tylko na wakacje!, Czechy
Gdy mówi się Czechy, cóż staje przed oczami? Różnie, czasami szare domy, czasami Skalne Miasto, niekiedy może jakiś zamek… ale najczęściej każdy turysta pomyśli Praga - matka miast, magiczna, tajemnicza, drapieżna. Czy jeszcze na jakieś miasto znaleziono taką ilość epitetów? Praga, to wizytówka Republiki Czeskiej. Matka miast pokazuje jakie jest państwo. A Czechy to państwo bogate w atrakcje turystyczne, które oferuje wszystkim zwiedzającym, zarówno tym, którzy zafascynowani są historią, tym którzy kochają zamki, jak i tym którzy stawiają na sport. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Czechy składają się z trzech krain historycznych: Czech właściwych, Moraw oraz Śląska Austriackiego.

Czechy Właściwe to teren zachodniej części masywu czeskiego, inaczej zwane są Bohemią, od łacińskiego określenia celtyckiego ludu Bojów, zamieszkujących ten teren w V w. p.n.e. Głównym miastem Czech właściwych, jest Praga, stolica Republiki Czeskiej. Giuseppe Arcimboldo mówił o tym mieście: "Kocham tę cudowną Pragę, wyjątkową i czarującą, jak jej melancholijny król. To posępne miasto, wierz mi, rozpala płomień szaleństwa w mózgach tych, co się tu zadomowili. Duszą miasta jest Złota Uliczka, gdzie Rudolf II umieścił kuźnię swoich alchemików. Zagęściło się tutaj tyle siły i tyle magnetyzmu, tyle tajemnych mocy, że spełnia się wszystko, co się nie udało gdzie indziej."

Zatem co warto zobaczyć w tym magicznym mieście, które czaruje, zachwyca i przeraża jednocześnie? Na pewno Stare Miasto, a w związku z tym: Hradczany, zamek, a jeśli już idzie się na zamek, to koniecznie o godzinie 12.00, aby zobaczyć uroczystą zmianę warty, która odbywa się każdego dnia o tej godzinie. Niewątpliwym urokiem urzeka Katedra św. Wita, która budowana była przez sześćset lat, staromiejski rynek, kościół Marii Panny przed Tynem, Kościół św. Mikołaja, Pałac Gotz-Kinskich, Kaplica Betlejemska, Uniwersytet Karola, Teatr Stanowy, Most Karola, Kelmentinum, to główne atrakcje Starego Miasta, które pozwolą poczuć tajemnicę Pragi. Równie interesujące jest Nowe Miasto, które daje turystom możliwości zobaczenia Muzeum Narodowego, Opery Narodowej, Teatru Narodowego, Ratusza Nowomiejskiego i Tańczącego Domu. Oczywiście to nie wszystko co oferuje nam to magiczne miasto. Można także zwiedzić coś, co na pewno zachwyci każdego miłośnika czekolady, mianowicie Muzeum Czekolady, w którym można poznać 2600 lat historii czekolady, która była stosowana przez Majów i Azteków jako napój zioło leczniczy. Zwiedzanie Muzeum oddziałuje na zmysł wzroku, słuchu, ale także węchu, gdyż przez cały czas ciągnie się za nami zapach kakao. Muzeum otwarte jest codziennie w godzinach 10.30 - 19.00. Ceny biletów: dorośli - 140 koron, emeryci (powyżej 65 roku życia), studenci oraz dzieci w wieku 6 - 15 lat - 90 koron, dzieci 3 - 6 lat - 25 koron, bilet rodzinny 2+3 - 350 koron, grupy szkolne - 50 koron (nauczyciele mają wstęp za darmo), a grupy, w których jest minimum 15 osób - 120 koron czeskich.
Pokaż cały opis


A Czechykto kocha muzykę klasyczną, a niekoniecznie ma ochotę na operę, powinien odwiedzić Krzyżykowe Fontanny. Jest to niezwykłe miejsce, gdzie w takt muzyki klasycznej można obserwować tryskające wodą fontanny, które zmieniają kolory. Niebywałe doświadczenie, które przepełnione jest magią. Równie magiczny może okazać się rejs po Wełtawie późnym wieczorem, kiedy można ze statku podziwiać oświetlone magiczne miasto przy gasnącym świetle dnia.

