Wydarzenia kulturalno-turystyczne Kvarner

Chorwacja » Kvarner
KARNAWAŁ W RIJECE

Rijeka - 17.01-22.02

Dzięki tradycji sięgającej dawnych czasów, kiedy to według ludowych podań, tzw. straszne maski (grde maske) w wesołym zgiełku odganiały siły zła, Rijeka stała się głównym centrum karnawałowym w Chorwacji. W tych dniach bramy miasta są zamknięte dla wszystkiego, co poważne, a otwarte dla wszystkiego, co kolorowe, beztroskie i radosne. Tak będzie też w tym roku, po przekazaniu kluczy do miasta, karnawałowe szaleństwo ogarnie wszystkich w mieście. Mnóstwo masek, pod którymi każdy w mig zapomina o smutku, przez całe dnie będzie przynosić wesoły nastrój na ulicach miasta. Punktem kulminacyjnym Karnawału będzie uroczystość jego zakończenia, kiedy przez Rijekę przejdzie wielki, znany na całym świecie Międzynarodowy Orszak Karnawałowy.

FESTA KUCHNI LOŠINJSKIEJ

Mali Lošinj - 16-28.04

Festa kuchni lošinjskiej to promocja oferty gastronomicznej wyspy Lošinj, jako autochtonicznej kuchni wyspiarskiej, z prezentacją dań tutejszych kapitanów pod nazwą „Na lošinjskich żaglach dookoła świata”, które obok Aromatycznych kart dań są częścią menu tutejszych obiektów gastronomicznych. W wydarzeniu bierze udział około 20 obiektów gastronomicznych z całej wyspy Lošinj, które podczas trwania imprezy oferują swoje specjały związane z tematem „Na lošinjskich żaglach dookoła świata”. Obok licznych wydarzeń dodatkowych od wykładów o aromatycznej kuchni, spacerów gastronomicznych, prezentacji win, kursów i innych..., największą uwagę przyciąga końcowa festa na głównym placu, gdzie prezentowane są wszystkie specjały, obok degustacji, konkursowa część wyboru najlepszego dania i wieczorny program rozrywkowy.

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MAŁYCH SCEN

Rijeka - 03-11.05

Festiwal ten jest jednym z ulubionych miejsc spotkań ludzi teatru z Europy, którzy mają niekonwencjonalne podejście do sztuki scenicznej. Już sama jego nazwa jest na arenie międzynarodowej synonimem prowokacji i poszukiwań. Od lat niezależna produkcja teatralna rozwija się coraz bardziej, co rozpoznała publiczność, nie dziwi więc fakt, że właśnie małe, kreatywne teatry tworzą najbardziej poruszające przedstawienia. Do tej pory w Rijece gościły zespoły teatralne nie tylko ze wszystkich krajów sąsiadujących z Chorwacją, ale również z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Belgii, Niemiec i innych krajów europejskich. Wśród znanych twórców, którzy dotychczas uczestniczyli w Festiwalu, należy wyróżnić primadonnę teatru włoskiego Emmę Dante oraz zdobywcę europejskiej nagrody Nowe Rzeczywistości Teatralne, Alvisa Hermanisa. Wierzymy, że również w tym roku Festiwal mile zaskoczy różnorodnymi przedstawieniami i goszczącymi na nim artystami.
Pokaż cały opis


LATO Wydarzenia kulturalno-turystyczne KvarnerKULTURALNE W KASTAVIE

Kastav - 01.05-31.08

Na wzniesieniu ponad Rijeką położony jest malutki Kastav, miasteczko kultury i oświaty. Latem odbywają się w nim liczne imprezy kulturalne na wysokim poziomie. Odwiedzający Kastav mogą wybierać z szerokiej oferty imprez teatralnych, muzycznych i plastycznych. Liczne spektakle teatralne, koncerty muzyków krajowych i zagranicznych oraz różnorodne wystawy dodają tylko uroku romantycznej atmosferze, którą Lato Kulturalne w Kastavie oczarowuje swoich gości.

