Wellness oaza

Chorwacja » Chorwacja Środkowa
Daruvar - Wellness oaza

W hotelu uzdrowiskowym Termal w uzdrowisku Daruvar w trzydziestą rocznicę działania hotelu zostało otwarte nowe, współczesne centrum wellness. Na powierzchni 1800 metrów kwadratowych znajdują się dwa baseny odkryte i kryte, sauna sucha i podczerwona, sauna parowa, aromaterapia, solarium, strefa pielęgnacji ciała i twarzy oraz świat masaży. Ta oaza wellness wchodzi w skład zabytkowego parku przy źródłach wody termalnej i leczniczego błota mineralnego. Dzięki otwarciu centrum wellness otwarta została nowa strona w ofercie uzdrowiska Daruvar, które znajduje się na terenie, który ma tradycję w leczeniu i pielęgnacji zdrowia datowaną na ponad dwa tysiące lat.

Uzdrowisko znajduje się w Daruvarze, mieście w centralnej Chorwacji, u podnóża Papuka, w dolinie rzeki Toplicy, na wysokości nad poziomem morza około sześćdziesiąt metrów. Swoją pozycję uzdrowisko od dawnych lat zawdzięcza źródłom geotermalnym, których lecznicze właściwości znane są od czasów kiedy tereny te zostały zamieszkane. Od czasów rzymskich, kiedy tereny te zamieszkiwało panońskie - plemię celtyckie, które greccy i rzymscy pisarze nazywali Iasi, co oznaczało - ludzie z uzdrowiska, uleczyciele, wszystko to dzięki dużej ilości źródeł o właściwościach leczniczych. Rzymianie założyli swoją osadę o nazwie Aquae Balissae, co znaczy Bardzo gorące źródła, tj. dzisiejszy Daruvar.

Dziś uzdrowisko Daruvarskie to nowoczesny kompleks rehabilitacji medycznej, wypoczynkowy i rekreacyjny, oferowane są też usługi profilaktyczne w celu zachowania zdrowia.

Centrum turystyki uzdrowiskowej Daruvaru to hotel Termal, znajdujący się w sercu dużego i ładnie urządzonego parku, zbudowany został w 1980 roku, jest w nim 288 miejsc noclegowych w jedno i dwuosobowych pokojach i apartamentach. Uzdrowisko oferuje zakwaterowanie również w obiekcie Arcadia z 32 miejscami noclegowymi w bardzo dobrych cenach.

W uzdrowisku daruvarskim jest kilka źródeł ciepłej wody, a znane jest też ze znaleziska błota mineralnego - fango. W ostatnich latach uzdrowisko, w którego modernizację zainwestowano kilka milionów euro, są bardzo znane ze względu na rehabilitacje sportową i leczeniu urazów sportowych, dlatego też odwiedzane jest coraz częściej przez najlepszych sportowców. Uzdrowisko odwiedzili między innymi narciarze Janica i Ivica Kostelić.

Dwa lata temu zbudowany został nowy Park wodny "Aquae Balissae", który rozciąga się na 10 000 metrów kwadratowych, z czego 2 200 metrów kwadratowych to powierzchnie wodne. W parku wodnym są baseny odkryte i basen kryty z różnymi atrakcjami, jak zjeżdżalnie, brodzik kryty i odkryty dla dzieci, gejzer, wodospady i bicze wodne, jest również "spokojna rzeka" o długości 220 metrów. W parku wodnym jest wyłącznie woda termalna, której średnia temperatura w basenie wynosi 32 stopnie.
Pokaż cały opis


W planach rozwojowych uzdrowiska Daruvar przewidziana jest budowa jeszcze jednego obiektu zakwaterowania ze stu czterdziestoma miejscami noclegowymi i odnowa centralnego kąpieliska błotnego z 1909 roku.

Uzdrowisko Daruvar to autentyczne i nowoczesne uzdrowisko z wysokim standardem usług, gdzie używane jest najnowocześniejsze wyposażenie wellness, spa i medyczne i wszystko pod czujnym okiem wyspecjalizowanego personelu - lekarzy specjalistów fizjoterapeutów i specjalistów do spraw ruchu.

