Portorož

Słowenia » Primorje
Ocena:
4.5
Na podstawie 9 ocen.
Zakwaterowanie w Portorož
Grand Hotel Portorož, Portorož - największa baza ofert LAST MINUTE. Wycieczki last minute nie tylko na wakacje!, Primorje, Słowenia
Portorož to ostatnimi laty niezwykle popularny i dynamicznie rozwijający się kurort położony na niewielkim pasie Wybrzeża Słoweńskiego. Ciepłe wody Adriatyku, cenne, lecznicze minerały oraz doskonała lokalizacja, która nie tylko gwarantuje wczasowiczom wyśmienitą pogodę podczas urlopu, ale również umożliwia liczne podróże do najciekawszych zakątków tej części Europy, takich jak Wenecja, Istria czy Triest. Nowoczesne hotele z licznymi udogodnieniami chętnie podejmują nie tylko turystów, ale również biznesmenów - ten słoweński kurort stał się wyjątkowo popularnym i ważnym centrum kongresowym.

Historia

Port róż - tak można przetłumaczyć nazwę tego cudownego miejsca, które od stuleci znane jest jako wyśmienite uzdrowisko. Dlaczego właśnie port róż? W starożytności i w średniowieczu przez ziemię współczesnego Wybrzeża Słoweńskiego przemaszerowali m.in. Rzymianie, Karolingowie i Słowianie, jednak to mnisi Benedyktyni osiedli się tu na długie lata, a nawet wieki. Miejscu nadano nazwę od pierwszego, wybudowanego tu w średniowieczu kościoła Portus sanctae Mariae de Rosae.
Warto wiedzieć, że już w XIII wieku zamieszkujący wówczas nadmorskie tereny mnisi, przyjmowali pacjentów z odległych zakątków kraju (wówczas tereny dzisiejszego Portorož należały do Republiki Weneckiej) by leczyć ich solą morską i kąpielami w solance. Opactwo św. Wawrzyńca znane było z leczenia dolegliwości takich jak reumatyzm, obrzęki, ropienie, a także, co ciekawe, z walki z otyłością!
Portorož pozostawało pod zwierzchnictwem Republiki Weneckiej, aż do czasów napoleońskich. Pod koniec XVIII wieku władzę przejął francuski cesarz, a potem niemiecka dynastia Habsburgów, której panowanie zakończyły dopiero rozwiązania terytorialne po I wojnie światowej. Jednak jeszcze na wiele lat przed tym, jak port przeszedł we władanie Włochów na podstawie porozumienia w Rapallo, wybudowano tu pierwszy ekskluzywny hotel i resort Spa. Mowa tu oczywiście o Palace Hotel, ostateczni oddanym do użytku w sierpniu 1910 roku, który już wtedy posiadał udogodnienia takie jak kąpiele błotne, czy solankowe oraz liczne urządzenia do leczenia rozmaitych schorzeń.
Pokaż cały opis

Portorož Dopiero po II wojnie światowej Portorož przyznano Słoweńskiej Republice Ludowej, która w czerwcu 1991 uzyskała pełną niepodległość i przekształciła się w Republikę Słowenii.

Atrakcje i sport

W Portorož na urlopowiczów czeka całe mnóstwo atrakcji, poczynając od udogodnień Spa i wellness, poprzez liczne odbywające się tu festiwale i imprezy, aż po kasyno, rezerwat przyrody i centra nurkowe.
Wszyscy, którzy szukają odrobiny relaksu, spokoju i wyciszenia, będą wniebowzięci podczas wizyty w jednym z salonów odnowy biologicznej. Wybór jest naprawdę duży, bowiem w samym Portorož jest około siedmiu dużych ośrodków Spa. Oprócz tradycyjnych udogodnień takich jak turecka i fińska sauna, czy solanka znajdziemy tam m.in. baseny termo-mineralne, centrum tajskiego wai, kompleks Ayurveda (hinduskie metody leczenia). Ponadto możemy zaznać rozkoszy masażu „na 4 dłonie”, kąpieli w basenie z widokiem na morskie fale, czy skorzystać ze specjalnego pakietu wellness dla par. Czego chcieć więcej?
Aktywni wczasowicze z Portorožprzyjemnością spędzą czas na plaży. Liczne centra sportów wodnych dysponują m.in. skuterami wodnymi, kajakami oraz profesjonalnym sprzętem do nurkowania. Ponadto nieopodal portu znajduje się pole do minigolfa, można również zagrać w kręgle, czy w tenisa. Miłośników historii zainteresuje bogaty w zabytki Piran, położony zaledwie 5 kilometrów od Portorož. Tę dawną twierdzę wybrzeża Istrii cechuje typowo wenecka architektura. Warto zobaczyć chociażby plac Tartini z kościołem św. Grzegorza, mury obronne miasteczka oraz pałacyk Travesini.
Imprezowicze będą się doskonale bawili nie tylko w tutejszych dyskotekach i klubach, ale także podczas licznych koncertów i zabaw na świeżym powietrzu. Najbardziej znanym i lubianym wydarzeniem jest Noc Istriańska odbywająca się każdego roku na początku sierpnia. Pokaz fajerwerków, muzyka na żywo - wszystko to ma upamiętnić odbywające się tu dawniej regaty. Inną niezwykle popularną imprezą jest marynarski chrzest (wrzesień), a także muzyczny Tartini Festiwal, festiwal muzyki folkowej oraz Slovenia Open Tenis Tournament.

