Zaplecze Šibenika

Chorwacja » Dalmacja » Šibenik
Również na zaplecze Šibenika dotarła agroturystyka

Agroturystyka w miejscowości Miljevci do wczoraj była nie do pomyślenia, ponieważ na zapleczu Šibenika turystyka była czymś zupełnie nieznanym. Po otwarciu kilku gospodarstw agroturystycznych w miejscowości Pakovo Selo, zbudowaniu dwóch dużych wędzarni prszutu w Miljevcach i otwarciu większej liczby firm, gdzie produkowany jest miód, oliwa z oliwek i ser, powoli przeciera się droga do rozwoju agroturystyki na tym terenie. W jednej z siedmiu wiosek w okolicy, w Brištine, rodzina Ante i Danicy Bačić niedawno otworzyła gospodarstwo agroturystyczne „Peace”, które znajduje się w pobliżu rzeki Krki, przy granicy Parku Narodowego. W domu rodzinnym w Brištine urządzili trzy pokoje i apartament dla gości, którzy zainteresowani są tradycyjnymi wartościami i dobrą domową kuchnią, winem z własnej piwnicy, leczniczymi rakijami, figami, migdałami, orzechami... Specjalnością domu jest mięso pieczone, na przekąskę serwowany jest prszut i ser, a sałatę goście zbierają sami w ogrodzie. Właściciele gospodarstwa agroturystycznego w Brištine uprawiają 2000 sadzonek winorośli i oliwki, tak więc ich goście mogą spacerować po winnicach. W pobliżu jest też punkt widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na atrakcyjną rzekę Krkę. Widać również wysepkę Visovac z klasztorem franciszkanów, w pobliżu jest też wodospad Roški slap. W regionie tym jest również prawosławny monastyr Krka i wodospad Skradinski buk, a w pobliskich Otavicach Mauzoleum Ivana Meštrovića, wybitnego rzeźbiarza, niedaleko znajduje się też pierwszy tematyczny park w Chorwacji Etnoland Dalmati w Pakovo Selo koło Drniša. Park ma powierzchnię 15 000 metrów kwadratowych. Odwiedzający mogą zobaczyć, jak się dawniej żyło w Dalmatyńskiej Zagorze, poznać zwyczaje, tradycję i sposób życia w tym regionie. Kompleks składa się ze starego domu dalmatyńskiego, budynków gospodarczych, warsztatów dawnych rzemiosł, restauracji z wiatą i sklepu z pamiątkami - niewielkiego targu dalmatyńskiego, który jest jednocześnie skansenem, piwnicy z beczkami wina i pozostałymi narzędziami do produkcji i przechowywania wina. Na parterze znajduje się dawna sypialnia, warsztat tkacki, jadalnia i czarna kuchnia, a na strychu jest wędzarnia prszutu i mięsa. W ofercie Etnolandu jest również ogród z autochtonicznymi krzewami i warzywami oraz część gospodarcza dla zwierząt: owiec, kóz, kur i osłów. W warsztatach dawnych, już prawie zapomnianych rzemiosł odwiedzający mają możliwość zobaczyć na przykład kamieniarza, tkacza, drwala i w ten sposób poznać, jak pracowali i żyli ludzie w tym biednym, kamienistym regionie. W ofercie Etnolandu jest jedyne w swoim rodzaju „Kolarište”, arena, gdzie odwiedzający mogą poczuć czar historii Dalmacji. Tutaj poprzez śpiew i taniec gościom pokazuje się, jak się dawniej bawiono.
Pokaż cały opisŹródło: CNTB
Zobacz również:
Popularne obiekty
Kraje
Regiony
Miasta
Obiekty w pobliżu
Filmy
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Dalmacja » Šibenik » Hotel Jure
TOMASZ (Annopol, 2012-09-14) - Średnia ocena: 4.7
piękny kompleks i wszystko na miejscu :)

Chorwacja » Dalmacja » Šibenik » Hotel Jure
Bogusław (Chorzów, 2012-09-13) - Średnia ocena: 4.2
Bardzo smaczne i urozmaicone posiłki, sporo atrakcji dla dzieci, fajne restauracje na terenie ogrodu, dużo zieleni, super zagospodarowana plaża. W sumie niezbyt daleko do miasta Sibenik (5 km), wodospadów Krka (20 km), Primostenu (25 km), Trogiru (50 km). Pokoje czyste, codziennie sprzątane, ręczniki wymieniane.

Chorwacja » Dalmacja » Šibenik » Hotel Niko
Marcin (Warszawa, 2012-09-13) - Średnia ocena: 3.6
Duża wioska wakacyjna, dość dobrze zorganizowana. Sporo atrakcji dla dorosłych. Polecam każdemu kto lubi duże kempingi.

