Poszukiwanie utraconego skarbu

Chorwacja » Dalmacja » Fažana
Fažana - poszukiwanie utraconego skarbu

"Poszukiwanie utraconego skarbu Fažany" to tytuł nowego projektu, który tamtejsi pracownicy turystyczni wymyślili dla gości tej istryjskiej miejscowości, przede wszystkim dla dzieci. Chodzi o nowy, ciekawy sposób poznawania ciekawych miejsc w historycznym centrum Fažany. Na dziecięcej mapie turystycznej, która drukowana jest po chorwacku, włosku, angielsku i niemiecku zaznaczone są dobra materialne i niematerialne oraz ciekawostki przyrodnicze ważne dla historii i kultury Fažany. Dzieci z mapą zwiedzają zaznaczone atrakcje i znajdują poszukiwane odpowiedzi, a ci którzy znajdą wszystkie odpowiedzi otrzymują dyplom i medal z namalowanymi motywami Fažany. Na mapie zaznaczona jest rzymska fabryka amfor, Madonetta, zbiór sakralny, najkrótsza ulica Fažany, kościół św. Kuzmy i Damiana, batana, oliwki, laur, rozmaryn, szczodrzenica i dąb.

Fažana to mała miejscowość rybacka koło Puli, która zwrócona jest na Park Narodowy Brioni, oazę harmonii człowieka i przyrody. Na Brioni zarejestrowanych jest prawie 700 gatunków roślin, około 250 gatunków ptaków, a łagodny klimat śródziemnomorski sprawia, że miejsce to jest przyjemne i ma właściwości lecznicze.


Źródło: CNTB
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Dalmacja » Fažana
Beata (Włocławek, 2011-12-21) - Średnia ocena: 3.8
Mała mieścinka, niedaleko Puli. Położona wśród sadów owocowych i winnic. Są tu bardzo ładne plaże z czystym i ciepłym morzem. Co na Istrii nie często się zdarza, zwykle plaże są kamieniste, betonowe i trawiaste. Ale jak się dobrze poszuka to można znaleźć coś dogodnego dla siebie. Polecam wycieczkę Parku Narodowego Brijuni, gdzie należy udać się łodzią i zwiedzić liczne wysepki.

Chorwacja » Dalmacja » Fažana
Przemek (Szczytno, 2011-07-02) - Średnia ocena: 3.5
Niewielkie miasteczko na Istrii niedaleko Puli (ok.10 km) której największą atrakcją jest amfiteatr. My w czasie kilkudniowego pobytu wybralismy sie m.inn na rejs lodzią jaki można odbyć wlasnie z Fazany na wyspę Veliki leżąca na terenie Parku Narodowego Brijuni. Miejscowość ma piękne plaże, dzięki czemu jest chętnie odwiedzana przez rodziny z małymi dziećmi - podejrzewam że w sezonie jest dosyć głośno. W centrum znajduje się niewielki port, a naokoło można podziwiać sady i winnice - wina maja takie sobie.
© 2010 - 2020 Lasty.com.pl