Rozrywka w Bułgarii

Bułgaria
Rozrywek w Bułgarii nie brakuje: od rozmaitych festiwali po kina, kluby nocne i operę. Większość Bułgarów latem woli jednak głównie przesiadywać w kawiarniach i przyglądać się otoczeniu. W każdym dużym mieście i w prawie każdym mniejszym jest przynajmniej jedno kino. Niemal wszystkie wyświetlają najnowsze filmy zagraniczne( głównie amerykańskie) w wersji oryginalnej z napisami. Nietrudno tez znaleźć przyjemny bar, w którym można się napić, poznać miejscowych i posłuchać tradycyjnej bułgarskiej muzyki na żywo albo znośnych interpretacji przebojów muzyki pop.

Na pamiątki w Bułgarii łatwo wydać majątek, choć, jak można się spodziewać, większość tego, co oferują sklepy w popularnych miejscowościach turystycznych zwłaszcza nad Morzem Czarnym, jest tandetna i nie warta swej ceny. Najpiękniejszym wspomnieniem z wyjazdu do Bułgarii mogą być hafty z Nesebyru, Warny i Sofii, obrazy ukazujące tradycyjne życie na wsi bądź pejzaże z warny, Nesebyru, Sofii i Płowdiwu, rzeźby w drzewie z Triawny albo dywany, kilimy i torby z Kopriwszticy, Cziprowci czy Kotełu. Warto zajrzeć do kompleksu wystawowo-targowego bułgarskiej sztuki i rzemiosła w Oreszaku, w którym prezentowane są wspaniałe hafty, ceramika, tkaniny, rzeźby i prace w metalu. Kazanłyk w dolinie Róż to z kolei najlepsze miejsce na zakupy olejków, perfum, szamponów, likierów, herbat i dżemów z róży.. Antyki można kupić w Wielkim Tyrnowie i Płowdiwie. Największy wybór innych pamiątek, np. Książek, tradycyjnych strojów, srebrnej biżuterii i lalek, jest w Sofii. Płyty kompaktowe z zagraniczną muzyką zwykle pochodzą z zagranicy, a ich ceny są niebotyczne. Płyty z muzyką bułgarską kosztują mniej niż połowa tej sumy. Kasety i płyty CD są dostępne w całym kraju, ale największy wybór jest zdecydowanie w Sofii i Płowdiwie.

Do rozrywkowych, a zarazem bardzo ciekawych miejscowości w Bułgarii należą:

Sofia
Jest to najważniejsze miasto Bułgarii zarówno pod względem gospodarczym, jak i komunikacyjnym. Stolica Bułgarii to prawdziwy raj dla miłośników kultury, sztuki i zabytków. W mieście istnieje też mnóstwo pozostałości po panowaniu Bizancjum i imperium Turków Osmańskich. Dlatego dzisiaj, obok tureckich łaźni, muzułmańskich meczetów ze strzelistymi wieżyczkami i złoconymi kopułami możemy tu napotkać prawosławne cerkwie, które w niezwykły sposób komponują się z nowoczesnymi biurowcami i pasażami handlowymi. Dla szukających relaksu Sofia proponuje również regiony uzdrowiskowe i wody mineralne. Miłośnicy nowszej kultury i sztuki odnajdą się w Sofii doskonale ze swoimi upodobaniami. Jest tu mnóstwo teatrów, kin, galerii artystycznych, sal koncertowych, urokliwych kawiarenek i gwarnych dyskotek.
Pokaż cały opis


Warna
To Rozrywka w Bułgariijedno z największych i najbardziej znanych turystom miast w Bułgarii. Jego bogata historia i panowanie kolejno wielkich antycznych cywilizacji, jak Rzym, Grecja, Bizancjum oraz średniowiecznego imperium osmańskiego sprawiły, że dzisiaj Warna to nie tylko świetnie rozwinięte centrum bułgarskiej turystyki, ale również skarbnica wielu cennych zabytków. Warna jest również doskonałym miejscem wypadowym do mniejszych miejscowości turystycznych u wybrzeża Morza Czarnego. Miasto to z całą pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Znajdą oni rozrywkę na pięknych i doskonale zagospodarowanych plażach, parkach oraz uzdrowiskach Miasto słynie również z dobrej kuchni i szerokiej oferty gastronomicznej. Znajdziemy tu urocze kawiarenki, eleganckie i restauracje i knajpki o regionalnym klimacie i zwykłe snack - bary, w których możemy zjeść szybki posiłek.

