Wyspa Mahe

Seszele
Mahé to największa wyspa Seszeli, leży w południowo - zachodniej części archipelagu i liczy 148 km2 powierzchni. Zamieszkuje ją 90% ogółu populacji Seszeli, czyli ok. 72 tys. osób.
      Wyspa Mahé, podobnie jak sąsiednia wyspa Silhouette zbudowana jest ze skał granitowych i jest górzysta. Góry nie są wysokie – najwyższy szczyt Morne Seychellois liczy tylko 905 m n. p. m. Tak samo jak na całych Seszelach są tu też atrakcyjne piaszczyste plaże z turkusowymi, przejrzystymi wodami morskimi.
      Na wyspie Mahé znajduje się stolica Seszeli – Victoria. Leży ona na północno - wschodnich krańcach wyspy i „twarzą” zwrócona jest ku wschodowi. Oprócz niezbyt starych zabytkowych drewnianych domów zobaczyć można tam Muzeum Narodowe i Muzeum Historyczne, a także założony w 1901 roku ogród botaniczny, w którym rośnie wiele ciekawych okazów, m. in. słynna lodoicja seszelska (palma).

Historia

      W ciągu ostatnich 200 lat wyspa Mahé należała do Francji (do 1814) i do Wielkiej Brytanii (do 1974), była wówczas główną siedzibą kolonistów. Następnie dołączyła do niepodległego państwa Seszele.

Zabytki w okolicy

      Zabytki wyspy Mahé to przede wszystkim stare drewniane domy, dość różnorodne architektonicznie, skromnie, ale bardzo gustownie zdobione.
      Jednak największą atrakcją wyspy Mahé jest jej przyroda. W północno - zachodniej części wyspy ulokowany jest park narodowy Morne Seyshelles National Park, a zaledwie kilka kilometrów od wschodnich wybrzeży wyspy leży park narodowy Ste Anne Marine National Park. W jego granicach znajdują się m. in. wyspa Saint Anne i wyspa Cerf.

Sport i rozrywka

      Seszele to kraj żyjący dzięki oceanowi, dlatego też osoby przyjeżdżające tu na wakacje liczą na możliwość uprawiania sportów wodnych i nurkowania. Wyspa Mahé spełnia pod tym względem najwyższe standardy – m. in. można tutaj wypłynąć w morze, nurkować i wędkować na otwartym morzu.
Pokaż cały opis

      Inne Wyspa Mahepopularne sporty na Mahé to turystyka piesza i jazda na rowerze.

Wakacje, drogi, transport

      Na wyspie Mahé istnieje dość dobra sieć dróg. Biegną one głównie wzdłuż linii brzegowej wyspy, 6 dróg przecina ją w różnych miejscach w poprzek. Jeżeli wypożyczymy samochód, pamiętajmy, że tutejsze drogi są kręte i typowe dla terenów górskich.

Wynajem samochodów

      Na wyspie Mahé działa kilka wypożyczalni samochodów w różnych rejonach wyspy.

Wycieczki wyspy rejsy

      Na wyspie Mahé trudno się nudzić – można zafundować sobie rejs łodzią z przeszklonym dnem, odwiedzić główne muzea w Victorii, ponad 100 - letni ogród botaniczny, plantację wanilii i cynamonu albo zwiedzić kolonialne dworki.
      Mahé to dość duża wyspa, linia brzegowa jest mocno urozmaicona i granitowe formacje są bardzo różnorodnie w nią wkomponowane, m. in., dlatego warto poświęcić choćby jeden dzień na objechanie całej wyspy.

Pogoda i temperatura

      Na wyspie Mahé przez niemal cały rok liczyć można na bezchmurne niebo i wysoką temperaturę. Średnia temperatura powietrza na Seszelach waha się przez cały rok od 24° do 30°C. Najgorętsze miesiące to marzec i kwiecień, ale i wtedy temperatura rzadko przekracza 31°C.

Noclegi

      Na wyspie Mahé każdy powinien znaleźć coś dla siebie – nie brak tutaj luksusowych hoteli, ale i tańszych miejsc noclegowych. Hotele są dobrze wyposażone, wiele z nich posiada dobrą bazę sportowo - rekreacyjną, np. korty tenisowe, baseny, wypożyczalnie samochodów, restauracje z bogatym menu itd. Hotele i pensjonaty usytuowane są przeważnie bardzo blisko morza, niektóre wręcz nad samym morzem.

Plaża i wczasy

      Na Mahé jest ponad 70 plaż, wszystkie z drobnym, białym, proszkowym piaskiem i obfitą szatą roślinną.
Zobacz również:
Regiony
Miasta
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
© 2010 - 2021 Lasty.com.pl