Wyspa Praslin

Seszele
Praslin to druga, co wielkości wyspa archipelagu Seszeli, bezspornie jednego z najpiękniejszych miejsc pod Słońcem, jej powierzchnia wynosi 38 km2. Wyspa Praslin leży w północno - wschodniej części archipelagu, zamieszkuje ją 6,5 tysiąca osób.
      Pejzaże wyspy Praslin to połączenie piaszczystych plaż, turkusowych wód morskich, tropikalnych lasów równikowych i granitowych skał wyłaniających się tu i ówdzie z nadmorskiego lasu.

Historia

      Wyspa Praslin na karty historii weszła w roku 1774, kiedy to francuski podróżnik Lazare Picault nazwał ją Isle de Palmas (czyli Wyspa Palmowa). Przez całą swą historię, podobnie jak inne wyspy archipelagu, była rajem i doskonałym schronieniem dla piratów. Swą obecną nazwę wyspa Praslin zawdzięcza osobie francuskiego dyplomaty Césara Gabriela de Choiseul, księcia Praslin (miejscowość w Szampanii).

Sport i rozrywka

      Na Praslin istnieje możliwość aktywnego wypoczynku, związanego głównie z bliskością oceanu. Można za ten nurkować (tak jak całych Seszelach), pływać po oceanie albo jeździć na rowerze. Miejscowe hotele również posiadają dobrą bazę sportową, m. in. korty tenisowe.

Wakacje, drogi, transport

      Na wyspie Praslin znajduje się krajowy port lotniczy, który obsługują lokalne linie lotnicze Air Seychelles. Jednak zarówno dla miejscowych, ale też dla turystów, najważniejszym środkiem transportu jest transport morski. Wyspa Praslin posiada regularne połączenia promowe z wyspą Mahé i La Digue.
Asfaltowe drogi na wyspie Praslin to właściwie dwa odcinki – długa trasa otaczająca prawie całą wyspę oraz droga biegnąca przez Park Narodowy Praslin z miejscowości Baie Ste Anne do Grand Anse.

Wynajem samochodów

      Na wyspie Praslin działają trzy wypożyczalnie samochodów i są one usytuowane na południowym wybrzeżu wyspy.

Wycieczki, wyspy, rejsy

      Główną atrakcją wyspy Praslin, oczywiście oprócz plaż i krystalicznie czystych wód morskich, jest założony w 1979 r. Park Narodowy Praslin obejmujący 324 ha dziewiczych lasów równikowych. W jego skład wchodzi także rezerwat Vallée de Mai będący miejscem endemicznego występowania lodoicji seszelskiej (inaczej palmy seszelskiej, drzewo to rodzi owoce naprawdę niezwykłego kształtu i wielkości). Rezerwat ten w 1983 roku wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Owoce lodoicji ważą od 10 do nawet 25 km i zawierają największe i najcięższe nasiona na świecie.
Pokaż cały opis

      Przez Wyspa Praslincałą długość wyspy prowadzi szlak pieszy, jego długość to ok. 12 km. Wiedzie on przez główny grzbiet wyspy, jednak tutejsze wzniesienia nie imponują wysokością. Najwyższym jest Isla Praslin (367 m n. p. m.).
      Z wyspy Praslin promy pływają na wszystkie większe wyspy archipelagu Seszeli, m. in. na Mahé i pobliską La Digue.

Pogoda i temperatura

      Na wyspie Praslin przez niemal cały rok liczyć można na bezchmurne niebo i wysoką temperaturę. Średnia temperatura powietrza na Seszelach waha się przez cały rok od 24° do 30°C. Najgorętsze miesiące to marzec i kwiecień, ale i wtedy temperatura rzadko przekracza 31°C.

Noclegi

      Wyspa Praslin słynie ze swoich luksusowych hoteli. Ogółem większych hoteli, pensjonatów i willi jest tutaj ok. 40. Posiadają one bogatą ofertę turystyczną, dobrą bazę sportowo - rekreacyjną i duży wybór dań różnych kuchni w menu.

Plaża i wczasy

      Na wyspie Praslin naprawdę można poczuć się jak w raju – a to dzięki przejrzystej wodzie morskiej, pięknym piaszczystym plażom, lasom tropikalnym i gwarantowanej słonecznej pogodzie. Ponoć najpiękniejsze plaże znajdują się w okolicy hotelu "Lemuria" – ulubionego hotelu najbogatszych turystów z całego świata. Spacerując po piasku można natknąć się na gwiazdy z Hollywood, członków rodzin książęcych i inne osoby z pierwszych stron gazet.
Zobacz również:
Regiony
Miasta
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
© 2010 - 2021 Lasty.com.pl