Również w Pradze można skorzystać z największego Aquaparku w Europie Środkowej. W ofercie znajduje się wiele atrakcji wodnych, które podzielone są na strefy tematyczne. Znajdują się tu tradycyjne baseny, wygodne leżaki, w części rekreacyjnej bar. Można się świetnie bawić na pokręconych zjeżdżalniach, pokąpać się w bajkowym Aquapalace, poczuć się jak na wakacjach na sztucznej plaży czy Beach Barze. Poza tym każdy może skorzystać ze "Świata Saun", w którym można znaleźć różnorakiego gatunku sauny. Cały kompleks połączony jest z nowoczesnym hotelem Aquapalaces.

Morawy, to kraina położona w dorzeczu rzeki Morawy. Główne miasta tego terenu to: Brno, Ostrava oraz Ołomuniec. Na przełomie XVIII i IX wieku Czechybyło tu Państwo Wielkomorawskie, a później Marchia Morawska zależna od królestwa czeskiego. Brno, to drugie co do wielkości miasto Czech, jak również w przeszłości pełniło rolę stolicy. Zabytki, które poleca się zwiedzić to: zamek Špilberg, który był twierdzą w okresie baroku oraz pełnił rolę więzienia w XIX w. Niedaleko, na wzgórzu Petrov, znajduje się katedra św. Piotra i Pawła. Kolejnym zabytkiem tego miasta jest zbudowany w stylu modernistycznym Mehenovo divadlo (teatr Mahena), pierwszy zelektryfikowany teatr czeski. W regionie Moraw powstają najlepsze wina czeskie, pochodzące dokładnie z Muškát moravský i Pálava, które mają wyśmienity smak. Rok rocznie jest tu organizowane Święto Winobrania, kiedy to w miastach Znojmo i Mikulov można zobaczyć największe winobranie. Niewątpliwie miejscem, którego nie można pominąć w tym regionie jest Slavkov (słynne historyczne Austerlitz), gdzie w czasie wojen napoleońskich została stoczona "bitwa trzech cesarzy", a dziś można tam znaleźć muzeum oraz Pomnik Pokoju.