Uzdrowisko Daruvar oddalone jest 132 kilometry od Zagrzebia, 337 km od Budapesztu, 495 km od Wiednia i 900 km od Pragi.


Źródło: CNTB
Zobacz również:
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Trakosćan » Hotel Trakošćan
Anna (Warszawa, 2012-08-20) - Średnia ocena: 4.2
- czyste i zadbane pokoje - nowy, świeżo wyremonowany obiekt - cisza, spokój, mało ludzi - świetna obsługa - nowoczesny design - wygodne łóżka - malownicza i spokojna okolica niedaleko zamku i jeziora - położenie (idealne miejsce na tranzyt w drodze na południe Chorwacji)

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Karlovac » Hotel Europa - tranzyt
Jarek (Mińsk Mazowiecki, 2012-02-10) - Średnia ocena: 4.7
Jak na typowy hotel tranzytowy to jest on świetnie położony, bo przy obwodnicy miasta (łatwo jest do niego trafić). Hotel jest nie za duży, ale to chyba jest zaleta. Obsługa była miła i bardzo rzeczowa. Pokoje były czyste, miały podstawowe wyposażenie. Posiłki też były smaczne, z dużym wyborem jedzenia. My byliśmy krótko, więc trudno nam coś więcej dodać - byliśmy tylko na jeden nocleg, więc nawet nie obejrzeliśmy miasta.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Karlovac » Hotel Europa - tranzyt
Martyna (Płock, 2012-02-01) - Średnia ocena: 4.5
Jest to nieduży hotel, świetnie położony przy obwodnicy miasta - łatwo do niego trafić. Jest on urządzony z gustem, jest w nim oczywiście czysto. Pokoje są przestronne. Obsługa była miła i pomocna. A posiłki w restauracji były całkiem smaczne. Niestety spędziliśmy tu raptem 1 dzień w drodze na Dalmację i nie mieliśmy okazji pozwiedzać całego miasta. Ogólne wrażenie hotel robi BARDZO DOBRE.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Trakosćan » Hotel Trakošćan
Kazik (Olsztyn, 2012-01-31) - Średnia ocena: 4.6
To ładny hotel, który jest przepięknie położony. Posiada naprawdę dobry standard. Hotel jest nowy i z gustem urządzony. Pokoje są dosyć duże i oczywiście czyste. Mają podstawowe wyposażenie i dodatkowo wi-fi w pokoju. Obsługa jest na wysokim poziomie, bardzo kompetentna. Restauracja hotelowa oferuje bardzo duży wybór dań, które równocześnie są smaczne. W hotelu można wykupić zabiegi pielęgnacyjne, można skorzystać z sauny czy też basenu. Warto również udać się na wycieczkę do pałacu na wzgórzu. Ogólnie hotel jest bardzo fajny.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Trakosćan » Hotel Trakošćan
Basia (Konin, 2012-01-30) - Średnia ocena: 4.6
Myślę, że jest to dobry 4* hotel. Jest on ładnie położony i nowy. Pokoje są przestronne z ładnym wyposażeniem, były oczywiście bardzo czyste (sprzątała je Pani na bieżąco). Dosyć duża łazienka. Hotel oferuje różne zabiegi w SPA, można też korzystać z basenu. Obsługa jest bardzo kompetentna. Posiłki w restauracji hotelowej zasługują na wyróżnienie, ponieważ były smaczne i urozmaicone (w ciągu naszego pobytu w zasadzie nic się nie powtórzyło). Okolica hotelu jest piękna i warto ją pozwiedzać.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Trakosćan » Hotel Trakošćan
Marek (Toruń, 2012-01-27) - Średnia ocena: 4.6
Wielu turystów traktuje ten hotel jako "hotel tranzytowy", a szkoda bo warto tu posiedzieć chwilę dłużej. My byliśmy przez 5 dni i nie skorzystaliśmy ze wszystkich atrakcji. Hotel jest nowy i na prawdę bardzo ładnie urządzony, z pomysłem. Jest piękne SPA i baseny. Pokoje są przestronne i mają podstawowe wyposażenie. Jest oczywiście czysto, na bieżąco sprzątane. Obsługa była na wysokim poziomie, bardzo kompetentna. Posiłki w restauracji były smaczne. W samym mieście Trakoscan jest wart zobaczenia ładny zamek na wzgórzu, który proponuję obejrzeć w tygodniu, bo w weekend było tłoczno.
Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Tuheljske Toplice
Radosław (Frombork, 2012-02-08) - Średnia ocena: 3.6
To ładna chorwacka miejscowość z pięknymi widokami na okolicę. Raczej jest tu spokojnie i w zasadzie można spotkać głównie kuracjuszy, bo miejscowość ta ma status uzdrowiska. Można wobec tego wykupić tu różne zabiegi lecznicze. Niestety wstęp do ośrodka, aby skorzystać z zabiegów jest dosyć wysoki. Jest kilka knajpek i sklepików, ale wieczorami raczej nie ma co liczyć na rozrywkę. Blisko jest stąd do Zagrzebia, więc zachęcam ciekawskich bo warto.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Tuheljske Toplice
Jadwiga (Wrocław, 2012-02-01) - Średnia ocena: 3.6
Tuheljskie Toplice są spokojną miejscowością nastawioną na osoby, które chcą się podleczyć, ponieważ jest to uzdrowisko. Można tu wykupić różne zabiegi lecznicze, saunę, są też dostępne baseny. Jednak wstęp do obiektu jest dosyć wysoki. Miasteczko to jest świetnie położone, bo jest stąd blisko zarówno do Zagrzebia jak i do Rijeki, cz Opatiji. Jest tu ładnie ale dosyć drogo.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Tuheljske Toplice
Czarek (Kielce, 2012-01-27) - Średnia ocena: 3.9
Miejscowość ta jest świetnie położona - leży nie daleko Zagrzebia, Rijeki i Optiji. To dla tych, którzy lubią dużo zwiedzać. Tuheljskie Tolice są słynnym sanatorium/uzdrowiskiem. Jest tu duży ośrodek, który oferuje liczne zabiegi, wszelkie sauny są tu baseny. Okolica jest bardzo ładna, zachęca do aktywnego wypoczynku. Generalnie wszystko było fajne, ale ceny (wszelkich zabiegów, a nawet wstępu na teren obiektu) dosyć wysokie. Miejscowość jest spokojna i można tu w pełni wypocząć.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Trakosćan
Agnieszka (Kępno, 2012-01-16) - Średnia ocena: 4.1
W Trkoscanie byliśmy w zasadzie przejazdem - zrobiliśmy sobie krótką przerwę w drodze na Kvarner. Jest tu przepiękny pałac, który góruje nad miastem - warto go obejrzeć wraz z muzeum, które znajduje się w podziemiach! Jednak trudno tu znaleźć wolne miejsce parkingowe (my byliśmy w weekend). W pobliżu zamku są liczne sklepy z pamiątkami i knajpki, restauracje. Myślę, że miasto jest warte obejrzenia, tym bardziej, że leży "na trasie".