Burgas
Jest jednym z największych miast w Bułgarii. Burgas to przede wszystkim bardzo dobrze rozwinięte centrum turystyczne. Znaleźć tu można centra handlowe, parki rozrywki i świetnie zagospodarowane, piaszczyste i słoneczne plaże. Miejscowość ta jest również chętnie odwiedzana przez turystów Rozrywka w Bułgariiz uwagi na bogate życie nocne i liczne rozrywki, jakie zapewnia odwiedzającym. Zlokalizowane tu puby, dyskoteki i kluby nocne proponują dobrą muzykę i wyborowe towarzystwo, a otwarte są zazwyczaj do samego rana. Miasto słynie nie tylko z dużego wyboru proponowanych atrakcji turystycznych, jak boiska sportowe, baseny, korty tenisowe i możliwość uprawiania sportów wodnych, ale również z bogactwa istniejących tu zabytków. Warto przejść się wieczorem w okolice zabytkowego portu, którego niektóre budynki pamiętają jeszcze początek XX wieku, aby móc podziwiać dobrze oświetloną plażę i pełne życia knajpki, usytuowane zaraz przy deptaku. Jedną z największych atrakcji kurortu jest Nadmorski Park z teatrem pod gołym niebem, w którym w sezonie organizowane są przedstawienia teatralne i festiwale.

Nessebar
Niewielkie, zabytkowe miasteczko położone na skalistym półwyspie w sąsiedztwie nadmorskich kurortów. Miasto założone ponad 2,5 tys. lat temu przez Traków i nazwane Mesembria. Z tego okresu pochodzą ruiny murów obronnych, baszt i arkad, które niegdyś czyniły półwysep niedostępnym.

Do znanych i popularnych kurortów należą:

Albena
Nowoczesny kurort, którego niepowtarzalną Rozrywka w Bułgariiatmosferę współtworzy ciekawe położenie pomiędzy zalesionymi wzgórzami a złotymi, szerokimi plażami. Albena posiada odznakę Błękitnej Flagi przyznawanej ekologicznie czystym regionom. Łagodne zejście do morza, płytki brzeg, piaszczyste dno morskie, a także kompleksy hotelowych basenów i place zabaw sprawiają, iż miejscowość ta jest idealnym miejscem dla wypoczynku z dziećmi. Dodatkową atrakcje stanowi coroczny rajd samochodowy, festiwal piosenki dziecięcej oraz liczne, międzynarodowe turnieje siatkówki plażowej, tenisa, boksu czy regaty morskie.

Bałczik
Ta niewielka miejscowość turystyczna położona jest w niedalekim sąsiedztwie od Warny. Jedynym mankamentem mogą być kamieniste plaże, choć z drugiej strony po części dzięki temu nie jest to miejscowość tak tłumnie odwiedzana przez turystów, zatem nieco spokojniejsza i bardziej kameralna od innych nadmorskich kurortów w Bułgarii. W miejscowości jest kilka uroczych restauracji i kawiarni, w których będziemy mogli zamówić smakowite, bułgarskie dania po niskich cenach (czasami nawet niższych niż w Polsce). Największą atrakcją kurortu jest duży ogród botaniczny z pałacem rumuńskiej królowej Marii i ogrodem kaktusów. Rozrywka w BułgariiAby poczuć miejscowy klimat i zobaczyć, jak żyją mieszkańcy miasteczka, warto wybrać się na tutejszy bazar - znaleźć tu można barwne stragany, na których można dostać domowe przysmaki i prześliczne pamiątki z pobytu.

Złote Piaski
Najpopularniejszy kurort w Bułgarii z najpiękniejszą, szeroką i czystą plażą, tłumnie odwiedzany przez turystów. Miasto proponuje swoim gościom doskonale funkcjonującą i rozbudowaną infrastrukturę od sieci luksusowych hoteli poczynając, poprzez liczne restauracje, dyskoteki, na ośrodkach sportowych kończąc. Tutejsze zatoczki są świetnymi miejscami do nurkowania. W kurorcie działa też szkoła nurkowa, w której można wykupić specjalne kursy dla początkujących i bardziej zaawansowanych. Dla spragnionych wrażeń turystów organizowane są regaty. W miasteczku, zwłaszcza w sezonie odbywają się liczne imprezy kulturalne - koncert zespołów ludowych i innych na świeżym powietrzu, festiwale muzyczne, festiwal piwa oraz parada samochodów w stylu retro.

