Wybrzeże Wschodnie

Mauritius
Położenie

      Mauritius jest idealnym miejscem na spędzenie spokojnych, gorących wakacji. Bez względu na to, czy w Polsce panuje zima, czy świeci słońce wiosną, na Mauritiusie pogoda zawsze jest jednakowa – upalna. Dzieje się tak dzięki położeniu wyspy – od Madagaskaru dzieli ją ok. 1 tys. km. Wody Oceanu Indyjskiego są wspaniałym miejscem do uprawiania wszelkich sportów wodnych, a przy okazji stanowią świetne dopełnienie krajobrazu Mauritiusu. Wschodnie Wybrzeże kraju stanowi niemal w zupełności jeden z regionów - Flacq. Stolicą tego miejsca jest Centre Flacq, jednak ze względu na dość znaczną odległość miasta od oceanu, turyści zaglądają tu raczej jedynie przy okazji wycieczek fakultatywnych, woląc spędzić wakacje słuchając szumu fal. Dwoma regionami, do których turyści przyjeżdżają najczęściej są Belle Mare oraz, nieco bardziej w kierunku południowym – Trou d’Eau Douce.

Atrakcje turystyczne

      Ze Wschodniego Wybrzeża na szczęście niedaleko jest do stolicy kraju – Port Louis. Tutaj znajdziemy o wiele więcej atrakcji niż np. na wybrzeżu Belle Mare. W małych, nadbrzeżnych miejscowościach prędzej będziemy rozkoszować się wspaniałymi widokami, niż zwiedzać i zapoznawać się z historią Mauritiusu. W Port Louis ścierają się dwie kultury: dawna, kolonizatorska cywilizacja z nowoczesną, nieco snobistyczną nutą. Nad największym miastem na wyspie góruje wspaniała cytadela obronna, z czasów początku istnienia państwa. Centrum Port Louis to wspaniały przykład kolonizatorskiej architektury, jedną z głównych atrakcji w mieście są wyścigi konne na Champ de mars, gdzie przez prawie pół roku, co tydzień odbywa się to niezwykłe widowisko, na które zjeżdżają okoliczni (także z zagranicy) fani wyścigów. Port Louis to także idealne miejsce na zakupy. Poza nowoczesnymi centrami handlowymi, które w ostatnich latach rosną niczym grzyby po deszczu, warto zaglądnąć do starej części miasta, z tradycyjnymi targami i placami. Ciekawe pamiątki można znaleźć na pchlim targu w dzielnicy chińskiej – odwiedzając to miejsce odnosi się wrażenie, że można znaleźć tam niemal wszystko. Nie zapominajmy o targowaniu się! Cena sugerowana na początku przez sprzedawcę często przekracza wartość produktu nawet 4 - krotnie! Z kolei na Central Market nie brakuje lokalnych wyrobów i upominków. Targowisko w centrum zaopatruje mieszkańców jednak głównie w żywność – kupić tutaj można przyprawy i specyfiki kuchni z całego świata.
Pokaż cały opis

Wybrzeże Wschodnie
Sport i rozrywka

      Niewątpliwą atrakcją tutejszego regionu jest fauna i flora. Niemal wszystko, co stanowi przepis na udany wypoczynek, zostało stworzone przez matkę naturę. Najpiękniejsze plaże znajdują się w regionie Belle Mare, tutaj turystyka rozwija się najbujniej. Błękitna wody oceanu, złocista plaża oraz słodkie lenistwo, – czego chcieć więcej? Każdy entuzjasta sportów wodnych znajdzie coś dla siebie – na Wschodnim Wybrzeżu można uprawiać niemal wszystko, czego żywiołem jest właśnie woda – narty wodne, żeglarstwo, windsurfing, wędkarstwo, kajakarstwo, kitesurfing i – przede wszystkim – nurkowanie. Za opłatą można skorzystać z profesjonalnych rad instruktora danego sportu, lub po prostu umówić się z nim na lekcję. Prawie każdy hotel zatrudnia kilku takich instruktorów, a na całym wybrzeżu wprost się od nich roi. Przy każdym hotelu uruchomionych jest także wiele atrakcji sportowych, dzięki którym nie trzeba martwić się zagospodarowanie wolnego czasu. W zależności od ośrodka można zagrać w siatkówkę Wybrzeże Wschodnieplażową, golfa, tenisa, przejechać się na wycieczkę wypożyczonym rowerem lub przyjść na zajęcia jogi.

Noclegi

      Wschodnie Wybrzeże wyspy jest zdominowane prze niewielkie, spokojne i zaciszne miejscowości, w których życie toczy się bez zbędnego pośpiechu. Przy plaży znajduje się wiele hoteli, apartamentów, prywatnych kwater oraz ośrodków wypoczynkowych. Najchętniej odwiedzanym regionem jest Belle Mare, dlatego to tutaj powstaje najwięcej nowych kompleksów hotelowych. Bardzo ciekawie prezentuje się Ambre, zachwycający ogromnym basenem oraz bogato wyposażonym centrum odnowy biologicznej. Zaplecze rozrywkowe dla gości w hotelu Ambre jest świetnie przygotowane – w wolnym czasie można zagrać z tenisa, golfa, siatkówkę, wykupić lekcje nurkowania z prywatnym instruktorem, popływać na łódce lub odbyć relaksacyjny spacer ścieżką zdrowia. Sporo droższą ofertę posiada 5 gwiazdkowy hotel Beau Rivage, leżący nad wodami błękitnej laguny. Atrakcje przygotowane przez ten ośrodek dla turystów są tak bogate, że na pewno nikt nie będzie narzekał na brak wolnego czasu. Poza możliwością uprawiania sportów wodnych można oddać się w ręce hotelowych masażystów lub skorzystać z miejscowego centrum Spa. Dla najmłodszych gości przygotowane specjalne zabawy i animacje. Dodatkowym atutem ośrodka jest sala konferencyjna z wszelkimi udogodnieniami dla biznesu. Również w Belle Mare znajduje się Veranda Palmar Beach, 3 - gwiazdkowy hotel tuż przy malowniczej plaży. Wieczorami przy ośrodku urządzane są imprezy z muzyką na żywo, również dla dzieci przewidziane są dodatkowe atrakcje. Wybierając się na urlop do Veranda Palmar Beach możemy skorzystać z oferty all inclusive, dużo tańsze koszty będą na kilka dni przez wylotem – najatrakcyjniejsze ceny to tzw. last minute. Poza Belle Mare noclegi można także znaleźć w Trou d’Eau Douce; jest to niewielka, acz malownicza miejscowość na Wybrzeżu Wschodnim.

Pogoda

      Temperatura na Mauritiusie na ogół nie spada poniżej 20°C. Dzięki temu, odpoczynek na tej malowniczej wyspie nie może się nie udać. Wybierając się na wakacje w tą część ziemskiego globu musimy pamiętać o dość częstych opadach, zwłaszcza, kiedy u nas panuje zima.
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
© 2010 - 2024 Lasty.com.pl