Niewątpliwie uwagę wszystkich turystów przyciąga Skalne Miasto. Jadąc do Czech Południowych koniecznie należy je zwiedzić. Odwiedzane corocznie przez tysiące Czechyturystów nieustannie zachwyca i wprawia zwiedzających w baśniowy wręcz nastrój. Aby zwiedzić to urokliwe miejsce należy zakupić bilet, cały kosztuje 50 koron, ulgowy 20 koron. Miasto podzielone jest na dwie części, zwiedzanie każdej zajmuje ok. 3 godzin, a zatem na tę wycieczkę najlepiej przeznaczyć cały dzień. Pierwsza część Skalnego Miasta znajduje się w Teplickich Skałach, które leżą na zachód od Teplic. Do obiektu można dojechać samochodem, który zostawia się na parkingu bezpośrednio przed wejściem na jego teren. Wchodząc do Skalnego Miasta można już podziwiać pierwsze formacje wyrzeźbione ręką natury w skałach: Hełm Dragona oraz Skład Serów. Zwiedzający turyści polecają zboczyć nieco ze szlaku i po drabinach wejść na wierzchołek wzniesienia, gdzie niegdyś znajdował się zamek strażniczy. Roztaczają się stamtąd zapierające dech w piersiach widoki. Na szlak wraca się tą samą drogą i na dalszej trasie można podziwiać coraz to wyższe skały, między innymi Rzeźnicki Topór, Skalną Narzeczoną, Skalną Koronę, Wykałaczka Karkonosza, Kałamarze, Jeża na Żabie, czy Śpiącego Łabędzia. Pomiędzy tymi skałami prowadzą nas labirynty, które nadają niezwykłego klimatu całej wyprawie. Kiedy spacer zostanie zakończony, do parkingu wraca się tą samą drogą, Czechyaby ruszyć dalej. Należy kierować się do miejscowości Adrszpach. Parking znajduje się po prawej stronie drogi, natomiast wejście na teren Skalnego Miasta usytuowane jest po lewej stronie. Przed wkroczeniem w skalne labirynty mija się wyrobisko po byłej piaskowni zalane wodą, gdzie można odbyć rejs łódką bądź kajakiem, a także nurkowie mogą realizować swoje głębinowe pasje. Droga prowadzi przez las, którego drzewa mieszają się ze skałami. Podczas spaceru można podziwiać takie skały jak: Fotel Karkonosza, Fotel Babci, Głowę Cukru, Organy i Chełm. Kiedy drzew jest coraz mniej, a skały coraz wyższe, to znak, że zbliża się Furta Gotycka, która w dawnych czasach była wejściem do Skalnego Miasta. Prze wąskie przejścia i kładki dochodzi się do Małego Wodospadu i Wielkiego Wodospadu. Po drugiej stronie tego baśniowego miejsca znajduje się Skalne Jeziorko, po którym można odbyć rejs z przewodnikiem (co kosztuje 20 koron), który opowiada ciekawe historie i pokazuje kolejne skały: Wodnika Szuwarka, Topielca, Słonia i inne. Spacer trwa dalej, a przed oczami turystów rozprzestrzenia się Góra Kochanków, Żółw, Starosta i Starościna, spacer kończy przejście przez Mysią Dziurę, a za nią znajduje się Pianino Karkonosza.

Uwagę turystów przykuwa także Safari, jest Czechyto niezwykłe ZOO w miejscowości Dvur Karlove nad Labem. Jego niezwykłość polega na tym, że w tym miejscu Czesi chcieli stworzyć namiastkę prawdziwego afrykańskiego safari. Zwierzęta, które tam mieszkają można zobaczyć poruszając się safari busem lub kolejką. Można tam zobaczyć: lwy, tygrysy, słonie, zebry, hipopotamy, żyrafy, okapi, wiele odmian ptactwa afrykańskiego oraz całe mnóstwo innych gatunków zwierząt afrykańskich. Cena biletu wstępu to: w okresie zimowym - 60 koron, natomiast w okresie letnim - 40 koron.

Warto także przybyć do trójkąta uzdrowisk, na który składają się: Karlowe Wary, Franciszkowe Łaźnie i Mariańskie Łaźnie, gdzie przy wodach termalnych leczyli się niejedni wielcy całej Europy, tacy jak: Fryderyk Chopin, Wolfgang Goethe, Aleksander Dumas czy Ludwik von Beethoven. A w latach późniejszych między innymi Karol Marks. W bliższych nam czasach Mia Farrow czy Whoopie Goldberg. Niesamowite miejsce, również owiane niezwykłą magią i spokojem.

Ostatnia z krain historycznych to Śląsk Austriacki. Jako jednostka administracyjna powstał w 1763 roku, z połączenia pozostałych przy Austrii ziem śląskich. Siedzibą rządu krajowego została Opawa. CzechyTa kraina również oferuje liczne atrakcje turystyczne.

Hradec Karlove, w tym mieście poleca się głównie Muzeum Czech Wschodnich, które znajduje się na nabrzeżu Eliszki, w pięknej budowli historycznej wzniesionej w latach 1909 - 1912. Projektantem był jeden z architektów "salonu republiki" - Jan Kotera. W 1995 roku budynek został ogłoszony narodowym zabytkiem kultury. W muzeum można podziwiać archeologiczne, historyczne, przyrodnicze, przemysłowe, artystyczne, etnograficzne i numizmatyczne zbiory. Muzeum Czech Wschodnich można odwiedzać cały rok, oprócz poniedziałków w godzinach 9.00 - 12.00 oraz 13.00 - 17.00. Dorosły za bilet zapłaci 50 koron, dziecko 20 koron, natomiast wejście rodziny kosztuje 100 koron. Kolejnym polecanym miejscem do zwiedzenia jest Zamek Karlova Koruna, jeden z najważniejszych zabytków Chlumca nad Cidliną. Budowę tegoż zamku zlecił hrabia Franciszek Ferdinand Kinski, kanclerz i łowca królewski żyjący w XVIII wieku. Architektem budowli była jedna z najwybitniejszych osobowości baroku, Giovanni Santini - Aichl. Można także zobaczyć prywatną hodowlę koni rodu Kinskich, aktualnych właścicieli zamku.

