Rozpocznie projektu Ninsko blato

Chorwacja » Dalmacja » Nin
Nin - Wkrótce rozpocznie się realizacja projektu Ninsko blato

Miasteczko Nin, ośrodek turystyczny niedaleko od Zadaru i lecznicze błota, które od lat przyciągają licznych turystów, w przyszłości będą miejscem realizacji dużego projektu, która rozpocznie się pod koniec tego roku. Inwestycja wartości 60 milionów euro realizowana będzie przez firmę Zadarska Tankerska Plovidba, która odkupiła projekt od Norwegów. Centrum sportu i rekreacji Ninsko blato - jak zapowiadają - będzie zajmować 16 hektarów na działce w Ninie i Privlace na terenie, znanym od dziesięcioleci z błota leczniczego, mimo że historia jego stosowania jest o wiele dłuższa. Ninskie błoto stosowane jest od czasów rzymskich do leczenia różnych chorób reumatycznych, chorób skóry i kręgosłupa i jest największym znaleziskiem leczniczego błota w Europie. W ramach centrum sportu i rekreacji przewidziana jest budowa dwóch hoteli z 700 miejscami i luksusowych apartamentów, centrum sportu i rekreacji oraz różnych boisk. Powstanie również molo do cumowania niewielkich łodzi, urządzone zostaną plaże. Oczywiście w ramach centrum, które powinno działać przez cały rok, będzie też kilka restauracji, sklepów, baseny kryte i odkryte oraz wellness.

Projekt Ninsko blato to jedna z największych inwestycji typu greenfield w Chorwacji, obecnie na etapie przygotowań do realizacji.


Źródło: CNTB
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Dalmacja » Nin
Teresa (Ostrów Wielkopolski, 2011-12-03) - Średnia ocena: 4.3
Miła i spokojna miejscowość, zdecydowanie dla osób preferujących ciszę i spokój. Nin znany jest z wielu zabytków, które koniecznie trzeba je zobaczyć. Jest najmniejsza katedra na świecie - kościół św. Krzyża, Pmnik księcia Branimira, bramę miasta –Donja vrata z kamiennym mostem. Dla miłośników przyrody polecam Park Przyrody. Są tu liczne knajpki i restauracje gdzie można spróbować tutejszych przysmaków.

Chorwacja » Dalmacja » Nin
Magda (Zielona Góra, 2011-07-29) - Średnia ocena: 3.7
Bardzo kameralne miasteczko. Byliśmy niedaleko w Ośrodku Zaton. Bardzo ładne ciekawe stare miasteczko jest gdzie pochodzić popatrzeć na piękne widoki. Nie za wielu turystów, więcej ludzi woli Zadar niż malutkie miejsca. Polecam chcącym spędzić spokojnnie wyjazd .

Chorwacja » Dalmacja » Nin
Maciek (Otwock, 2011-06-24) - Średnia ocena: 3.9
Cicha i spokojne miasteczko oddalone ok. 20km od kultowego Zadaru. Nin to stare miasteczko co dla mnie miało swój klimat. Bardzo ładne ładne plaże i piękne widoki. Brak chordy turystów, idealne miejsce do odpoczynku. No i fajne miejsce wypadowe do Zadaru czy chociażby na super imprezowa wyspę Pag..
© 2010 - 2021 Lasty.com.pl