Wydarzenia kulturalno-turystyczne Istria

Chorwacja » Istria
MAŁA AKADEMIA RYBACKA SARDELI

Fažana - 31.04 - 15.09

Nie musicie zdawać egzaminu wstępnego jeżeli chcecie zapisać się do Akademii Sardynek (Akademija Srdela) w miejscowości Fažana. Należy mieć dobry apetyt i chęć do nowych doświadczeń kulinarnych. Jadąc Drogą Sardynek (Cesta Sardela), w restauracjach i konobach w Fažanie, odkryjecie ponad sto sposobów przygotowywania tej tłustej ryby. W maju można wziąć udział w Fažańskiej Szkole Solenia Sardeli i nauczyć się wszystkiego o układaniu ryb w puszce, olejach i przyprawach. Posiadając te wiadomości będziesz świetnym gościem, na którymkolwiek święcie Sardeli nad Adriatykiem.

WINE DAY - DZIEŃ OTWARTYCH PIWNIC WINNYCH NA ISTRII

Poreč - 27.05 Co roku w ostatnią niedzielę w miesiącu maju obchodzony jest Światowy Dzień Wina. Od 1999 roku do tych obchodów przyłączyli się również istryjscy winiarze. Jeżeli w tym dniu wybierzesz się do którejś z istryjskich piwnic winnych obok dobrego wina, niespodzianki oferują też mili istryjscy gospodarze, a poza kieliszkiem wina może na stole znajdzie się też jakaś butelka ukryta na specjalne okazje...

PULA SUPERIORUM

Pula 07-09.06

Mieszkańcy Puli są słusznie dumni ze swojej sławnej, rzymskiej przeszłości. Zachowane budowle z tego okresu zachwycają swoją majestatycznością gości ze wszystkich stron świata. Jednak najlepiej odwiedzić Pulę w okresie, kiedy na jej ulicach, na naszych oczach odgrywane są sceny z odległej przeszłości. Ulice Puli na kilka dni zmieniają się w scenę malowniczego teatru rzymskiego - tragedii i komedii antycznych. W tym czasie Arena ponownie przeżywa dni swojej świetności, kiedy wewnątrz jej murów odbywały się walki odważnych gladiatorów. Piękne kobiety noszą antyczne SZATY i fryzury, w każdym zaułku spektakle dźwięku i światła zapierają dech w piersiach, a rzymskie uczty oraz miejscowe specjały istryjskie orzeźwiają podniebienia. W czerwcu wszystkie dorgi prowadzą do Puli.

ASTROFEST

Tičan - Višnjan - 21.06

W dniu przesilenia letniego, 21 czerwca, miłośnicy astronomii spotykają się na wzgórzu, w pobliżu słynnego obserwatorium astronomicznego w Višnjanie. Ten właśnie dzień, znany z najkrótszej nocy w roku, z którym związanych jest wiele legend i wierzeń mistycznych, w miejscowości Višnjan obchodzony jest w sposób wyjątkowy. Całonocny program muzyczno-sceniczny rozpoczyna się wraz z zachodem ostatnich promieni słonecznych, a końzy w rytmie hipnotyzującego bicia w bębny, o wschodzie słońca. Astrofest jest jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem, które przyciąga uwagę miłośników nieba, gwiazd i duchowej muzyki New Age.
Pokaż cały opis


LABIN Wydarzenia kulturalno-turystyczne IstriaART REPUBLIKA

Labin - 01.07-15.08

W okresie od lipca do sierpnia Labin zmienia się w prawdziwą republikę sztuki. Mały teatr, kościół, stary rynek, ulice i schody stają się sceną. Na jej „deskach” występują różne zespoły teatralne i muzycy. Dźwięki klap (tradycyjnych zespołów wokalnych), orkiestr muzyki klasycznej i folklorystycznych, zespołów jazzowych słychać na ulicach Labinu. W sierpniu w czasie Festiwalu Teatru Wizualnego aktorzy zamieniają muzyków. Musisz zobaczyć atmosferę miasta, które teatrowi da nową wizualną tożsamość.

STUDENA CROATIA OPEN

Umag - 05-15.07

ATP Studena Croatia Open Umag, to najważniejsze chorwackie wydarzenie sportowe, które odbywa się bez przerwy od 22 lat i jest jednym z najciekawszych wydarzeń społecznych w kraju. Świetni zawodnicy jak Ivan Ljubičić, Nikolaj Davidenko i Juan Carlos Ferrera zapewnili temu turniejowi wysoki poziom sportowy, a tradycyjne połączenie świetnego sportu, oferty gourmet i rozrywki, to najlepszy sposób zaprezentowania stylu życia Istrii. Również w tym roku w Umagu na turnieju wystąpią zawodnicy z najwyższych pozycji rankingu ATP. Poza pojedynkami najlepszych światowych tenisistów odbywać się będzie też Wydarzenia kulturalno-turystyczne Istriagourmet festiwal, koncerty i liczne imprezy z wykonawcami z kraju i zagranicy.

