Przydatne informacje - Chorwacja

Chorwacja

ZAKWATEROWANIE:
Gwarantujemy Państwu zakwaterowanie zgodne z opisami w katalogu oraz cenniku. Wszystkie Państwa dodatkowe życzenia, będą zgłaszane bezpośrednio do obiektów jako prośba, ale niestety nie możemy Państwu zagwarantować, że zostaną one spełnione.
ZAMELDOWANIE:
Doba hotelowa z reguły zaczyna się o godzinie 14:00 i kończy o godzinie 10:00. Jednak nie we wszystkich obiektach w naszej ofercie jest to standardem. Dlatego dokładny początek i koniec doby hotelowej jest podany w opisie tych obiektów, w których doba ta odbiega od standardowej. Ponieważ ostateczne sprzątanie wymaga czasu bardzo prosimy o opuszczenie pokoju w dniu wyjazdu do godziny podanej jako kończącej dobę hotelową, a także o zrozumienie, jeśli w dniu przyjazdu w godzinie rozpoczynającej dobę hotelową Państwa pokój nie będzie jeszcze gotowy. W hotelach pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu, a ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu.
TRANSPORT:
Obiekty w naszej ofercie to propozycje z dojazdem własnym.
POKOJE 1 OSOBOWE:
Ilość pokoi jednoosobowych jest ograniczona, dlatego tez w większości obiektów jedynki są "na zapytanie", oznacza to, że przy rezerwacji pokoju jednoosobowego potrzebne jest dodatkowe potwierdzenie przez dyrektora danego hotelu w Chorwacji.
KLIMATYZACJA:
Klimatyzacji w pokojach mogą Państwo oczekiwać tylko w tych obiektach, gdzie jest to wyraźnie zaznaczone w opisie. Aby ułatwić Państwu wybór, hotele i apartamenty, które posiadają klimatyzacje oznaczyliśmy specjalnym znaczkiem.
DOSTAWKI:
W większości obiektów do pokoju dwuosobowego można zrobić dostawkę. Jest to dodatkowe łóżko (najczęsciej sofa, tapczan, łóżko polowe). Osobą na dostawce zazwyczaj przysługuję zniżka od ceny podanej w cenniku. Wstawienie dostawki powoduje jednak zmniejszenie powierzchni pokoju.
REZERWACJA "NA ZAPYTANIE":
Jeżeli Państwo późno zdecydują się na rezerwację, może się zdarzyć, że w wybranym przez Państwa obiekcie nie będzie już miejsca. Wtedy możliwa jest rezerwacja "na zapytanie". Oznacza to, że potrzebne jest dodatkowe pisemne potwierdzenie dyrekcji danego hotelu w Chorwacji. Procedura rezerwacji jest taka sama jak w przypadku rezerwacji regularnej. Jeżeli wybrany przez Państwa obiekt nie zostanie jednak potwierdzony, zwracamy Państwu 100% wpłaconej kwoty.
Pokaż cały opis

