Region Valle Nevado

Chile
Valle Nevado jest narciarskim ośrodkiem w sercu Andów, niespełna 50 km od stolicy Chile – Santiago. Miejscowość rozpościera się pomiędzy najpiękniejszymi wierzchołkami gór – jednym z największych w kraju jest lodowiec La Paloma, sięgający prawie 5 tys. m n. p. m. Najpopularniejsze wśród turystów są jednak ośnieżone stoki Cima Mirador, Cima Andes oraz Cima Inca, ten ostatni, przeznaczony dla zaawansowanych narciarzy. Ze szczytów można podziwiać niesamowite widoki na doliny Olivares lub Rio Molinę. Wybierając się na wycieczkę w tutejsze góry nie wolno zapominać o odpowiedniej odzieży ochronnej (najlepiej termicznej). Pogoda zmienia się bardzo szybko, i pomimo początkowego słońca, kilka kilometrów wyżej może zaskoczyć nas dużo niższa temperatura. Symbolem Chile jest kondor, tego potężnego ptaka można dostrzec czasem na niebie, wśród błękitnych chmur, lub nieco wyżej zaobserwować gniazdo w młodymi. Fauna i flora gór jest niepowtarzalna. Duża część gatunków to endemity, których nie można spotkać w żadnym innym miejscu na ziemi. Do takich okazów należy m. in. wspominany już kondor.

Historia regionu

      Pomysł na powstanie ośrodka narciarskiego w tej części Andów zrodził się w 1987 r. na mocy porozumienia Chile i Francji. Przez kolejne lata Valle Nevado wciąż się rozbudowywało, powstawały nowe hotele i trasy zjazdowe. W 2010 r. zainstalowano kilka nowych wyciągów, dzięki którym będzie możliwe otwarcie (w niedługim czasie) nowych tras.
Zakwaterowanie - Valle Nevado
W okolicy, najbardziej wartościowe wydają się trzy duże hotele, o zróżnicowanej ofercie i cenach. Pierwszy z nich to Hotel Valle Nevado, świeżo po remoncie, ogromną zaletą ośrodka są balkony w każdym pokoju – dzięki nim można bez przerwy podziwiać piękne, ośnieżone stoki w okolicy. Kolejny z hoteli to Puerta del Sol, również po niedawnym remoncie, z bardzo korzystną ofertą dla rodzin z dziećmi. Ostatni, trzeci ośrodek, Tres Puntas, jest oddalony niecałe 200 m od stoków. Dla bardziej zorganizowanych grup turystów polecane są prywatne kwatery lub apartamenty, (jeśli wygoda jest stawiana na pierwszym miejscu). Większość hoteli oferuje ekskluzywne mini - mieszkania, z pełnym wyposażeniem kuchennym oraz wydzielonym miejscem do przechowywania sprzętu narciarskiego.
Pokaż cały opis


Śnieżne Region Valle Nevadoszaleństwo

      Valle Nevado to idealne miejsce dla każdego narciarza, bez względu na doświadczenie na stoku oraz wiek. Trasy są tak przygotowane, by każdy mógł bawić się bez obaw. Na początek warto, jeśli nie posiada się własnych nart lub deski, odwiedzić tamtejszą wypożyczalnię sprzętu. Doświadczeni fachowcy służą pomocą przy wyborze odpowiednich nart, najlepszych w danych warunkach pogodowych. W wypożyczalni można nabyć również specjalny kask z wbudowanym aparatem, dzięki któremu Twoje wyczyny na stoku zostaną zarejestrowane. Ponadto do wypożyczenia jest wszystko, co może być potrzebne – buty, rakiety śnieżne, ubrania. Jeśli nasze narty okażą się już bardzo wyeksploatowane, możemy udać się na ich woskowanie lub konserwację, takie usługi również oferuje wypożyczalnia. W Valle Nevado znajduje się jeden z najlepszych w regionie snowpark’ów. Obiekt powstał z myślą o turystach, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na stoku, ale także dla tych, którzy na stoku czują się bardziej pewnie. W parku można poćwiczyć skoki, zjeżdżanie z rolki, obroty, skręty, itd. W Valle Nevado można zapisać się na przyspieszony kurs narciarski Region Valle Nevadolub snowboard’owy. Pod pilnym okiem instruktorów, każdy początkujący nauczy się podstawowych umiejętności, a każdy doświadczony narciarz wzbogaci swój warsztat. Istnieją różne grupy, można uczyć się indywidualnie lub w gronie kilku osób, w zależności od potrzeb. Lekcje narciarstwa organizowane są także dla osób niepełnosprawnych. Zajęcia takie prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy co rok szlifują swoją wiedzę dotyczącą sprawności ruchowej u osób niepełnosprawnych (także u osób niewidomych oraz cierpiących na zespół Downa). Dzięki temu, każdy może w pełni cieszyć się jazdą na nartach. Na wszystkie szczyty w Valle Nevado docierają wyciągi krzesełkowe. Do wykupienia w kasach są bilety na zjazdy oraz karnety wejściowe, przez co turyści nie muszą się martwić za każdym razem o zakup nowego biletu. Ceny są zróżnicowane, w zależności od wieku, zniżki obowiązują osoby starsze, po 65 - tym roku życia oraz dzieci i młodzież (studentów). Dla rodzin z pociechami przewidziane są dodatkowe, dość znaczne rabaty.

Atrakcje w regionie

      Valle Nevado to nie tylko narty i snowboard. Prawda, że region funkcjonuje dzięki sportom zimowym, ale sposoby na przyciągnięcie turystów na wakacje do Valle Nevado są coraz bardziej różnorodne. Dla zapalonych narciarzy organizowane są turnieje z nagrodami, wszystko to przy muzyce na żywo, podczas imprezy plenerowej ze znanymi DJ - ami. By podnieść nieco adrenalinę można spróbować heliskiing’u. Cała zabawa polega na tym, że grupa narciarzy jest wywożona helikopterem wysoko w góry, stamtąd, przy pomocy doświadczonych instruktorów, należy zjechać w dół, do ośrodka. Trudnością okazuje się fakt, że trasa, po której odbywa się zjazd, to niemal nietknięte tereny, dziewicze góry, ale widoki i przeżycia zapewne będą niezapomniane. Odpowiednio wcześniej, chętni na tego typu atrakcje turyści, są przeszkoleni, trasy na stoku są dużo trudniejsze niż te udostępnione w centrum miasteczka. Bez poczucia pewności na stoku nie ma, co ryzykować! Raz do roku, w okolicach sierpnia, w Valle Nevado organizowany jest tzw. Tydzień Wina (Wine Week), kiedy znani winiarze z całego kraju proponują turystom degustację swoich wyrobów, zniżki na wina oraz inne atrakcje.
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
© 2010 - 2022 Lasty.com.pl