Region Słoneczny Brzeg

Bułgaria
Zakwaterowanie w Region Słoneczny Brzeg
Apartamenty Palazzo, Region Słoneczny Brzeg - największa baza ofert LAST MINUTE. Wycieczki last minute nie tylko na wakacje!, Region Słoneczny Brzeg, Bułgaria
Jeśli chcesz zaszaleć, poznać uroki nocnego życia w Bułgarii i błogiego plażowania, a przy okazji chciałbyś zobaczyć interesujące miejsca za niewielką cenę, na wakacje musisz udać się do Słonecznego Brzegu. Ten najsłynniejszy kurort w Bułgarii, ulokowany w na wybrzeżu Morza Czarnego, w gminie Nesebyr (Nessebar) to miejsce idealne na letni wyjazd. Decydując się na urlop w Słonecznym Brzegu gwarantujesz sobie doskonałą rozrywkę i wypoczynek, którego nigdy nie zapomnisz. Decydując się na wakacje w Słonecznym Brzegu można skorzystać z ofert biur podróży, gdzie korzystając z opcji typu last minute, czy first minute, możesz zagwarantować sobie urlop w przystępnej cenie. Jeśli chcesz jechać na własną rękę, musisz wziąć pod uwagę fakt, że dojazd własny do Słonecznego Brzegu może się odbyć tylko za pomocą autobusu lub samochodu, gdyż kurort nie jest połączony z bułgarskimi liniami kolejowymi. Do wyboru jest również samolot, którym dolecisz na lotnisko w Warnie lub w Burgas, a następnie transferem do Słonecznego Brzegu za około 40 euro od grupy 4 osobowej.

Historia

Słoneczny Brzeg jako kurort zaczął powstawać dopiero w 1958 roku, jednak tereny na których się znajduje mogą poszczycić się wielowiekową historią. Wszystko za sprawą jednego z najstarszych miast w Europie czyli Nesebyru (Nessebar). Miasto, położone tuż przy kurorcie powstało już w 1000 w. p. n. e. Od VI w. p. n. e miasto, opanowane przez Greków przezywa okres rozwoju. Następne wieki przynoszą jednak zwierzchnictwo Bizancjum i rola miasta i jego okolic jest znacznie zmniejszona. W połowie XV wieku Nesebyr (Nessebar) przechodzi w ręce Turków. W 1878 roku, Nesebyr (Nessebar)i jego okolice, w tym region Słonecznego Brzegu zostaje oficjalnie włączony do Bułgarii.

Atrakcje turystyczne

Słoneczny Brzeg jest nastawiony głównie na turystów. Dlatego też, zadbano aby czekały tutaj liczne atrakcje, tak by nikt się nie nudził. To miejsce idealne dla osób spragnionych kulturalnych rozrywek. Podczas lata w Słonecznym Brzegu odbywają się między innymi Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny, liczne koncerty symfoniczne i występy grup muzycznych. Ci, którzy preferują bardziej współczesną rozrywkę, mogą zabawić się w nocnych klubach i dyskotekach, które trudno zliczyć w tym rejonie. Czekają tutaj również takie atrakcje jak aquaparki. Jeden z nich, znajdujący się w pobliskim Nesebyr (Nessebar), to największy park rozrywki wodnej w całym kraju. Aqua Park Nessebar gwarantuje turystom nie tylko mnóstwo zabawy ale również doskonałe zaplecze restauracyjne. Po szaleństwach na 22 metrowej Kamikaze czy równie wysokiej Space Jam, można udać się do jednego z basenowych barów aby się pokrzepić. Jednak to nie jedyna tego typu atrakcja w Słonecznym Brzegu. Na turystów czeka również Action Aquapark. Płacąc 34 lewy od osoby dorosłej i 17 lewa od dziecka do dyspozycji jest ponad 20 obiektów, pogrupowanych ze względu na ich przeznaczenie. Znajdzie się coś zarówno dla wielbicieli mocnych wrażeń, jak również dla dzieci. Na terenie Action Aquapark znajdują się również zagrody ze zwierzętami, gdzie można obserwować między innymi emu, kucyki czy miniaturowe prosiaczki.
Pokaż cały opis

