Sto lat plaży Banj

Chorwacja » Dalmacja » Brač
Brač - Sto lat plaży Banj

Mimo, że w jesieni plaże nad Adriatykiem częściej goszczą spacerowiczów niż plażowiczów, to jedna rocznica zasługuje na uwagę: kąpielisko Banj na wyspie Brač w tym roku obchodzi sto lat istnienia, jak również Towarzystwo Budowy Kąpieliska i Upiększania Miejscowości Supetar.

Banj jest pierwszym kąpieliskiem publicznym na wyspie Brač, warto również zauważyć, że zostało urządzone według projektów mieszkańca Spetaru Ivana Rendića, znanego rzeźbiarza chorwackiego. Na kąpielisku mogło przebywać jednocześnie 150 plażowiczów i jak przystało na tamte czasy, podzielone było na część męską i żeńską. Wygląd kąpieliska upiększała również droga prowadząca do niego, przy której rosną tamaryszki.

Supetar znajduje się na wyspie Brač, w środkowej Dalmacji, jest jedną z największych wysp dalmatyńskich i trzecią co do wielkości na Adriatyku. Poza pięknem przyrody, przepięknymi plażami i białym kamieniem, z którego wybudowano wiele znanych budowli, wyspa Brač znana jest z pustelni Blace najciekawszego kompleksu budynków, Zmajejevej jaskini i wielu innych atrakcji przyrodniczych i turystycznych.


Źródło: CNTB
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Dalmacja » Brač
Sandra (Bochnia, 2011-12-03) - Średnia ocena: 4.4
Wyspa Brac to idealne miejsce dla osób, które lubią zwiedzać jak i dla miłośników serfowania. Mieszkaliśmy w miejscowości Supetar ale codziennie byliśmy w innym mieście, żeby mieć porównanie i zobaczyć te wszystkie piękne zakątki, jakie kryje wyspa. Dla osób lubiących miejsca tętniące życiem, polecam miasto Bol. Jest tam sporo turystów i ciągle coś tam się dzieje. Oczywiście byliśmy na słynnej plaży Zlaty Rat.

Chorwacja » Dalmacja » Brač
Andrzej (Leszno, 2011-08-22) - Średnia ocena: 4.1
jedna z największych chorwackich wysp połozona na południu między Splitem i Makarską. Ma znaną ze zdjęć plażę w kształcie trójkątaktóra wydaje sie byc piaszczystą ale w rzeczywistosci jest zwirowa chociaz na samej wyspie jest podobno kilka małych piaszczystych plaż. Fajne miejsce dla rodzin z dziećmi bo woda na dużej odległości jest płytka. Wyspa ma dobrę połączenie promowe z lądem-my akurat płynelismy ze Splitu ale mozna się dostać tez od strony Makarskiej. Na wyspie panuja dobre warunki do uprawiania windsurfingu
© 2010 - 2022 Lasty.com.pl