Region Kvarner

Chorwacja » Kvarner
Region Kvarner

Kvarner to tereny, na których ze względu na swoją różnorodność - od klimatu, roślinności, połączenia wybrzeża, wysp i gór, architektury i kultury, od ponad 160 lat rozwija się turystyka. Tutaj wypoczywali zimą i latem członkowie dynastii Habsburgów i z nimi związany jest rozwój ekskluzywnych centrów turystycznych jak Opatija, która w 1844 roku miała pierwszą posiadłość letnią - Willę Angiolinę. Hotel Kvarner, pierwszy hotel na wschodnim wybrzeżu Adriatyku otwarty został w marcu 1884. Już w 1885 roku do Malego Lošinja przyjechał pierwszy turysta. Był to znany austriacki lekarz dr Conrad Clar, który przywiózł swojego chorego syna. Dziecko wyzdrowiało, a wizerunek Lošinja jako uzdrowiska klimatycznego stał się bardziej rozpoznawalny. Franciszek Józef zakochał sie w Opatiji, a jego brat Józef polubił Crikvenicę, w której otwarto pierwsze kąpielisko w 1888 roku, a potem też hotel.

Pierwszymi mieszkańcami Kvarneru byli Liburnowie, którzy tutaj mieli wpływy i kontakty handlowe. Wpływ na te tereny w największej mierze mieli greccy marynarze i Rzymianie. O silnych wpływach rzymskich dziś mówią liczne ślady kulturowe i zabytki, a o historii Chorwatów na tych terenach mówi jeden z najważniejszych zabytków piśmiennictwa chorwackiego, Tablica Baščańska, która powstała około roku 1100. Jest to jeden z najbardziej wartościowych zabytków wczesnego piśmiennictwa chorwackiego. Tablica została znaleziona w kościele św. Łucji w Jurandvorze koło miejscowości Baška na wyspie Krk w połowie XIX wieku. Pismo, którym został wyryty tekst, jest przejściową wersja z obłej w kanciastą głagolicę.

Miasta Kvarneru

Rijeka
Obraz turystyczny Rijeki, trzeciego co do wielkości miasta w Chorwacji, określony został przez jej położenie geograficzne. Tutaj goście, czy przyjeżdżają samochodem czy koleją po raz pierwszy spotykają się z morzem. Dojazd do Rijeki jest bardzo atrakcyjny z zachodu i ze wschodu. Najbardziej atrakcyjny jest widok na Rijekę przy przyjeździe statkiem. Jest to najważniejszy port w Chorwacji i duże centrum przemysłowe. Położenie uzupełniają wartości przyrodnicze i kulturalno-zabytkowe, klimat śródziemnomorski i okolica nadmorska i górska. Rijeka może się pochwalić licznymi ciekawostkami historycznymi.
Pokaż cały opis

Zwiedzanie Region KvarnerRijeki tradycyjnie zaczyna się na Placu Rezolucji Rijeckiej, w południowo-zachodnim rogu Starego miasta. Nad placem dominuje barokowy front dawnego kościoła augustyńskiego, a obecnie klasztoru dominikańskiego św. Hieronima. Zbudowany został w ramach klasztoru augustyńskiefo jako fundacja rijeckich gospodarzy hrabiów. W środku placu jest kamienny słup na flagę miasta, tzw. stendardac z płaskorzeźbą św. Wita, patrona Rijeki, który trzyma model miasta w ręku, wzniesiony został w XVI wieku, jako znak wdzięczności austriackiego cesarza dla mieszkańców Rijeki w walce z Wenecjanami.
Z atrakcji wymienia się również budynek Radia Rijeka, zbudowany w 1848 roku jako miejsce spotkań elity miasta. Budynek był centrum chorwackiego kulturalnego i politycznego życia w Rijece, a dziś znajduje się w nim Czytelnia Narodowa i pomieszczenia wystawiennicze Mali Salon, a na piętrze znajduje się Radio Rijeka. W sali odwróconej w kierunku Placu, została w 1906 roku uchwalona Rezolucja Rijecka, od której plac otrzymał nazwę.
Polecamy turystom również zwiedzanie Kalvariji, cmentarza Kozala, kościoła Wniebowzięcia Matki Boskiej, Twierdzy Trsat, murów miejskich, barokowego pałacu administracyjnego dawnej cukrowni, kościoła kapucynów Matki Boskiej z Lurdes i Domu Tureckiego.