Będąc Region Słoneczny Brzegw Słonecznym Brzegu warto poznać zabytki jednego z najstarszych miast w Europie czy miasta Nesebyr(Nessebar). To prawdziwy rarytas dla miłośników sztuki sakralnej, uważa się że występuje tutaj największa ilość cerkwi. Faktycznie, na terenie miasta jest ich aż 42, niestety ze względu na zniszczenia, do celów religijnych obecnie używa się tylko jednej. W pozostałych, nadających się do użytku, zrobiono stylowe galerie, w których można zapoznać się z lokalną sztuką. Najpiękniejszą cerkwią w mieście, a zarazem w całej Bułgarii, jest cerkiew Chrystusa Pantokratora, pochodząca z XIII wieku. Ale Nesebyr (Nessebar) to nie tylko cerkwie. Można tu obejrzeć pozostałości po murach obronnych, liczące sobie ponad 1500 lat. Skoro mowa o budynkach z zamierzchłych czasów, godny uwagi jest również wiatrak, stojący w mieście, pochodzący z XVIII wieku. Z racji na swoją przeszłość, Nesebyr (Nessebar) może poszczycić się Muzeum Archeologicznym, w którym znajduje się, niezwykle doceniana przez specjalistów kolekcja ikon.

Plaże i sporty

Plaże w Słonecznym Brzegu ciągną się na odcinku ponad 8 kilometrów. Znajdziesz tam wszystko, co potrzebne jest do błogiego odpoczynku. Do dyspozycji turystów Region Słoneczny Brzegsą leżaki, w cenie około 20 zł za dzień użytkowania, ale równie dobrze opalać się można na własnym ręczniku. Morze Czarne zachwyci cię swoimi krystalicznie czystymi wodami, aż zachęcającymi do kąpieli. Jeśli jednak nie lubisz biernego leżenia na plaży, także znajdzie się coś dla ciebie. Do dyspozycji turystów jest windsurfing, narty wodne, motorówki, czy wypożyczalnia jachtów i łódek. Warto również zanurkować w Morzu Czarnym. Odważni mogą pokusić się na lot spadochronem za motorówką, dzięki któremu zobaczą Słoneczny Brzeg z lotu ptaka. Dla amatorów sportu na lądzie są korty tenisowe, szkoła jeździecka oraz tor gokartowy.

Noclegi

Baza noclegowa w Słonecznym Brzegu to hotele, w których znajdziesz luksusowe apartamenty ale także campingi. W sumie w tym regionie znajdzie się nocleg dla trzystu tysięcy osób. Jest to liczba wręcz niewyobrażalna, jednak prawdziwa. Na turystów czeka bowiem ponad 600 hoteli, o różnym standardzie. Znajdziemy tam zarówno luksusowe hotele, zapewniające obsługę all inclusive, jak mniejsze, ulokowane dalej od plaży hotele o mniejszym standardzie. Region Słoneczny BrzegJednak także w nich pokoje spełniają wszelkie wymagane standardy. Campingi w Słonecznym Brzegu oferują ponad 5000 miejsc noclegowych. W zależności od zasobów portfela, można wybrać nocleg w pełni odpowiadający potrzebom.

Wycieczki fakultatywne

Warto skorzystać z ofert jakie stawiają przed turystami wycieczki fakultatywne. Kiedy zwiedzimy już cały Słoneczny Brzeg i Nesebyr (Nessebar), warto udać się odrobinę dalej aby lepiej poznać kraj jakim jest Bułgaria. Jedna z bardziej popularnych wycieczek fakultatywnych jest wycieczka do Warny. Dla Polaka, najważniejszym punktem będzie zwiedzenie mauzoleum Władysława Warneńczyka. Ciekawą atrakcją będzie również wizyta w Muzeum Marynarki Wojennej, którego część eksponatów, jak chociażby zwycięski okręt potyczki z Turkami, czy jacht na którym Bułgar opłynął cały świat, znajduje się na zewnątrz, w Parku Nadmorskim. Jeśli jesteś zwolennikiem biżuterii, musisz odwiedzić Muzeum Archeologiczne- znajduje się tam najstarsza biżuteria na świecie, pochodząca z IV w. p.n.e. Spacerując po tym trzecim do wielkości mieście Bułgarii, należy odwiedzić cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, która jest jedną z najpiękniejszych cerkwi w całym kraju. Jako jedyne w kraju, znajduje się tutaj także delfinarium, gdzie corocznie tłumy turystów przybywają aby obserwować baraszkujące delfiny.
Dużą popularnością wśród turystów cieszą się wycieczki objazdowe po okolicach Słonecznego Brzegu. Podczas takiej wycieczki warto zahaczyć chociażby o miasta Burgas, odległe od Słonecznego Brzegu o 35 kilometrów. Również tam znajdziemy akcent patriotyczny, gdyż w parku w centrum miasta znajduje się pomnik Adama Mickiewicza, który właśnie tutaj spędził kilka miesięcy. Spacerując po malowniczych uliczkach miasta można odwiedzić cerkiew św. Marii Dziewicy lub katedrę prawosławną św. Cyryla i Metodego. Dodatkową atrakcją tego miasta są Łazienki Mineralne, których uzdrawiające wody termalne znane są w całym kraju.

