Rozpoczyna się odnowa Punty

Chorwacja » Dalmacja » Veli Lošinj
Veli Lošinj - Rozpoczyna się odnowa „Punty” o wartości 12 milionów euro

Rekonstrukcja hotelu Punta v Velim Lošinju, o wartości 12 milionów euro, rozpocznie się na jesień bieżącego roku. Odnowiony hotel czterogwiazdkowy pierwszych gości przyjmie w maju 2012 roku. Jest to wynik ustaleń między Jadranka hoteli d.o.o. i partnera strategicznego Europehjskiego Banku Odnowy i Rozwoju (EBOR).

Rekonstrukcja Punty jest częścią cyklu inwestycyjnego rozpoczętego pod koniec 2007 roku, w ramach którego odnowione zostaną wszystkie hotele spółki Jadranka i zmieniona zostanie ich kategoria na cztery i pięć gwiazdek z nowym centrem talasoterapii. Cała rekonstrukcja ma wartość ponad 80 milionów euro.

Cykl inwestycyjny rozpoczął się od odnowy hotelu Aurora, w który zainwestowano około 18,5 miliona euro. Po Aurorze została odnowiona też Vespera, w której rekonstrukcję zainwestowano 16,9 miliona euro. Ten hotel na rynku znany jest jako rodzinny - Family Hotel i posiada licencję Kinderhotels.

Do roku 2013 zostaną odnowione pozostałe obiekty Jadranka Hoteli, które na rynku występują pod marką Lošinj Hotels & Villas, a ich kategoria zostanie podwyższona. Obok już wspomnianych hoteli do tej grupy wchodzą hotele, których rekonstrukcja dopiero nadchodzi i to są Bellevue, Helios i Alhambra oraz trzy wille i apartamenty. W Lošinj Hotels & Villas jest ponad 3500 miejsc noclegowych.

Dzięki wymienionym inwestycjom Jadranka Hoteli starają się stać grupą, która może zaproponować wypoczynek dla wszystkich gości i zapewnić sezon przez cały rok na Lošinju.

Veli Lošinj to miasteczko portowe znajdujące się na południowowschodnim wybrzeżu wyspy Lošinj u podnóża góry św. Jana. Zróżnicowane wybrzeże z wieloma wysepkami i grzbietami morskimi, piękny krajobraz pokryty różnymi gatunkami aromatycznych i leczniczych roślin, 180 kilometrów szlaków pieszych, które przebiegają przez las jodłowy i ukryte plaże oraz zatoki, bogata tradycja, malownicza architektura, liczne zabytki i restauracje z domowym jedzeniem i specjałami morskimi zachwycają ich odwiedzających.

Veli Lošinj, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z XIII wieku, w przeszłości był większy od pobliskiego Malego Lošinja, który dzięki dobremu położeniu szybciej się rozwijał i przerósł Veli Lošinj i stał się znanym kierunkiem turystycznym.


Źródło: CNTB
Zobacz również:
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Dalmacja » Veli Lošinj » Hotel Punta
Olga (Warszawa, 2012-03-13) - Średnia ocena: 5.0
Genialne wakacje dla mojej rodziny wszyscy wróciliśmy wypoczęci i zadowoleni. Bardzo nam się podobało. Okolica fantastyczna przepiękne widoki i krajobraz. Hotel bardzo fajny i będziemy go polecać na pewno naszym znajomym. Pokój mieliśmy przestronny, ładnie urządzony. Obsługa tez miła, szybko nas zakwaterowali. Polecamy.

Chorwacja » Dalmacja » Veli Lošinj » Hotel Punta
Danuta (Ząbki, 2011-10-31) - Średnia ocena: 4.0
Hotel można jak najbardziej polecić na rodzinne wakacje. Obiekt jest przystosowany dla rodzin z dziećmi, są tu pokoje z dwoma pomieszczeniami co sprawia, że nie tłoczyliśmy się w jednym pomieszczeniu. W ciągu dnia animacje dla dzieci i młodzieży. Do Mali Losinj jakieś 4km ale jest tu przystanek autobusowy, więc można bez większego problemu dojechać. Wyżywienie nam smakowało, wszystko było smaczne.Obsługa miła i kompetentna, nie było problemu z porozumieniem się.

Chorwacja » Dalmacja » Veli Lošinj » Hotel Punta
Aniela (Warszawa, 2011-10-04) - Średnia ocena: 3.7
Bardzo przyjemne miejsce na wakacyjny urlop, hotel dosyć duży, położony nad samym morzem, niesamowite widoki. Przed hotelem bardzo fajny basen z widokiem na morze, dodatkowo duży basen kryty do pływania. Plaża przy hotelu kamienista. Jedzenie smaczne, pokoje rodzinne duże, przestronne. Obsługa miła. Bogaty program animacyjny. Wokół hotelu mnóstwo tras do spacerów. Do centrum miasta około 4 kilometry.