class="bold">PLAŻE:
Większość to plaże publiczne ogólnie dostępne. Niektóre obiekty oferują parasole i leżaki (płatne lub bezpłatne w zależności od obiektu).
ZWIERZĘTA:
Domowe można zabrać tylko do tych obiektów, przy których jest to zaznaczone w opisie. Opłata podana jest w tabeli cennikowej. Zwierzę należy zgłosić przy rezerwacji, a opłata dokonywana jest w biurze podróży, w nielicznych przypadkach na miejscu. Zwierzęta domowe można wwieźć, jeżeli posiadają aktualne badania weterynaryjne i kartę szczepień.
PRĄD:
220 V, 50 Hz.
ŚRODKI PŁATNICZE:
Waluta Chorwacji to "Kuna" (1 HRK = 100 Lipa), 1,00 EUR = 7,10 HRK. Waluty obce można wymieniać w bankach, urzędach pocztowych, kantorach i większości biur podróży. W Chorwacji walutą wymienialną jest również złotówka. Można również znaleźć miejsca, możliwość których będzie można opłatę uiścić możliwość w polskiej walucie. Będą to puby i restauracje w najpopularniejszych, wśród Polaków miejscowościach. Istnieje możliwość również kupna kun (HRK) w Polsce. W większości hoteli honorowane są karty płatnicze: Eurocard/Mastercard, American Express, Diners Club i Visa; w większości restauracji i Przydatne informacje - Chorwacjasklepów honorowane są karty płatnicze: Eurocard/Mastercard, American Express, Diners Club i niektóre Visa. Honorowane są Euroczeki, których realizacja jest możliwa tylko w bankach za okazaniem paszportu i karty czekowej.
TAX FREE:
Zwrot podatku dla turystów za artykuły przeznaczone na wywóz z Chorwacji można uzyskać pod warunkiem wypełnionego formularza "Tax-cheque" i podstemplowanego przez celnika chorwackiego.
LECZENIE:
Między Polską i Chorwacją podpisana jest konwencja o bezpłatnym leczeniu w nagłych wypadkach. Pozostałe świadczenia lekarskie są płatne. Według przepisów obowiązujących w Polsce każdy uczestnik musi wykupić ubezpieczenie u organizatora imprezy turystycznej.
DOKUMENTY PODRÓŻNE:
Obywatele polscy mogą wjeżdżać i przebywać w Chorwacji bez wiz do 90 dni. Przy wjeździe nie ma szczególnych wymogów dotyczących okresu ważności paszportu, jednakże nie może być on krótszy niż dozwolony okres pobytu. Przekraczanie granicy chorwackiej odbywa się na podstawie paszportu lub dowodu osobistego, jednak brak paszportu może spowodować trudności w skorzystaniu z bezpłatnej opieki medycznej w nagłych przypadkach, z niektórych usług banków lub poczty. Przydatne informacje - ChorwacjaTrzeba pamiętać, że w przypadku podróżowania samolotem wymagany jest paszport. Podróżujący samochodem muszą posiadać dowód rejestracyjny.
INFORMACJE:
Placówki dyplomatyczne Republiki Chorwacji za granicą albo Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Chorwacji (tel. +385/1/4569-964).
WAŻNE TELEFONY:

 • policja - 92,

 • pogotowie ratunkowe - 94,

 • straż pożarna - 93,

 • informacja turystyczna: 0800 200 200,

 • informacje ogólne - 981,

 • informacje o numerach telefonicznych miastowych i międzymiastowych - 988.