FIUMANKA

Rijeka - 07-10.06

Widok, który każdemu zapiera dech w piersiach, to widok zatoki rijeckiej pełnej białych żagli. Żeglarze ze wszystkich stron świata spotykają się raz w roku na regatach Wielka Fiumanka, odbywających się na trasie Rijeka - Omišalj i z powrotem. Tutaj nawet najlepsi żeglarze dają z siebie wszystko. W tym roku w ramach wielkich regat odbędą się także regaty dziennikarskie pod nazwą Press Fiumanka. Obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników adrenaliny.

LATO NA TRAKTACH LUJZJANY I KAROLINY

Ravna Gora, Lokve, Fužine, Delnice - Crni lug - 05.05-01.09

Foto Flash Niegdyś przez Gorski Kotar przebiegały ważne Wydarzenia kulturalno-turystyczne Kvarnermiędzynarodowe szlaki handlowe. Na początku XVII wieku zbudowano Trakt Karolina, łączący miasta Karlovac i Bakar. Jednak ze względu na trudny teren, przez który przebiegała Karolina, na początku XIX wieku zbudowano Luizjanę nazwaną tak na cześć żony Napoleona - Marii Ludwiki (Luizy). Luizjana w tym czasie była jedną z najnowocześniejszych dróg w Europie, na czym korzystali mieszkańcy Gorskiego Kotaru. Dzisiaj te dwa trakty nie mają dawnego, kluczowego znaczenia, ale o ich złotych czasach przypomina organizowana latem impreza. Przez Luizjanę i Karolinę przejeżdżają karawany podróżnych przebranych w kostiumy z tamtych czasów, muzyka dochodzi dosłownie zza każdego zakrętu, a gospodarze wykorzystują okazję i proponują domowe potrawy i ciasta. Przyłącz się też Ty do karawany arystokratów, książąt i ich luksusowych zaprzęgów.

MUSZĘ DO MORZA

Mali Lošinj - 18- 30.06

Festiwal „Muszę do morza” jest poświęcony morzu, życiu ludzi na wyspie, którzy od zawsze żyli z morza i dla morza. W trakcie trwania festiwalu odbędzie się wiele wydarzeń jak wystawy, prezentacje na promenadzie nadmorskiej (dawny sposób łowienia ryb, tkanie sieci rybackiej, węzły marynarskie, stolarstwo, żeglarstwo...), organizowane Wydarzenia kulturalno-turystyczne Kvarnerbędą różne imprezy promocyjne (nurkowanie, wędkowanie, windsurfing, narty wodne...), zawody w pływaniu, liczne koncerty, muzyka na łodziach, na promenadzie nadmorskiej... Ostatniego dnia festiwalu zostają ogłoszeni zwycięzcy w konkursie fotograficznym „Muszę do morza”, w którym bierze udział ponad 50 fotografów z ponad 250 fotografiami morza, morskich głębin, plaż, rybaków, sportów na morzu i innymi...

LATO KULTURALNE

Malinska - 09.06-15.09

Malinska na wyspie Krk oferuje swoim gościom imponujący program kulturalny, który urozmaica wypoczynek. W czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu z klasztoru św. Marii Magdaleny rozbrzmiewają dźwięki instrumentów klasycznych. Niektórzy najbardziej utalentowani chorwaccy muzycy wybierają miejscowość Malinska jako miejsce, gdzie mogą zaprezentować cały swój talent. Również w Galerii św. Mikołaja można podziwiać dzieła licznych, uznanych artystów, takich jak: Sanja Ipšić Randić, Ivan Mareković czy Beti Kranjčević. Nie pozwól, by podczas Twego pobytu w Malinskiej dusza nie posmakowała odrobiny kultury.

