Południowo Wschodnia Brazylia

Brazylia
Podstawowe informacje

      Chcesz spędzić wakacje swojego życia jednak nie umiesz się zdecydować który region świata warto wybrać? Jeżeli pojęcia takie jak piłka nożna, samba, cudowna pogoda, boskie plaże i fantastyczna zabawa sprawiają że twoje serce zaczyna mocniej bić - odpowiedź może być jedna- wymarzony urlop tylko w gorącej Południowo-Wschodniej Brazylii. Właśnie tam będziemy mieli możliwość przeżyć niezapomniane chwile, korzystając z fenomenalnych widoków, bogatego dziedzictwa kulturowego i szerokiej gamy atrakcji turystycznych. Kultowe wręcz miasta takie jak Rio de Janeiro czy Sao Paulo sprawią że odpoczynek w Brazylii będzie niezapomnianym przeżyciem.

Historia

      Cały kraj, będący największym państwem w Ameryce Południowej może poszczycić się bogatą historią. Oficjalnie, Brazylia (Brasil) została odkryta w 1500 roku przez Portugalczyków, jednak istnieją dowody, że koczownicze plemiona Indian zamieszkiwały te tereny już około 6 tysięcy lat wcześniej. Kiedy Portugalczycy odkryli bogactwa naturalne Brazylii, rozpoczęli proces kolonizacji. Na początku XIX wieku, ze względu na nasilające się tendencje separatystyczne, powstało Cesarstwo Brazylii. Jednak już w 1889, rządy zostają obalone i powstaje obecna Federacyjna Republika Brazylii (República Federativa do Brasil ).

Atrakcje turystyczne

      Czego jak czego, ale atrakcji turystycznych w Południowo-Wschodniej Brazylii nie brakuje. Najbardziej przyciąga tutaj turystów znany na całym świecie karnawał w Rio de Janeiro. To największa tego typu impreza na świecie, trwa nieprzerwanie przez pięć dni i pięć nocy. Rozpoczyna się w ostatni piątek karnawału. Jednak nie musimy się martwić pogodą, w Brazylii akurat wtedy panuje lato, więc występy szkół samby, które są wizytówką karnawału, będzie można oglądać w upalnej atmosferze, spowodowanej nie tylko emocjami, ale również temperaturą.
      Kolejnym punktem, który koniecznie należy odhaczyć podczas wizyty w Południowo-Wschodniej Brazylii, jest wjazd na słynną Głowę Cukru (Pao de Açucar ). Roztaczający się stąd widok to coś, o czy, turyści wspominają latami. Kolejnym wymaganym wręcz elementem wizyty w Południowo-Wschodniej Brazylii jest ujrzenie na własne oczy kolosalnego pomnika Chrystusa Odkupiciela, znajdującego się na górze Corcovado. Ten kolos o wysokości 38 metrów to wręcz wizytówka Południowo-Wschodniej Brazylii. Jest również coś dla fanów piłki nożnej. W zasadzie nie można się dziwić, że w kraju, z którego pochodzi Pele, znajduje się jeden z największych stadionów piłkarskich na całym świecie. Maracana, bo o nim mowa, to prawdziwy rarytas dla fanów footbolu.
Pokaż cały opis


Plaże Południowo Wschodnia Brazyliai sporty

      Plaże w tym rejonie należą do najpiękniejszych i najpopularniejszych na całym świecie. Szczególnie wyróżniane są dwie. Jedna z nich, słynna z piosenek, to Cocacabana. Ta niezwykle urokliwa, długa na 4 kilometry i szeroka do 500 metrów plaża, to prawdziwy raj dla miłośników kąpieli słonecznych. Można tam również poszaleć na wszelkich urządzeniach wodnych takich jak skutery, narty wodne. Godne polecenia są również loty za motorówką, nurkowanie czy żeglowanie. Drugą plażą, która swoim czarem zachwyciła już niejednego, jest Ipanema. Jest ulokowana tuż za Cocacabaną, jednak według opinii turystów jest to bezpieczniejsza i spokojniejsza plaża. Dlatego wybierają ją zamożni turyści, którzy chcą aby ich odpoczynek przebiegał bez zastrzeżeń. Jeśli jednak znudzi się nam szaleństwo na plaży, można spróbować swoich sił we wspinaczce po ścianach Głowy Cukru - góra niewysoka, jednak praktycznie pionowe ściany to wyzwanie dla miłośników wspinaczki skałkowej.

Noclegi

      Najlepiej Południowo Wschodnia Brazyliana odwiedziny w Południowo-Wschodniej Brazylii wybrać właśnie okres karnawału. Warto jednak wcześniej zadbać o noclegi, gdyż według szacunków, w tym okresie przybywa minimum 100 tysięcy turystów. Jeżeli zdecydujemy się na wycieczkę z opcją all inclusive, o noclegi na pewno nie musimy się martwić. Jednak jeśli nie to to też nie ma obaw- Południowo-Wschodnia Brazylia jest przygotowana. Znajdziemy tam hotele każdej klasy, apartamenty godne największych gwiazd, jak również skromniejsze kwatery prywatne.

Wycieczki

      Aby móc zwiedzić cały ten region należałoby pojechać na naprawdę długi czas. Jednak będąc nawet na wakacjach typu last minute, czy przeciwnie, all inclusive, warto już w biurze podróży wybrać wycieczki fakultatywne, dzięki którym poznamy chociaż najważniejsze miejsca i atrakcje. Na pewno należy wybrać wycieczki fakultatywne do Rio de Janeiro i Sao Paulo. W Sao Paulo, jednym z największych miast na świecie, jak w raju będą się czuli miłośnicy sztuki. Mogą trafić tam na słynny Tydzień Sztuki, który odbywa się regularnie od 1920 roku. Jeżeli jednak znajdziemy się tam w innym terminie to do dyspozycji jest 58 muzeów. Najważniejsze z nich to chociażby Muzeum Sztuki Współczesnej czy Muzeum Sao Paulo. Jeśli będziemy chcieli odpocząć od zgiełku brazylijskich metropolii, warto udać się na wyspy. W archipelagu, w skład którego wchodzą 33 wyspy połączone mostami, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Urocze miasteczka, z zabytkowymi budowlami, czyste, spokojne plaże, to coś co przyciąga turystów.

Kuchnia

      Jedną z najbardziej popularnych potraw kuchni brazylijskiej jest Feijoada - składa się ona głównie z czarnej fasoli gotowanej z kiełbasami, suszonym mięsem, ozorami. Podawana z uwielbianym przez Brazylijczyków ryżem, to danie którego koniecznie trzeba spróbować.

Klimat

      Na wypoczynek w tym rejonie najlepiej decydować się podczas naszej zimy. Dziwne? Wręcz przeciwnie - w Brazylii od grudnia do kwietnia panuje lato, z wysokimi temperaturami przekraczającymi 30 stopni Celsjusza. Jeżeli więc marzy wam się lato w środku zimy, bezwzględnie powinniście wybrać wakacje zimowe w Południowo - Wschodniej Brazylii.
Zobacz również:
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
© 2010 - 2021 Lasty.com.pl