Wszystko pod znakiem oliwek

Chorwacja » Kvarner » Punat
Punat - Wszystko pod znakiem oliwek

W Punacie na wyspie Krk już tradycyjnie w październiku organizowane jest znane wydarzenie turystyczno-gastronomiczne Dni Oliwek, która promuje produkcje oliwek i oliwy z oliwek jako marki regionalnej. Zbiór oliwek i produkcja oliwo to atrakcyjna oferta turystyczna, dlatego dla gości na Krku prezentowana jest wyjątkowość tego leczniczego owocu. W trakcie Dni Oliwek, które w tym roku odbywają się od 1 do 9 października, organizowane są różne wystawy, targi, są też wybory „Miss Oliwek”, promenada gastronomiczna, warsztaty, zorganizowane zbiory i wiele innych aktywności oraz oczywiście degustacja specjalnej oferty dań na bazie oliwek i oliwy z oliwek w hotelach i restauracjach w Punacie. W tych dniach do Punatu przyjeżdżają najlepsi kucharze z całej Chorwacji i konkurują ze sobą w przygotowywaniu dań z oliwek.

Punat to miejscowość znajdująca się na południowym wybrzeżu wyspy Krk, a od miasta Krk oddalony jest osiem kilometrów. Uważa się, że nazwa Punat pochodzi od łacińskiego Pons, co oznacza most, ponieważ możliwe jest, że istniał most łączący wąskie wejście do Zatoki Punatskiej z południa. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z 1377 roku.

Punat poza tym, że jest dziś centrum oliwek, których uprawą zajmuje się prawie każda rodzina, też znanym kierunkiem turystycznym, szczególnie żeglarskim, ponieważ znajduje się tu jedna z największych i najlepiej wyposażonych marin na wschodnim wybrzeżu Adriatyku. W zatoce naprzeciwko miejscowości znajduje się zalesiona wysepka Košljun, która zachwyca jedyną w swoim rodzaju harmonią przyrody i bogactwem kultury i historii.


Źródło: CNTB
Zobacz również:
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Kvarner » Punat
Katarzyna (Głogów, 2011-11-28) - Średnia ocena: 4.3
Punat znajduje sie w południowej części wyspy Krk. Z Polski mielismy niedługi dystans do przejechania wiec to był na pewno plus. Sama wyspa jest bardzo zielona i ma dobre polaczenie z lądem poprzez most. Dzieki temu zobaczylismy m.in. Opatije, Zagrzeb i Rijekę. Wybrzeze jest skaliste ale same plaże zwirkowe i piaszczyste. Punat leży w zatoce dziecki czemu woda jest bardzo ciepła. Punat to głównie kamienne domy i wąskie uliczki. Mozna tu zakupic swieze oliwki i wino.

Chorwacja » Kvarner » Punat
Konrad (Luboń, 2011-11-03) - Średnia ocena: 4.2
Dosyć duże miasto na wyspie Krk polączonej z lądem mostem. Od Krku lezy zalewdie ok. 7 km. Jest tu przystan jachtowa, ładne plaze i duzo zieleni. Jest znanym centrum zeglarskim. Sa pola do mini golfa,korty tenisowe, mozna tez nurkować i grac w bocanje. Bardzo malownicza jest polozona w lesie wyspeka z klasztorem franciszkanskim i małą przystania. Punat jest dobrym miejscem dla ludzi lubiących aktywność

Chorwacja » Kvarner » Punat
Jadwiga (Kołobrzeg, 2011-11-03) - Średnia ocena: 3.9
Jeździmy tu co roku na wakacje, z racji naszego zamiłowania do żeglarstwa. Idealne miejsce nie tylko na to ale też inne sporty wodne - winsurfing, kajaki itp. Osoba aktywna na pewno nie będzie się nudzić. A swoją drogą zachęcam do takiego spędzania czasu w Chorwacji bo jest tam gdzie pływać ;)

Chorwacja » Kvarner » Punat
Natalia (Warszawa, 2011-11-03) - Średnia ocena: 3.9
Miasteczko znajduje się na wyspie Krk ale nie ma problemu z przedostaniem się na wyspę, ponieważ wyspę z lądem łączy most. My wybraliśmy tą miejscowość ze względu na dobrze zagospodarowaną marinę bo my w tym roku podróżowaliśmy po Adriatyku jachtem. W mieście jest wiele możliwości zakwaterowania, także każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Urokliwe kamienne domy i wąski uliczki, robią fajny klimat. Punat to taka miejscowość dla osób aktywnych bo jest tu dobra baza obiektów rekreacyjno - sportowych.

Chorwacja » Kvarner » Punat
Lucyna (Sandomierz, 2011-07-10) - Średnia ocena: 4.0
Spore miasto na wyspie Krk, słynne centrum żeglarskie z mariną. Do wyboru sa hotele,pensjonaty,kwatery, kempingi - wszystko co potrzeba. Na pewno odnajda sie tutaj osoby aktywne ze względu na bogata ofertę sportów: tenis,mini golf,bocanje,nurkowanie,żeglarstwo,surfowanie itp. Ciekawą atrakcją jest leśna wysepka z przystanią i klasztorem. W całej okolicy znajduja sie gaje oliwne i winnice, odbywaja sie tu nawet Dni Oliwek ze zbieraniem oliwek i ich degustacją. Dzieki połączeniu mostem zwedzilismy Opatije i Rijeke
© 2010 - 2021 Lasty.com.pl