Oferta wyjazdów do Czarnogóry

Czarnogóra
W Biurze Podróży Adriatyk znajdziemy również ofertę wyjazdu do Czarnogóry. "... w momencie powstawania naszej planety najpiękniejsze połączenie ziemi z morzem przypadło wybrzeżu Czarnogóry..." George Byron Czarnogóra to kraj, który zachwyca urokiem krystalicznych wód dotykających pasm niekończących się piaszczystych plaż. Kraj pełen magicznych zakątków, wysp z dzikimi zatoczkami otoczonych błękitnymi wodami Adriatyku.Czarnogóra jest państwem bezpiecznym dla turystów, a najwygodniej do niej dotrzeć jadąc od strony Chorwacji. Powierzchnia Czarnogóry wynosi 13,812 km2 i liczy 620 tys. mieszkańców. Panuje tu klimat podzwrotnikowy, a w pasie przybrzeżnym śródziemnomorski. Na turystów czekają tu nadmorskie kąpieliska z pięknymi plażami, zachęcające do spacerów wąskie uliczki miast, w które wpisana jest historia tego kraju, balsamiczne powietrze nasycone zapachem żywicy i lawendy. Można tu spotkać wyjątkową różnorodność krajobrazów i podzwrotnikową roślinność tj. palmy, cyprysy, figowce. Czarnogóra ma wiele walorów turystycznych - warto zobaczyć tu między innymi malownicze Góry Dynarskie, klasztory prawosławne, dużą atrakcją są również liczne zabytki z czasów rzymskich. W tym niewielkim kraju znajdziemy również wiele średniowiecznych miasteczek, m.in. nadmorską Budvę. W Svetim Stefanie zwanym wyspą artystów o średniowiecznej, śródziemnomorskiej architekturze, każdy budynek jest oddzielnym, niepowtarzalnym i luksusowym apartamentem. W Kotorze, mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO morze sąsiaduje z górami, a na miłośników historii czekają liczne zabytki sakralne i niepowtarzalna rzymska architektura. W Czarnogórze goście są mile witani, a na ich przybycie czekają hotele o europejskim standardzie oraz życzliwi gospodarze, którzy chętnie przybliżają bogactwo tutejszej kultury. Miejscowa kuchnia, to też ważny powód, dla którego warto tam pojechać. Proponuje ona śródziemnomorskie potrawy, których autentycznego smaku nie można odszukać w daniach oferowanych poza tym regionem. Pobyt w Czarnogórze jest nierozerwalnie związany z szumem morza, zapachem łąk oraz poczuciem harmonii ze światem, o którą nietrudno w tej słonecznej krainie uznanej przez UNCED za najbardziej ekologiczny obszar na świecie.
Podgorica to stolica Czarnogóry położona pomiędzy rzeką Ribnicą a Moračą, na równinie ciągnącej się do odległego o ok. 15km Jeziora-Szkoderskiego. Dzięki dogodnym połączeniom komunikacyjnym Podgorica może być punktem przesiadkowym w podróży na wybrzeże (częste połączenia z Budwą i Tivatem) . Warto dodać, iż Podgorica jest komunikacyjnym centrum Czarnogóry. Posiada połączenia autobusowe, kolejowe oraz lotnicze z miejscowościami na terenie całego kraju. Miasto znajduje się blisko ośrodków narciarskich w Górach Dynarskich oraz wybrzeża Morza Adriatyckiego. Warto stąd również wybrać się do klasztorów Mora¬ča i Ostrog. Podgorica nie ma cennych zabytków ponieważ większość zabudowy została zniszczona podczas II wojny światowej i trzęsienia ziemi z latach siedemdziesiątych XX wieku. Jednym z nielicznych zabytków architektury jest znajdująca się w centrum XVIII-wieczna wieża zegarowa. Ta czworoboczna konstrukcja stoi na placu Trg Vojvode Osmanagića w dzielnicy Stara Varo¬¬¬š. Wartym zwiedzenia jest również Muzeum przyrodnicze posiadające bogatą kolekcję zbiorów flory i fauny oraz Muzeum Archeologiczne, do którego zbiorów należą eksponaty pochodzące z rzymskiego miasta Duklja. Dzielnica Nova Varoš położona jest u stóp wzgórza Gorica, wznoszącego się na północ od centrum. Na stokach Goricy powstał park miejski, a szczyt góry jest dobrym punktem widokowym, a którego rozpościera się panorama miasta. Stoi tu również pomnik Nieznanego Żołnierza. Na przedmieściach stolicy, przy wjeździe do miasta od strony wybrzeża stoi nietypowy monastyr z 1897 roku - Monastyr Dajbabe. Zbudowany jest w grocie skalnej, której wejście obmurowano budynkiem z 2 wieżami. Natomiast na północ od centrum, na prawym brzegu rzeki Mora¬čy leżą, wspomniane już wcześniej, pozostałości antycznego miasta Dioclea (Duklja).