WIECZORY TRADYCJI RYBACKIEJ

Rovinj - 06- 07.07 i 31.08

Mieszkańcy Rovinja dzięki trzem imprezom tematycznym wspominają tradycję swoich przodków. Kiedyś w Rovinju nie było życia bez batany - łodzi, której sława obiegła cały świat. Bataną rybacy o świcie wypływali na otwarte morze i wieczorem wracali z połowem, który był pożywieniem dla ich rodzin. Wieczory Tradycji Rybackiej to impreza, na której wśród dawnych zwyczajów również świętuje się budowę batany, a podczas pokazu jej wodowania całe miasto spotyka się w porcie. Zobacz, jak mieszkańcy tego przepięknego, istryjskiego miasta ożywiają tradycję.

FESTIWAL FILMÓW FABULARNYCH

Pula - 14-28.07

Dzięki projekcjom odbywającym się w zabytkowych obiektach Kaštelu i antycznej Areny, Festiwal Filmu Fabularnego w Puli zaliczany jest do najbardziej atrakcyjnych, międzynarodowych festiwali filmowych organizowanych na otwartym powietrzu. Rzadko bowiem festiwale międzynarodowe mogą się pochwalić taką atmosferą, jaką stwarza projekcja filmów w miejscach o wielowiekowej historii. Kontynuując bogatą, wieloletnią tradycję, Wydarzenia kulturalno-turystyczne Istriarównież tegoroczny Festiwal zaoferuje miłośnikom dziesiątej muzy różnorodny program przedstawiający nowości krajowe i zagraniczne. Zwracamy uwagę na projekcje odbywające się w twierdzy Kaštel, gdzie, jako uwertura do Festiwalu, zostaną pokazane filmy z Programu Międzynarodowego oraz projekcje z Programu Krajowego, w ramach którego w Arenie zostaną przedstawione filmy współczesnej produkcji chorwackiej. Oczywiście, również w tym roku w Puli przedstawiony zostanie cały szereg atrakcyjnych hitów filmowych.

FESTIWAL FILMOWY W MOTOVUNIE

Motovun - 23-27.07

W ostatnich latach przyjęła się zasada, że każdy szanujący się miłośnik filmu musi pod koniec lipca przyjechać do Motovunu, który w tym czasie zamienia się w chorwacką filmową Mekkę. Malownicze istryjskie miasteczko Motovun, położone na szczycie stromego wzniesienia, jest idyllicznym otoczeniem dla festiwalu, który z uporem pomija coraz częściej podkreślany komercyjny charakter kinematografii i pielęgnuje niezależną produkcję filmową, tj. ten rodzaj twórczości, który akcentuje poziom innowacji wyrazu artystycznego. Latem w Motovunie można zobaczyć profesjonalnie wybrany zestaw filmów z aktualnej produkcji światowej, bez względu na ich gatunek. Wydarzenia kulturalno-turystyczne IstriaPięciodniowy maraton filmowy, z całodziennymi pokazami, które zaspokoją największe apetyty filmowe, bezsprzecznie potwierdza to, że Festiwal Filmowy w Motovunie oferuje doskonałą zabawę nawet w chwilach, kiedy wzrok nie jest skierowany na ekran.

FESTIWAL TAŃCA I NIEWERBALNEGO TEATRU

Svetvinčenat - 20-24.07

Festiwal tańca i niewerbalnego teatru jest jedynym w swoim rodzaju i ulubionym miejscem spotkań fachowców od tańca i miłośników tańca, którzy przyjeżdżają na międzynarodowy festiwal, który prezentuje współczesny taniec, teatr fizyczny, pantomimę, sztukę cyrkową, teatr uliczny, odbywają się też wykłady i warsztaty edukacyjne. Główny program festiwalu to spektakle taneczne i niewerbalne, site specific prace, preformens i ekspozycja instalacji, dodatkowe atrakcje to różne formy procesów edukacyjnych i prezentacyjnych. Programy odbywają się na dużej scenie w Kasztelu Grimani, na scenie Centrum Kultury i na placu oraz w innych specyficznych lokalizacjach w tym romantycznym miasteczku renesansowym w środkowej Istrii.