Opatija Region Kvarner
Opatija znajduje się u podnóża góry i Parku Przyrody Učka, jest świetnym miejscem do wypoczynku latem i zimą. Przepiękna przyroda, parki, zabytkowe wille austrowęgierskie, promenady i plaże sprawiają, że jest eleganckim celem turystycznym, który ma najdłuższą tradycję turystyczną w Chorwacji. Budowana była na przełomie XIX i XX wieku i do dziś utrzymała harmonię z przyrodą. Cała Opatija to wielka scena składająca się z przepięknych willi i licznych hoteli, które znajdują się nad samym morzem i przy głównej promenadzie w mieście, z jednego do drugiego można przejść spacerem, a klimat tu panujący jest uspokajający i wzmacnia. Z miejsc, które obowiązkowo należy odwiedzić trzeba wymienić kościół św. Jakuba, wzniesiony zapewne około roku 1420. Nazwa Opatija to późniejsza nazwa dla całego miasta. Obecnie pozostało w niej niewiele z pierwotnego wyglądu. W 1506 roku, opat Szymon zbudował lub przebudował kościół, jak mówi napis nad portalem, a pod koniec XVIII wieku został w pełni odnowiony, żeby w latach 30-tych ubiegłego wieku został rozbudowany. W kościele przechowywana jest replika płaskorzeźby Pieta, znanego chorwackiego rzeźbiarza Ivana Meštrovića.
Ciekawa jest też fontanna Helios i Selena, która znajduje się w przepięknym parku naprzeciwko hotelu Imperial w bezpośrednim Region Kvarnerpobliżu kościoła św. Jakuba. Fontanna prezentuje Słońce i Księżyc, uosobienie w postaciach mitologicznego brata i siostry. Według hollywoodskiej ulicy słoaw w Opatiji na znanej promenadzie również znajdują się marmurowe gwiazdy na cześć osób, któ®e przyczyniły się do promocji Chorwacji dzięki swoim osiągnięciom sportowym, naukowym, artystycznym i innym.
Wielki kościół Zwiastowania Najświętszej Marii Panny należy do najpiękniejszych części panoramy Opatiji. Dzięki zewnętrznemu pięknu zdobi Opatiję i nadaje jej kształt miasta.
W Willi Angiolina, najstarszej i może nawet najpiękniejszej willi w Opatiji od 2007 roku znajduje się Muzeum Turystyki.
Opatija znana jest ze swojej 12 kilometrowej promenady Lungomare nad samym morzem. Zaczęto ją urządzać w 1885 roku, a z Lovranem połączono ją w 1911 roku.

Riwiera Opatijska

Ičići
Ičići to malownicze, intymne, nadmorskie miasteczko znajdujące się w najpiękniejszej części Kvarneru, gdzie łagodne zbocza Učki opadają do morza, powstało obok przepięknej Opatiji i Lovranu. Duża plaża w samym centrum ma Niebieską Falgę, która gwarantuje czyste morze.

Lovran
Lovran to miejscowość o długiej i bogatej historii, z wiekową tradycją w turystyce. Nazwa pochodzi Region Kvarnerod lauru (lauris nobilis), który rośnie w miejscowości i okolicacch.. W Lovranie zachowało się zabytkowe centrum pochodzące z okresu średniowiecza. Dobry klimat, bujna roślinność śródziemnomorska i położenie geograficzne umożliwiły rozwój turystyki na przełomie XIX i XX wieku, kiedy zbudowane zostały liczne wille i posiadłości letnie.

Mošćenička Draga
W miasteczku Mošćenička Draga oddalonym 15 kilometrów od Opatiji znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż żwirowych nad Adriatykiem. Miejsce żyje z turystyki i charakteryzuje je gościnność.