Wycieczki fakultatywne

Jak już zostało wspomniane, Portorož dzięki swej doskonałej lokalizacji jest doskonałą bazą wypadową dla wycieczek fakultatywnych. W zależności od tego ile czasu chcemy przeznaczyć na zwiedzanie bliższej i dalszej okolicy, można wybrać się w podróż do Wenecji, Triestu, ale także odwiedzić oddalony o zaledwie kilka kilometrów Piran, wybrać się w jednodniowy rejs na półwysep Istria, wypocząć w dolinie rzeki Roja, czy zobaczyć malowniczo położony na wzgórzach kościółek Krkavče. Nieopodal kurortu znajdują się także liczne parki i rezerwaty przyrody, w tym rezerwat przyrody Škocjan Inlet i Sečovlje Salina Nature Park, gdzie można m.in. podziwiać m.in. rozlewiska rzek Dragonja i Kraški.

Klimat, pogoda, średnie temperatury

Portorož położone jest w Zatoce Triesteńskiej, między chorwackim i włoskim wybrzeżem Morza Adriatyckiego. Temperatura nocą jest zdecydowanie niższa niż za dnia, co spowodowane jest dość silnymi podmuchami wiatru bura. Latem temperatury sięgają średnio 30°C, jednak zimą słupki rtęci gwałtownie spadają i tak w grudniu, czy styczniu po zachodzie słońca termometry wskazują nawet -12°C. Wilgotność powietrza waha się w granicach 50-60% w zależności od pory roku. Miesiące wakacyjne są raczej suche, jednak zimy bywają deszczowe. W kurorcie, podobnie jak na całym wybrzeżu Słowenii panuje klimat śródziemnomorski.
Zobacz również:
Popularne obiekty
Kraje
Regiony
Miasta
Obiekty w pobliżu
Filmy
Grand Hotel Portorož Grand Hotel Portorož od 78.57 € / 78.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja w godzinach 19:00 - 21:30, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:30 . Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, betonowa; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży... Hotel Mirna Hotel Mirna od 62.86 € / 62.86 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; tekstylna. Wyposażenie pokoi: Animacje dla dzieci. Do dyspozycji gości: Fitness center, basen kryty (rodzaj wody: słodka), woda podgrzewana, basen... Hotel Slovenija Hotel Slovenija od 74.00 € / 74.00 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 100 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): betonowa, trawiasta; wypożyczalnia sprzętu wodnego (narty wodne, banany); boisko do siatkówki na plaży; plac zabaw dla... Hotel Riviera Hotel Riviera od 68.43 € / 68.43 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, obiadokolacje w formie bufetu w godzinach 19:00 - 21:00, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta, betonowa,... Hotel Vile Park Hotel Vile Park od 33.00 € / 33.00 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 100 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, betonowa; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia... Hotel Neptun Hotel Neptun od 69.57 € / 69.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 200 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, betonowa, trawiasta; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne);... Hotel Barbara Hotel Barbara od 31.57 € / 31.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 350 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta, betonowa, trawiasta; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne);... Grand Hotel Metropol Grand Hotel Metropol od 54.86 € / 54.86 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta, trawiasta; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu wodnego; bar na... Hotel Lucija Hotel Lucija od 32.57 € / 32.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta, betonowa, trawiasta; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu wodnego;... Hotel Roža Hotel Roža od 32.57 € / 32.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): betonowa; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia sprzętu wodnego; dostęp do plaży: pieszo...