LATO W GRADINIE (TWIERDZY)

Rijeka - 21.06-10.09

W ciągu trzech miesięcy letnich odwiedzający Rijekę mają okazję Wydarzenia kulturalno-turystyczne Kvarneruczestniczyć w różnorodnym programie kulturalnym, odbywającym się w twierdzy na Trsacie, zbudowanej do obrony przed Turkami, w miejscu dawnego rzymskiego punktu obserwacyjnego. Wewnątrz jej murów odbywa się program kulturalno-rozrywkowy, w którym goszczą znani aktorzy i gwiazdy estrady chorwackiej. Usiądź wygodnie, wśród przyjemnie chłodnych murów fortyfikacji i spędź miło czas oglądając spektakle i słuchając koncertów.

LETNIE NOCE W RIJECE

Rijeka - 19.06-14.07

W lecie place, ulice i tarasy w Rijece zmieniają się w scenę teatralną. Popularne miejsca, a także miejsca, o których nawet sami mieszkańcy Rijeki, nie pomyśleliby, że mogą stać się przybytkiem sztuki, na kilka tygodni przejmują we władanie artyści, których występy dostarczają najróżnorodniejszych wrażeń muzycznoscenicznych. Program festiwalu obejmuje przedstawienia dramatów klasycznych, prawykonania nowych sztuk dramatycznych, koncerty muzyki klasycznej, występy teatrów ulicznych oraz koncerty gwiazd estrady. Nieodłączną częścią festiwalu jest próba połączenia architektury przemysłowej i teatru. Dlatego niektóre spektakle wystawiane są w dawnych obiektach przemysłowych.

MIĘDZYNARODOWY Wydarzenia kulturalno-turystyczne Kvarner

Novi Vinodolski - 29-30.06

W niektórych miejscowościach Kvarneru słychać latem gwar orszaków przebierańców. Novi Vinodolski nie jest tu wyjątkiem, w lipcu otwiera bramy miasta dla przebierańców i czasowo przekazuje władzę Karnawałowi Letniemu. Już tradycyjnie w tym okresie nie ma miejsca na poważne miny i zachmurzone twarze, a zaraźliwy śmiech szerzy się w całym mieście. Zapomnij o swoich troskach, ukryj się pod maską i przypomnij sobie, jak piękne jest życie.


VINODOLSKIE WIECZORY LETNIE

Bribir, Grižane, Tribalj i Drivenik - Lipiec - sierpień

Goście przebywający latem na Riwierze Vinodolskiej, powinni się przygotować na urlop, który oprócz słońca i morza będzie prawdziwym przeżyciem muzycznym. Latem w zabytkowych obiektach wokół miejscowości Novi Vinodolski, twierdzach książąt Frankopanów Bribir i Drivenik odbywają się różnorodne koncerty poszerzające horyzonty muzyczne. Vinodolskie Wieczory Letnie oferują doskonałe wykonania dzieł muzyki klasycznej, dokładnie takie, na jakie zasługują stare budowle oświetlone blaskiem księżyca. Niektóre wieczory zarezerwowane są dla chorwackiej muzyki etno, która odkrywa korzenie naszej kultury. Jednak nie należy się dziwić, jeżeli Wydarzenia kulturalno-turystyczne Kvarnerprzed publiczność, zamiast muzyków wyjdą aktorzy. Od tego roku przygotowywane są liczne niespodzianki teatralne, uzupełniające prawdziwie kulturalny urlop.

LIBURNIA JAZZ FESTIVAL

Opatija - 06-08.07

Jeżeli jesteś miłośnikiem jazzu, to Opatija latem jest idealnym miejscem dla Ciebie. Jeżeli jazzu nie postrzegasz jako kompleksowej i zamkniętej formy muzycznej, przeznaczonej wyłącznie dla muzyków, a nie dla szerokiej publiczności, to Liburnia Jazz Festival jest skierowana dla Ciebie jeszcze bardziej niż dla zapalonych jazzmanów. Ideą tego festiwalu jest przybliżenie jazzu szerokiej publiczności. Dlatego właśnie w ramach festiwalu można usłyszeć niektórych z najbardziej utalentowanych wirtuozów muzyki jazzowej i aktywnie uczestniczyć w warsztatach, podczas których można się przekonać, że jazz to styl muzyczny otwarty na każdy gust. Przyjedź do Opatiji i zostań częścią międzynarodowej wspólnoty jazzowej.