WIADOMOŚCI RADIOWE W JĘZYKACH OBCYCH:
Od 15 czerwca do 15 września w II programie Chorwackiego Radia, oprócz wiadomości regularnych, Chorwacki Związek Motorowy będzie nadawał raporty o sytuacji na drogach w języku angielskim, niemieckim i włoskim, a kilka razy w ciągu doby także informacje dla żeglarzy.
PRZEDSTAWICIELSTWO DYPLOMATYCZNE:
Krležin gvozd 3,
10000 Zagreb
tel. (00385-1) 48-99-444
fax (00385-1) 483-45-77
e-mail: zagrzeb.amb.sekretariat@msz.gov.pl
class="bold">POCZTA I TELEKOMUNIKACJE:
Urzędy pocztowe czynne w dni robocze w godz. 7:00 - 19:00, w mniejszych miastach w godz. 7:00 - 14:00, niektóre też po południu. W większych miastach oraz w ośrodkach turystycznych dyżurne urzędy pocztowe czynne są też w sobotę i niedzielę do godz. 22:00. Znaczki pocztowe można nabyć w urzędach pocztowych i kioskach z prasą. Międzynarodowy numer kierunkowy do Chorwacji to 385. Aby zadzwonić z Chorwacji do innego kraju trzeba wybrać 00 + międzynarodowy numer danego kraju. Najwygodniej korzystać jest z automatów telefonicznych, 1 minuta rozmowy z Polską kosztuje ok. 10,00 HRK. Recepcje hotelowe za połączenia pobierają wyższe opłaty. Karty telefoniczne 50 jednostek kosztują ok. 30,00 HRK/szt. i można je nabyć w urzędach pocztowych i kioskach z prasą. W Chorwacji również można korzystać z telefonów komórkowych (PLUS GSM, ERA GSM, ORANGE, PLAY, HEYAH). Podczas jazdy korzystanie z telefonów komórkowych nie jest wskazane.
PRAWO JAZDY:
W Chorwacji polskie prawo jazdy jest uznawane. Aby wynająć samochód, prawo jazdy należy posiadać, co najmniej od 3 lat i mieć ukończone 21 lat. Biura wynajmujące samochody znajdują się we wszystkich większych miastach, ośrodkach turystycznych Przydatne informacje - Chorwacjai na lotniskach. Pasy bezpieczeństwa obowiązują kierowcę i osobę towarzyszącą, a także osoby siedzące na tylnych siedzeniach w przypadku, gdy pasy zostały tam wmontowane.
PRZEPISY DROGOWE:
Są zgodne z europejskimi standardami. W miejscach zabudowanych samochód osobowy może poruszać się z prędkością 50 km/h, poza obszarem zabudowanym 80 km/h, na drogach szybkiego ruchu 100 km/h, na autostradach 130 km/h. Dopuszczalny poziom alkoholu we krwi to 0,0‰. Szczególną ostrożność należy zachować w trakcie jazdy po deszczu, na drogach górskich i na "drodze adriatyckiej".
STACJE BENZYNOWE:
Czynne codziennie w godz. 7:00 - 17:00 lub 7:00 - 20:00, latem do godz. 22:00. Dyżurne stacje benzynowe we wszystkich miastach oraz na ważniejszych drogach międzynarodowych czynne są całą dobę. Wszystkie stacje benzynowe sprzedają: Eurosuper 95 i 98, Normal oraz Euro Diesel, a w większych miastach gaz. Ceny benzyny: Euro 95 = 0,85 EUR/l., Euro 98 = 0,88 EUR/l., Euro Diesel = 0,75 EUR/l.
POMOC DROGOWA:
Chorwacki Związek Motorowy nosi nazwę Hrvatski Auto Klub (HAK). Numer telefonu HAK-u: 987 (assistance) lub 00385/1/4554-433. Informacje o stanie dróg można uzyskać pod telefonem: Przydatne informacje - Chorwacja00385/60/520520 i 00385/1/4640-800.
KLIMAT:
w Chorwacji istnieją dwie strefy klimatyczne: w strefie kontynentalnej przeważa umiarkowany klimat kontynentalny, częściowo górski, w strefie nadmorskiej panuje przyjemny klimat śródziemnomorski z dużą ilością dni słonecznych, średnia temperatura powietrza wynosi 23 - 26°C, a średnia temperatura morza w okresie zimowym 12°C, latem około 25°C. Dla chorwackiego wybrzeża charakterystyczna jest cyrkulacja wód Adriatyku, które płyną z południa ku północy po chorwackiej stronie, a wracają włoską. Takie działanie sił natury na całej długości wybrzeża daje krystalicznie czystą wodę. Najczęściej wiejący łagodny wiatr to maestral, dzięki niemu noce nie są upalne i z powodzeniem można wybierać hotele bez klimatyzacji.
ŚWIĘTA I DNI WOLNE OD PRACY:

 • 1 stycznia - Nowy Rok,

 • 6 stycznia, Święto Trzech Króli,

 • Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny,

 • 1 maja - Święto Pracy,

 • Boże Ciało,

 • 22 czerwca - Dzień Walki z Faszyzmem,

 • 25 czerwca - Święto Narodowe Chorwacji,

 • 5 sierpnia - Dzień Zwycięstwa i Dziękczynienia,

 • 15 sierpnia -Wniebowzięcie NMP,

 • 8 Przydatne informacje - Chorwacjapaździernika Dzień Niepodległości,

 • 1 listopada - Wszystkich Świętych,

 • 25 i 26 grudnia - Boże Narodzenie.


CIEKAWOSTKI:

 • Centkowany pies "dalmatyńczyk" pochodzi z Dalmacji. W niewielkim klasztorze franciszkańskim w Zaostrogu znajduje się obraz z 1724 roku, na którym jest po raz pierwszy przedstawiony czarno-biały centkowany pies.

 • Ivan Vucetić, twórca daktyloskopii - sposobu identyfikacji poprzez odciski palców, urodził się na wyspie Hvar.

 • Agatha Christie spędziła miesiac miodowy w Dubrowniku, gdzie częstymi gośćmi byli również Elizabeth Taylor i Richard Burton.

 • James Joyce mieszkał na Istrii, w Puli, gdzie od 1904 do 1905 roku dawał lekcje języka angielskiego.