LEGENDFEST

Pićan - 27.07- 29.07

Średniowieczne uliczki miasteczka Pićan promieniują atmosferą jakby z innego świata, atmosferą, która Wydarzenia kulturalno-turystyczne Istriaprzypomina bajki i legendy, których nie jest znany ani autor, ani czas powstania. Istria jest pełna takich historii, legend i mitów, które rozgrywają się w malowniczych istryjskich lasach i górach. Legendfest jest okazją do zebrania i opowiedzenia tych wszystkich historii w jednym miejscu. Na Legendfest do Pićanu przyjeżdżają liczne grupy i zespoły teatralne, odkrywające w swoich przedstawieniach świat istryjskich opowieści literackich i ludowych. Podczas Festiwalu całe miasteczko ozdobione jest starymi, istryjskimi tkaninami, a ulicami przechadzają się olbrzymy, wiły, piraci, rusałki i inni bohaterowie bajek.

SEPOMAIA VIVA

Umag - 30.07-01.08

W pobliżu Umagu archeolodzy odkryli antyczną Sepomaję, z pozostałościami villa rustica z okresu między I i IV w. Sam widok antycznych ruin budzi w każdym respekt wobec bezcennej wartości takiego dziedzictwa kulturowego. Z tego właśnie powodu w Umagu, co roku, organizowana jest Sepomaia Viva - festiwal antyku, podczas którego wszyscy odwiedzający mogą bezpośrednio poczuć ducha minionych czasów. Odwiedzający, ubrani w stroje antyczne, mogą delektować się antycznymi smakami, poznać gladiatorów, legionistów, tańczyć antyczne tańce, spróbować swoich Wydarzenia kulturalno-turystyczne Istriasił w antycznych rzemiosłach i sztukach. Przyjedź w sierpniu do Umagu, a obiecujemy, że w ciągu trzech dni zapomnisz o XXI wieku.

NOC ŚW. WAWRZYŃCA (LOVRE)

Rovinj - 10-11.08

W nocy 12 sierpnia ślady licznych komet widoczne są na niebie. Ze względu na to, że ten dzień to również święto św. Wawrzyńca (Lovre), utarło się, że są to łzy św. Wawrzyńca (Lovre). Wyjątkowy widok nieba ubarwionego spadającymi gwiazdami obejrzeć można w Rovinju, gdzie gaszone jest oświetlenie miejskie na promenadzie. Również rovinjscy restauratorzy gaszą światła, wprowadzając w ten sposób w swoich lokalach romantyczną atmosferę, która na każdego działa odprężająco.

ASTRO PARTY LUNASA

Novigrad - 31.07-01.08

Wyobraź sobie dzwonnicę miejską, znikającą na Twoich oczach a w jej miejscu rozpościerające się gwieździste niebo. Mniej więcej tak będzie wyglądała dzwonnica w miejscowości Novigrad, gdy podczas Astro Party Lunasa zostanie przy pomocy projektorów zamieniona w bezkresne gwieździste niebo. Lunas jest dawną nazwą celtycką pierwszego dnia lata, który w kulturze celtyckiej świętowano 1 sierpnia. Przygaszonym światłem w jednym z parków w Novigradzie - 1 sierpnia będzie świętowany Wydarzenia kulturalno-turystyczne Istriatak, jak zrobiliby to dawni Celtowie. Każdy, kto lubi nastrój romantyczny i mistyczny powinien tu być 1 sierpnia.

DELFIN POREČA

Poreč - 01-02.09

Dla każdego, kto preferuje zawody sportowe rozgrywane w naturalnych warunkach, to wydarzenie powinno być o wiele większym przeżyciem niż jakiekolwiek zawody pływackie rozgrywane na basenie. W Poreču zawodnicy pływają w morzu i bez względu na temperaturę, prądy morskie czy fale, przyjeżdżają tu po to, by sprawdzić, który z nich jest szybki jak delfin. Delfin Poreča to główne wydarzenie zawodów pływackich w morzu dla pływaków rekreacyjnych, którzy swoje umiejętności sprawdzają w kilku dyscyplinach. Sam maraton pływacki Delfin Poreča odbywa się na dystansie 1500, 3000 i 5000 metrów, rozgrywane są też zawody pływackie w sprincie, turniej profesjonalistów i amatorów w piłce wodnej, regaty żeglarskie oraz mistrzostwa Chorwacji w jet ski. W ten sposób mieszkańcy Poreča świętują swój związek z morzem, źródłem ich życia. Zapraszamy, przyłącz się do nich.