HARTERA 8

Rijeka - 12-15.07

Jeżeli szukasz nowych doświadczeń, przeżyć zacierających granice pomiędzy muzyką a przygodą, to festiwal muzyczny Hartera jest odpowiednim miejscem. Przechadzając się pasażami i halami dawnej fabryki papieru w Rijece, Wydarzenia kulturalno-turystyczne Kvarnerktórej Festiwal zawdzięcza swoją nazwę, odnajdziesz dokładnie to - muzykę taneczną idealnie wpasowaną w mistyczną atmosferę architektury fabryki, ożywionej kreacjami współczesnych artystów. A wokół uśmiechnięte twarze roztańczonych ludzi. Hartera w nowatorski sposób tworzy swój image wśród europejskich festiwali i z radością wita wszystkie osoby spragnione dobrej zabawy.

WIECZORY MUZYCZNE W OSORZE

Osor - 20.07-26.08

Jakby podczas spacerów po uliczkach malowniczych miasteczek na wyspach Lošinj i Cres najbardziej naturalną rzeczą na świecie były dźwięki muzyki dochodzące zza zamkniętych okiennic. W miasteczku Osor, gdzie między domami ukryty jest także antyczny teatr, panuje wyjątkowa atmosfera artystyczna. Jeżeli na chwilę zatrzymasz się przed tutejszym renesansowym Kościołem Wniebowzięcia NMP, usłyszysz muzykę, która jakby skomponowana została specjalnie dla tego miejsca i tej chwili. Nie będzie to jednak tylko muzyka wyobraźni, w kościele naprawdę odbywa się koncert, jeden z całej serii letnich koncertów najlepszych instrumentalistów chorwackich uczestniczących w Wieczorach Muzycznych w Osorze.

KAISERNACHT

Opatija - 13-15.07

Majestatyczna architektura Wydarzenia kulturalno-turystyczne Kvarneri przepiękne parki adriatyckiego klejnotu przeniosą Cię w inny świat… świat bajek, w którym książęta na białych koniach proszą o rękę księżniczki. To wszystko dlatego, że Opatija jest spadkiem po Monarchii Austro-Węgierskiej, ulubionym miejscem wypoczynku arystokracji. Ten królewski kurort od zawsze przyciągał wielu królów, cesarzy, książąt, hrabiów i baronowe, częstymi gośćmi byli również artyści, którzy przyjeżdżali tutaj w poszukiwaniu weny twórczej. Te wszystkie postaci można ponownie spotkać w lipcu, na ulicach Opatiji. W celu ożywienia tamtej atmosfery, mieszkańcy Opatiji co roku w lipcu przebierają się w kostiumy dworskie i uczestniczą w wydarzeniu, które całe miasto przenosi kilka wieków wstecz.

TARGI W KRKU – LOVREČEVA

Krk - 08- 10.08

Latem, na wyspach adriatyckich, naprawdę niewiele nas może zaskoczyć. Jesteśmy gotowi na wszystko, co tylko podpowie nam wyobraźnia, Jednak rycerze i średniowieczne damy wykraczają poza najśmielsze oczekiwania. Taki właśnie, niecodzienny widok wita Państwa na Krku - rycerze rywalizują w różnych turniejach walk rycerskich, w miejskim porcie odbywa się bitwa morska, piraci poszukują zagubionego skarbu. I nie tylko nie musicie się obawiać, że Wydarzenia kulturalno-turystyczne Kvarnerktokolwiek z nich zrobi Wam krzywdę, ale możecie się temu wszystkiemu spokojnie przyglądać, delektując się smakołykami miejscowej, oryginalnej kuchni. I to właśnie jest Lovrečeva!

