Wybrzeże Zachodnie

Mauritius
Mauritius został odkryty w XV w., a swą nazwę zawdzięcza holenderskiemu arystokracie, którego rodacy w większej mierze skolonizowali wyspę. Przez kolejne stulecia państwo było zależne od mocarstw europejskich, niepodległość uzyskało dopiero w 2 poł. XX w. Kraj nie posiada swoich rdzennych mieszkańców, wynikiem, czego jest duże pomieszanie narodowości oraz języków, którymi posługują się ludzie na Mauritiusie.

Wybrzeże Zachodnie

      Mauritius pod względem administracyjnym podzielony jest na 9 dystryktów. Jeden z nich – Black River niemal całkowicie zapełnia Wybrzeże Zachodnie państwa. Stolicą tego malowniczego regionu jest Bambous, mimo, że wcale nie jest największym miastem na wybrzeżu. Dystrykt Black River nie jest zbyt chętnie odwiedzany przez turystów – ci, wolą za cel swoich wakacji obrać bardziej atrakcyjne tereny północnego wybrzeża. Dzieje się tak, dlatego, że rejon zachodni, w porównaniu z pozostałymi, jest miejscem suchym, a co za tym idzie - słabo rozwiniętym pod względem turystycznym. Dominują tutaj małe miasteczka, spokojne i zadbane wioski rybackie, których urokliwa atmosfera jest często jedyną atrakcją w regionie. Wszyscy, którzy więc szukają chwili wytchnienia, powinni wyruszyć na wakacje właśnie na Zachodnie Wybrzeże Mauritiusu.

Atrakcje turystyczne

      Większość małych miejscowości w okolicy preferuje raczej różne sposoby odpoczynku niż dreszcz adrenaliny. Głównym atutem regionu jest malownicza fauna i flora oraz – jak na całej wyspie – cudowne widoki. Zmierzając nieco bardziej w kierunku południowym, możemy dotrzeć do Parku Narodowego Black River Gorges, z lokalnymi okazami roślinności oraz egzotycznymi zwierzętami. W parku można podziwiać zagrożone gatunki oraz – koniecznie – wodospady Aleksandra.

Sport i rozrywka

      Całe wybrzeże jest doskonałym miejscem do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych. Większość hoteli oferuje prywatnych instruktorów oraz nauczycieli, nie trudno znaleźć jednak kogoś z, "zewnątrz", kto wprowadzi nas w tajniki morskiego szaleństwa. Trenować można wszystko – żeglarstwo, narty wodne, surfing, wędkarstwo, pływanie na rowerkach wodnych i – przede wszystkim – nurkowanie. Podwodny świat jest tutaj jedną z największych atrakcji, dlatego każdy, kto spędza urlop na Mauritiusie powinien, choć raz spróbować nurkowania z rurką bądź butlą.
Pokaż cały opis


Noclegi

      Na Wybrzeże ZachodnieWybrzeżu Zachodnim nie jest trudno znaleźć dogodne miejsce zakwaterowania. Najłatwiej zarezerwować miejsca w większych miasteczkach – we Flic en Flac czy Wolmar. W pobliżu pierwszej z wymienionych miejscowości znajduje się Hotel Sofitel Imperial Resort & Spa, luksusowy, 5 - gwiazdkowy ośrodek oferujący wakacje typu all inclusive w jednym ze swoich pokoi standardowych lub apartamentów. Do dyspozycji gości pozostają usługi masażysty, komfortowe Spa, prywatna plaża, basen oraz kilka restauracji, w których kucharze serwują dania o europejskim rodowodzie. Równie luksusowy jest Hotel Hilton Resort & Spa niedaleko Flic en Flac a także w bliskim sąsiedztwie stolicy kraju – Port Louis. Wybierając wakacje all inclusive w Hotelu Hilton, turyści mogą smakować kuchni lokalnej oraz międzynarodowej, a najlepsi kucharze w kraju dbają o zadowolenie gości. W okolicach Flic en Flac zlokalizowana jest większość hoteli oraz prywatnych kwater na Wybrzeżu Zachodnim – warto zapoznać się z ofertą ośrodka Gold Beach, Pearle Beach, Klondike czy Rayon Vert. W większości hoteli organizowane są Wybrzeże Zachodniewycieczki fakultatywne do najbardziej atrakcyjnych miejsc w regionie, także do samej stolicy Mauritiusu. W miejscowości Wolmar można zawitać do hotelu Maradiva Villas lub do Appartments Les Oliviers. Ciekawą ofertę posiada także hotel Tamaris w miasteczku o tej samej nazwie. Ceny w ośrodku są dużo niższe niż w pozostałych miejscach, a standard nie należy do najgorszych. Wielką zaletą tutejszych hoteli jest ich lokalizacja – prawie wszystkie wznoszą się tuż przy plaży a z okien pokoi oraz apartamentów rozciąga się wspaniały widok na ocean. Mimo, że turystyka na Wybrzeżu Zachodnim nie jest tak rozwinięta jak w pozostałych częściach wyspy, tutejsze ośrodki wypoczynkowe oferują noclegi na najwyższym poziomie – obsługa spełnia wszystkie zachcianki gości, kuchnia przygotowywana jest z najwyższą starannością, a widoki i wspaniała pogoda przyciągają nowych zainteresowanych turystów.

Plaże

      Wszystkie plaże na wybrzeżu (nie tylko zachodnim) zaspokoją wymagania najwybredniejszych turystów. Woda mieni się wszystkimi odcieniami błękitu, piasek rozgrzewa stopy a podwodne rafy koralowe przyprawiają o zawrót głowy wszystkich płetwonurków. Takie miejsce jest świetną okazją do spędzenia niezapomnianych, nieco leniwych wakacji. Najciekawsza wydaje się plaża w miejscowości Flic en Flac. Jeszcze kilka lat wcześniej miasto nie wyróżniało się niczym szczególnym, dziś stanowi jeden z najchętniej odwiedzanych ośrodków na Wybrzeżu Zachodnim. Doskonałe plaże znajdziemy także w pobliskim Wolmar oraz na półwyspie Le Morne, który jest najbardziej wysuniętym kawałkiem lądu na zachód Mauritiusu.

Pogoda

      Bez względu na porę roku w Polsce, wakacje na Mauritiusie trwają cały czas. Lato i zima są równie atrakcyjne, a pogoda wciąż dopisuje. Średnia temperatura latem wynosi 26°C, zimą natomiast można spodziewać się dużo większej ilości opadów, a nawet niebezpiecznych trąb powietrznych. Najlepszą porą na spędzenie wakacji na Mauritiusie jest przełom sierpnia i września, kiedy pogoda nadal dopisuje a ceny wycieczek nieco spadają - trzeba, bowiem mieć na uwadze, że wypoczynek na Mauritiusie nie należy do najtańszych (warto zapoznać się z ofertami last minute).
Zobacz również:
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
© 2010 - 2024 Lasty.com.pl