Polowanie na czarownice

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Zagrzeb
Zagrzeb - Polowanie na czarownice i odkrywanie tajemnic Griču i sławnych pisarzy

Czy wiecie, że w Zagrzebiu w średniowieczu spalono ostatnią europejską czarownicę? Dlaczego i gdzie je palili, czy wcześniej je sądzono i jakie zwyczaje były z tym związane? To wszystko są ważne szczegóły zagrzebskiej historii, które turyści od tej pory mogą przeżyć jako uczestnicy najnowszej wycieczki po mieście o nazwie "Kolo czarownic". Uczestnicy tego programu zostaną dosłownie wciągnięci w tajemnicze polowanie na czarownice, tak jak to było między XIV i XVIII wiekiem, kiedy w Zagrzebiu spalono ich ponad 250. Początek zwiedzania zaczyna się zwyczajnie od opowiadania, ale nagle pojawiają się tajemnicze postaci, uczestnicy stają się aktywnymi poszukiwaczami prawdziwej zagrzebskiej czarownicy. Historia się robi coraz bardziej napięta, polowanie jest kontynuowane i potem odkrywa się szereg szczegółów o prawdziwych wydarzeniach i zwyczajach panujących w Zagrzebiu w tym czasie.

Dla odwiedzających lubiących bardziej piękną stronę historii, szczególnie tę związaną z literaturą, w ofercie jest program Książką po Zagrzebiu, Chodzi też o interaktywne zwiedzanie, które uczestnikom też daje możliwość poznania bogatego dziedzictwa literackiego Zagrzebia, jak również szeregu mniej znanych szczegółów z prywatnego życia wielkich literatów. Wycieczka obejmuje zwiedzanie siedmiu najbardziej prestiżowych pomników literatów, jednak historia nie mówi o znanych szczegółach i opiera się o szczegóły z ich prywatnego życia, które widoczne są w ówczesnym życiu politycznym i literackim w kraju. Właśnie takie podejście umożliwia turystom poznanie Zagrzebia z bardzo atrakcyjnej i niewystarczająco znanej perspektywy.

"Tajemnice Griču" to nazwa interesującego nocnego zwiedzania Gornjego Gradu, które przeznaczone jest dla odwiedzających, którzy chcą poznać historyczną i tajemniczą stronę stolicy Chorwacji. Odwiedzający aktywnie uczestniczą w różnych wydarzeniach z historii Zagrzebia, dla każdego coś miłego. Zwiedzanie oparte jest o fakty historyczne, części z powieści najpoczytniejszej chorwackiej pisarki Mariji Jurić Zagorki i na znanych legendach miejskich, a szczególne jest ze względu na swój wieczorny termin i przewodników w kostiumach oraz postaci, które w malowniczy i interaktywny sposób prezentują wydarzenia z historii Zagrzebia.