GIOSTRA

Poreč - 07-09.09

Historyczny festiwal Giostra przybliża odwiedzającym dawną historię Poreča. Dokładniej rok 1672, kiedy według zapisów w zbiorach Muzeum Regionalnego Poreča (Zavičajni Muzej Poreštine) i Archiwum Państwowego w Pazinie (Državni Arhiv u Pazinu) na ulicach Poreča odbywało się święto Fiera Franca Triduana. Ówcześni uczestnicy brali udział w zawodach w strzelaniu z kuszy, zawodach tanecznych i grach, a główną atrakcją były wyścigi konne Giostra. Twój pobyt w Poreču może się przerodzić w taką kilkuwiekową podróż.

DNI TRUFLI W ISTRIA

08.09-04.11

Żaden smakosz na świecie nie powinien o sobie tak mówić, jeżeli nigdy w życiu nie chciał spróbować trufli - smakołyku Istrii. Trufle, grzyby rosnące pod ziemią, są znakiem firmowym Istrii, a jej mieszkańcy wyrażają im swoją wdzięczność strzegąc miejscowych przepisów kulinarnych. Szansę na poznanie całego bogactwa trufli, przyrządzanych we wszystkich możliwych, wyjątkowo smacznych kombinacjach dają, odbywające się jasienią, Dni Trufli. Przyjedź i oceń sam.

SUBOTINA PO STAREMU

Buzet - 09.09

Wizyta w miasteczku Buzet na początku września umożliwi podróż w czasie - około sto lat w przeszłość. Od dawna w tym właśnie okresie w Buzecie odbywał się festyn zwany Subotina. Z zamiarem ożywienia starych uliczek Buzetu, Subotina w swojej pierwotnej formie organizowana jest do czasów współczesnych i przenosi gości do czasów i w atmosferę, w jakiej żyły i pracowały poprzednie pokolenia. W dniu festynu, ulicami miasta Buzet rozchodzą się zapachy i dźwięki tradycji, a jego mieszkańcy przebierają się w stroje ludowe oraz ubiory miejskie z końca XIX wieku. Jednym słowem - całe Stare Miasto (Stari Grad) zamienia się w muzeum obyczajów, tradycyjnego rzemiosła, zabaw, muzykantów i potraw przygotowanych według starych przepisów.

OL ISTRIA MTB TRUFLE TOUR - PARENZANA CANNONDALE

21-23.09

Parenzana kiedyś była wąskotorową linią kolejową, która na Półwyspie Istryjskim od Poreča do Triestu łączyła 33 miejscowości. Dziś na trasie tej linii odbywa się maraton rowerowy, który ze względu na piękno i przyrodę miejsc, przez które przebiega, wpisany jest w kalendarz Światowej Organizacji Rowerowej w kategorii 1. Ponieważ rowerzyści uczestniczący w tych wyścigach zdobywają punkty w rankingu światowym, przewidywidywany jest wielki odzew wśród najlepszych rowerzystów na świecie, dzięki czemu Parenzana jest ważnym wydarzeniem sportowym, którego miłośnicy sportu, pod żadnym pozorem, nie powinni przepuścić.


Źródło: CNTB
Zobacz również:
Popularne obiekty
Kraje
Regiony
Obiekty w pobliżu
Filmy
FKK Koversada FKK Koversada od 29.86 € / 29.86 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta, żwirowa; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: żwirowe; prysznic;... Apartamenty Horizont Apartamenty Horizont od 9.07 € / 9.07 PLN Położenie: Bez wyżywienia. możliwość dokupienia: śniadanie, obiadokolacja. Ośrodek oferuje: Odległość: 50 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): kamienista; bar na plaży; restauracja. Wyposażenie pokoi: Animacje dla dorosłych; bilard;... Pawilony Valdaliso Pawilony Valdaliso od 19.29 € / 19.29 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 100 m; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, skalista, betonowa; prysznic; leżaki na plaży (płatne). Wyposażenie pokoi: Muzyka na... Hotel Lone Hotel Lone od 126.43 € / 126.43 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 100 m; mieszana (tekstylna + naturystyczna); rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, skalista, betonowa; wypożyczalnia sprzętu wodnego (łódki, rowery wodne, narty... Apartamenty Polynesia Apartamenty Polynesia od 9.43 € / 9.43 PLN Położenie: Bez wyżywienia. możliwość dokupienia: śniadanie, obiadokolacja. Ośrodek oferuje: Odległość: 450 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, skalista; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu... Hotel Eden Hotel Eden od 42.57 € / 42.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet, kawa i herbata w cenie w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 300 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta, skalista; dostęp do plaży: pieszo - blisko; plaża... Hotel Belvedere Hotel Belvedere od 31.14 € / 31.14 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, skalista, betonowa. Wyposażenie pokoi: Muzyka na żywo; tańce; animacje dla... Ośrodek Turystyczny Petalon Ośrodek Turystyczny Petalon od 30.50 € / 30.50 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, obiadokolacje w formie bufetu, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 100 m; mieszana (tekstylna + naturystyczna); rodzaj plaży (podłoże): skalista, betonowa, trawiasta; leżaki na plaży (płatne);... Apartamenty Park Plaza Verudela Apartamenty Park Plaza Verudela od 15.71 € / 15.71 PLN Położenie: Bez wyżywienia. możliwość dokupienia: śniadanie, obiadokolacja. Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): betonowa; wypożyczalnia sprzętu wodnego (łódki, rowery wodne, skutery wodne, windsurfing, sprzęt... Bungalowy Kanegra Bungalowy Kanegra od 7.52 € / 7.52 PLN Położenie: Bez wyżywienia. możliwość dokupienia: śniadanie, obiadokolacja. Ośrodek oferuje: Odległość: 400 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); dostęp do plaży: pieszo - blisko....
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Istria » Poreč » Hotel Delfin
WALDEMAR (SZCZECIN, 2012-10-12) - Średnia ocena: 4.6
Hotel ładnie położony, pośród drzew, blisko plaży. Przy hotelu fajny basen z wodą morską. Jedzenie dobre, każdy znajdze coś dla siebie. Hotel godny polecenia.

