Wyspa Cerf

Seszele
Położona zaledwie 4 km od głównej wyspy Seszeli Mahé – wyspa Cerf to mały, ale za to prawdziwy raj na ziemi. Jej powierzchnia to tylko 1,27 km2, a jej walory przyrodnicze potwierdza to, iż należy ona do parku narodowego Sainte Anne Marine National Park. Jako jedyna z wysp tegoż parku posiada stałą ludność (ok. 100 osób).

Historia

      Wyspa Cerf przez całą swą historię dzieliła losy innych wysp archipelagu Seszeli, ale z racji swych niewielkich rozmiarów nigdy nie odgrywała ważniejszej roli w tym regionie. To też uchroniło ją przez ingerencją człowieka i dlatego do dziś jej przyroda przetrwała w doskonałym stanie.

Zabytki w okolicy

      Najbliższe obiekty zabytkowe znajdują się na wyspie Mahé. Zabytki wyspy Mahé to przede wszystkim stare drewniane domy miejskie i prowincjonalne wille, dość różnorodne architektonicznie, skromnie, ale bardzo gustownie zdobione.

Sport i rozrywka

      Na Cerf można odpocząć od zgiełku i tłoku wielkich nadmorskich kurortów, panują tu cisza i spokój. Można korzystać z usług miejscowego SPA, a jeżeli zatęsknimy za mocniejszymi wrażeniami – wystarczy zamówić miejsce na łodzi i popłynąć na Mahé. Łodzie kursują kilka razy dziennie. Między wyspami lata też mały śmigłowiec.

Wypożyczanie samochodu

      Na wyspie Cerf z powodu braku dróg wypożyczalnie samochodów nie funkcjonują. Natomiast na wyspie Mahé działa kilka wypożyczalni samochodów w różnych rejonach wyspy, ale najdogodniej jest wypożyczyć samochód w Victorii, do której dotrzemy łodzią z Cerf.

Wakacje, drogi, transport

      Na Cerf nie ma dróg, na wyspę dostać można się jedynie drogą morską, najlepiej szybką łodzią. Z Victorii, stolicy Seszeli, taka podróż trwa zaledwie kilka minut.

Wycieczki wyspy rejsy

      Na Seszelach właściwie wszędzie jest blisko, podróż szybką łodzią pomiędzy najciekawszymi wyspami, takimi tak La Digue, Praslin czy Mahé nie zajmuje więcej niż półtorej godziny. Krajobrazy wszędzie są tutaj podobne, jednak za najpiękniejsze uchodzą plaże wyspy La Digue (z charakterystycznymi formacjami granitowymi), dlatego podczas wakacji na Cerf warto ruszyć się też gdzieś poza tę niewielką, choć zniewalająco piękną wyspę.
Pokaż cały opis

      Warte opłynięcia są także pobliskie wyspy wchodzące w skład parku narodowego Sainte Anne Marine National Park.

Pogoda i temperatura

      Na La Digue przez niemal cały rok liczyć można na bezchmurne niebo i wysoką temperaturę. Średnia temperatura powietrza na Seszelach waha się przez cały rok od 24° do 30°C. Najgorętsze miesiące to marzec i kwiecień, ale i wtedy temperatura rzadko przekracza 31°C.

Noclegi

      Na wyspie Cerf oferowane są wyłącznie luksusowe wille przeznaczone dla turystów. Dzięki temu na Cerf w komfortowych warunkach można delektować się pięknem natury i spokojem okolicy.

Plaża i wczasy

      Wyspa Cerf składa się z plaż, tropikalnego lasu i w pewnym sensie także z morza. Jedynie dopełnieniem tego wszystkiego jest tutejsza baza noclegowa i przystań dla łodzi. Pamiętajmy, że wyspa Cerf to obszar chroniony, więc człowiek nie może tu zbytnio ingerować w przyrodę. Właśnie dzięki temu tutejsza przyroda cały czas zachowuje swój pierwotny, nieskażony charakter i pozwala ludziom korzystać ze swojego piękna bez zaprzątania sobie głowy szukaniem wolnego miejsca na plaży czy czystością wody.
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
© 2010 - 2021 Lasty.com.pl