Św. Konstantin i Elena
Pierwszy kompleks turystyczno-uzdrowiskowy powstały w Bułgarii. Słynie ze specyficznego mikroklimatu i cennych leczniczych źródeł mineralnych, które rozsławiły kurort daleko poza granicami Bułgarii. Niepowtarzalną atmosferę miejscowości tworzy malownicze położenie hoteli, restauracji, kompleksów balneologicznych wśród starego lipowego parku, cyprysów i kolorowych kwietników. Św. Konstantyn i Elena to piękna piaszczysta plaża, a także małe romantyczne zatoczki i skałki, jakby od niechcenia porozrzucane wzdłuż wybrzeża, będące prawdziwym rajem dla wędkarzy i amatorów nurkowania. Kurort oferuje nieograniczone możliwości uprawiania sportów wodnych. Restauracje, tawerny, bary, kasyno, dyskoteki... wszystko to stwarza gwarancję wspaniałego wypoczynku i szalonej zabawy do białego rana.

Słoneczny Brzeg
To duży, nadmorski kurort o bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej. Jednym z atutów tej miejscowości jest szeroka, piaszczysta plaża. Dzięki łagodnie opadającemu brzegowi, rynnom wodnym, licznym placom zabaw i restauracjom serwującym menu dla najmłodszych jest to miejsce szczególnie lubiane przez rodziny z dziećmi. Również miłośnicy aktywnego wypoczynku i sportów znajdą tu szereg możliwości i bogatą ofertę sportów wodnych. Nie brak też atrakcji życia nocnego bary, puby, dyskoteki. A wszystkiemu towarzyszy słońce w ciągu dnia i wspaniała atmosfera w nocy.

Pomorie
Ten czarnomorski kurort jest licznie odwiedzany przez zagranicznych turystów. Pomorie to również duży ośrodek leczniczy i rehabilitacyjny. Znajdujące się tam „pomorijskie błota” dobrze wpływają na leczenie reumatyzmu i chorób skóry. Do najsłynniejszych zabytków Pomoria należą Cerkiew Św. Bogurodzicy malowniczo położona w parku w centrum miasta, średniowieczny Monastyr Św. Georgi z bogatą kolekcją ikon, islamskie meczety i prawosławne cerkwie oraz słynny tracki Kurhan.

We wszystkich miejscowościach wymienionych powyżej znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych dostarczającym nam- turystom sporo rozrywek. Począwszy od małych pubów, poprzez zwiedzanie zabytków, uprawianie sportów, dyskoteki, centra handlowe aż po liczne parki. Reasumując powyższe, każdy w Bułgarii znajdzie coś dla siebie.
Zobacz również:
Popularne obiekty
Kraje
Regiony
Obiekty w pobliżu
Filmy
Villa Efos Villa Efos od 6.71 € / 6.71 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, obiadokolacje kilka dań do wyboru z karty, śniadanie kontynentalne w godzinach 08:00 - 09:30 . Ośrodek oferuje: Odległość: 650 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; leżaki na plaży (płatne);... Apartamenty Palazzo Apartamenty Palazzo od 13.86 € / 13.86 PLN Położenie: Bez wyżywienia. możliwość dokupienia: śniadanie, obiadokolacja. Ośrodek oferuje: Odległość: 550 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; prysznic; leżaki na plaży... Apartamenty Sunny Beach Hills Apartamenty Sunny Beach Hills od 8.64 € / 8.64 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; prysznic; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu wodnego (łódki,... Hotel Ivana Palace Hotel Ivana Palace od 13.86 € / 13.86 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie kontynentalne, bufet, kawa i herbata w cenie w godzinach 07:30 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 450 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w... Apartamenty South Pearl Apartamenty South Pearl od 16.43 € / 16.43 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; plaża strzeżona (ratownik); leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu... Apartamenty Watermill Apartamenty Watermill od 13.00 € / 13.00 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; prysznic; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu wodnego (łódki,... Hotel Detelina Hotel Detelina od 9.43 € / 9.43 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 08:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 550 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; leżaki na plaży... Apartamenty Poseidon Apartamenty Poseidon od 18.86 € / 18.86 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 350 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; leżaki na plaży; parasole na plaży; dostęp do plaży: pieszo - blisko; koszt wypożyczenia parasoli i... Hotel Sirena Hotel Sirena od 9.57 € / 9.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja w godzinach 07:30 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 550 m; tekstylna. Do dyspozycji gości: Basen odkryty (rodzaj wody: słodka), leżaki przy basenie, parasole przy basenie, brodzik dla dzieci.... Hotel Tintyava Hotel Tintyava od 22.71 € / 22.71 PLN Położenie: Śniadanie; obiad; kolacja; all inclusive. Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; tekstylna. Wyposażenie pokoi: Bilard. Do dyspozycji gości: Tenis stołowy, basen odkryty (rodzaj wody: słodka), leżaki przy basenie, parasole przy...
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Bułgaria » Region Złote Piaski » Złote Piaski » Hotel Royal
Marek (Wrocław, 2014-01-11) - Średnia ocena: 5.0
Świetna lokalizacja, http://hostelroyal.pl, Miła obsługa, Ładne pokoje

Bułgaria » Region Złote Piaski » Kranevo » Hotel Sirena
Maciej (Jasin, 2012-11-13) - Średnia ocena: 2.2
Mały hotelik przez to spokojny. Miła obsługa.

