Poznaj miasto Karlovac

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Karlovac
Poznaj miasto leżące nad czterema rzekami

Miasto Karlovac od niedawna posiada przewodnik interaktywny, który dostępny jest dla gości na wyświetlaczach telefonów komórkowych. Zwiedzając to miasto położone nad czterema rzekami, można na wyświetlaczu komórki przeczytać wszystko o jego ofercie kulturalnej i gastronomicznej, wydarzeniach, możliwościach zakwaterowania, rozrywce, orientować się na mapie interaktywnej. Dzięki mobiExplore dosłownie na dłoni będziesz miał informacje o historii Karlovca, jego znanych osobistościach, zabytkach itd.

Karlovac oddalony jest pięćdziesiąt kilometrów od stolicy Chorwacji, Zagrzebia. Położony jest nad czterema rzekami - Koraną, Kupą, Mrežnicą i Dobrą, które dodają mu uroku. Renesansowe centrum miasta ma kształt gwiazdy sześcioramiennej, w późniejszych czasach rozwinęło się w miasto barokowe. Z wielu miejskich atrakcji - zabytkowych budowli, muzeów i instytucji kulturalnych, szczególnie wart obejrzenia jest zamek Dubovac, którym w XV i XVI wieku władali książęta Frankopanowie i Zrinscy, a później generałowie z Karlovca. Najwyższa wieża zamku znajduje się nad rzeką Kupą, jest w niej punkt widokowy i wystawa.

Położenie nad czterema rzekami i lesista okolica dają wiele możliwości aktywnego wypoczynku, tak więc rozwinięte jest tu łowiectwo i wędkarstwo, goście mogą wybrać się na wycieczki rowerowe, uprawiać rafting, kanoing albo wędrować szlakiem edukacyjnym Kozjača, gdzie będą mieli szansę poznania tutejszego bogatego świata roślin.

Będzie w tym pomocna aplikacja mobiExplore, dzięki której od tej pory goście o wszystkich atrakcjach i zabytkach Karlovca dowiedzą się z wyświetlacza telefonu komórkowego.

MobiExplore - za który fachowcy z firmy Gideon ze Splitu otrzymali wyróżnienia międzynarodowe - już podbił wiele miast w Europie i na świecie. Dzięki niemu goście łatwiej się orientują nie tylko w wielu chorwackich miejscowościach turystycznych, ale również w Wielkiej Brytanii, we Włoszech i w innych krajach.


Źródło: CNTB
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Karlovac » Hotel Europa - tranzyt
Jarek (Mińsk Mazowiecki, 2012-02-10) - Średnia ocena: 4.7
Jak na typowy hotel tranzytowy to jest on świetnie położony, bo przy obwodnicy miasta (łatwo jest do niego trafić). Hotel jest nie za duży, ale to chyba jest zaleta. Obsługa była miła i bardzo rzeczowa. Pokoje były czyste, miały podstawowe wyposażenie. Posiłki też były smaczne, z dużym wyborem jedzenia. My byliśmy krótko, więc trudno nam coś więcej dodać - byliśmy tylko na jeden nocleg, więc nawet nie obejrzeliśmy miasta.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Karlovac » Hotel Europa - tranzyt
Martyna (Płock, 2012-02-01) - Średnia ocena: 4.5
Jest to nieduży hotel, świetnie położony przy obwodnicy miasta - łatwo do niego trafić. Jest on urządzony z gustem, jest w nim oczywiście czysto. Pokoje są przestronne. Obsługa była miła i pomocna. A posiłki w restauracji były całkiem smaczne. Niestety spędziliśmy tu raptem 1 dzień w drodze na Dalmację i nie mieliśmy okazji pozwiedzać całego miasta. Ogólne wrażenie hotel robi BARDZO DOBRE.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Karlovac » Hotel Europa - tranzyt
Małgorzata (Warszawa, 2011-11-16) - Średnia ocena: 4.9
W hotelu spędziliśmy tylko jedną noc, podczas podróży do Chorwacji. Hotel zrobił na nas bardzo dobre wrażenie: przede wszystkim- łatwo trafić, dobrze położony dla osób, które szukają hotelu tranzytowego. W hotelu chcieliśmy pochwlić obsługę, która zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie: uśmiechnięci i bardzo pomocni ludzie. Hotel nieduży, jasny w środku. Śniadanie i obiadokolacja- smaczne. Ładne pokoje.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Karlovac » Hotel Europa - tranzyt
Robert (Władysławowo, 2011-09-08) - Średnia ocena: 3.9
Dobrze położony hotel dla osób podróżujących na południe Europy. Miła obsługa, hotel o dobrym standardzie położony przy głównej drodze, nie czuję żebyśmy przepłacili. Pokoje klimatyzowane, czyste, dobre wyżywienie chociaż skromne. Mieliśmy pokój z balkonem. Jesteśmy zadowoleni z noclegu, wiele nie zobaczylismy bo w hotelu spędzilismy tylkod wa dni.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Karlovac » Hotel Europa - tranzyt
Zuza (Gorzów Wielkopolski, 2011-09-08) - Średnia ocena: 3.9
Hotel znajduje się praktycznie przy obwodnicy Karlovaca. Nie jest to duży obiekt, raczej taki kameralny. Fajnie urządzony, widać że zadbany. Pokoje przyjemnie urządzone w ładnych, przystępnych kolorach. Restauracja też urządzona w fajnym klimacie i przytulna. Po długiej podróży, skorzystałam z sauny. Śniadania smaczne, by było z czego wybierać