WYBORY MISS „RÓŻA VINODOLA”

Bribir - 11.08

Novi Vinodolski - 16- 18.08

Wśród mieszkańców miejscowości Novi Vinodolski jedna opowieść, dzięki przekazowi ustnemu, zachowała się do naszych czasów. Podczas winobrania, w którym co roku uczestniczyli młodzi ludzie, zwracano szczególną uwagę na to, która dziewczyna jest najbardziej pracowita. Po zakończeniu zbiorów spośród nich wybierano najpiękniejszą i najbardziej pracowitą, którą koronowano wiankiem splecionym z gałązek winorośli. Święto winobrania obchodzono na cześć tej dziewczyny. Mieszkańcy miejscowości Novi Vinodolski postanowili ożywić tę tradycję i we współczesny sposób przypomnieć historię swojego regionu. Podczas uroczystości goście mogą delektować się miejscowymi specjałami, produktami ekologicznymi, wziąć udział w różnego rodzaju konkursach lub słuchać lokalnej muzyki.

PIELGRZYMKA W DNIU WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY

Rijeka, Trsat, - 15.08

Pewnego ranka w 1291 roku drwale z Trsatu zobaczyli Wydarzenia kulturalno-turystyczne Kvarnerw lesie domek, którego wcześniej w tym miejscu nie było. Przestraszeni i zadziwieni powiedzieli o tym proboszczowi Jurjeviciowi, który ich uspokoił, mówiąc, że wie, o co chodzi. Był to domek nazaretański Najświętszej Marii Panny, który aniołowie w obawie przed najeźdźcami tureckimi przenieśli na Trsat, gdzie stał przez pełne trzy lata i siedem miesięcy. Potem jednak nadszedł czas, by domek został przeniesiony dalej, do Loretto. Książę Martin Frankopan, chcąc pocieszyć mieszkańców Trsatu, zbudował w tym samym miejscu klasztor Franciszkanów. Dziś na Trsacie znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej, znane z wielu wysłuchanych modlitw i licznych pielgrzymek wiernych, szczególnie w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

DNI WINA NA WYSPIE KRK - VRBNIK 2012

Vrbnik - 24- 25.08

Do win, z których jesteśmy dumni kiedy na świecie prezentujemy bogatą tradycję winiarstwa chorwackiego zaliczamy też wina winiarzy z Vrbniku. Winiarze z Vrbniku są dumni z tego zaszczytu. Co roku w sierpniu zapraszają wszystkich miłośników wina, producentów i tych, którzy po prostu lubią się delektować winem. Na vrbnickich Dniach Wina goście mogą brać udział w całodziennych prezentacjach i degustacjach, mają szansę kupić z pierwszej ręki, od samych producentów ich świetnej jakości wina i spróbować pozostałych autochtonicznych produktów gastronomicznych Krku. Obok radości z degustacji i radości dla podniebienia, ciekawe są też fachowe wykłady i wystawy wyposażenia winiarskiego.

FESTIWAL FILMOWY LIBURNIA

Ičići - 05-08.09

Usiądź wygodnie i pod gwieździstym niebem nad miejscowością Ičići oglądaj najnowsze produkcje chorwackiego filmu dokumentarnego. Na Festiwalu Filmowym Liburnia, poza kilkoma premierami, wyświetlane są wszystkie chorwackie filmy dokumentalne, nagradzane na krajowych i zagranicznych festiwalach filmowych w poprzednim roku. Dzięki takiemu wyborowi filmów festiwal gwarantuje widzom najlepszy przegląd krajowych filmów dokumentalnych. Po projekcjach podziel się swoimi wrażeniami i wysłuchaj występów wybitnych muzyków, gości festiwalu.