Matulji
Znane jako "brama Kvarneru", zaczęły się szybko rozwijać w 1873 roku, kiedy na nowowybudowany dworzec kolejowy przyjechał pierwszy pociąg z Wiednia. Miejscowość jest połączeniem Kvarneru i zaplecza górskiego, dlatego panują tu przyjemne chłodne wieczory, można tu jeździć na rowerach, chodzić po górach, a najbliższa plaża oddalona jest o dwa kilometry.

Crikvenica
Całe miasto Crikvenica jest riwierą z szeregiem połączonych miejscowości turystycznych: Selce, Crikvenica, Dramalj i Jadranovo. Oddalona jest 35 kilometrów od Rijeki. Wieki autriackiego i węgierskiego panowania pozostawiły do dziś widoczny ślad środkowoeuropejski, który w szczególności Region Kvarnermożna zauważyć w architekturze hotelowej. Crikvenica przyciąga ekskluzywnością, która przywołuje wspomnienia z czasów koronowanych głów, wojewodów i hrabianek. Ale przyciąga też niesamowitymi plażami, czystym morzem, przyjemną zielenią i dobrej jakości powietrzem. Z ciekawostek należy wymienić 15 kilometrowy Szlak Rzymski i Muzeum Miejskie.

Selce
Miasteczko w malowniczej zatoce niedaleko Crikvenicy jest całością urbanistyczną z charakterystyczną architektura małej, nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej. Łagodny klimat umożliwia pobyt przez cały rok i dlatego Selce są też znane jako uzdrowisko. Miasteczko wygląda jeak typowa miejscowość nadmorska, a w okolicy pas wybrzeża bogaty jest w piaszczyste plaże.

Dramalj
Ze względu na dostępność plaży i wielu atrakcji sportowo-rekreacyjnych, Dramalj jest bardzo dobry do wypoczynku rodzinnego z dziećmi i miłośników aktywnego wypoczynku, znany jest też wśród naturystów, dlatego jedna część plaży znajduje się w nienaruszonej zieleni i przeznaczona jest właśnie dla nich. Swoje miejsca znajdą plażowicze poszukujący spokoju, windsurferzy, żeglarze, narciarze wodni, którzy kochają prędkość i ruch.

Jadranovo
Jadranovo Region Kvarnerjest atrakcyjną miejscowością turystyczną odpowiednim do spędzenia spokojnego urlopu, oczarowuje przepięknym krajobrazem, nienaruszoną przyrodą, licznymi zatokami i romantycznymi plażami naturalnymi. Urządzona promenada nadmorska i przeplatające się szlaki leśne są idealne na spacery i rekreację.

Novi Vinodolski
Miasto w średniowieczu było umocnionym centrum książąt Frankopanów, w urodzajnej vinodolskiej dolinie Vallis vinearia, tutaj w 1288 roku został zapisany znany Vinodolski Zakonik, jeden z najwazniejszych dokumentów chorwackiego średniowiecznego prawa zwyczajowego. Novi Vinodolski charakteryzuje nadmorska architektura białych frontów i czerwonych dachów. rozpoznawalny jest dzięki zabytkowemu centrum miasta które wznosi się od poziomu morza do kościoła i wieży na wzgórzu. Miasto i okolica bez przemysłowych zanieczyszczeń i w lasach w zapleczu można polować, a obiekty sportowo-rekreacyjne, krystalicznie czyste morze i wiele kulturalno-rozrywkowych wydarzeń, z których można wymienić Międzynarodowy Karnawał Letni, oferują niezapomniany wypoczynek.