"Kolo Czarownic", "Książką po Zagrzebiu" i "Tajemnice Griču" to trzy nowe programy tematyczne zwiedzania Zagrzebia, który w swojej ofercie turystycznej ma ponad pięćdziesiąt takich programów.
Pokaż cały opisŹródło: CNTB
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Zagrzeb » Hotel Aristos
Maria (Kraków, 2011-09-27) - Średnia ocena: 4.8
Zabookowaliśmy hotel z dużym wyprzedzeniem. Zarezerwowaliśmy sobie pokój typu "deluxe". Hotel jak i pokoje są doskonale, nowocześnie urządzone. Bardzo wygodne i ładne pokoje z piękną łazienką. Obsługa jest bardzo życzliwa i miła. Jedzenie jest również bardzo dobre i w odpowiedniej ilości. W hotelu można skorzystać z zabiegów odnowy biologicznej. Hotel znajduje się niedaleko lotniska.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Zagrzeb » Hotel Aristos
Martyna (Wrocław, 2011-09-27) - Średnia ocena: 4.5
Bardzo dobry hotel, na pewno godny polecenia. Bardzo dobry stosunek jakości oferowanych usług do ceny. Hotel czysty, zadbany, ładnie urządzony. Pokój mieliśmy bardzo duży, ładnie urządzony i przestronny z czystą łazienką. Jedzenie bardzo dobre, śniadanie dosyć ograniczone, ale obiady i dania z owoców morza doskonałe! Personel jest bardzo przyjaźnie nastawiony dla Klientów, pomocny i kompetentny, doskonale posługujący się językiem angielskim. Hotel jest bardzo dobrze zlokalizowany, gdyż znajduje się w pobliżu lotniska.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Zagrzeb » Hotel Aristos
Krzysiek (Gdynia, 2011-09-26) - Średnia ocena: 4.1
Bardzo przyjemny hotel z przemiłą obsługą. Do centrum Zagrzebia jest jakieś 15 min jazdy autobusem. Polecam wziąć pokój Deluxe bo jest niedużo droższy a wyższy standard widac gołym okiem, przytulne, dobrze wyposażone. Serwowano dobre śniadania. Na miejscu można korzystać ze SPA i centrum odnowy biologicznej.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Zagrzeb » Hotel Aristos
Krzysztof (Tarnobrzeg, 2011-07-27) - Średnia ocena: 4.1
Hotel sprawia bardzo dobre wrażenie. Obsługa hotelowa bardzo mila i na prawdę użyteczna. Przede wszystkim byłem bardzo mile zaskoczony pracownikami recepcji oraz ich sposobem obchodzenia się z gośćmi hotelowymi. Byli bardzo życzliwi, uśmiechnięci, nawet mimo długich kolejek wieczne serdeczni. Nigdy nie stwarzali nerwowej atmosfery. Hotel na na prwadę dobrym poziomie do A do Z było zgrane i dopasowane. Wystrój, wyposażenie pokoi, jedzenie!!! Wszystko jak najbardziej ok.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Zagrzeb » Hotel Aristos
Beata (Katowice, 2011-07-26) - Średnia ocena: 4.6
Hotel cudowny, bardzo nowowczesny. Prowadzony na najwyższym poziomie. Obsługa fachowa. Wszystko było takie jak należy. Od obsługi po wygląd hotelu i całej recepcji!! Pracownicy recepcji uwijają się jak mrówki, są rzeczowi, kompetentni, skorzy do pomocy i wiecznie uśmiechnięci!!! Pokoje łącznie z łazienką pięknie urządzone, bardzo komfortowe. Jedzenie pyszne i urozmaicone.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Zagrzeb » Hotel Aristos
Karolina (Rzeszów, 2011-07-01) - Średnia ocena: 4.2
Bardzo dobra lokalizacja hotelu do centrum i lotniska. Pokoje czyste, przestronne. Bardzo ładna restauracja na terenie hotelu. Obsługa profesjonalna, przyjazna.
Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Zagrzeb
Norbert (Łomianki, 2011-12-20) - Średnia ocena: 4.5
Zagrzeb to taka troche Warszawa, troche zabytków, sklepy, restauracje, w nocy życie skupia sie na starym miescie. Lezy nad rzeką Sawą na terenie górzystym gdzie na szczycie jednej z gory znajduje sie zamek z XIII wieku i jaskinia. Charakterystyczne dla miasta są stylowe kamienice i stare drzewa. Warto zobaczyć fontanny, kościół św. Marka, muzea, wzgórze Kaptol, Park Maksimir, Kamienną Bramę itd. Ciekawym miejscem jest również Ogrod Botaniczny - szczególnie latem oraz jezioro Jarun bedace miejscm relaksu i uprawiania sporów mieszkancow Zagrzebia.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Zagrzeb
Julia (Warszawa, 2011-12-01) - Średnia ocena: 4.5
Zagrzeb ma dobra lokalizacje jesli chcemy jednoczesnie zwiedzic i troche Chorwacji i Słowenii. Wygladem bardzo przypomina Wieden. Jest mnóstwo zabytków, ciekawych miejsc i..palmy :-) Miasto dzieli sie na dwie czesci-Stare Miasto i czesc nowoczesna co od razu rzuca sie w oczy. Oczywiscie ciekawsza jest czesc ze starym miastem. Miasto mona zwiedzac na piechotę albo korzystajac z naziemnej kolejki ktora kursuje mniej wiecej co 10 minut.

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Zagrzeb
Marta (Kraków, 2011-06-16) - Średnia ocena: 5.0
Odwiedziłam to miasto przy okazji AnimaFestu - festiwalu filmów animowanych. Zagrzeb to piękne miejsce, wyglądające jak miniatura Wiednia. Wspaniałe zabytki, ulice bardzo schludne i zadbane. Ma prawdziwy klimat. Wieczorami mnóstwo możliwości rozrywki - od klubów nocnych po wystawy, spektakle teatralne i heppeningi. To naprawdę artystyczne serce Chorwacji. Polecam każdemu, kto tak jak ja kocha sztukę i architekturę, na pewno nie będzie się nudził!

Chorwacja » Chorwacja Środkowa » Zagrzeb
Karolina (Gorzyce, 2011-06-16) - Średnia ocena: 4.4
W Zagrzebiu byłam 2 lata temu. Pojechałam tam razem z koleżanką. Uważam, że były to wspaniałe 7 dni w moim życiu. Cudowne miasto, mnóstwo ludzi, zabytków, życie nocne wręcz kwitnie. Wspaniale połączenie nowoczesności z historią.
© 2010 - 2022 Lasty.com.pl