Region Pwani

Tanzania
W centralnej części na wschodnim wybrzeżu Tanzanii mieści się Region Pwani, znany przez turystów dzięki wyspą Zanzibar i Mafia oraz miastu Dar es Salam, które jest stolicą administracyjną kraju wraz z wszystkimi najważniejszymi urzędami. Jest to największe miasto portowe, które wraz z Zanzibarem posiada największy port lotniczy w Tanzanii. Z Dar es Salam łatwo można się dostać drogą lądową do Arushy (droga asfaltowa 653 km) uznawanej za stolicę safari, mijają po drodze przepiękne góry Pare (2463 m n. p. m.) i Usambara Mountains (2301 m n. p. m.), czy miasta Moski (574 km), jak również, drogą morską (wodolotem ok. 1,5 godziny) na wyspę Zanzibar. W Rejoni Pwani klimat znacznie różni się od pozostałych rejonów Tanzanii, jest tu dużo cieplej, a roślinność jest bogata w różnorodną odmianę drzew palmowych. Okoliczną atrakcją jest wycieczka do oddalonego o 85 km zabytkowego miasta Bagamoyo, czy do Parku Narodowego Mikami, lub na północ do Parku Narodowego Siadani.

Dar es Salam

      Historyczne miasto, na miejscu wioski Mizima, założone w 1862 r. przez sułtana Zanzibaru Madżida, który wzniósł tu swój pałac. Pierwszym Europejczykiem, który dotarł tu w XIX wieku, jeszcze za czasów pierwotnej wioski, był Alber Roscher. Miasto słynie jako port tranzytowy oraz miejsce, w którym można kupić szeroki asortyment przypraw, w tym goździki i wodorosty. Jest miłym przystankiem w drodze na suwerenną wyspę, Zanzibar.

Atrakcje turystyczne

      Oprócz wypraw do Narodowych Parków Tanzanii, warto zwiedzić Muzeum Narodowe oraz Muzeum dawnej wioski Mizima. Do Regionu Pwani należy wyspa Mafia, która położona jest mniej więcej na wysokości ujścia rzeki Rufidżi do Oceanu Indyjskiego, ok. 30 km od brzegu i o 160 km na południe od Zanzinbaru. Mafia, dzięki dogodnym warunkom do nurkowania, przez cały rok przyciąga miłośników podwodnego świata.
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
© 2010 - 2021 Lasty.com.pl