 • Miejsca przebywania sępa białogłowego można znależć już tylko w niewielu miejscach Europy. Wyspa Cres jest jednym z nich.

 • Jacques Costeau uznał, że chorwackie morze jest "najczystsze na świecie".

 • Najnowsze inwestycje sieci hoteli Hilton w hotel Imperial w Dubrowniku są dowodem zainteresowania zagranicznych inwestorów Chorwacją.

 • Biały Dom w Waszyngtonie jest częściowo zbudowany ze znanego kamienia i marmuru z wyspy Brač.

 • W roku 1715 tylko 600 wojowników z miasta Sinj powstrzymało wtargnięcie do Europy 60.000 żołnierzy Cesarstwa Tureckiego. Pokazy umiejętności jeździeckich i walka w Sinju (turniej w rzucie kopią przez żelazny pierścień) odbywa się w każdą pierwszą niedzielę sierpnia, na pamiątkę bohaterstwa wojowników z Sinja.

 • Krawat pochodzi z Chorwacji. Tą część munduru chorwackich żołnierzy przejęli Francuzi w XVII wieku. Słowo "krawat" pochodzi od słowa "Chorwat".

 • Uważa się, że światowej sławy morski podróżnik i odkrywca Marko Polo urodził się w 1254 roku na Korčuli. Na tej wyspie do dnia dzisiejszego mieszkają rodziny noszące to nazwisko.

 • Na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w 1998 roku Chorwacja zdobyła trzecie miejsce, a Davor Šuker ogłoszony został najlepszym strzelcem
 • .
 • Częstym widokiem na Adriatyku są grupy delfinów pływających wzdłuż wybrzeża, śledzące promy, jachty i łodzie. Istnieją specjalne programy ochrony delfinów dzięki którym można "zaadoptować" swojego delfina, wybrać mu imię i opiekować się nim.

 • Do końca sezonu 2001 roku, wszystkie chorwackie hotele przeszły na oznaczenia "gwiazdkowe" - międzynarodową kategoryzację hoteli.

 • W wodach chorwackiego Adriatyku znajduje się czerwony koral (Corallium rubum) szczególnie ceniony w świecie ze względu na swój wyjątkowy ciemnoczerwony kolor. Nurkowie wyławiają go stosując nurkowanie na mieszance helowo-tlenowej. Kiedyś korale wyławiano na głębokości 40 metrów, a obecnie odbywa się to przede wszytskim na głębokości 80 metrów.

 • Na wyspie Mljet znajduje się Jaskinia Odyseusza. Nazwę tą zdobyła na podstawie historii głoszącej, że na skalistej pobliskiej wysepce ugrzęznął statek Origona, tu też Odyseusz spotkał nimfę Kalipso, w której się zakochał, oraz spędził w jej towarzystwie niezapomniane chwile.

 • Wyspy Cres, Mali Losinj, Susak, Unije i Srkane w czasach antycznych nosiły nazwę Apsyrtides. Z wyspami tymi, mianowicie, wiąże się tragedia Jazona, Medeja i Apsyrta, który według przekazu został zabity koło Osora i na jego cześć pobliskie wyspy otrzymały taką nazwę.

 • Regata barek gajeta falkusza (barka o długości około dziewięciu metrów, posiadająca żagle, prowadzona przez pięciu wioślarzy, którzy z Komižy z wyspy Vis płynęli na połów ryb), od Komiży do Palagruży, jest prawdopodobnie najdłuższą wioślarską regatą na świecie. W bezwietrzną pogodę trwała od wschodu do zachodu słońca, a odbywała się z powodu zdobycia lepszej pozycji do połowu ryb na wyspie Palagruża, znajdującej się na pełnym morzu. W regacie brało udział około sto barek, każda z pięcioma wioślarzami.

 • Oprócz legendy głoszącej że marynarze z Dubrownika byli członkami załogi statków Kolumba warto wiedzieć, że Vicko Palatin około 1530 roku dopłynął do San Domingo jako pierwszy Chorwat, który przepłynął Atlantyk.

 • Fran Visković jest twórcą kompasu sztormowego.


