Wyjazdy do Bułgarii

Bułgaria
Biuro podróży Adriatyk jest bezpośrednim organizatorem wyjazdów do Bułgarii. Swoją ofertę kieruje do szerokiego grona klientów. Bułgaria to kraj różnorodny i atrakcyjnym pod wieloma względami dla turystów, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oto kilka informacji na temat tego jakże urokliwego zakątka świata:

Ten wspaniały region nad Morzem Czarnym jest Polakom znany od wielu lat. Urocze kurorty: Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, Neseber, Sv. Vlas, Sozopol, Pomorie, Primorsko to miejsca na doskonały wypoczynek nad ciepłymi wodami Morza Czarnego.

Bułgaria to kraj, który ciągle fascynuje swoimi pięknymi i urozmaiconymi krajobrazami oraz łagodnym i przyjemnym klimatem czarnomorskiego wybrzeża. Jednakże to długie, szerokie i piaszczyste plaże, delikatnie opadające do morza rozsławiły Bułgarię jako miejsce doskonałego wypoczynku.

Nasza recepta na udany odpoczynek jest połączenie piękna wybrzeża z nowoczesnością bazy, przy wciąż niskich cenach. Na liczącym 378 km czarnomorskim wybrzeżu Bułgarii powstali i w ciąż powstają nowe hotele i prywatne pensjonaty. Standardem są mini bary i telewizory w pokojach, salony piękności i centra handlowe, a także pływalnie, korty tenisowe, siłownię, restauracje, puby, nocne kluby.

Bułgaria leży na granicy Azji i Europy, w samym sercu Półwyspu Bałkańskiego. Na stosunkowo niewielkim obszarze 110 tys. km2 spotykamy niezwykłą różnorodność krajobrazu. Równina Naddunajska wznosi się ku wzgórzom Starej Płaniny. Rejon Srednej Gory oddzielony jest od głównego pasma górskiego kotliną. Rodopy rozciągają się wzdłuż granicy z Grecją, a Nizina Górnotracka kończy się wybrzeżem Morza Czarnego.

Bułgaria graniczy z Grecją, Jugosławią, Macedonią, Rumunią i Turcją. Stolicą jest Sofia.

Kraj zamieszkuje ponad 8 milionów ludzi. Bułgarzy należą do grupy południowych Słowian. Najliczniejsze mniejszości narodowe to Turcy, Rumuni i Macedończycy.

Obecnie Bułgaria jest państwem demokratycznym z parlamentarnym systemem sprawowania rządów

Oficjalnym językiem jest język bułgarski. Należy on do grupy południowosłowiańskiej i pisany jest cyrylicą. Znajomość tego alfabetu może być przydatna, ponieważ wszystkie znaki drogowe i napisy pisane są właśnie cyrylicą. Wielu Bułgarów posługuje się językiem rosyjskim, wielu zna język francuski i niemiecki. W miejscowościach turystycznych można porozumieć się w języku angielskim, zaś w okolicach Morza Czarnego w języku niemieckim.
Pokaż cały opis


Kuchnia Wyjazdy do Bułgariibułgarska jest smaczna i niezwykle urozmaicona. Smakowitości na stole rządzą pory roku. Inaczej jada się tu w zimie, inaczej wiosną, latem czy jesienią. Królują różnorodne warzywa z pomidorami na czele. Bułgarzy stosują spore ilości czosnku, ostrej papryki i innych przypraw nadających potrawom pikantny smak.

Niezwykle popularne są "czorby" (gęste ostre zupy), "gjuwecze" (mięsne potrawy z warzywami) i "musaki" (najrozmaitsze zapiekanki z warzywami, mięsem i ryżem). Regionalne śniadanie to po prostu słodka bułka popita kwaśnym mlekiem. W porze obiadowej jada się pikantne kiełbaski "kebapczeta" z sałatką warzywną i białym pieczywem. Najobfitszy jest posiłek wieczorny. Na zakończenie tłustej kolacji warto wypić szklaneczkę mocnej wódki rakiji lub "dżezwe" - specjalnie przyrządzanej kawy.

Adriatyk jako touroperator bezpośrednio organizuje wyjazdy do wielu bułgarskich kurortów. Należą do nich między innymi Słoneczny Brzeg. Jest to jeden z największych kurortów nad Morzem Czarnym. Położony 36km od Burgas zachwyca unikalną przyrodę i malowniczą plażą pokrytą małym złocistym piaskiem, czystym morzem i wspaniałym słońcem, 1700 godzin słońca od maja do końca października. W Słonecznym Brzegu funkcjonuje 120 hoteli, ponad 150 punktów gastronomicznych, restauracji, Wyjazdy do Bułgariibarów, dyskotek, lokali rozrywkowych. Znajduje się tam także wyśmienita i zróżnicowana baza sportowa do uprawiania sportów wodnych i ladowych. Kurort zwany jest także jako "rajem dla dzieci" ze względu na mnóstwo atrakcji: place zabaw, baseny, zjeżdżalnie wodne, wesołe miasteczka. Obok znajduje się tez słynne miasto muzeum Neseber.