Senj
Senj jest jednym z najstarszych miast nad północnym Adriatykiem. Założony został w czasach przed rzymskich. Wzmianki o nim są w dziełach greckich i Region Kvarnerrzymskich geografów i historyków. Nazwa pochodzi od Senia albo Sen, co po iliryjsku znaczy stare miasto. Dzisiejszy Senj ma kształt miasta średniowiecznego.
Senj to miasto historii, diecezji, głagolicy, drukarni, poezji. Bora senjska była pierwszym mieszkańcem miasta. Nad nim znajduje się twierdza Nehaj, która w niwielkiej części została zbudowana na fundamentach kościółka św. Jerzego, patrona miasta. Zbudowana została w 1558 roku pod nadzorem generała Vojnej Krajiny Ivana Lenkovića i jest największym obiektem fortyfikacyjnym nad Adriatykiem. Wieża Nehaj i odwazni Uskocy są symbolem walki o wolność i oporu przed obcym panowaniem. Historia miasta Senj, używanie głagolicy w diecezji sensjkiej i senjscy pisarze wnieśli wiele do historii Chorwacji, języka chorwackiego i narodowości chorwackiej. Senj to miasto, gdzie odbywa się największy i najstarszy letni karnawał nad Adriatykiem. Ma długa tradycję zimowego karnawału, kiedy to w przebraniu i poprzez satyrę pokazywane są codzienne problemy ludu senjskiego.

Kastav
Zabytkowe miasto Kastav znajduje się na wysokim wzgórzu nad Kvarnerem. Mówi się, że żadne miasto na tych terenach nie ma takiej tradycji i tożsamości jak Kastav, który w przeszłości był centrum administracyjnym, ekonomicznym Region Kvarneri kulturalnym Istrii i Primorja.

Atrakcje przyrodnicze Kvarneru

1. Wyspa Cres
Wyspa Cres była zamieszkała już we wczesnej erze kamienia. Kontynuacja życia na wyspie pozostawiła bogate historyczne i kulturalne dziedzictwo: od szeregu liburnijskich osad, pozostałości miast antycznych, wczesnokatolickich kościółków na całej wyspie, klasztorów i pozostałości weneckich po nowoczesne zabytki.
W miejscowości Beli znajduje sie ekocentrum Caput Insulae, którego podstawowym zadaniem jest dbanie o zachowanie zagrożonego sępa białogłowego. Ranne, słabe, otrute albo młode sępy, które podczas pierwszych lotów spadają do morza, wypoczywają się do ponownego wypuszczenia na wolność w wybudowanym miejscu wypoczynkowym. Ekocentrum otworzyło też dwa miejsca, gdzie sępy mogą sie najeść i tutaj dostarcza się nawet sto ton jedzenia rocznie.
Na wyspie Cres szczególne są Lubenice, kamienne średniowieczne miasteczko, które powstało 4000 lat temu. Twierdza, która się wznosi na szczycie skały o wysokości 378 metrów jest perłą chorwackiej architektury wiejskiej. Ta mała miejscowość znana jest z Letnich Wieczorów Muzycznych i gościło znane nazwiska muzyki poważnej.

2. Delfiny kvarnerskie Region Kvarner
Jak wiadomo delfiny są tam, gdzie morze jest czyste i takie właśnie jest wokół Cresu i Lošinju, zamieszkuje je około 120 delfinów. Projekt "Delfiny Adriatyku" został rozpoczęty w 1987 roku i od tego czasu w celu ich badania i ochrony. Dzień delfinów jako wydarzenie obchodzony jest od 1993 roku w Velim Lošinju w każda pierwsza sobotę sierpnia.

3. Morze wokół Lošinja
Morze wokół Lošinjski od dawna znane jest jako idealny teren do nurkowania. Głębiny morskie ukrywają zatopione statki. Są w kilku lokalizacjach, obok wyspy Susak, Unije i Iloviku. W tych wodach w 1999 roku na głębokości 45 metrów znaleziony został Apoksiomen - antyczny brązowy pomnik atlety. Na świecie jest tylko siedem zachowanych pomników starogreckiego atlety Apoksiomena. Statua atlety ma ponad dwa tysiące lat, wyciągnięta została z morza i odrestaurowana. Po tym jak zwrócono mu dawny blask, Apoksiomen będzie na stałe wystawiony w Malim Lošinju, w pałacu Kvarner. Z okazji tego ważnego odkrycia archeologicznego, Lošinjanie organizują dni Apoksiomena, podczas których odbywają się imprezy i podkreslana jest ważność jego znalezienia jako dziedzictwa kulturowego.