Chorwacja » Dalmacja » Veli Lošinj » Hotel Punta
Dorota (Gdynia, 2011-07-28) - Średnia ocena: 4.6
Hotel na wyspie więc baliśmy się trochę, że nie będzie co robić ani co zwiedzać, ale Veli Losinj jak i Mali Losinj który leży w okolicy to bardzo ciekawe zabytkowe miasta. Wy pożyczyliśmy rowery i pojeździliśmy trochę po wyspie. Miejsce ciche i spokojne z dala od kurortów. Można na prawdę wypocząć. Pokoje przestronne ładnie umeblowane, widać że hotel dba o wystrój i wyposażenie. Największa atrakcja - delfiny.

Chorwacja » Dalmacja » Veli Lošinj » Hotel Punta
Emil (Gliwice, 2010-12-02) - Średnia ocena: 4.3
Hotel polozony w malej miejscowosci lecz sympatycznej.Dobrze zarzadzany,dobra kuchnia.Blisko do mali losinj.Dobre miejsce do wypoczynku
Chorwacja » Dalmacja » Veli Lošinj
Andrzej (Radom, 2012-02-03) - Średnia ocena: 4.2
Jestem pod duzym wrazeniem tego miasteczka i calej wyspy. Veli Losinj lezy w zatoce. Ma ciekawą zabudowę, dużo kolorowych kamienic i wysokich kamiennych domów z czerwonymi dachami. W centrum znajduje sie nieduży port jachtowy i charakterystyczna wieża. Obok budynku szpitala jest bardzo ładny park z różnymi gatunkami roślin. W Zatoce Rovenska za miastem mozna mile spedzic czas spacerując i podziwiajac przyrode albo leżąc na plazy

Chorwacja » Dalmacja » Veli Lošinj
Karolina (Toruń, 2012-01-31) - Średnia ocena: 3.7
Jest to niewielka miejscowość, która znajduje się na wyspie (przez co jest utrudniony dojazd do niej). Sama wyspa nie jest duża, ale za to bardzo zielona. Jest tu raczej spokojnie. Niewiele można tu pozwiedzać (jeśli przyjeżdżamy z takim nastawieniem), jest tu jedynie kościół z dzwonnicą w samym centrum miasta. Jest też ładny port i kilka restauracji z dobrym jedzeniem. Ogólnie można tu wypocząć!

Chorwacja » Dalmacja » Veli Lošinj
Justyna (Zgierz, 2011-11-29) - Średnia ocena: 4.1
Veli Losinj lezy na samym krancu wyspy Losinj. Turystom oferuje przede wszystkim piekne widoki, czyste i ciepłe morze, góry i ładne plaże. W centrum znajduje sie kosciół z zabytkowa dzwonnicą oraz wieza obronna. Polecam skorzystac z restauracji Bora Ba i Mol - dobre jedzenie w przystepnej cenie. W Veli Losinj mozna spotkac... delfiny. Nam niestety sie to nie udalo ale z rozmów z mieszkancami wiem ze to prawda. Duzym atutem jest mozliwosc podziwiania pełnego morza z drugiej strony miejscowosci

Chorwacja » Dalmacja » Veli Lošinj
Malwina (Szamotuły, 2011-11-10) - Średnia ocena: 3.8
Jest to miasteczko, które znajduje się w zatoce na wyspie Losinj u podnóża góry Sveti Ivan. W miejscowości jest bujna roślinność, jest tu wiele gatunków roślin. Osoby lubiące zwiedzać, polecam kościół św. Antuna z dzwonnicą. jest tu także bardzo przyjemny port a po jego przeciwnej strony jest wieża obronna. Bardzo przyjemny klimat stwarzają małe, kamienne domy. Jest to taka klimatyczna miejscowość, w której odczuwa, się że dla mieszkańców ważną rolę w życiu odgrywa tradycja.

Chorwacja » Dalmacja » Veli Lošinj
Olga (Zielona Góra, 2011-07-15) - Średnia ocena: 3.8
Miejscowosc połozona na wyspie Lošinj z ładnymi widokami na okoliczne wyspy i górę Św. Jana. W samym centrum miasta znajduje zabytkowy kościół z organami i dzwonnicą, port oraz wieża obronna. Ciekawą budowl jest rezydencja Habsburgów gdzie obecnie znajduje sie sanatorium. Polecam 3 lokalne restuaracje:Bora Ba, Grbica oraz Mol. Podobno tutejszy klimat ma właściwości lecznie, korzystanie wpływa na drogi oddechowe.
© 2010 - 2024 Lasty.com.pl