Ale Czechy to nie tylko zamki i zwiedzanie głównie średniowiecznych zabytków, które mówią o ogromnym bogactwie i świetności tego państwa. To także niezwykle bujna przyroda, która zapewnia turystom możliwość rekreacji. Turystyka rowerowa na wyznaczonych ścieżkach, możliwość uprawiania sportów wodnych, głównie w regionie Czech Południowych, gdzie występują liczne jeziora i stawy (połów ryb, spływy kajakami). Ale także myślistwo, jazda konna. Czechy to także góry: Karkonosze, Góry Łużyckie, Góry Izerskie, gdzie w wakacje można zdobywać wysokie szczyty, a zimą koniecznie należy wybrać się na narty. Góry w Czechach to długie kilometry tras zjazdowych na różnym poziomie trudności. Każdy może tu spróbować swoich sił na nartach od początkujących do zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów.

Czechy są położone w klimacie umiarkowanym, co znaczy, że pogoda w tym miejscu nie różni się wiele od tej, którą mamy w Polsce. Waluta obowiązująca w Czechach to korony czeskie, ceny są porównywalne lub mniejsze w zestawieniu z polskimi w zależności od produktu lub usługi, z której chcemy skorzystać. Aby poruszać się pojazdem zmechanizowanym po Czechach należy zakupić winiety. 10 - dniowa kosztuje ok. 54 zł., miesięczna - 71 zł., a roczna ok. 213 zł.