4. Košljun na wyspie Krk
Košljun jest obowiązkowym punktem na wycieczkach osób odwiedzających wyspę Krk. Historia tej wysepki sięga do czasów prachrześcijańskich. Historyczne znaczenie Košljunu staje się bardziej zauważalne po założeniu opactwa benedyktyńskiego w XI wieku. Na wysepce jest też muzeum z wartościowym zbiorem przedmiotów krckich rybaków i wieśniaków, strojów ludowych z wyspy, a dla dzieci jest bardzo ciekawy zbiór zoologiczny i biblioteka.

5. Jaskinia Biserujka na wyspie Krk
O tej jaskini, znajdującej się niedaleko Rudin nad Slivanjska zatoką wiadomo już ponad sto lat. W jaskini znaleziono pozostałości niedźwiedzia jaskiniowego, które mają około 16 tysięcy lat. Jaskinia ma długość około 110 metrów, a wiekość przestrzeni w niej i wnętrze zachwyca pięknem. Jaskinia jest oświetlona, a ścieżki i przejścia dostepne sa dla wszystkich.

6. Las Dundo na wyspie Rab
Największy kompleks leśny znajduje sie na półwyspie Kalifronta, a jago szczególna częścią jest las Dundo albo Dundovo, który w 1949 roku został uznany za rezerwat roślinności leśnej. Jeden z rzadko zachowanych lasów w basenie Morza Śródziemnego i najważniejszy na wyspie Rab.

7. Promenada Carmen Sylve w Opatiji
Promenada ukończona w 1901 roku, przechodzi przez tereny nad Opatiją, przez lasy laurowe i kasztanowe, bogate w dzikie szparagi.

8. Kuntrep, wyspa Krk
1969. został uznany za rezerwat ornitologiczny, rozciąga się na tysiącu hektarów na terenie Baškiej. Jest tu siedlisko sępa białogłowego i można tez zobaczyć orła, sokoła szarego, wronę morską, sowę i wiele innych ptaków.

9. Promenada "Put Dupina" w Malim Lošinju
Wyspa Lošinj jest pełna szlaków, a jeden z najbardziej znanych jest nowa sieć szlaków o nazwie "Put Dupina", która otacza południową część wyspy Lošinj. Szlak został nazwany bo spacerujące po nim osoby często mogą zobaczyć w morzu delfiny, które sa jedna z największych atrakcji wyspy i jej wód, gdzie znajduje się naturalny rezerwat delfinów.

10. Jaskinia Vratare Male w Dramlju
Jaskinia Vratare Male ma głębokość około 30 metrów. Znaleziono w niej rzadkie gatunki podziemnego raka, który jest cały biały i nie ma oczu. Jaskinie Vratare Male jest chronionym dobrem przyrody.