Kuchnia

Będąc w Bułgarii koniecznie trzeba spróbować dwóch rzeczy. Pierwsza z nich to banica, czyli tradycyjne ciasto bułgarskie. Ten zrolowany i upieczony płat ciasta, może być nadziany w zasadzie wszystkim, od owczego sera, przez szczaw po bakalie. Drugim typowym, bułgarskim, tym razem napitkiem jest wódka o nazwie rakija. Może być wytworzona ze sfermentowanych śliwek, winogron ale również brzoskwiń, morel czy pigwy.

Klimat

Decydując się na wakacje w Słonecznym Brzegu, najlepiej wybrać okres od mają do września. Jest wtedy pewność, że pogoda nie zawiedzie, ponieważ w tym okresie Słoneczny Brzeg zapewnia ponad 1700 godzin pięknego słońca. Orzeźwiająca bryza znad Morza Czarnego sprawia że wysokie temperatury, które w tych miesiącach się pojawiają, nie są tak uciążliwe dla turystów.
Zobacz również:
Popularne obiekty
Regiony
Miasta
Obiekty w pobliżu
Apartamenty Palazzo Apartamenty Palazzo od 13.86 € / 13.86 PLN Położenie: Bez wyżywienia. możliwość dokupienia: śniadanie, obiadokolacja. Ośrodek oferuje: Odległość: 550 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; prysznic; leżaki na plaży... Apartamenty Sunny Beach Hills Apartamenty Sunny Beach Hills od 8.64 € / 8.64 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; prysznic; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu wodnego (łódki,... Hotel Ivana Palace Hotel Ivana Palace od 13.86 € / 13.86 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie kontynentalne, bufet, kawa i herbata w cenie w godzinach 07:30 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 450 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w... Apartamenty South Pearl Apartamenty South Pearl od 16.43 € / 16.43 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; plaża strzeżona (ratownik); leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu... Apartamenty Watermill Apartamenty Watermill od 13.00 € / 13.00 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; prysznic; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu wodnego (łódki,... Apartamenty Poseidon Apartamenty Poseidon od 18.86 € / 18.86 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 350 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; leżaki na plaży; parasole na plaży; dostęp do plaży: pieszo - blisko; koszt wypożyczenia parasoli i... Apartamenty Dom Barbovi Apartamenty Dom Barbovi od 13.14 € / 13.14 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); boisko do siatkówki na plaży; plac zabaw dla... Hotel Casablanca Hotel Casablanca od 22.00 € / 22.00 PLN Położenie: Śniadanie; obiad; kolacja; all inclusive, all inclusive zawiera: napoje bezalkoholowe do wszystkich posiłków, przekąski w ciągu dnia, napoje alkoholowe w ciągu dnia, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 50 m; tekstylna;...
Burgas Burgas Burgas to miasto położone we wschodniej części Bułgarii. Liczy ponad 270 tysięcy mieszkańców, leży nad Morzem Czarnym i jest ośrodkiem turystycznym, handlowym, w którym znajdziemy liczne centra handlowe, parki rozrywki i świetnie... Duna Verde Duna Verde Duni jest nowoczesnym, komfortowym i atrakcyjnym letniskiem położonym 40 km na południe od Burgasu i 7 km na południe od Sazopolu , rozkłada się ono wzdłuż wielkich zatok na piaszczystym wybrzeżu pełnym wydm. W Duni znajdą Państwo tutaj... Elenite Elenite Elenite to rekreacyjne centrum znajdujące się 10 km na północny-wschód od Słonecznego Brzegu - najpopularniejszego kurortu czarnomorskiego wybrzeża. W Elenite na turystów czeka tutaj piaszczysta, czysta plaża i ciepłe morze. Wieczorem można wybrać... Kiten Kiten Kiten znajduje się na wybrzeżu Morza Czarnego, 65 km na południe od Burgas. Kiten jest jednym z najbardziej popularnych kurortów w Bułgarii. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów z całej Europy, którzy są spragnieni kąpieli w ciepłym morzu i... Nesebar Nesebar Neseber jest miastem bajkowym i niezwykłym - z wielu powodów. Pierwszym z nich jest jego malownicze i atrakcyjne położenie na niewielkim skalistym półwyspie nad Morzem Czarnym, połączonym z lądem jedynie za pomocą wąskiego przesmyku. W... Obzor Obzor Dlaczego Obzor to idealne miejsce na wakacje ? Powodów jest kilka. Pierwszy z nich to fakt, że niewielkie miasto na wybrzeżu Morza Czarnego , charakteryzuje się największą ilością dni słonecznych w całej Bułgarii. Pogoda więc gwarantowana.... Pomorie Pomorie Pomorie to małe miasteczko znajduje się na wąskim, skalistym półwyspie wychodzącym 3,5km w morze. Pierwsza osada datowana jest na ok. IV w.p.n.e. blisko słonego jeziora nazywanego Pomorijskim, które uznawane było przez Tatarów za święte ze... Primorsko Primorsko Primorsko to ładna turystyczna miejscowość położona 52 km na południe od Burgas, niedaleko przylądka Maslen. Dawniej, wioska rybacka - dziś, popularny i znany w Bułgarii kurort. W ciągu dnia warto korzystać z pięknej, piaszczystej plaży,... Ravda Ravda Rawda to niewielkie miasteczko w środkowej części wybrzeża Bułgarii. Leży pomiędzy Burgasem, a Nessebarem, niedaleko niewielkiego cypla Emine, na wybrzeżu Morza Czarnego. Liczy ok. 13 tys. mieszkańców. Miejscowość ma charakter typowo turystyczny,... Sinemoretz Sinemoretz Sinemoretz (co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „lazurowe wybrzeże”) to mała bułgarska wioska położona nad Morzem Czarnym niedaleko granicy z Turcją . W tych okolicach turystyka zaczęła rozwijać się niespełna dziesięć lat temu,... Słoneczny Brzeg Słoneczny Brzeg Słoneczny Brzeg to najsłynniejszy bułgarski kurort. Zlokalizowane na wybrzeżu Morza Czarnego , w obwodzie Burgas miasto, stanowi, obok Złotych Piasków, główny ośrodek bułgarskiej Riwiery. Ze względu na znaczące i zależne od pory roku wahania... Sozopol Sozopol Sozopol to małe bułgarskie miasto położone na południowym wybrzeżu Morza Czarnego . Sozopol jest jednym z najstarszych miast na bułgarskim wybrzeżu. Historyczne badania w okolicach miasta odkryły pochodzące sprzed epoki brązu pozostałości... Sveti Vlas Sveti Vlas Sveti Vlas to małe miasteczko położone we wschodniej części Bułgarii, u wybrzeży Morza Czarnego . Miasteczko znajduje się u podnóża południowych stoków Gór Skalistych , w północnej części Burgas Bay. Miasto powstało w miejscu pierwotnej osady... Tsarevo Tsarevo Tsarevo to mała, spokojna i pełna uroku miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Czarnym w Bułgarii . Miasteczko stanowi miłą przeciwwagę dla innych, bardziej znanych kurortów Morza Czarnego , równie atrakcyjnych, ale zatłoczonych i głośnych. W...
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Słoneczny Brzeg » Hotel Ivana Palace
Beata (Krosno, 2012-11-03) - Średnia ocena: 4.4
miła obsługa, standart do ceny bardzo dobry, czystość, duzy basen, plac zabaw dla dzieci, niedaleko od promenady - przez to troszkę ciszej niż przy głównym trakcie, na miejscu wszystkie potrzebne rzeczy typu: sklep, przystanek autobusowy, apteka itp.

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Obzor » Hotel Casablanca
Artur (Kraków, 2012-10-11) - Średnia ocena: 3.2
Zaletą tego Hotelu jest niewątpliwie Cena oraz bardzo fajne, duże pokojo-apartamenty w hotelu.