W ofercie znaleźć można apartamenty prywatne, kwatery prywatne, które zapewniają tanie noclegi oraz hotele spa zapewniające standard all inclusive. Wszystko można dostosować do kosztów, jakie masz zamiar przeznaczyć na tę podróż. Można także skorzystać z oferty first minute oraz last minute i np. na Sylwestra wybrać się do Czech Zachodnich. Możesz też zaplanować tutaj swoje wczasy, nie tylko zimą można się dobrze bawić w tym regionie, także wakacje mogą być pełne atrakcji.
Zobacz również:
Popularne obiekty
Kraje
Regiony
Obiekty w pobliżu
Ciekawostki
Wielka Brytania Wielka Brytania Wielka Brytania, która nosi oficjalną nazwę Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii I Irlandii Północnej, zajmuje większą część archipelagu Wysp Brytyjskich położonych u północno-zachodnich wybrzeży Europy . Wielka Brytania była wielkim... Nepal Nepal Odkryj z nami tajemnice Nepalu        Nepal jest górskim krajem położonym na południowych stokach Himalajów , pomiędzy Chinami a Indiami . Jest to kraina o wielowiekowej historii, barwnej mozaice kultur i... Kuba Kuba "Kuba wyspa jak wulkan gorąca" - ten cytat z piosenki Janusza Gniatkowskiego, który zna niemal każdy, doskonale oddaje charakter wyspy . Egzotycznej, pełnej niespodzianek, gorącej - po prostu doskonałej do spędzenia niezapomnianych wakacji .... Włochy Włochy Gdy słyszysz ” Italia ” najczęściej stają ci przed oczyma weneckie gondole, rzymskie Koloseum , czy krzywa wieża w Pizie … na policzkach czujesz morską bryzę, a podniebienie rozkosznie smakuje południowych win.. Wielu - nie bez powodu - Włochy... Dżibuti Dżibuti Podstawowe informacje        Dżibuti to kraj położony we wschodniej Afryce . To idealne miejsce na niecodzienne wakacje , których nie przeżyjesz w wielkich kurortach. Piaskowe pustynie, ciekawa flora,... Turcja Turcja Turcja jest idealną ofertą dla osób spragnionych pięknych plaż i wspaniałych zabytków . Przy okazji daje możliwość poznania kultury innej niż europejska. Wprawdzie 2% terytorium Turcji znajduje się w Europie , kraj ten jest członkiem NATO... Hiszpania Hiszpania Wakacje Czy jest na świecie kraj, który bardziej kojarzy się z beztroskimi wakacjami niż słoneczna Hiszpania ? Malownicze wybrzeża, egzotyczna roślinność, śródziemnomorskie potrawy, niekończące się plaże , zawsze piękna pogoda.... Chorwacja Chorwacja Wakacje nad Morzem Adriatyckim większości osób kojarzą się z Włochami. Tymczasem piękne plaże , ruiny z czasów starożytnych i inne atrakcje turystyczne czekają także po drugiej stronie Adriatyku - w Chorwacji. I to za niższą cenę.... Japonia Japonia Japonia to archipelag wschodnio-azjatyckich wysp - kraj o długiej tradycji państwowości i przebogatej kulturze, który wywierał i nadal wywiera ogromny wpływ na cywilizację światową. Zewsząd oblewają ją wody Oceanu Spokojnego (Pacyfiku) oraz... Polska Polska Polska to kraj położony w Europie Środkowej nad Morzem Bałtyckim. Graniczy z Niemcami, Czechami, Słowacją, Ukrainą, Białorusią, Litwą i Rosją (Obwód Kaliningradzki). Należy do Unii Europejskiej, NATO, ONZ i wielu innych organizacji... Seszele Seszele Podstawowe informacje       Gdy za oknem plucha najlepiej przenieść się do miejsca, gdzie znajdują się piękne plaże , czyste morze i tropikalny klimat . Takim miejscem są na pewno Seszele . To niewielkie... Sri Lanka Sri Lanka Dzisiejsza nazwa państwa oznacza w sanskrycie " olśniewający kraj ". Została ona przyjęta w 1972 roku. Pośród innych wcześniej używanych nazw Sri Lanki wymienić można arabską nazwę Tenerism ("wyspa rozkoszy"), bądź określenie "Wyspa nauki"... Malawi Malawi Malawi (dawniej