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Słoneczny Brzeg » Hotel Ivana Palace
Beata (Krosno, 2012-11-03) - Średnia ocena: 4.4
miła obsługa, standart do ceny bardzo dobry, czystość, duzy basen, plac zabaw dla dzieci, niedaleko od promenady - przez to troszkę ciszej niż przy głównym trakcie, na miejscu wszystkie potrzebne rzeczy typu: sklep, przystanek autobusowy, apteka itp.

Bułgaria » Region Złote Piaski » Kranevo » Hotel Kristel Park
Maksymilian (Gliwice, 2012-10-14) - Średnia ocena: 4.0
Kameralność, miła atmosfera

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Obzor » Hotel Casablanca
Artur (Kraków, 2012-10-11) - Średnia ocena: 3.2
Zaletą tego Hotelu jest niewątpliwie Cena oraz bardzo fajne, duże pokojo-apartamenty w hotelu.

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Słoneczny Brzeg » Hotel Ivana Palace
Wioletta (Lubań, 2012-10-11) - Średnia ocena: 3.6
Hotel godny polecenia. Pokoje przestronne, czyste. Bułgaria mile nas zaskoczyła. Słoneczny Brzeg tętni życiem nocnym. Kurort świetny dla imprezowiczów i dla rodzin z dziećmi. Ceny podobne jak w Polsce, niekiedy nieco wyższe. Cieszę się, że wybraliśmy opcję samych śniadań, bo nie byliśmy związani czasowo - a idąc promenadą ciężko oprzeć się i nie podjadać. Na plaży niestety leżaki i parasole dość drogie - po 8 l. Warto wybrać się i zwiedzić pobliski Nesebar, bardzo klimatyczna miejscowość. Ogólne wrażenia z pobytu są bardzo pozytywne. Pogoda zawsze dopisywała.
Bułgaria » Region Złote Piaski » Złote Piaski
Zenek (Gdynia, 2012-10-06) - Średnia ocena: 4.2
było raczej dobrze dla nie wymagających

Bułgaria » Region Złote Piaski » Topola
DAMIAN (JAWORZNO, 2012-09-19) - Średnia ocena: 1.9
Ośrodek Topola Ski Resort, miejscowość wybrałem ze względu na bardzo atrakcyjną oferte hotelu - rewelacja, piękne widoki , położony na wzniesieniu, czysto, dużo atrakcji , w tej cenie a nawet 50%+ nic lepszego się nie znajdzie w Bugarii, blisko do Złotych Piasków jak ktoś potrzebuje nocnego zycia ( ok. 40km - byłem autem ), dużo sportu na terenie ośrodka a będzie więcej poniewaz na ukończeniu było drugie boisko/kort

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Słoneczny Brzeg
Katarzyna (Żyrardów, 2012-09-17) - Średnia ocena: 4.7
Dla osób lubiących zabawę i nocne życie towarzyskie miejsce idealny.

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Obzor
Wojciech (Prazmów, 2012-09-15) - Średnia ocena: 4.5
Fajne ciche miejsce , dobre ceny.

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Słoneczny Brzeg
Mariusz (Gostyń, 2012-09-13) - Średnia ocena: 4.8
piekne miasteczko,gdzie łączy sie epoka "demoludów " z nowoczesnością ,piekne plaże ( nawet naturystyczna),fajna baza wypadowa,duzo sklepów ,tanio!!!,czysto,bezpiecznie ,kurs euro na stałym poziomie ,blisko Neseber (najstarsze miasto w Bułgarii,podobne do naszego Helu,20 min spacerkiem)

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Sveti Vlas
Mariusz (Katowice, 2012-08-26) - Średnia ocena: 4.5
Ładna czysta miejscowość bardzo blisko głośnego i bardzo rozrywkowego dużego kompleksu wakacyjnego Słonecznego Brzegu. Wiele atrakcji na wysokim poziomie , porządek , ład , spokój ale i wiele ciekawych atrakcji dla chcących z nich korzystać. Spora różnica pomiędzy Słonecznym Brzegiem w którym jest hotel na hotelu wszędzie hałas , kupę ludzi i na plaży nie udzie znależć miejsca . Sveti Vlas to według mnie numer 1 w Bułgarii. Polecam Sveti Vlas rodzinom z dziećmi oraz osobą ceniącym sobie spokojny wypoczynek. Jestem tu 2 raz i jeszcze się tu napewno pojawię
© 2010 - 2019 Lasty.com.pl