Słoneczny Brzeg pozostawi niezapomniane wrażenia które przyczynią się do tego aby Państwo wracali tu jeszcze nie jeden raz.

Sveti Vlas jest małą miejscowością, która ze względu na swoją lokalizację i walory klimatyczne przekształca się w jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w ciągu ostatnich kilkunastu lat. W tym miejscu zbocza góry "Stara Planina", opadają ku morzu. Prądy powietrzne między morzem, a górami wytwarzają unikalny klimatyczny fenomen, tworząc krystalicznie czyste powietrze wolne od pyłków. Tu znajduje się jedyny ośrodek w kraju, w którym leczy się astmę i choroby dróg oddechowych.

W kurorcie powstały i wciąż powstają nowe hotele i prywatne pensjonaty, w których można wynająć pokoje lub apartamenty wyposażone standardowo w mini bary i telewizory. Większość z pensjonatów posiada własny basen, turyści mają możliwość wynajęcia sprzętu do uprawiania sportów wodnych. Plaża Wyjazdy do Bułgariidługości ponad 1000 m przyciąga turystów swoją czystością i ciepłą wodą.

Wieczory można spędzać przy muzyce w restauracjach lub w dyskotekach, zwiedzać pobliskie kurorty Słoneczny Brzeg i Neseber lub po prostu podziwiać zachody słońca nad zatoką.

Bezpośrednio z BP Adriatyk wybrać się można również do Złotych Piasków - położone są 17 km na północ od Warny. Kurort powstał w 1957 r. jako naturalna kontynuacja Parku Narodowego Złote Piaski. Walory tego miejsca to spokój, gorące morze, piękny stary las podchodzący, aż do plaży pokrytej wspaniałym, złotym piaskiem, lecznicze źródła mineralne i kompleksy balneologiczne, wspaniałe warunki do wypoczynku, uprawiania sportów i rozrywki - wszystko to przesądza o popularności Złotych Piasków, stawiając je, wraz z Albeną w rzędzie najdroższych i najczęściej odwiedzanych kurortów czarnomorskiech. Plaża ma 3 km długości, przy szerokości dochodzącej do 100 m. Pogoda sprzyjająca kąpielom słonecznym i morskim utrzymuje się stale od maja do października. Średnia temperatura powietrza wynosi wtedy 27°C, a wody-24°C. Złote Piaski uhonorowano prestiżową europejską nagrodą ekologiczną "Blue Flag".

Obzor to niewielkie miasteczko położone między Warną (ok. 30 km) i Burgas (ok. 60 km). Wyjazdy do BułgariiW ostatnich latach miejscowość ta przeżywa dynamiczny rozwój. W każdym roku powstają tu nowe hotele, pensjonaty, kafejki i restauracje. W sezonie letnim czynnych jest ok. 200 restauracji najczęściej niewielkich, przytulnych i serwujących smaczne potrawy. Szeroka i piaszczysta plaża o długości ok. 6 km, sprawia, że turyści są zadowoleni z pobytu. W centrum miasta zlokalizowany jest targ owocowy, na który zwożą swoje produkty okoliczni gospodarze.

Pierwszy kompleks turystyczno-uzdrowiskowy powstały w Bułgarii to Sveti Kontsantin. Słynie ze specyficznego mikroklimatu i cennych leczniczych źródeł mineralnych, które rozsławiły kurort daleko poza granicami Bułgarii. Niepowtarzalną atmosferę miejscowości tworzy malownicze położenie hoteli, restauracji, kompleksów balneologicznych wśród starego lipowego parku, cyprysów i kolorowych kwietników. Św. Konstantyn i Elena to piękna piaszczysta plaża, a także małe romantyczne zatoczki i skałki, jakby od niechcenia porozrzucane wzdłuż wybrzeża, będące prawdziwym rajem dla wędkarzy i amatorów nurkowania. Kurort oferuje nieograniczone możliwości uprawiania sportów wodnych. Restauracje, tawerny, bary, kasyno, dyskoteki... - wszystko to jest gwarancją wspaniałego wypoczynku i szalonej zabawy do białego rana. Tutaj bawią się dobrze zarówno dorośli, jak i dzieci.