Niasa ) to ogromne jezioro położone w południowo - wschodniej Afryce , najdalej na południe spośród jezior wypełniających szczeliny Wielkich Rowów Afrykańskich. Jest prawdziwym skarbem tej części kontynentu. Jego wody kryją... Chiny Chiny Historia       Informacje dotyczące powstania państwa chińskiego są różne, w zależności od źródła wahania sięgają nawet kilkuset lat. Jedna z wersji przywołuje połowę XI w. p.n.e. jako faktyczny czas... Szwajcaria Szwajcaria Szwajcaria , a właściwie Konfederacja Szwajcarska (niem. Schweizerische Eidgenossenschaft ) to państwo federacyjne. Jest położone między dwoma łańcuchami górskimi - na południu są to Alpy , na północy - Jura . Centrum kraju, zamieszkiwane... Słowenia Słowenia Podróże od zawsze nas fascynowały. Lubimy zwiedzać miejsca, w których jeszcze nie byliśmy, gdzie czekają na nas liczne atrakcje turystyczne , gdzie pogoda pozwala nam na błogie lenistwo w promieniach słońca. Najgorzej jednak jest z wybraniem... Mauretania Mauretania Mauretania to kraj dla wytrwałych i odważnych. Suchy, pustynny krajobraz, wysokie temperatury, nie najniższe koszty utrzymania, często słabo zaopatrzone sklepy oraz mała ilość hoteli i udogodnień dla podróżnych zniechęcają wielu turystów do... Emiraty Arabskie Emiraty Arabskie Jeśli jesteś zdecydowany spędzić urlop w najlepszych hotelach na świecie, w miejscu, w którym słońce świeci niemal przez cały rok, jeśli chciałbyś poczuć prawdziwy smak orientu i bliskowschodnich tradycji, zobaczyć pustynię oraz cieszyć się... Liban Liban Podstawowe informacje        Liban to państwo położone w w Azji , a konkretniej na terenie Bliskiego Wschodu . Sąsiaduje z Syrią i Izraelem , ulokowane jest nad Morzem Śródziemnym . Na terenie kraju... Indonezja Indonezja Podstawowe informacje       Łowcy głów, wielkie warany, cudowne widoki - to wszystko oferuje ci Indonezja . Ten wyspiarski kraj, składający się z ponad 13 tysięcy wysepek, położony jest w Azji...
Czechy Południowe Czechy Południowe Czechy Południowe otoczone są pasmem górskim, które obejmuje Las Bawarski , Czeski i Szumawę . Jest to wyjątkowe miejsce złączenia tradycji bawarskich i czeskich, aż do II wojny światowej. Jego wyjątkowość polega także na tym, że tysiąc lat... Czechy Północne Czechy Północne Czechy Północne to region, który słynie przede wszystkim z bujnie rozwiniętego przemysłu, który stał się przyczyną degradacji środowiska naturalnego. Może się to wydać paradoksalne, ale jednocześnie udało się zachować Czeski Raj , czyli... Czechy Środkowe Czechy Środkowe Jak sama nazwa wskazuje Czechy Środkowe znajdują się w samym sercu Czech i oferują turystom wszystko, czego dusza zapragnie. Obszar ten tworzy rozległy krąg wokół Pragi . Na odwiedzających czekają tu miejsca pełne ciekawostek przyrodniczych i... Czechy Wschodnie Czechy Wschodnie Teren znajdujący się między lasami Gór Orlich , przy północno - wschodniej granicy z Wyżyną Czesko - Morawską , dawniej regiony myśliwskie. Do regionu Czech Wschodnich można wybrać się o każdej porze roku, czy w wakacje , czy w okresie... Czechy Zachodnie Czechy Zachodnie Region Czech Zachodnich słynie głównie z miasta Pilzno i wód termalnych, przy których powstały, zabytkowe już dziś, pełne uroku uzdrowiska. Jest to region zróżnicowany, jeśli chodzi o krajobraz. Kotlina rzeki Ohre otoczona jest przez Las... Morawy Morawy Udany wypoczynek w ciekawym miejscu wcale nie musi wiązać się z wielogodzinną podróżą ani z pobytem w odległym, nieznanym egzotycznym miejscu. Równie satysfakcjonująco urlop można spędzić całkiem niedaleko granic naszego kraju - u południowych...