Indie Indie Podstawowe informacje        Indie to kraj, który na każdym robi wrażenie. Jednym podoba się specyficzna indyjska kultura , inni są pod wrażeniem indyjskich zabytków, jeszcze innym do gustu przypada klimat... Anglia Anglia Miasta spowite gęstą mgłą, domy – bliźniaki (semi) na przedmieściach, ryba z frytkami (fish and chips), przydrożne puby, herbaciarnie, hrabstwa pełne sielskich, wiejskich krajobrazów, pewna nostalgia lub, jak ktoś woli, melancholia i dystans... Mołdawia Mołdawia Mołdawia leży w południowo-wschodniej części Europy, między Rumunią a Ukrainą . Jest to niewielki kraj o powierzchni 33 843 km2, który z obu stron ograniczony jest dwiema wielkimi rzekami: Dniestr i Prut.... Niemcy Niemcy Znany niemiecki satyryk, aforysta, krytyk sztuki i znany anglofil, przedstawiciel oświecenia - Georg Christoph Lichtenberg powiedział niegdyś: "W Niemczech istnieje z całą pewnością więcej pisarzy niż wszystkie cztery strony świata potrzebowałyby... Mauritius Mauritius Położenie        Mauritius jest niewielką wyspą położoną na wodach Oceanu Indyjskiego, w pobliżu Madagaskaru . Państwo razem z Rodrigues , Cargados Carajos , Reunion oraz wyspami Apalega należy do... Gwatemala Gwatemala Gwatemala jest państwem w Ameryce Środkowej , znanym ze swej niezwykłej przyrody, malowniczo położonych wulkanów, wybrzeża Morza Karaibskiego , a przede wszystkim pamiątek i zabytków po dawnej, starożytnej i niezwykłej kulturze Majów .... Namibia Namibia W czasie planowania urlopu w Czarnej Afryce wielu osobom przychodzi do głowy RPA , Tanzania czy Kenia . Wczasy w innych krajach mogą być tymczasem równie fascynującym, a do tego bardzo oryginalnym sposobem spędzenia wakacji . Jednym z... HEU HEU Ten niewielki kraj położony jest w sercu Europy Środkowej, w Niecce Karpackiej. Ponad połowę jego powierzchni stanowi Wielka Nizina Węgierska - płaska kraina położona w dorzeczu Dunaju i Cisy. Po zachodniej stronie doliny Dunaju znajdują się... Grenlandia Grenlandia Dzisiaj z wyrażeniem " zielona wyspa " kojarzymy głównie Irlandię - ale nie ona jako pierwsza zasłużyła na to miano: pierwsza była Grenlandia . Być może norwescy wikingowie, którzy nadali jej tę nazwę (dosł. 'zielony kraj'), zrobili to z... Białoruś Białoruś Podstawowe informacje        Białoruś (Republika Białorusi) jest krajem we Europie Wschodniej, graniczącym z Litwą , Łotwą , Rosją , Ukrainą i Polską . Państwo nie posiada dostępu do morza. Najwyższym... Rumunia Rumunia Rumunia – kraina różnorodności       Położona w południowo - wschodniej części Europy Rumunia zajmuje obecnie obszar 238 391 kilometrów kwadratowych i sąsiaduje z takimi państwami jak Węgry i Serbia na... Zambia Zambia Historia        Zambia leży w południowej Afryce , w dorzeczu ogromnych rzek: Zambezi i Kongo . Stolicą Zambii jest Lusaka . Kraj graniczy na północy z Demokratyczną Republiką Konga, na wschodzie z Tanzanią... Jordania Jordania Jordania uchodzi za kraj nieco odmienny od pozostałych państw Bliskiego Wschodu - jest bardziej przyjazna, bezpieczniejsza, czystsza, sprawniej funkcjonująca, a do tego niezwykle gościnna. Można powiedzieć, iż jest najbardziej otwarta na... Litwa Litwa Podstawowe informacje       Państwo mające zaszczyt być geograficznym środkiem Europy . Znajdziesz tutaj zarówno jeziora, jak i wydmy i piękne lasy. Walory krajobrazowe to jeden z magnesów, które przyciągają... Albania Albania Podstawowe informacje        Albania , położona w Europie południowo-wschodniej, na Półwyspie Bałkańskim , rozciąga się u wybrzeży Morza Adriatyckiego i Morza Jońskiego . Przyciąga turystów turkusową wodą,... Brazylia Brazylia Brazylia – największy kraj Ameryki Południowej (zajmujący niemal połową tego kontynentu) – to kraina pięknych krajobrazów , piłki nożnej i karnawału . To również idealne miejsce na wielokrotne wakacje , gdyż pojedynczy urlop pozwoli... Bułgaria Bułgaria Bułgaria to malowniczy kraj, który na mapie odnajdziemy w części południowo-wschodniej Europy, położony w historycznym regionie - na Półwyspie Bałkańskim . Sąsiadami Bułgarii od południa jest Grecja i Turcja , od północy Rumunią , którą... Turcja Turcja Turcja jest idealną ofertą dla osób spragnionych pięknych plaż i wspaniałych zabytków . Przy okazji daje możliwość poznania kultury innej niż europejska. Wprawdzie 2% terytorium Turcji znajduje się w Europie , kraj ten jest członkiem NATO... Argentyna Argentyna Argentyńskie Tango , Słodkie Buenos Aires , tętniące życiem miasto z najszerszą ulicą na świecie (Aveninda 9 Julio) nigdy nie zasypia, opowieści z czasów "gorączki złota", legendy Indian oraz popularna, dzięki musicalowi Evita Peron . Mnogość... Mali Mali Afryka to dość oryginalny, a przy tym fascynujący cel wakacyjnych podróży. Jednym z interesujących jej zakątków jest pełne tajemnic państwo Mali . Podróż do tego kraju to fantastyczna przygoda dla ciekawych świata odkrywców – ludzi...
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Słowenia » Primorje » Portorož » Hotel Lucija
Anita (Nowy Wiśnicz, 2012-10-12) - Średnia ocena: 4.6
Fajniejszy niz w katalogu . Fajne miejsce , czysto. Dobra baza wypadowa .