Zobacz również:
Popularne obiekty
Kraje
Regiony
Obiekty w pobliżu
Filmy
Apartamenty prywatne Pag Apartamenty prywatne Pag od 4.20 € / 4.20 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: do 750 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa; rodzaj dna w morzu: żwirowe; dostęp do plaży: samochodem, pieszo - blisko, pieszo - daleko. Odległości: Kantor do 600 m, wypożyczalnia rowerów 420 m,... Apartamenty prywatne Novi Vinodolski Apartamenty prywatne Novi Vinodolski od 8.36 € / 8.36 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: do 900 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): kamienista; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu wodnego; szkoła nurkowania. Odległości: Sklep z pamiątkami do 500 m, kawiarnia... Hotel Corinthia - Baška Hotel Corinthia - Baška od 17.57 € / 17.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 100 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste, żwirowe; plaża... Apartamenty Medena Apartamenty Medena od 7.54 € / 7.54 PLN Położenie: Bez wyżywienia. możliwość dokupienia: śniadanie, obiadokolacja. Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, betonowa; prysznic; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia... Apartamenty Croatia Apartamenty Croatia od 5.33 € / 5.33 PLN Położenie: Bez wyżywienia. możliwość dokupienia: śniadanie, kolacja. Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: żwirowe; prysznic; leżaki na plaży (płatne);... Hotel Pharos Hotel Pharos od 21.29 € / 21.29 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, skalista; rodzaj dna w morzu: żwirowe, kamieniste; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki, łódki, rowery wodne,... Hotel Fontana Hotel Fontana od 18.00 € / 18.00 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja; obiad; kolacja, kolacja w formie bufetu, napoje dodatkowo płatne w godzinach 18:30 - 21:00 , obiad kilka dań do wyboru z karty, napoje dodatkowo płatne w godzinach 12:00 - 14:00 , śniadanie bufet, kawa i... Apartamenty prywatne Novalja Apartamenty prywatne Novalja od 6.11 € / 6.11 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: do 850 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta, skalista; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste, żwirowe; plaża strzeżona (ratownik); wypożyczalnia sprzętu wodnego (rowery wodne, skutery... Pawilony Ad Turres Pawilony Ad Turres od 20.14 € / 20.14 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 350 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, skalista; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); restauracja; dostęp do plaży: pieszo -... Hotel Lavanda Hotel Lavanda od 23.43 € / 23.43 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja; obiad; kolacja w godzinach 18:30 - 21:00 , śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 50 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, skalista, betonowa; łagodne zejście do...
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Kvarner » Kraljevica » Hotel Uvala Scott
Beata (Florencja, 2012-11-22) - Średnia ocena: 5.0
Kompleks hotelowy - w wiekszosci bungalow znajduje sie z dala od miasteczka w zatoce z widokiem na most laczacy staly lad z wyspa Kirk. Oprocz restauracji hotelowej do dyspozycji gosci jest bar hotelowy, tawerna / gorace i zimne dania/ oraz mini barek przy plazy. Zacisze sprawia, ze jest to swietne miejsce wypoczynku dla ludzi szukajacych spokoju oraz nastawionych na zwiedzanie. Jedna z jadalni hotelowych posiada obszerny taras / widok na zatoke/ ktory mozna wykorzystac na spozywanie posilkow. Polecam zwiedzanie okolic.

Chorwacja » Dalmacja » Omiš » Apartamenty prywatne - Riviera Omiš
Marek (Świdnik , 2012-11-22) - Średnia ocena: 3.2
Nemira malowniczo poł.blisko do plaży,dobre retauracje,dodatkowe atrakcje(rejs statkiem,rafting)

Chorwacja » Dalmacja » Zadar » Apartamenty Zaton Holiday Resort
Joanna I Adam (Poznań, 2012-11-15) - Średnia ocena: 4.9
Bez wątpienia urokliwe miejsce, praktyczne pokoje, znakomite wyposażenie kuchni. Ośrodek czysty i zadbany, blisko do morza i basenu. Jesteśmy zauroczeni :-)

Chorwacja » Dalmacja » Pag » Apartament w prywatnym domu Pag 024
Bolesław (Rybnik, 2012-11-08) - Średnia ocena: 3.4
Polecamy to miejsce zwłaszcza dla osób, które pierwszy raz wybierają się do Chorwacji. Pag jest ładną miejscowością. Mili gospodarze, służący pomocą, a zwłaszcza Pni Beata z biura PERLA, która opiekuje się Polakami na miejscu, dzięki niej czujemy się bezpiecznie.