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Trakosćan
Jan (Oleśnica, 2012-01-13) - Średnia ocena: 4.0
Trakoscan wybraliśmy jako miejsce postoju/ do zrobienia sobie jednodniowej przerwy w drodze na Dalmację i uważam, że świetnie wybraliśmy. Odpoczywaliśmy w bardzo przyjemnym hoteliku. Mieliśmy też czas na zwiedzenie tej miejscowości. My byliśmy w środku tygodnia, więc nie było tłumów. Zwiedziliśmy pałac na wzgórzu - jest on rzeczywiście przepiękny. W pobliżu pałacu jest dużo restauracji i sklepów. Okolica bardzo ładna.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Trakosćan
Jerzy (Zamość, 2012-01-11) - Średnia ocena: 4.0
Miejscowość jest bardzo ładna. Jednak w pobliżu zamku jest dość tłoczno, szczególnie w weekendy i wówczas trudno znaleźć miejsce na parkingu. W tygodniu jest raczej spokojnie. W pobliżu atrakcji turystycznych (głównie przy pałacu) jest sporo knajpek, gdzie można całkiem smacznie zjeść. Trakoscan również świetnie nadaje się na miejsce, gdzie można zrobić sobie przerwę w podróży (np. dla tych, którzy wybierają się na południe Chorwacji). Można połączyć miłe z pożytecznym.
© 2010 - 2019 Lasty.com.pl