Słowenia » Primorje » Portorož » Grand Hotel Bernardin
Ewa (Tarnowskie Góry, 2012-09-26) - Średnia ocena: 5.0
Piękny hotel przy samej plaży, małe portowe miasteczko do spacerów i zwiedzania. Jedzenie urozmaicone, obsługa miła, wszędzie widoczny wysoki standard 5*.

Słowenia » Primorje » Portorož » Hotel Vile Park
Lila (Wrocław, 2012-08-01) - Średnia ocena: 4.2
Vile Park znajduje się w dużym kompleksie hotelowym wraz z hotelem Historion (4 gwiazdki). Mają wspólną restaurację, kompleks basenów, plażę, parking itp. Mimo wielkiej liczby turystów, spokojnie można znaleźć miejsce dla siebie w różnych strefach (posiłki, odpoczynek, rozrywka). Kompleks usytuowany jest na końcu Portoroż, z którego prowadzi długa promenada do urokliwego Piranu. Z parkowaniem nie ma problemu, jest mnóstwo bezpłatnych miejsc parkingowych na terenie miasteczka hotelowego, jak również wiele miejsc odpłatnych na ulicach Portoroż. Personel bardzo przyjazny, reaguje na potrzeby swoich klientów. Obsługa codziennie zmienia ręczniki i sprząta pokój. Standart pokoju jest bardzo średni, ale jest wszystko, co potrzebne na wakacjach oprócz minibaru i klimatyzacji. Można jednak wynająć lodówkę za 5 euro/doba. Pokoje mają powierzchnię odpowiednią dla pary dorosłych, ale z dostawką jest już ciasno. Na miejscu jest biuro podróży oraz istnieje możliwość wynajęcia roweru lub samochodu. W kompleksie jest sporo sklepików, barów, restauracji i nie ma potrzeby chodzić na zakupy do dosyć oddalonego centrum miasta. W samym Portoroż nie ma nic ciekawego, dlatego warto wybrać Vile Park jako bazę do nocowania i plażowania, a smaki potraw i uroki architektury poznawać w Piranie. ________________________________________

Słowenia » Primorje » Portorož » Hotel Lucija
Paulina (Rzeszów, 2012-04-20) - Średnia ocena: 4.7
Hotel jest fajny chyba pod każdym względem. Jest świetnie położony, co nawet widać na zdjęciach. Blisko jest do prywatnej plaży, która jest oczywiście czysta i z łagodnym zejściem do wody. W okolicy są liczne restauracje i sklepiki. Pokoje w hotelu są bardzo przestronne, ładnie urządzone. Obsługa bardzo miła i chętna do pomocy. Jedzenie było smaczne, urozmaicone, był duży wybór posiłków. Hotel jest wart polecenia!