Nowoczesnym kurortem wypoczynkowym położonym ok. 30 km na północ od Warny, pomiędzy gęsto zalesionymi wzgórzami i piaszczystymi plażami jest Albena. Jej niepowtarzalną atmosferę stwarza malownicze usytuowanie hoteli, tawern, restauracji wśród bujnej zieleni i dywanów kwiatów. Albena oferuje wysoki standard hoteli, pomiędzy którymi dla wygody turystów kursuje wakacyjna kolejka chu-chu. Piaszczysta plaża o długości 7 km i szerokości do 150 m to wymarzone warunki do wypoczynku i relaksu. Albena posiada odznakę Błękitnej Flagi przyznawanej ekologicznie czystym regionom. Łagodne zejście do morza, płytki brzeg, piaszczyste dno morskie, a także kompleksy hotelowych basenów i place zabaw sprawiają, iż Albena jest idealnym miejscem dla wypoczynku z dziećmi. To również niezliczona ilość rozrywek, poczynając od słynnego na całym wybrzeżu kasyna z variette show, poprzez kluby nocne i dyskoteki, a kończąc na elitarnym ośrodku jazdy konnej. Albena dzięki znakomitej bazie sportowo rekreacyjnej ceniona jest wśród zwolenników czynnego wypoczynku i sportu. Odbywa się tu coroczny rajd samochodowy, festiwal piosenki dziecięcej oraz liczne, międzynarodowe turnieje siatkówki plażowej, tenisa, boksu czy regaty morskie. W 2002 w Albenie odbyły się międzynarodowe mistrzostwa akrobatyki powietrznej. Po dniu spędzonym wśród promieni gorącego słońca, uliczkami Albeny spacerują turyści, a liczne restauracje, puby i tawerny zachęcają, by skosztować wyśmienitej kuchni i bułgarskiego wina...

Kranewo jest położone nad brzegiem niewielkiej zatoki otoczonej szeroką piaszczystą plażą. Usytuowane w pobliżu Albeny i w sąsiedztwie z Złotych Piasków. Dzisiejsza wioska wypoczynkowa to liczne, powstałe w ostatnich latach kameralne hotele rodzinne oraz pensjonaty. Niezapomniany klimat tworzą także małe przytulne restauracje i miejscowe bułgarskie tawerny, gdzie można zjeść specjały kuchni bałkańskiej przy muzyce folklorystycznej. Na miejscowym targu można kupić świeże ryby, owoce i warzywa. Wieczorem natomiast można poszaleć w klubach muzycznych, barach lub dyskotekach. W ciągu dnia funkcjonują dogodne połączenia autobusowe do Warny, Złotych Piasków i Albeny.
Zobacz również:
Popularne obiekty
Kraje
Regiony
Obiekty w pobliżu
Filmy
Villa Efos Villa Efos od 6.71 € / 6.71 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, obiadokolacje kilka dań do wyboru z karty, śniadanie kontynentalne w godzinach 08:00 - 09:30 . Ośrodek oferuje: Odległość: 650 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; leżaki na plaży (płatne);... Apartamenty Palazzo Apartamenty Palazzo od 13.86 € / 13.86 PLN Położenie: Bez wyżywienia. możliwość dokupienia: śniadanie, obiadokolacja. Ośrodek oferuje: Odległość: 550 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; prysznic; leżaki na plaży... Apartamenty Sunny Beach Hills Apartamenty Sunny Beach Hills od 8.64 € / 8.64 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; prysznic; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu wodnego (łódki,... Hotel Ivana Palace Hotel Ivana Palace od 13.86 € / 13.86 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie kontynentalne, bufet, kawa i herbata w cenie w godzinach 07:30 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 450 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w... Apartamenty South Pearl Apartamenty South Pearl od 16.43 € / 16.43 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; plaża strzeżona (ratownik); leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu... Apartamenty Watermill Apartamenty Watermill od 13.00 € / 13.00 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; prysznic; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu wodnego (łódki,... Hotel Detelina Hotel Detelina od 9.43 € / 9.43 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 08:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 550 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; leżaki na plaży... Apartamenty Poseidon Apartamenty Poseidon od 18.86 € / 18.86 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 350 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; leżaki na plaży; parasole na plaży; dostęp do plaży: pieszo - blisko; koszt wypożyczenia parasoli i... Hotel Sirena Hotel Sirena od 9.57 € / 9.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja w godzinach 07:30 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 550 m; tekstylna. Do dyspozycji gości: Basen odkryty (rodzaj wody: słodka), leżaki przy basenie, parasole przy basenie, brodzik dla dzieci.... Hotel Tintyava Hotel Tintyava od 22.71 € / 22.71 PLN Położenie: Śniadanie; obiad; kolacja; all inclusive. Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; tekstylna. Wyposażenie pokoi: Bilard. Do dyspozycji gości: Tenis stołowy, basen odkryty (rodzaj wody: słodka), leżaki przy basenie, parasole przy...
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Bułgaria » Region Złote Piaski » Złote Piaski » Hotel Royal
Marek (Wrocław, 2014-01-11) - Średnia ocena: 5.0
Świetna lokalizacja, http://hostelroyal.pl, Miła obsługa, Ładne pokoje

Bułgaria » Region Złote Piaski » Kranevo » Hotel Sirena
Maciej (Jasin, 2012-11-13) - Średnia ocena: 2.2
Mały hotelik przez to spokojny. Miła obsługa.