DNI OLIWEK

Punat - 01-09.10

Trudno wyobrazić sobie Adriatyk bez zapachu oliwek i smaku oliwy z oliwek. W kuchni chorwackiej oliwki są wysoko cenione, nie dziwi więc, że w miejscowości Punat na wyspie Krk odbywają się Dni Oliwek, podczas których prezentowane są wszelkie zalety tego leczniczego owocu. Jest to jedyna w swoim rodzaju możliwość udziału w zbiorach oliwek i poczucia choć trochę wyspiarskiej codzienności. Podczas zbioru oliwek gospodarze przy dźwiękach sopili (instrument dęty, podobny do oboju), przygotują i podadzą typowe śniadanie rolnika, a wieczorem na wszystkich czeka wspaniała uczta. Najlepsi kucharze chorwaccy będą rywalizować w przygotowywaniu potraw z oliwek, które będzie można degustować.

POŻEGNANIE STAREGO ROKU NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Fužine - 31.12

Oryginalne i atrakcyjne wydarzenie pożegnania starego i powitania Nowego Roku w południe, w centrum miejscowości Fužine. Grzane wino i kiełbaski, lokalne orkiestry i pokaz sztucznych ogni to gwarancja niezapomnianego powitania Nowego Roku i piękne doświadczenie dla gości. Jest to impreza, w której udział biorą media międzynarodowe i odwiedza ją nawet 5 000 gości.

MARUNADA

Lovran - 12-14.10
Dobreć - 20-21.10
Liganj - 27-28.10

Kasztany z Lovranu uważane są za jedne z najlepszych na świecie. Jest to gatunek endemiczny, występujący w regionie Kvarneru, który powstał przez skrzyżowanie miejscowego gatunku z kasztanami przywiezionymi przez tutejszych marynarzy z podróży po Dalekim Wschodzie. Mieszkańcy miejscowości Lovran są wyjątkowo dumni ze swoich kasztanów, dlatego zarezerwowali dla nich trzy weekendy października, w trakcie których organizują festyn zwany Marunada; pierwszego weekendu w samym Lovranie, a w kolejnych dwóch w pobliskich wioskach Liganj i Dobreć. Na festynach oferowane są produkty z kasztanów, tradycyjne pieczone maruny (kasztany) i inne potrawy z nich, aż po różnorodne słodycze, ciasta i torty. Jednak nie wszystkie smakołyki przyrządzono z kasztanów, dlatego goście mogą delektować się domowymi nalewkami miodowymi, rakijami na bazie miodu i domowym młodym winem.