Chorwacja » Istria » Umag » Apartamenty Polynesia
Sławek (Kraków, 2012-10-10) - Średnia ocena: 2.5
basen

Chorwacja » Istria » Medulin » Hotel Belvedere
Magdalena (Poznań, 2012-10-08) - Średnia ocena: 3.4
Bardzo dobra lokalizacja, blisko do plaży, jedzenie smaczne, duży wybór smacznych potraw, świetna baza wypadowa do zwiedzania okolic, dużo ścieżek rowerowych i tras spacerowych w pobliżu,

Chorwacja » Istria » Medulin » Hotel Belvedere
Katarzyna (Zawada, 2012-10-05) - Średnia ocena: 4.9
bardzo miła i kompetentna obsługa, z którą można dogadać się w pięciu językach, bardzo dobre animacje dla dzieci i dorosłych, idealne miejsce dla rodziców, którzy chcą jednocześnie wziąć dzieci na urlop, ale też odpocząć od nich oddając pod opiekę animatorów, którzy cały dzień wymyślają dla nich atrakcje

Chorwacja » Istria » Poreč » Hotel Delfin
Roman (Psary, 2012-10-05) - Średnia ocena: 4.5
Doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Spokojna okolica. Dużo udogodnień. Polecam!!!

Chorwacja » Istria » Vrsar » Apartamenty prywatne Vrsar
Beata (Wrocław, 2012-10-04) - Średnia ocena: 4.0
apartament poza centrum z przestrzennym widokiem na okolicę
Chorwacja » Istria » Umag
Sławek (Kraków, 2012-10-10) - Średnia ocena: 2.2
blisko do Słowenii i Włoch ;-). raczej spokojnie

Chorwacja » Istria » Medulin
Magdalena (Poznań, 2012-10-08) - Średnia ocena: 4.6
Mała, kameralna miejscowość, dużo tras spacerowych i ścieżek rowerowych, świetna baza wypadowa do zwiedzania okolic, bardzo blisko duże miasto Pula

Chorwacja » Istria » Rovinj
Piotr (Kielce, 2012-10-04) - Średnia ocena: 4.9
Piękne stare miasto na półwyspie - warte zobaczenia, możliwość wycieczek wokoło miasta.

Chorwacja » Istria » Medulin
Agata (Głuchołazy, 2012-10-01) - Średnia ocena: 4.2
Ciepło, wręcz upalnie. Dużo restauracji, sklepików z pamiątkami. W okolicach jest co zwiedzać np. w Puli amfiteatr (samochodem rzut beretem od Medulina). Fajny, spokojny wypoczynek ze znajomymi i troszkę starszymi dziećmi.

Chorwacja » Istria » Vrsar
Zdzisław ( Lublin, 2012-09-18) - Średnia ocena: 5.0
Wyjątkowo urokliwe, pełne uroczych zakątków miasteczko

Chorwacja » Istria » Novigrad
Wojciech (Modlniczka, 2012-09-15) - Średnia ocena: 2.6
względny spokój co warunki Chorwackie jest ewenementem, pozawalajacy odpoczać
© 2010 - 2024 Lasty.com.pl