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Karlovac » Hotel Europa - tranzyt
Monika (Nowa Sól, 2011-08-31) - Średnia ocena: 3.8
Czysty przyjemny hotel. Mały ale rodzinny. Klimatyzacja w pokojach latem była bardzo przydatna. Pokoje z mini barkiem i TV- nawet jeden kanał był po polsku. Pyszne śniadania. Dobra lokalizacja,hotel łatwo znaleźć bo lezy przy trasie zjazdowej po drodze do Plitwickich Jezior. Miła obsługa.
Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Karlovac
Aleksander (Drohiczyn, 2011-11-22) - Średnia ocena: 4.2
Miasto lezy niedaleko Zagrzebia.Ma ciekawą historyczną część miasta - Stare Miasto z pozostałościami twierdzy i Klasztorem Franciszkańskim. W poblizu przebiegają az 4 rzeki co daje malowniczy krajobraz temu miejscu i sprzyja tutejszym wędkarzom. Znajduje sie tutaj rowniez duza liczba parków i ogrodów. Miasto znane jest m.in. z produkcji piwa "Karlovacko Pivo". Karlovac jest dobrym punktem wypadowym do zwiedzania Plitwickich Jezior i Zagrzebia

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Karlovac
Kacper (Jaworze, 2011-10-19) - Średnia ocena: 3.9
Nocowaliśmy w tej miejscowości przed wizytą w Parku Jezior Plitwickich, sama miejscowość mała ale wygodne położenie na trasie - dlatego ją wybraliśmy. Zjedliśmy obiad w poleconej lokalnej pizzerii, w super atmosferze bez wszędobylskich turystów i smacznie. Podobała nam się właśnie kameralność i swoboda tego miasta.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Karlovac
Maria (Katowice, 2011-10-19) - Średnia ocena: 4.0
Świetne położone miasta, które znajduje się skrzyżowaniu ważniejszych autostrad europejskich. Są tu piękne parki, z których słynie to miasto. Karlovac jest również bogactwo kulturalne i liczne pamiątki historyczne. Nam najbardziej podobało się Stare Miasto, w którym ważnym elementem zwiedzania jest Klasztor Franciszkanów. W niedalekiej odległości od miasta, znajduje się Park Narodowy Jezior Plitwickich. Miejsce w którym zapiera dech w piersiach, obowiązkowo trzeba tam być.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Karlovac
Beata (Toruń, 2011-10-13) - Średnia ocena: 4.3
Bardzo ładna miejscowość. Karlovac nazywane jest miastem parków lub inaczej jako miasto na czterech rzekach. Jest tutaj mnóstwo zieleni. Człowiek na prawdę może wypocząć w takim otoczeniu. W miejscowości warto zwrócić uwagę również na zabytki takie jak: cerkiew znajdująca się w centrum miasta czy teatr "Zorin dom". Jest to zdecydowanie jedno z ulubionych moich miejsc, do których zawsze chętnie wracam.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Karlovac
Józef (Pruszków, 2011-06-07) - Średnia ocena: 3.4
Mala miejscowosc o bogatej historii, warta odwiedzenia - lezy blisko trasy glownej z Zagrzebia
© 2010 - 2020 Lasty.com.pl