Villa Vilina na liście najlepszych hoteli

Chorwacja » Dalmacja » Lopud
Lopud - Villa Vilina na liście najlepszych światowych hoteli na wyspach

Villa Vilina rodzinny hotel odnowiony i otwarty w lecie roku 2002. W hotelu jest czternaście pokoi i trzy apartamenty, znajduje się koło zatok z piaszczystymi plażami na wyspie Lopud w archipelagu Elafitów na północny zachód od Dubrownika. Dwa lata temu został przyjęty do prestiżowego klubu hoteli „Exclusive Island Hotels and Resorts” jako jedyny taki hotel z Chorwacji. W ten sposób Villa Vilina i wyspa Lopud weszły do grona najlepszych światowych hoteli na wyspie, wśród których jest aż 10 hoteli z grupy Aman Resorts, potem hotel Bulgari na Bali, Necker Island jako prywatna wyspa Sir Richarda Bransona, właściciela grupy Virgin, kilka hoteli z grupy Taj i jeszcze około pięćdziesięciu hoteli i willi na całym świecie. Chodzi o najmniejsze boutique hotele, które podzielone są na sześć grup, a Villa Vilina została zaklasyfikowana do The Charming Collection.

W drukowanym wykazie na rok 2009, na pierwszej stronie znajduje się fotografia z detalem morza i kościoła św. Trójcy na wyspie Lopud, a w dodatkowej broszurze reklamowej na całej ostatniej stronie jest fotografia tarasu Villi Viliny i jej ART Restaurant & Gallery.

Lopud według opinii wielu osób jest najpiękniejszy z wysp archipelagu. Miejscowość o tej samej nazwie znajduje się na północnym zachodzie wyspy i rozciąga się z niej widok na wyspę Šipan. Dwa wzgórza połączone są przepiękną doliną ze szlakiem, który prowadzi do zatoki Šunj po drugiej stronie wyspy. Zatoka ma prawie kształt koła z prostym dojściem wypełnionym warstwą białego piasku. Plaża w zatoce Šunj w ubiegłym roku znalazła się na liście najpiękniejszych plaż w niektórych magazynach turystycznych.

Mimo że na wyspie jest ponad 2584 słonecznych godzin rocznie, to naturalne źródła wody zapewniają jej zielony wygląd z różnymi drzewami, krzewami, roślinami i wieloma palmami. Park miejski znany jest jako były ogród willi z XIX wieku, w którym jest kolekcja roślin zebranych na całym świecie. Wyspa zamieszkała jest od tysięcy lat i znajdują się na nie starogreckie, rzymskie i słowiańskie budynki i ruiny.


Źródło: CNTB
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Dalmacja » Lopud
Irek (Regimin, 2012-01-05) - Średnia ocena: 3.8
Lopud jest małą wysepka polozona koło Dubrovnika. Mozna sie na nia dostac łądzia ktora kursuje 3 razy dziennie z Dubrovnika. Po wyspie mieszkancy poruszaja sie głownie rowerem, samochodow praktycznie nikt u nie uzywa. Główna atrakcją są plaże, długi deptak wokół zatoki i park z kamiennymi lwami. Wyspa jest bardzo obfita w roslinnosc np. palmy, ma wiele ciekawych tras spacerowych. Miejsce jest ciche i spokojne

Chorwacja » Dalmacja » Lopud
Danka (Nowy Targ, 2011-12-02) - Średnia ocena: 4.2
Wyspa Lopud znajduje się między półwyspem Peljesac a Dubrovnikiem. Jest to idealne miejsce na wypoczynek w ciszy i spokoju, z dale od zgiełku duzych miast i tłumów ludzi.Są piękne krajobrazy i cudowna przyroda, nie tknięta przez człowieka, co sprawia że można w tym miejscu naprawdę się wyciszyć. Duża zaleta to jedna z ładniejszych plaż jakie widziałam. Uważam, że warto wybrać się do tego miejsca i zachwycić tym miejscem tak jak my.

Chorwacja » Dalmacja » Lopud
Wiktor (Pabianice, 2011-11-22) - Średnia ocena: 3.9
Jest to wioska leżaca na wyspie o tej samej nazwie w poblizu Dubrovnika, nieduza bo ok. 4 km kw. Ludzi tu praktycznie nie widac moze dlatego ze wyspe zamieszkuje niewiele ponad 200 osób. Zdecydowanie jest to miejsce dla osób chcacych spedzic wakacje "na bezludnej wyspie". Lopud lezy w zatoce, ma plaze z drobnym bialym piaskiem i płytka wodę. Jest tu kilka sklepów i restauracji. Otoczenie miasta skalisto-górzyste, ale miejscami znajdziemy rafy. i mały port. Wokół mnóstwo sródziemnomorskiej i róznorodnej roślinnosci

Chorwacja » Dalmacja » Lopud
Marianna (Mińsk Mazowiecki, 2011-07-04) - Średnia ocena: 3.6
Miasteczko na małej wyspie Lopud z niewielkim portem. Z wyspy mozna sie bezposrednio dostac promem do Dubrovnika. Moim zdaniem jest to jedno z ladniejszych miejsc w Chorwacji - typowa środziemnomorska roślinnosc, palmy,cytrusy, kamienne domy, łagodny klimat, ze wszystkich stron morze. Plaze głownie kamieniste i zwirowe. Widzielismy tylko dwa hotele, przewazaja kwatery prywatne i pensjonaty.
© 2010 - 2021 Lasty.com.pl