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Słoneczny Brzeg » Hotel Ivana Palace
Wioletta (Lubań, 2012-10-11) - Średnia ocena: 3.6
Hotel godny polecenia. Pokoje przestronne, czyste. Bułgaria mile nas zaskoczyła. Słoneczny Brzeg tętni życiem nocnym. Kurort świetny dla imprezowiczów i dla rodzin z dziećmi. Ceny podobne jak w Polsce, niekiedy nieco wyższe. Cieszę się, że wybraliśmy opcję samych śniadań, bo nie byliśmy związani czasowo - a idąc promenadą ciężko oprzeć się i nie podjadać. Na plaży niestety leżaki i parasole dość drogie - po 8 l. Warto wybrać się i zwiedzić pobliski Nesebar, bardzo klimatyczna miejscowość. Ogólne wrażenia z pobytu są bardzo pozytywne. Pogoda zawsze dopisywała.

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Słoneczny Brzeg » Apartamenty Palazzo
Szymon (Stockholm, 2012-10-05) - Średnia ocena: 2.8
Obiekt polozony blisko glownej ulicy, a co za tym idzie wszedzie blisko. Co wazniejsze mimo tak bliskiego polozenia ruchliwej ulicy cicho i spokojnie.

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Sveti Vlas » Apartamenty Watermill
A (Siedlce, 2012-10-04) - Średnia ocena: 3.1
dobre położenie, bez hałasu , apartamenty przestronne, dobra lokalizacja miejscowości

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Słoneczny Brzeg » Apartamenty Poseidon
Sławomir (Jarosław, 2012-10-04) - Średnia ocena: 4.8
byłem w lipcu 2011 i w sierpniu 2012 , jak za te pieniądze apartament dla całej rodziny to jest napradę OK.
Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Słoneczny Brzeg
Katarzyna (Żyrardów, 2012-09-17) - Średnia ocena: 4.7
Dla osób lubiących zabawę i nocne życie towarzyskie miejsce idealny.

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Obzor
Wojciech (Prazmów, 2012-09-15) - Średnia ocena: 4.5
Fajne ciche miejsce , dobre ceny.

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Słoneczny Brzeg
Mariusz (Gostyń, 2012-09-13) - Średnia ocena: 4.8
piekne miasteczko,gdzie łączy sie epoka "demoludów " z nowoczesnością ,piekne plaże ( nawet naturystyczna),fajna baza wypadowa,duzo sklepów ,tanio!!!,czysto,bezpiecznie ,kurs euro na stałym poziomie ,blisko Neseber (najstarsze miasto w Bułgarii,podobne do naszego Helu,20 min spacerkiem)

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Sveti Vlas
Mariusz (Katowice, 2012-08-26) - Średnia ocena: 4.5
Ładna czysta miejscowość bardzo blisko głośnego i bardzo rozrywkowego dużego kompleksu wakacyjnego Słonecznego Brzegu. Wiele atrakcji na wysokim poziomie , porządek , ład , spokój ale i wiele ciekawych atrakcji dla chcących z nich korzystać. Spora różnica pomiędzy Słonecznym Brzegiem w którym jest hotel na hotelu wszędzie hałas , kupę ludzi i na plaży nie udzie znależć miejsca . Sveti Vlas to według mnie numer 1 w Bułgarii. Polecam Sveti Vlas rodzinom z dziećmi oraz osobą ceniącym sobie spokojny wypoczynek. Jestem tu 2 raz i jeszcze się tu napewno pojawię

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Obzor
Tomek- Stanley (Kutno, 2012-04-28) - Średnia ocena: 4.9
Tanio i w 100 % super pogoda... morze ciepłe alkohol w dobrych cenach. Jedzenie w barach bardzo dobre i smaczne. W pobliżu 2 AQUAPARKI w stronę Burgas. Super widok z przodu morze z tyłu góry.

Bułgaria » Region Słoneczny Brzeg » Sinemoretz
Tadeusz (Kętrzyn, 2012-01-27) - Średnia ocena: 4.5
Sinemoretz lezy w bardzo dogodnym miejscu jesli ktos chce udac sie na wakacje do małej miejscowosci ale jednoczesnie korzystac z atrakcji wielkiego kurortu jakim jest Burgas poniewaz miasteczko lezy w odleglosci ok. 90 km od Burgas. Niedaleko tez mamy Sozopol. Ze względu na bliskosc granicy z Turcja polecam wycieczke do Istambułu-konieczny paszport. Atutem Sinemoretz sa wspaniale nieodkryte jeszcze plaze, drobny piasek i dzika roslinnosc. Nie brakuje restauracji chociaz niektore maja wysokie ceny i sklepików. Przechadzajac sie po miejscowosci widac ze wielu Bułgarów wybudowalu tu swoje domy badz letnie rezydencje
© 2010 - 2022 Lasty.com.pl