Najnowsze

Karkonoski Park Narodowy 2011-06-06
Obejmuje największe pasmo górskie w Republice Czeskiej łącznie z podgórzem. Południowa część regionu oraz najpopularniejsze ośrodki turystyczne leżą w jego obrębie. Ma 36 300 ha. Region ogłoszono Parkiem Narodowym w 1963 roku, a obecny wygląd uzyskał dzięki postanowieniu władz. Od 1992 r. jest rezerwatem biosfery UNESCO. Na rzeźbę terenu górzystej krainy Karkonoskiego Parku Narodowego miały...

Park Narodowy Šumava 2011-06-02
Położony w paśmie górskim Szumawa w południowo-zachodniej części kraju, przy granicy z Niemcami i Austrią. Utworzony został w 1991 r. i obejmuje obszar 680 km². Ma niezwykle interesującą rzeźbę terenu z pagórkami i wzniesieniami o wysokości około 1000 m n.p.m., pozostałości polodowcowych karów, polodowcowych jezior, „kamienne i głazowe morza”, charakterystyczne formy polodowcowe. Jest jednym z...

Park Narodowy Podyji 2011-06-02
Utworzony 1 lipca 1991 r., graniczy z austriackim National Park Thayatal. Rozciąga się wzdłuż granicy austriackiej, między Znojem, a Vranovem nad Dyi, na obszarze 62 km kw. Chroni głównie niezwykle malowniczą, głęboką (do 220 m) dolinę rzeki Dyji. Penetrowanie parku ułatwiają szlaki piesze i rowerowe, a zwiedzać jest, co, bo oprócz skarbów natury kryją się tutaj ruiny starych zamczysk. Wzdłuż...

Park Narodowy Czeska Szwajcari 2011-05-21
Został utworzony 1 stycznia 2002 na powierzchni około 79 km² wydzielonej z Obszaru chronionego krajobrazu Łabskie Piaskowce w celu ochrony unikatowych form skalnych i rozległych obszarów o charakterystycznej krawędziowej rzeźbie terenu i naturalnych ekosystemach. Położony jest w północnych Czechach w powiecie Děčín na Wyżynie Dieczyńskiej. Rozciąga się między miejscowościami Hřensko na...

Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Czechy » Morawy » Brno » Hotel Voronež
Lucyna (Kłodawa, 2012-01-13) - Średnia ocena: 4.0
Hotel jest bardzo fajnie ułożony, ma przepiękne widoki na całe miasto i przede wszystkim na cudny zamek. Pokoje były jak najbardziej czyste, ładnie wyposażone. Internet był dostępny. Jedzenie w restauracji było smaczne i urozmaicone, były również dostępne lokalne specjały. Obsługa na całkiem wysokim poziomie, bardzo pomocna. To sympatyczny hotel i mieliśmy sympatyczny wyjazd.

Czechy » Morawy » Brno » Hotel Voronež
Piotr (Międzyborów, 2011-12-20) - Średnia ocena: 4.0
Widok z pokoju na Brno i zamek, absolutnie fantastyczny. Polecam pokój na wyższym piętrze z widokiem - jest wart ceny. Pokój jasny i bardzo duży, wygodne łóżko i ładna łazienka. Wygląd i usługi w hotelu na wysokim poziomie. Personel jest bardzo przyjazny. Obfite śniadanie w formie bufetu z szerokim wyborem potraw i napojów.

Czechy » Czechy Środkowe » Praga » Hotel Michael
Krystian (Zgierz, 2011-11-10) - Średnia ocena: 3.7
Ogólnie rzecz biorąc, lokalizacja jest dobra, bo około 25-35 minut do centrum Pragi. Pokoje były w porządku, ładne i komfortowe. W łazience z wanną również niczego nie brakowało. Nie jestem pewien czy była klimatyzacja ale na pewno był grzejnik. Jedzenie smaczne a obsługa pomocna.

Czechy » Czechy Środkowe » Praga » Hotel Michael
Marzena (Warszawa, 2011-11-10) - Średnia ocena: 5.0
Idealne miasto na zwiedzanie, przepiękne, zadbane, czyste, mili ludzie, dużo atrakcji turystycznych. Jeśli do Pragi to tylko do tego hotelu, polecam w ciemno, godny polecenia. Ładne pokoje, sympatyczna obsługa. Hotel ładny zadbany, obsługa gadająca w kilku jezykach można się bez problemu dogadać.

Czechy » Morawy » Hodonin » Hotel Panon
Marzena (Katowice, 2011-10-31) - Średnia ocena: 3.4
Bardzo życzliwa obsługa, smaczne śniadanie oraz spokojne, ale bardzo dobre położenie (jakieś 10 min spacerem od centrum)! Pokoje dość proste, ale nie ma powodów do narzekań. Spokojne miejsce noclegowe za dobrą cenę.