Źródło: CNTB
Zobacz również:
Popularne obiekty
Kraje
Regiony
Obiekty w pobliżu
Apartamenty prywatne Novi Vinodolski Apartamenty prywatne Novi Vinodolski od 8.36 € / 8.36 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: do 900 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): kamienista; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu wodnego; szkoła nurkowania. Odległości: Sklep z pamiątkami do 500 m, kawiarnia... Hotel Corinthia - Baška Hotel Corinthia - Baška od 17.57 € / 17.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 100 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste, żwirowe; plaża... Pawilony Ad Turres Pawilony Ad Turres od 20.14 € / 20.14 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 350 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, skalista; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); restauracja; dostęp do plaży: pieszo -... Apartamenty prywatne Malinska Apartamenty prywatne Malinska od 8.19 € / 8.19 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: do 1 km; tekstylna. Odległości: Internet do 4000 m, bankomat do 4000 m, klub nocny do 4000 m, dyskoteka do 15 km, mini golf do 4000 m, fitness center do 4000 m, masaż do 4000 m, fryzjer do 4000 m, sklep z... Hotel Omorika Hotel Omorika od 18.71 € / 18.71 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: żwirowe; prysznic; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży... Hotel Varaždin Hotel Varaždin od 22.57 € / 22.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 50 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): betonowa; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); dostęp do plaży: pieszo - blisko. Do dyspozycji... Hotel Uvala Scott Hotel Uvala Scott od 16.43 € / 16.43 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja; obiad; kolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 50 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta, betonowa; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu:... Hotel International Hotel International od 23.29 € / 23.29 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 100 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, skalista; plaża strzeżona (ratownik); leżaki na plaży (płatne); dostęp do plaży: pieszo - blisko.... Apartamenty prywatne Njivice do 500m Apartamenty prywatne Njivice do 500m od 9.57 € / 9.57 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: do 500 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): skalista, betonowa; bar na plaży; restauracja; dostęp do plaży: pieszo - blisko. Do dyspozycji gości: Korty tenisowe: 2, ceglane, odkryte. Odległości: Kantor do 2... Apartamenty Prywatne Njivice 500-1000m Apartamenty Prywatne Njivice 500-1000m od 8.10 € / 8.10 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: do 1000 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): skalista, betonowa. Odległości: Kantor do 2 km, wypożyczalnia rowerów 2 km, wypożyczalnia skuterów i motocykli 2 km. Muzyka na żywo do 2 km, fitness center do 2 km,...
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Kvarner » Kraljevica » Hotel Uvala Scott
Beata (Florencja, 2012-11-22) - Średnia ocena: 5.0
Kompleks hotelowy - w wiekszosci bungalow znajduje sie z dala od miasteczka w zatoce z widokiem na most laczacy staly lad z wyspa Kirk. Oprocz restauracji hotelowej do dyspozycji gosci jest bar hotelowy, tawerna / gorace i zimne dania/ oraz mini barek przy plazy. Zacisze sprawia, ze jest to swietne miejsce wypoczynku dla ludzi szukajacych spokoju oraz nastawionych na zwiedzanie. Jedna z jadalni hotelowych posiada obszerny taras / widok na zatoke/ ktory mozna wykorzystac na spozywanie posilkow. Polecam zwiedzanie okolic.

Chorwacja » Kvarner » Kraljevica » Hotel Uvala Scott
Danuta (Wałbrzych, 2012-10-15) - Średnia ocena: 4.7
blisko do morza ,miła obsługa,dobre jedzenie.

Chorwacja » Kvarner » Novi Vinodolski » Apartamenty prywatne Novi Vinodolski
Iwona (Zakopane, 2012-10-08) - Średnia ocena: 4.2
Novi Vinodolski to śliczne i urokliwe miasteczko. Piękna plaża z uroczą promenadą, w sam raz na wieczorne spacery. Dużo małych punktów gastronomicznych przy plaży, gdzie można posilić się w czasie plażowania. Piękny, mały port, śliczna starówka i mnóstwo przytulnych knajpek. Sam apartament usytuowany na końcu miasteczka, w kameralnym, cichym miejscu lecz jego wyposażenie nas rozczarowało. Mieliśmy opłaconą opcję -sypialnia oraz pokój i kuchnia. Niestety pokój i kuchnia stanowiły jedno :( Nie byłoby sprawy, gdyby łóżko w tym "kuchnio-pokoju" było przystosowane do spania. Sory za dosłowność, ale śmierdziało stęchlizną tak samo jak poduszka i koc. Tak więc w trójkę spaliśmy w sypialni na jednym łóżku. W łazience zero papieru toaletowego, kuchnia wyposażona jako tako, ale całe to miejsce miało nieprzyjemny zapach. Z szafy, która znajdowała się w sypialni mogliśmy korzystać w połowie, gdyż drugą część właścicielka zamknęła na zamek, mówiąc, że tam są jej rzeczy. A właśnie co do samej właścicielki, odnosiliśmy wrażenie, że stanowimy "gorszy gatunek" w odniesieniu do gości z Niemiec mieszkających w tym samym budynku. Generalnie nie jesteśmy wybredni, wychodzimy z założenia, że na wakacje nie jedzie się mieszkać w apartamencie, ale korzystać z uroku miejsca jakie się wybrało. Ale to miejsce przerosło nawet nasze oczekiwania.

