Wybrzeże Północne

Mauritius
Mauritius (Republika Mauritiusu) jest niewielką wysepką położoną pośród wód Oceanu Indyjskiego, w pobliżu Madagaskaru. Wraz z Reunion, Rodrigues i Cargados Carajos tworzą archipelag Maskareny. W znacznej mierze Mauritius swoją pozycję na światowym rynku zawdzięcza turystyce. To dzięki temu sektorowi państwo może się rozwijać i inwestować w nowe przedsięwzięcia. Mauritius pozostaje do dziś dla wielu turystów miejscem nieosiągalnym – ceny przelotu oraz zakwaterowania mogą przyprawić o zawrót głowy, ale czy nie warto? Najwyższy standard, niezapomniane widoki, moc atrakcji - czego chcieć więcej…

Historia

      Mauritius został odkryty na początku XVI w. przez portugalskich żeglarzy. W ciągu kolejnych wieków wyspa była pod wpływami różnych państw – Holandii, Francji oraz Wielkiej Brytanii, dzięki której zostało zniesione niewolnictwo. Mauritius jest miejscem niebywałym na skalę światową, jako jedno z nielicznych państw w Afryce zachował swoją niezależność, obecnie panuje tam ustrój demokratyczny i co kilka lat odbywają się wolne wybory.

Wybrzeże Północne i Port Louis

      Północna część wyspy cieszy się największym powodzeniem wśród turystów. Dzieje się tak za sprawą Port Louis, stolicy kraju, a zarazem największego miasta na wyspie. Tuż przy plaży znajdują się wielkie skaliste wzgórza, poza nimi północna część regionu to w znacznej mierze tereny równinne. Turyści z całego świata przyjeżdżają tutaj głównie ze względu na nieskazitelnie błękitną wodę, gorący piasek na plażach oraz bajecznie kolorowe rafy. W Port Louis mieszają się dwa światy – współczesny, nieco ekstrawagancki i snobistyczny, z dawnym stylem kolonialnym, ze wspaniałą architekturą. Stara część miasta sąsiaduje z nowoczesną, gdzie ogromne wieżowce przyprawiają o zawrót głowy.

Grand Baie

      Grand Baie stanowi obok stolicy kraju jeden z najlepiej wykształconych ośrodków turystycznych na Mauritiusie. Od początku istnienia miasta, kładło ono szczególny nacisk na rozwój – skutki tej polityki widoczne są do dziś – ekskluzywne hotele, świetne zaplecze gastronomiczne oraz rozrywkowe – to wszystko Grand Baie oferuje swoim gościom. Przepiękne plaże i możliwość podziwiania podwodnego życia sprawiają, że miasteczko tętni życiem przez cały rok.
Pokaż cały opis


Wakacje Wybrzeże Północnena Mauritiusie

      Poza doskonałym centrum, gdzie zakupy okazują się nie lada wyzwaniem, północne wybrzeża Mauritiusa to przede wszystkim wodne szaleństwo. Można uprawiać tutaj niemal każdy sport, poczynając od surfowania, a na nurkowaniu kończąc. Większość hoteli zajmuje się organizacją tego typu aktywności, nie ma, więc problemu ze znalezieniem odpowiedniego instruktora (każdy ośrodek dysponuje kilkoma wyszkolonymi nauczycielami). W miejscowości Pamplemousses nie możemy pominąć wspaniałych ogrodów botanicznych, gdzie rosną jedne z największych lilii wodnych na świecie. Na północnym wybrzeżu zabytków raczej nie uświadczymy, prędzej będą to lokalne zabudowania z czasów kolonialnych, większość miast została już zdominowana przez nowoczesną kulturę, jednak sam klimat miejsca i niesamowite widoki rekompensują wszelkie niedogodności – a o takie na Mauritiusie ciężko.

Noclegi

      Północne Wybrzeże, jako najlepiej przygotowane pod względem turystycznym, posiada największą i zasadniczo najdogodniejszą bazę noclegową w całym kraju. Ekskluzywną Wybrzeże Północneperełką w tej części jest 5 - gwiazdkowy hotel Legends w Grand Gaube. Okolica jest niezwykle spokojna, sprzyja zwłaszcza uprawianiu sportów wodnych. Kompleks hotelowy oferuje przestronne pokoje 2 - i 3 - osobowe z pełnym wyposażeniem. Dla dzieci przewidziane są animacje oraz klub rozrywkowy. Dla dorosłych – wszystko, czego dusza zapragnie – baseny, golf, sporty wodne, żeglowanie, gimnastyka oraz coś dla ciała w hotelowym centrum piękności – masaże, Spa, fryzjer. W hotelu istnieje możliwość wykupienia pakietu all inclusive (pełne wyżywienie, minibar w pokojach, popołudniowa herbatka, możliwość skorzystania z salonu masażu, lekcja gry w tenisa i w golfa oraz wiele innych atrakcji). Na wysokim standardzie jest także hotel Le Meridien Ile Maurice, położony przy malowniczych plażach Pointe aux Piments. Ten ekskluzywny ośrodek wypoczynkowy zaspokoi każdego wymagającego turystę i sprawi, że wakacje na Mauritiusie pozostaną w pamięci na całe życie. Sauna, łaźnia, tenis, sporty wodne, bilard – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla hotelowych gości. Codziennie wieczorem odbywają się tutaj animacje, dla turystów organizowane są przedstawienia oraz wieczory taneczno - muzyczne. Większość hoteli w tym regionie klasyfikuje się do standardów 3 - gwiazdkowych. Wartym polecenia jest na przykład Veranda Hotel w Grand Baie, o doskonałej lokalizacji. Ośrodek otoczony jest z każdej strony zielenią, sprawia to, że zgiełk gwarnych ulic nie jest zbyt odczuwalny, a od centrum handlowych miasta oraz restauracji i klubów dzieli nas kilka kroków. Veranda Hotel oferuje turystom pokoje de lux, standardowe, kilka apartamentów, baseny oraz restaurację; wyżywienie w zależności od wykupionej opcji – albo dwa posiłki dziennie, lub all-inclusive. Jest jeszcze jedno miejsce, któremu warto się przyglądnąć, wybierając się na wakacje w północną część wyspy. Hotel Meuricia, zlokalizowany we wspominanej już wcześniej miejscowości Grand Baie, bardzo blisko centrum miasta. Wielkim plusem dla tego ośrodka jest obsługa, tak uprzejmej i pomocnej trudno szukać w innej części wybrzeża. Pokoje w hotelu oferują najwyższy standard – bezprzewodowy Internet, sejfy, klimatyzacja, telewizja satelitarna, przestronne łazienki i balkony. Ponadto można skorzystać z atrakcji proponowanych przez organizatorów imprez – nurkowanie, wodne rowerki, żeglowanie oraz wiele innych.
Zobacz również:
Regiony
Miasta
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
© 2010 - 2024 Lasty.com.pl