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Słoneczny Brzeg » Hotel Ivana Palace
Beata (Krosno, 2012-11-03) - Średnia ocena: 4.4
miła obsługa, standart do ceny bardzo dobry, czystość, duzy basen, plac zabaw dla dzieci, niedaleko od promenady - przez to troszkę ciszej niż przy głównym trakcie, na miejscu wszystkie potrzebne rzeczy typu: sklep, przystanek autobusowy, apteka itp.

Bułgaria » Region Złote Piaski » Kranevo » Hotel Kristel Park
Maksymilian (Gliwice, 2012-10-14) - Średnia ocena: 4.0
Kameralność, miła atmosfera

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Obzor » Hotel Casablanca
Artur (Kraków, 2012-10-11) - Średnia ocena: 3.2
Zaletą tego Hotelu jest niewątpliwie Cena oraz bardzo fajne, duże pokojo-apartamenty w hotelu.

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Słoneczny Brzeg » Hotel Ivana Palace
Wioletta (Lubań, 2012-10-11) - Średnia ocena: 3.6
Hotel godny polecenia. Pokoje przestronne, czyste. Bułgaria mile nas zaskoczyła. Słoneczny Brzeg tętni życiem nocnym. Kurort świetny dla imprezowiczów i dla rodzin z dziećmi. Ceny podobne jak w Polsce, niekiedy nieco wyższe. Cieszę się, że wybraliśmy opcję samych śniadań, bo nie byliśmy związani czasowo - a idąc promenadą ciężko oprzeć się i nie podjadać. Na plaży niestety leżaki i parasole dość drogie - po 8 l. Warto wybrać się i zwiedzić pobliski Nesebar, bardzo klimatyczna miejscowość. Ogólne wrażenia z pobytu są bardzo pozytywne. Pogoda zawsze dopisywała.
Bułgaria » Region Złote Piaski » Złote Piaski
Zenek (Gdynia, 2012-10-06) - Średnia ocena: 4.2
było raczej dobrze dla nie wymagających

Bułgaria » Region Złote Piaski » Topola
DAMIAN (JAWORZNO, 2012-09-19) - Średnia ocena: 1.9
Ośrodek Topola Ski Resort, miejscowość wybrałem ze względu na bardzo atrakcyjną oferte hotelu - rewelacja, piękne widoki , położony na wzniesieniu, czysto, dużo atrakcji , w tej cenie a nawet 50%+ nic lepszego się nie znajdzie w Bugarii, blisko do Złotych Piasków jak ktoś potrzebuje nocnego zycia ( ok. 40km - byłem autem ), dużo sportu na terenie ośrodka a będzie więcej poniewaz na ukończeniu było drugie boisko/kort

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Słoneczny Brzeg
Katarzyna (Żyrardów, 2012-09-17) - Średnia ocena: 4.7
Dla osób lubiących zabawę i nocne życie towarzyskie miejsce idealny.

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Obzor
Wojciech (Prazmów, 2012-09-15) - Średnia ocena: 4.5
Fajne ciche miejsce , dobre ceny.

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Słoneczny Brzeg
Mariusz (Gostyń, 2012-09-13) - Średnia ocena: 4.8
piekne miasteczko,gdzie łączy sie epoka "demoludów " z nowoczesnością ,piekne plaże ( nawet naturystyczna),fajna baza wypadowa,duzo sklepów ,tanio!!!,czysto,bezpiecznie ,kurs euro na stałym poziomie ,blisko Neseber (najstarsze miasto w Bułgarii,podobne do naszego Helu,20 min spacerkiem)

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Sveti Vlas
Mariusz (Katowice, 2012-08-26) - Średnia ocena: 4.5
Ładna czysta miejscowość bardzo blisko głośnego i bardzo rozrywkowego dużego kompleksu wakacyjnego Słonecznego Brzegu. Wiele atrakcji na wysokim poziomie , porządek , ład , spokój ale i wiele ciekawych atrakcji dla chcących z nich korzystać. Spora różnica pomiędzy Słonecznym Brzegiem w którym jest hotel na hotelu wszędzie hałas , kupę ludzi i na plaży nie udzie znależć miejsca . Sveti Vlas to według mnie numer 1 w Bułgarii. Polecam Sveti Vlas rodzinom z dziećmi oraz osobą ceniącym sobie spokojny wypoczynek. Jestem tu 2 raz i jeszcze się tu napewno pojawię
© 2010 - 2019 Lasty.com.pl