Starigrad Śladami Winnetou

Chorwacja » Dalmacja » Starigrad-Paklenica
Starigrad - Śladami Winnetou

Szmaragdowozielone Jeziora Plitwickie, imponujące skały Paklenicy, migoczące wodospady rzeki Krki, mistyczne szczyty gór naprzeciwko zadziwiającego kanionu rzeki Zrmanji w parku przyrody Velebit, jest bogactwo najróżniejszego piękna przyrody, ze względu na które w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku właśnie te miejsca wybrano na kręcenie legendarnych filmów o indiańskim wodzu Winnetou, najbardziej znanym bohaterze z przygodowych powieści Karola Maya. Przepiękne miejsca, gdzie kręcono filmy do dziś są zachowane, a odwiedzający najlepiej mogą je poznać na początku czerwca w czasie wydarzenia o nazwie "Śladami Winnetou", corocznego spotkania miłośników Karola Maya i sławnego indiańskiego wodza w czasie którego mogą się spotkać z którymś z członków ekipy filmowej, spróbować jazdy konnej i strzelania z łuku, mogą uczestniczyć w niezapomnianych wieczorach przy ognisku, grillu i muzyce country.

Przygoda zaczyna się od odwiedzenia wystawy poświęconej Winnetou, na której odwiedzający poznają osobę i dzieła Karola Maya. Wystawa znajduje się w starej części hotelu Alan, gdzie mieszkała ekipa filmowa w czasie kręcenia filmów o Winnetou. Można zobaczyć autentyczne sypialnie, fotografie dokumentalne z planu i oryginalne rekwizyty. Potem jest wycieczka statkiem do kanionu rzeki Zrmanji, wizyta w najbardziej znanym parku narodowym w Chorwacji - Jeziora Plitwickie, wśród których jest jezioro Kaluđerovac, znane jako "srebrne jezioro" z filmu "Skarb w srebrnym jeziorze, potem zwiedzanie parku narodowego Krka, przepięknej rzeki krasowej, którą zdobią wodospady i krystalicznie czyste jeziorka. Statki turystyczne parku pływają tak samo jak kiedyś pływali swoimi kanoe Winnetou i Old Schatterhand w filmach "Winnetou I" i "Winnetou i Old Schatterhand w dolinie śmierci". Sceny bitwy indiańskiego wodza z wojskiem amerykańskim kręcone były przy Roškim wodospadzie. Na brzegu są stare młyny, w których czasami jeszcze mielone jest zborze i piecze się domowy chleb.

W zwiedzaniu najciekawszych miejsc z planu na zboczach Velebitu, odwiedzającym towarzyszą członkowie dawnej ekipy filmowej. Na Tulove grede, imponującym szczycie górskim, nakręcono najbardziej dramatyczne sceny, w których ginie siostra i ojciec Winnetou oraz sam Winnetou. Piękno tego miejsca jest tak silne, że zrobiono tu fotografie głównych gwiazd filmowych - Lexa Barkera, Pierra Bricea i Marie Versini, jak również legendarny plakat Winnetou I Poza odwiedzeniem miejsc, gdzie nakręcono legendarne sceny o indiańskim bohaterze, miłośnicy Winnetou mogą odwiedzić Zadar, miasto o bogatej historii, które zachwyca najnowszych atrakcji miasta są jedyne w swoim rodzaju instalacje "Morskie Organy" i "Pozdrowienie dla Słońca". Niedaleko od Starigradu jest Pag, jedno z rzadkich renesansowych miasteczek i stolica wyspy o tej samej nazwie znanej z tradycji produkcji soli, koronek i jagnięciny.
Pokaż cały opisŹródło: CNTB
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Dalmacja » Starigrad-Paklenica » Hotel Alan
Maja (Siedlce, 2011-10-20) - Średnia ocena: 3.4
Bardzo ładny hotel położony przy żwirowej plaży. Chyba każdy pokój w tym hotelu posiada balkon. Nasz pokoj był przestronny, jasny, czysty i dobrze wyposażony. Obsługa hotelu kulturalna i profesjonalna. Jedzenie smaczne, duży wybór sałatek i owoców.

Chorwacja » Dalmacja » Starigrad-Paklenica » Apartamenty Alan
Malwina (Marki, 2011-10-20) - Średnia ocena: 4.1
Idealny obiekt na rodzinny wypoczynek, ośrodek spełnił wszystkie nasze oczekiwania. Dzieciom bardzo się podobało, a to jest dla nas najważniejsze. Świetne baseny z czystą wodą, całkiem bogaty program animacyjny. A apartamenty ładne, czyste i nawet przestronne. aneks kuchenny dobrze wyposażony, jak ktoś nie lubi gotować na wakacjach, jest możliwość wykupienia dodatkowo wyżywienia. My z tego nie skorzystaliśmy więc nie wiem czy jedzenie jest smaczne. Plaża hotelowa dosłownie przy samym obiekcie.

Chorwacja » Dalmacja » Starigrad-Paklenica » Apartamenty Alan
Stanisław (Końskie, 2010-10-13) - Średnia ocena: 4.3
Ośrodek ładny, dostalismy duży fajny apartament z tarasem. Miejsce urokliwe, spokojne. Sami gotowaliśmy co nie uważam za dobry pomysł na wakacjach-szkoda czasu. Sporo zwiedzialismy m.in. Kornati. Na terenie ośrodka jest basen ale bardzo mały, z kolei plaża ładna, trawiasta z drzewami pod którymi można odpocząć w cieniu. Mogę spokojnie polecić to miejsce osobom wymagajacym chcącym wypocząć w ciszyz dala od zgiełku kurortów turystycznych

Chorwacja » Dalmacja » Starigrad-Paklenica » Apartamenty Alan
Agata (Tarnów, 2009-08-26) - Średnia ocena: 4.7
Bliskość plaży i basenu

Chorwacja » Dalmacja » Starigrad-Paklenica » Hotel Alan
Tomek (Warszawa, 2009-01-16) - Średnia ocena: 4.0
Ogólnie polecam ten hotelik!!

Chorwacja » Dalmacja » Starigrad-Paklenica » Hotel Alan
Wioletta (Warszawa, 2009-01-13) - Średnia ocena: 4.8
Super,super,super...
Chorwacja » Dalmacja » Starigrad-Paklenica
Daria (Siedlce, 2011-11-29) - Średnia ocena: 4.1
Ta miejscowosc lezy w sasiedztwie Narodowego Parku Paklenica stąd cały obszar jest bardzo zielony. Ładne widoki zapewniaja tez pobliskie góry oraz bliskoc drugiego Parku Narodowego -Krka. Poleciłbym to miejsce osobom spokojnym i lubiącym kontakt z naturą. Jest co zwiedzic-wyspę Pag, Zadar, Sibenik.

Chorwacja » Dalmacja » Starigrad-Paklenica
Anna (Warszawa, 2010-06-08) - Średnia ocena: 2.1
Brak,
© 2010 - 2021 Lasty.com.pl