Słowenia » Primorje » Portorož » Grand Hotel Metropol
Basia (Wrocław, 2012-04-03) - Średnia ocena: 5.0
Luksusowy hotel, świadczący usługi na bardzo wysokim poziomie. Hotel posiada doskonałą lokalizację, znajduje się nie daleko portu. W pobliżu mnóstwo tawern i lokali, do których warto się wybrać. Na terenie hotelu baseny, spa, kasyno i dyskoteka. Wyżywienie jest fenomenalne, ogromny wybór pysznych dań i przysmaków, które zaspokoją nawet najwybredniejsze gusta. Pokoje hotelowe odpowiedniej wielkości, odpowiednio wyposażone, komfortowe. Obsługa bardzo fachowa, doskonale posługująca się językiem angielskim.

Słowenia » Primorje » Portorož » Hotel Roža
Barbara (Rytro, 2012-03-15) - Średnia ocena: 5.0
Przesympatyczna obsługa hotelowa, zawsze uśmiechnięci ludzie nawet o wczesnych godzinach porannych. Pogodni ludzie w tej Słowenii mieszkają. Hotel bardzo zadbany. Pokoje pod względem wielkości całkiem ok, wygodnie urządzony. Posiłki smaczne i ładnie podane można się bardzo dobrze najeść. Polecamy.
Słowenia » Primorje » Portorož
Marianna (Poznań, 2011-09-29) - Średnia ocena: 5.0
Miasteczko jak miasteczko, kilka sklepów, kilka restauracji, uliczek pare, no i kilka hoteli, za to bardzo fajna rośliność, sosny świerki, modrzewie a przy nich kaktury giganty oraz palmy sprawia to wszystko razem niebywały obrazek.

Słowenia » Primorje » Portorož
Piotr (Kraków, 2011-08-08) - Średnia ocena: 5.0
Najpiekniejszy dla mnie w tej miejscowości byl port a tam przepiękne różnej klasy jachty. Jachty od średnich jak i wysokiej klasy bardzo luksusowe, co przyciąga wzrok wszystkich turystyów. Miejscowość fajna, raczej spokojna, urocze uliczki, troszke knajpek, restauracji, sklepików i hoteli. Można wypocząć delektując się widokami.

Słowenia » Primorje » Portorož
Karolina (Warszawa, 2011-07-30) - Średnia ocena: 5.0
Bardzo fajna miescowość urokliwa, z bujna roślinością na jednym kroku palmy , zaraz kaktusy a obok i iglaki śmiesznie to wygląda ale daje tej miejscowości specyficzny urok. Ludzie mili, kilka knajpek, restauracji, sklepów i hoteli. Wybrzeże urocze, piekne widoki. Polecam idealne na wypoczynek

Słowenia » Primorje » Portorož
Radek (Warszawa, 2011-06-30) - Średnia ocena: 4.0
Wspaniała miesjcowość. Duża promenada ciągnąca sie wzdłuża miasta. Dużo sklepów, barów, butików. Myśle że każdy znajdzie cos dla siebie.

Słowenia » Primorje » Portorož
Marek (Łódź , 2011-06-07) - Średnia ocena: 5.0
Słoweńskie Monte Carlo. Polecam

Słowenia » Primorje » Portorož
Piotr (Warszawa, 2011-06-03) - Średnia ocena: 3.9
Idealne miejsce do wypoczynku dla młodych osób chcących spedzac czas nie tylko na plazy ale i w klubie. Mnogość restauracji, kasyn i różnego typu sklepów i butików zaspokoi każde "podniebienie":-)))) Długa promenada wzdłuż miasta dodaje uroku. Łatwy dostęp do pobliskich miejscowości.
© 2010 - 2022 Lasty.com.pl