Powstanie projekt turystyczny

Chorwacja » Kvarner » Krk
Koło Krki powstanie projekt turystyczny o wartości 100 milionów euro

W bezpośrednim pobliżu Parku Narodowego Krka, na terenie koło wioski Lozovac, na 150 tysiącach metrów kwadratowych planowana jest budowa kompleksu turystycznego. Projekt nazwany Ivana1 Plaza wykonała firma projektowa Gordan Resan architects & partners i przewidziana jest w nim budowa hotelu, obiektów sportowych, willi i apartamentów. Ze 150 tysięcy metrów kwadratowych, 32 tysiące zostałyby wykorzystane do budowy obiektów hotelowo-turystycznych i sportowych. Powierzchnie zielone zajęłyby 75 tysięcy metrów kwadratowych, a wodne ponad 30 tysięcy. Hotel w kształcie tarasowym miałby 200 oddzielnych apartamentów z własnymi tarasami i powierzchniami zielonymi. Na ostatnim piętrze hotelu znajdowałyby się kluby, restauracje i apartamenty typu penthouse. Przewidzana jest też budowa 20 do 30 luksusowych willi o powierzchni 200 metrów kwadratowych z własnymi tarasami, ogrodami i basenami. Z każdego z tych tarasów rozciągał by się widok na piękność krasową - rzekę Krkę.

W projekcie zaplanowana jest też budowa centrum konferencyjnego, kasyna i centrum spa i wellness.

Obok otwartych centrów sportowych zbudowana zostanie też wielozadaniowa hala sportowe, centrum medycyny sportowej, centrum sportowo-edukacyjne, muzeum, centrum edukacyjne Krka, centrum multimedialne i centrum handlowe.

Wszystko to byłoby otoczone lasoparkiem ze szlakami, stawami rybnymi i jeziorami. Planowana wartość projektu, który byłby budowany 15 kilometrów od Šibenika wynosi około sto milionów euro.

Żeby Park Narodowy Krka nie był znany na świecie niebawem tylko ze swojego piękna Skradinskiego i Roškiego wodospadui Jeziora Visovac, ale jako park narodowy, przed którego bramą jest bardzo atrakcyjny kompleks hotelowo-turystyczny i sportowy.


Źródło: CNTB
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Kvarner » Krk » Hotel Dražica
Grażyna (Marki, 2011-10-13) - Średnia ocena: 4.1
Hotel bardzo dobrze położony, dosłownie przy samej plaży i niedaleko do centrum miejscowości. Plaża całkiem ładna skalisto - betonowa, możliwość wypożyczenia leżaków i parasola za opłatą. Pokoje bardzo ładnie urządzone, przestronne, czyste. Jest jeden większy basen i mniejszy, taki brodzik ze zjeżdżalnią, więc tam głównie przebywały dzieci. Były także animacje, całkiem w porządku. Jedzenie dobre, całkiem urozmaicone. Śniadania i obiadokolacje były w formie bufetu.

Chorwacja » Kvarner » Krk » Hotel Dražica
Lucjan (Łódź, 2011-09-07) - Średnia ocena: 3.5
Z zewnątrz hotel wygląda dosyc dobrze, W środku jest bar z bilardem. Do miasta Krk kilka minut piechotą. Codziennie zmieniane ręczniki. Duzy basen fajny za to mały z ze zjeżdzalnia miał ślady rdzy. Pokoje czyste ale ze starym umeblowaniem. Mielismy za to ładny widok na morze. W połowie września niewiele się działo

Chorwacja » Kvarner » Krk » Hotel Dražica
Radek (Białystok, 2011-07-07) - Średnia ocena: 4.0
Polecamy rodzinom z dziecmi. Hotel połozony na uboczu miasta - 5 minut spacerkiem. Plazą kamienista miesjcami żwirowa sporo atrakcji dla dzieci. Pokoje fajnie wyposażone oraz widne.
Chorwacja » Kvarner » Krk
Kornelia (Livingston, 2012-08-03) - Średnia ocena: 4.9
urokliwe uliczki:)

Chorwacja » Kvarner » Krk
Beata (Wrocław, 2011-10-25) - Średnia ocena: 3.6
Cudowne miasteczko, zresztą ja cała wyspa o tej samej nazwie, w północnej części Chorwacji. Niezwykle prężnie rozwija się turystycznie, wspaniałe plaże i niesamowicie krystaliczno-turkusowe wody Adriatyku. Miasteczko to ma bogatą historię, idealne dla miłośników sztuki. Wspaniałe miejsce, każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo dobre połączenie z lądem mostem, w Kraljevicy.

Chorwacja » Kvarner » Krk
Aldona (Iława, 2011-10-25) - Średnia ocena: 3.4
Niewielka miejscowość turystyczna położona na wyspie o tej samej nazwie. Połączenie z lądem wyspa ma dzięki mostowi i jadąc nim już można podziwiać niezapomniane widoki, łącznie z wrakami samochodów, które leżą pod mostem:) W miasteczku Krk nie ma za dużo zabytków, ale są piękne krajobrazy, ładne żwirowe plaże, no i wile tawern, restauracji , sklepów z pamiątkami, gdzie można kupić woreczki z lawendą czy też w innych sklepikach rakije albo figi.

Chorwacja » Kvarner » Krk
Ewelina (Rzeszów, 2011-10-25) - Średnia ocena: 4.6
Wspaniała wyspa oraz miasto. Znajduje się tutaj wszystko czego człowiek potrzebuje do wypoczynku: przepiękna przyroda, słoneczne plaże, zabytki, muzea, smakowita kuchnia. Bardzo dobrze rozwinięta jest baza noclegowa, bez problemu mogliśmy znaleźć kwaterunek dla siebie. Wyspa połączona jest mostem z lądem, także dotarcie nie stanowiło najmniejszego problemu.

Chorwacja » Kvarner » Krk
Marek (Jankowice, 2011-10-20) - Średnia ocena: 3.8
Jak dla nas super miasteczko, nieduże ale jest co robić. Mnóstwo miejsc do spacerów, trochę ciekawych zabytków (a jakie - można znaleźć w przewodnikach). No i jak na stolicę (wyspy) przystało jest to miasto rozrywkowe - dla każdego coś miłego. Polecamy.

Chorwacja » Kvarner » Krk
Maciek (Kazimierz Dolny, 2011-10-20) - Średnia ocena: 4.2
Krk w opinii mojej oraz mojej rodziny to najlepsza wyspa pod kątem wypoczynku czy zwiedzania jak i uprawiania sportów (przede wszystkim sportów wodnych) w Chorwacji. Oprócz tego jest tu po prostu przepięknie a do tego aby się tu dostać nie jest potrzebny prom, bo prowadzi tu imponujących rozmiarów Krcki most. Plaże do wyboru do koloru, dominują skaliste, kamienne oraz żwirowe ale zapewniam że te gdzie jest nieco więcej piasku tez można znaleźć. Szczerze polecam, wyspa dla każdego
© 2010 - 2022 Lasty.com.pl