Czechy » Morawy » Hodonin » Hotel Panon
Brygida (Szczytno, 2011-10-27) - Średnia ocena: 2.9
Bardzo dobra opcja zakwaterowania na nocleg, jak jedzie się w daleką trasę. Pokój mi się podobał, był czysty i schludny, to samo z łazienką. Mieliśmy w cenie śniadania i oczywiście z nich skorzystaliśmy, smaczne i syte, ciepła herbatka i kawka. Nie ma to jak być wypoczętym przed dalszą drogą.Polecam.
Czechy » Morawy » Hodonin
Olga (Libiąż, 2012-02-13) - Średnia ocena: 4.3
Jest to dosyc znane uzdrowisko o czym wczesniej nie wiedzialam. W czasie pobytu w maju faktycznie bylo tu sporo kuracjuszy,głownie osoby starsze. Hodonin jest fantastycznym miejscem na spacery, czyste powietrze,rzeka,dużo zieleni,lasy, ładne zapachy. Do tego mamy tu ... zoo:) W pobliskim Brzeclawie jest kilka budowli zamkowych a w Straznicach skansen. Warto wybrac sie do Brna. W smaym Hodoninie i okolicach znajduja sie liczne żródła z woda leczniczą

Czechy » Morawy » Olomouc
Monika (Olsztyn, 2012-02-13) - Średnia ocena: 4.3
Przed wyjazdem wydawało nam sie że Ołomuniec niczym nas nie zaskoczy ale na miejscu bardzo się zdziwiliśmy. Miasto jest na prawde ciekawe, szczegolnie Starówka z kolumna Trójcy, zamek, katedra św.Wacława i ratusz z ogromnym zegarem. Sporo jest tutaj budynków obronnych i wojskowych i mozna odniesc wrazenie ze miasto wygląda jak twierdza. Będąc tutaj w czerwcu trafilismy na coroczny targ kwiatowy

Czechy » Morawy » Brno
Helena (Radomsko, 2011-12-22) - Średnia ocena: 4.4
Brno to przede wszystkim ciekawa architektura - pałace,fontanny,zamki,kamienice oraz mnóstwo spacerowych szlaków zarówno w samym mieście jak i w okolicach. Najciekawsze jest chyba ten wokół zapory. Najlepiej zwiedzac jest rowerem ze względu na dużą ilosć ścieżek rowerowych. Z Brna pochodzi słynny trunek Muskat. Brno lezy pośród zalesionych wzgórz zapewniając tym samym ciekawe punkty widokowe. Po mieście łatwo jest sie poruszac,kursujeą tramwaje,trolejbusy, autobusy i promy (jezioro brneńskie)

Czechy » Czechy Środkowe » Praga
Milena (Wołomin, 2011-12-20) - Średnia ocena: 4.5
Duże miasto i jak na stolicę przystało oferuje sporo atrakcji. Przepływa przez nią Wełtawa. Najciekawsze jest na pewno zabytkowe centrum z muzeami i galeriami. Koniecznie trzeba zobaczyć Hradczany z zamkiem i katedrą, stare miasto, ratusz, Most Karola, dzielnicę żydowską, Malą Stranę, ogór zoologiczny. Ze względu na liczne kościoły Praga jest nazywana miastem "stu wież".

Czechy » Morawy » Hodonin
Julia (Chorzów, 2011-12-19) - Średnia ocena: 4.2
Hodonin lezy blisko granicy ze Słowacja wiec za jednym razem mozna zwiedzic dwa państwa. Nie jest to jakies ogromne miasto ale ma kilka ciekawych atrakcji-stare miasto, Muzeum Masaryka, okoliczne winnice dlatego warto tu kupic lokalne wina. Oprócz tego warto zobaczyć tutejszy skansen i.. zoo :-) Jesli ktoś jedzie ze Ślaska to droga jest bardzo prosta i krótka

Czechy » Morawy » Olomouc
Jacek (Jasło, 2011-12-19) - Średnia ocena: 4.2
Największe wrazenie robi na pewno tutejsza starówka ze starymi kamienicami i wąskimi uliczkami, mimo że samo miasto nie jest specjalnie ciekawe chociaz ma swój klimat. Większość ulic jest brukowana. Przez 3 dni pobyt udało nam sie zobaczyc chyba wszystkie najciekawsze miejsca i obiekty jak kolumna św.Trójcy, katedra Wacława, pałac, fontanny m.in. Neptuna i Cezara, ratusz itp. Miasto jest malowniczo polozone nad rzeką
© 2010 - 2021 Lasty.com.pl