Chorwacja » Dalmacja » Zadar » Apartamenty Zaton Holiday Resort
Andrzej (Krzywaczka, 2012-11-07) - Średnia ocena: 4.9
Miejsce spokojne,czyste,zadbane. Na przestrzeni kilku lat stale poprawiające swój standart. Obsługa kulturalna,dyskretna. Niedaleko Zadar,wyspa Pag,oraz cudowne miasteczko Nin.

Chorwacja » Dalmacja » Pag » Apartament w prywatnym domu Pag 131
Patrycja (MYSŁOWICE, 2012-11-07) - Średnia ocena: 5.0
Okolica śliczna, widoki piękne ,plaża żwirkowa -najbliższa przy hotelu Pagus, na przełomie maja i czerwca spokój i cisza, bardzo mało turystów,ładne miasteczko z wąskimi uliczkami i przyjaźni ludzie oddają klimat śródziemnomorski. Apartament duży, przestronny z ogromnym tarasem. Na wyposażeniu jest wszystko a dwie duże sypialnie to komfort dla rodzin z dziećmi. Świetny kontakt z Panią referentką z biura podróży Perla Pag :)
Chorwacja » Dalmacja » Makarska
Rafal (Warszawa, 2013-06-20) - Średnia ocena: 4.8
Makarska to przecudowna miejscowość, gdy tylko tutaj przyjechałam, od razu się zakochałam. Wiele atrakcji, w szczególności na plaży ( skutery wodne, paralotnie, narty wodne itp...) Wspaniała atmosfera, przemili ludzie którzy w większości mówią albo rozumieją po polsku. Warto wybrać się wieczorami na spacery lub do centrum, gdzie zawsze się coś dzieje i każdy znajdzie coś dla siebie:)

Chorwacja » Kvarner » Crikvenica
Beata (Florencja, 2012-11-22) - Średnia ocena: 5.0
Turystyczna miejscowosc z duza iloscia barow, restauracji, cukierni i sklepikow ustytuowanych wzdluz placy, dobrze zorganizowane miejsca do parkowania. Plaza platna i nieplatna- doskonale miejsce dla ludzi szukajacych rozrywki. Polecam szczegolnie po sezonie, kiedy to ruch jest zdecydowanie mniejszy i na plazy mozna zawsze znalesc wolne lezaki. W porcie znajduje sie duza ilosc niewielkich stateczkow wycieczkowych oferujacych rozne opcje zwiedzania okolic i liczne atrakcje np. piknik, obiad na statku, zwiedzanie groty, itd,

Chorwacja » Dalmacja » Seget Vranjica
Mirosław (Żagań, 2012-11-16) - Średnia ocena: 2.1
Dobra miejscowość wypadowa do zwiedzania Środkowej Dalmacji. Blisko do Trogiru, Splitu,Szibenika czy Parku Narodowgoi Krka.

Chorwacja » Dalmacja » Novalja
Sebastian (Wodzisław Śląski, 2012-11-06) - Średnia ocena: 4.2
Ładna miejscowość. Dla młodzieży dużo dyskotek i impres

Chorwacja » Dalmacja » Tučepi
JANUSZ (GOLENIÓW, 2012-10-17) - Średnia ocena: 5.0
Przyjemne miejsce na wypoczynek.Z jednej strony góry z drugiej morze.Plaża żwirowa ciagnie się wzdłuż promenady,są też drzewa a co za tym idzie takze cień.Woda bardzo czysta,można pływać,łagodne zejście.Dużo restauracji i tawern.5 km do Makarskiej,75 km do Mediugoje.Bardzo polecam.

Chorwacja » Dalmacja » Tučepi
JANUSZ (GOLENIÓW, 2012-10-17) - Średnia ocena: 5.0
Przyjemne miejsce na wypoczynek.Z jednej strony góry z drugiej morze.Plaża żwirowa ciagnie się wzdłuż promenady,są też drzewa a co za tym idzie takze cień.Woda bardzo czysta,można pływać,łagodne zejście.Dużo restauracji i tawern.5 km do Makarskiej,75 km do Mediugoje.Bardzo polecam.
© 2010 - 2024 Lasty.com.pl