Źródło: CNTB
Zobacz również:
Popularne obiekty
Kraje
Regiony
Obiekty w pobliżu
Apartamenty prywatne Novi Vinodolski Apartamenty prywatne Novi Vinodolski od 8.36 € / 8.36 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: do 900 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): kamienista; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu wodnego; szkoła nurkowania. Odległości: Sklep z pamiątkami do 500 m, kawiarnia... Hotel Corinthia - Baška Hotel Corinthia - Baška od 17.57 € / 17.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 100 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste, żwirowe; plaża... Pawilony Ad Turres Pawilony Ad Turres od 20.14 € / 20.14 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 350 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, skalista; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); restauracja; dostęp do plaży: pieszo -... Apartamenty prywatne Malinska Apartamenty prywatne Malinska od 8.19 € / 8.19 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: do 1 km; tekstylna. Odległości: Internet do 4000 m, bankomat do 4000 m, klub nocny do 4000 m, dyskoteka do 15 km, mini golf do 4000 m, fitness center do 4000 m, masaż do 4000 m, fryzjer do 4000 m, sklep z... Hotel Omorika Hotel Omorika od 18.71 € / 18.71 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: żwirowe; prysznic; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży... Hotel Varaždin Hotel Varaždin od 22.57 € / 22.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 50 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): betonowa; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); dostęp do plaży: pieszo - blisko. Do dyspozycji... Hotel Uvala Scott Hotel Uvala Scott od 16.43 € / 16.43 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja; obiad; kolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 50 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta, betonowa; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu:... Hotel International Hotel International od 23.29 € / 23.29 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 100 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, skalista; plaża strzeżona (ratownik); leżaki na plaży (płatne); dostęp do plaży: pieszo - blisko.... Apartamenty prywatne Njivice do 500m Apartamenty prywatne Njivice do 500m od 9.57 € / 9.57 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: do 500 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): skalista, betonowa; bar na plaży; restauracja; dostęp do plaży: pieszo - blisko. Do dyspozycji gości: Korty tenisowe: 2, ceglane, odkryte. Odległości: Kantor do 2... Apartamenty Prywatne Njivice 500-1000m Apartamenty Prywatne Njivice 500-1000m od 8.10 € / 8.10 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: do 1000 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): skalista, betonowa. Odległości: Kantor do 2 km, wypożyczalnia rowerów 2 km, wypożyczalnia skuterów i motocykli 2 km. Muzyka na żywo do 2 km, fitness center do 2 km,...
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Kvarner » Kraljevica » Hotel Uvala Scott
Beata (Florencja, 2012-11-22) - Średnia ocena: 5.0
Kompleks hotelowy - w wiekszosci bungalow znajduje sie z dala od miasteczka w zatoce z widokiem na most laczacy staly lad z wyspa Kirk. Oprocz restauracji hotelowej do dyspozycji gosci jest bar hotelowy, tawerna / gorace i zimne dania/ oraz mini barek przy plazy. Zacisze sprawia, ze jest to swietne miejsce wypoczynku dla ludzi szukajacych spokoju oraz nastawionych na zwiedzanie. Jedna z jadalni hotelowych posiada obszerny taras / widok na zatoke/ ktory mozna wykorzystac na spozywanie posilkow. Polecam zwiedzanie okolic.

Chorwacja » Kvarner » Kraljevica » Hotel Uvala Scott
Danuta (Wałbrzych, 2012-10-15) - Średnia ocena: 4.7
blisko do morza ,miła obsługa,dobre jedzenie.

Chorwacja » Kvarner » Novi Vinodolski » Apartamenty prywatne Novi Vinodolski
Iwona (Zakopane, 2012-10-08) - Średnia ocena: 4.2
Novi Vinodolski to śliczne i urokliwe miasteczko. Piękna plaża z uroczą promenadą, w sam raz na wieczorne spacery. Dużo małych punktów gastronomicznych przy plaży, gdzie można posilić się w czasie plażowania. Piękny, mały port, śliczna starówka i mnóstwo przytulnych knajpek. Sam apartament usytuowany na końcu miasteczka, w kameralnym, cichym miejscu lecz jego wyposażenie nas rozczarowało. Mieliśmy opłaconą opcję -sypialnia oraz pokój i kuchnia. Niestety pokój i kuchnia stanowiły jedno :( Nie byłoby sprawy, gdyby łóżko w tym "kuchnio-pokoju" było przystosowane do spania. Sory za dosłowność, ale śmierdziało stęchlizną tak samo jak poduszka i koc. Tak więc w trójkę spaliśmy w sypialni na jednym łóżku. W łazience zero papieru toaletowego, kuchnia wyposażona jako tako, ale całe to miejsce miało nieprzyjemny zapach. Z szafy, która znajdowała się w sypialni mogliśmy korzystać w połowie, gdyż drugą część właścicielka zamknęła na zamek, mówiąc, że tam są jej rzeczy. A właśnie co do samej właścicielki, odnosiliśmy wrażenie, że stanowimy "gorszy gatunek" w odniesieniu do gości z Niemiec mieszkających w tym samym budynku. Generalnie nie jesteśmy wybredni, wychodzimy z założenia, że na wakacje nie jedzie się mieszkać w apartamencie, ale korzystać z uroku miejsca jakie się wybrało. Ale to miejsce przerosło nawet nasze oczekiwania.