Chorwacja » Kvarner » Novi Vinodolski » Apartamenty prywatne Novi Vinodolski
Tomasz (Rabka Zdrój, 2012-10-08) - Średnia ocena: 3.5
Miejscowość urokliwa, ładna, czysta.

Chorwacja » Kvarner » Kraljevica » Hotel Uvala Scott
Bartosz (Starachowice, 2012-10-07) - Średnia ocena: 3.2
Ogólnie przy tej cenie ciężko nawet w Chorwacji znaleźć coś lepszego. Blisko Crikvenica i dla lubiących wycieczki Baska. Do Plitwickich kawałek ale warto pojechać. Morze czyściutkie a opisy o kominie w rafinerii to lekka przesada ( widać na horyzoncie). Dużo włochów , węgrów i polskich wycieczek z młodzieżą. Miejscowi niestety nie dbają o obiekt a szkoda , bo mogłaby z tego być prawdziwa perełka wystarczyłoby trochę wysiłku- ,a tak to mamy taki późny PRL-owski obiekt.

Chorwacja » Kvarner » Njivice » Hotel Beli Kamik II
Roman (Psary, 2012-10-05) - Średnia ocena: 4.8
Wyśmienite jedzenie, bardzo urozmaicone. Miła i kulturalna obsługa. Hotel generalnie na 6!!!
Chorwacja » Kvarner » Crikvenica
Beata (Florencja, 2012-11-22) - Średnia ocena: 5.0
Turystyczna miejscowosc z duza iloscia barow, restauracji, cukierni i sklepikow ustytuowanych wzdluz placy, dobrze zorganizowane miejsca do parkowania. Plaza platna i nieplatna- doskonale miejsce dla ludzi szukajacych rozrywki. Polecam szczegolnie po sezonie, kiedy to ruch jest zdecydowanie mniejszy i na plazy mozna zawsze znalesc wolne lezaki. W porcie znajduje sie duza ilosc niewielkich stateczkow wycieczkowych oferujacych rozne opcje zwiedzania okolic i liczne atrakcje np. piknik, obiad na statku, zwiedzanie groty, itd,

Chorwacja » Kvarner » Novi Vinodolski
Anna (Swiebodzin, 2012-09-14) - Średnia ocena: 5.0
bardzo malownicza i spokojna miejscowosc, wiele atrakcji, naprawde jest co robic

Chorwacja » Kvarner » Klenovica
Maciej (Brzeszcze, 2012-08-09) - Średnia ocena: 4.0
Mała, rozwijająca się, urokliwa osada rybacka z piękną, odnowioną przystanią portową. Z dala od ruchliwej ulicy. Ładne plaże i piękne wybrzeże którym można spacerować i podziwiać widoki. Polecam spacer do pobliskiej Smokvicy. Miejscowość dla ceniących spokój, lecz nie zadupie.Jest kilka restauracji, pizzeria, fajna piekarnia oraz dwa małe sklepy. Wzdłuż przystani na straganach można kupić świeże owoce i warzywa oraz rybę prosto z kutra. Gorąco polecam.

Chorwacja » Kvarner » Šilo
Kornelia (Livingston, 2012-08-03) - Średnia ocena: 4.5
spokojna czysta plaza piaskowa z czysciutka woda . . ... male miasteczko,spokojne...idealne dla rodzin z dziecmi.

Chorwacja » Kvarner » Krk
Kornelia (Livingston, 2012-08-03) - Średnia ocena: 4.9
urokliwe uliczki:)

Chorwacja » Kvarner » Baška
Kornelia (Livingston, 2012-08-03) - Średnia ocena: 4.9
baśka- to bajka:))) plaża cudowna!!! ehhh!
© 2010 - 2022 Lasty.com.pl