Chorwacja » Dalmacja » Šibenik » Hotel Niko
Aleksandra (Polska, 2012-07-21) - Średnia ocena: 2.1
Brak zalet. Jedyną zaletą była pogoda, ale to nie zasługa hotelu...

Chorwacja » Dalmacja » Šibenik » Apartament Jadrija1
Marcin (Polska, 2012-07-08) - Średnia ocena: 2.2
Apartament zgadzał się z opisem lecz powinien być czystszy i bez pajęczyn.

Chorwacja » Dalmacja » Šibenik » Apartament Jadrija1
Ewelina (Stalowa Wola, 2012-04-04) - Średnia ocena: 4.7
Bardzo dobry apartament. Obok naszego apartamentu zostali zakwaterowani nasi znajomi. Apartament jest przestronny, dobrze urządzony, zadbani i czysty. Łazienka również jest w bardzo dobrym stanie. Obsługa zasługuje na pochwały. Bardzo sympatyczni komunikatywni ludzie. Okolica bardzo ładna. Sibenik jest miasteczkiem godnym uwagi. Cena apartamentu bardzo przystępna.
Chorwacja » Dalmacja » Šibenik
Czesław (Piekary Śląskie, 2011-10-10) - Średnia ocena: 4.2
Sibenik jest naprawdę ładnie położony w rozległej zatoce. Wokół jest zielono i malowniczo, sporo też nieopodal mniejszych osad o ogólnie jest sporo do zobaczenia. Pod katem przyrody przede wszystkim archipelag Kornati i wodospady na rzece Krka, Te miejsca gwarantują naprawdę niesamowite wrażenia. Będąc w tych okolicach koniecznie trzeba je odwiedzić. Z zabytków największe wrażenie wywarła na nas Katedra Świętego Jakuba, z czym pewnie nie jesteśmy oryginalni bo to chyba najbardziej oblegany zabytek, ale polecamy też fortyfikacje Świętej Anny i muzeum w Pałacu książęcym.

Chorwacja » Dalmacja » Šibenik
Marta (Warszawa, 2011-08-22) - Średnia ocena: 5.0
Cudowna miejscowość, my bylismy w kompleksie Solaris co miał fajną plażę dla dzieciaków to był prawie raj wogóle z wody nie chciały wychodzić, była piaszczysto żwirkowa ale im to i tak nie przeszkadzało . Z basenów też prawie nie wychodziły. Miasteczko fajne dużo rośliności, fajne uliczki z domami chorwackim o specyficznym wygladzie z dużymi okiennicami, pewnie przez słońce.

Chorwacja » Dalmacja » Šibenik
Bogdan (Warszawa, 2011-08-03) - Średnia ocena: 5.0
Bardzo fajna urokliwa miejscowość, polecam wszystkim warto ją odwiedzić. Jest co zobaczyć, jest gdzie się napić, ochłodzić zimnym piwkiem chorwackim, knajpki, restauracje, kafejki stoja otworem, zapraszają pysznym jedzeniem i wytrawnym pysznym winkiem, jak i piwkiem. Polecam

Chorwacja » Dalmacja » Šibenik
Kaśka (Chełm, 2011-07-06) - Średnia ocena: 4.4
Sibenik zachwycił mnie niesamowita starówką, katedrą sw. Jakuba. Koniecznie trzeba wybrać się na spacer po uliczkach tego zabytkowego miasta. Mnóstwo knajpek gdzie można spróbować lokalnych potraw. Warto wybrać się na targ aby zakupić świeże warzywa, owoce czy lokalne trunki :) Dobre miejsce wypadowe do Biogardu na Moru, Zadaru..

Chorwacja » Dalmacja » Šibenik
Anna (Wrocław, 2011-06-16) - Średnia ocena: 4.6
miasto wprost idealne dal ceniących sobie piękno architektury i lubiących zwiedzać. Ja na szczęście do nich należę. :)

Chorwacja » Dalmacja » Šibenik
Marcelina (Radom, 2011-06-15) - Średnia ocena: 4.4
Byliśmy w zeszłym roku z mężem i dziećmi w Sibeniku. Spędziliśmy cudowne wakacje w jednym z hoteli kompleksu Solaris. Kompleks sam w sobie idealne miejsce na pobyty rodzinne. Wybraliśmy się również na wycieczkę do Sibenika. Cudowne miasto, tętniące życiem. Przepiękne starówka i promenada. Bardzo podobał nam się klimat panujący w tym miasteczku. Na tamtejszym rynku kupiliśmy produkty domowej roboty: aromatyczną oliwę z oliwek i suszone figi. W tym roku również planujemy wybrać się w to samo miejsce.
© 2010 - 2021 Lasty.com.pl