Chorwacja » Kvarner » Novi Vinodolski » Apartamenty prywatne Novi Vinodolski
Tomasz (Rabka Zdrój, 2012-10-08) - Średnia ocena: 3.5
Miejscowość urokliwa, ładna, czysta.

Chorwacja » Kvarner » Kraljevica » Hotel Uvala Scott
Bartosz (Starachowice, 2012-10-07) - Średnia ocena: 3.2
Ogólnie przy tej cenie ciężko nawet w Chorwacji znaleźć coś lepszego. Blisko Crikvenica i dla lubiących wycieczki Baska. Do Plitwickich kawałek ale warto pojechać. Morze czyściutkie a opisy o kominie w rafinerii to lekka przesada ( widać na horyzoncie). Dużo włochów , węgrów i polskich wycieczek z młodzieżą. Miejscowi niestety nie dbają o obiekt a szkoda , bo mogłaby z tego być prawdziwa perełka wystarczyłoby trochę wysiłku- ,a tak to mamy taki późny PRL-owski obiekt.

Chorwacja » Kvarner » Njivice » Hotel Beli Kamik II
Roman (Psary, 2012-10-05) - Średnia ocena: 4.8
Wyśmienite jedzenie, bardzo urozmaicone. Miła i kulturalna obsługa. Hotel generalnie na 6!!!
Chorwacja » Kvarner » Crikvenica
Beata (Florencja, 2012-11-22) - Średnia ocena: 5.0
Turystyczna miejscowosc z duza iloscia barow, restauracji, cukierni i sklepikow ustytuowanych wzdluz placy, dobrze zorganizowane miejsca do parkowania. Plaza platna i nieplatna- doskonale miejsce dla ludzi szukajacych rozrywki. Polecam szczegolnie po sezonie, kiedy to ruch jest zdecydowanie mniejszy i na plazy mozna zawsze znalesc wolne lezaki. W porcie znajduje sie duza ilosc niewielkich stateczkow wycieczkowych oferujacych rozne opcje zwiedzania okolic i liczne atrakcje np. piknik, obiad na statku, zwiedzanie groty, itd,

Chorwacja » Kvarner » Novi Vinodolski
Anna (Swiebodzin, 2012-09-14) - Średnia ocena: 5.0
bardzo malownicza i spokojna miejscowosc, wiele atrakcji, naprawde jest co robic

Chorwacja » Kvarner » Klenovica
Maciej (Brzeszcze, 2012-08-09) - Średnia ocena: 4.0
Mała, rozwijająca się, urokliwa osada rybacka z piękną, odnowioną przystanią portową. Z dala od ruchliwej ulicy. Ładne plaże i piękne wybrzeże którym można spacerować i podziwiać widoki. Polecam spacer do pobliskiej Smokvicy. Miejscowość dla ceniących spokój, lecz nie zadupie.Jest kilka restauracji, pizzeria, fajna piekarnia oraz dwa małe sklepy. Wzdłuż przystani na straganach można kupić świeże owoce i warzywa oraz rybę prosto z kutra. Gorąco polecam.

Chorwacja » Kvarner » Šilo
Kornelia (Livingston, 2012-08-03) - Średnia ocena: 4.5
spokojna czysta plaza piaskowa z czysciutka woda . . ... male miasteczko,spokojne...idealne dla rodzin z dziecmi.

Chorwacja » Kvarner » Krk
Kornelia (Livingston, 2012-08-03) - Średnia ocena: 4.9
urokliwe uliczki:)

Chorwacja » Kvarner » Baška
Kornelia (Livingston, 2012-08-03) - Średnia ocena: 4.9
baśka- to bajka:))) plaża cudowna!!! ehhh!
© 2010 - 2020 Lasty.com.pl