Pokaż cały opis

Oferta Oferta wyjazdów do Czarnogóryobejmuje takie miasta jak: Bar, Sutomore, Becici, Budva.
Budva powstała jeszcze za czasów rzymskich. Najpierw byli tu Grecy, potem Ilirowie, Rzymianie, Arabowie a dziś Czarnogórcy. Największą atrakcją Budvy liczącej ok. 12 tys. mieszkańców jest piękna, średniowieczna starówka, nad którą góruje cytadela (cudowny widok z góry na miasto i okolice, m.in. wysepkę Sveti Nikola). Zwiedzanie Budvy to prawdziwa przyjemność. Wszystkie zabytki znajdują się w nadmorskiej części starówki. Na uwagę zasługuje doskonale wkomponowana w zabudowę katedra św. Jana, której fundamenty datuje się na VII - VIII w. Równie efektowna jest stojąca ukośnie na placu cerkiew pod wezwaniem Trójcy Świętej, pochodząca z 1804 r. Malowniczy zaułek tworzą dwie małe świątynie przytulone do murów w kącie placu - kościół św. Sawy i kościół Santa Marija in Punta. Po wędrówce malowniczymi uliczkami miasta z przyjemnością odpoczniesz na jednej z tutejszych plaż, należących do najlepszych nad Adriatykiem. To jedynie kilka miejsc, które warto odwiedzić w Budvie. Resztą z nich najlepiej poznasz, przyjeżdżając tu na niezapomniany wypoczynek. Możesz zakwaterowac się w obiektach: Apartamenty Oferta wyjazdów do CzarnogórySlovenska Plaza oraz hotel Slovenska Plaza.
Nadmorskie Bečići leży 2 km od Budwy, jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast adriatyckich. Miejscowość słynie ze wspaniałej piaszczystej plaży i przepięknego odcienia morza. Gorące promienie słońca, spokojna morska toń i łagodna bryza sprawiają, że dni mijają tu niepostrzeżenie. Bečići to świetne miejsce dla miłośników sportu, którzy mogą rozkoszować się zarówno uprawianiem różnych dyscyplin, jak i sportowymi emocjami. W lipcu odbywa się tu pasjonujący, międzynarodowy turniej siatkówki plażowej "Pro Beach". Jeśli kochasz szalone nocne życie, miasteczko nie rozczaruje Cię także pod tym względem. Uwielbiasz się opalać, kąpać w morzu, grać w siatkówkę i tańczyć do upadłego? Bečići to miejsce dla Ciebie! Oferta obejmuje Apartamenty Bella Vista oraz Apartamenty Bella Vista.
Sutomore to nowoczesna turystyczna miejscowość położona nad zatoką Sutomorski zaliv, 10 km od Baru. Charakterystyczną cechą miasteczka jest duża plaża, a w okolicy warto obejrzeć kilka zabytków z pięknie położonymi ruinami weneckiej twierdzy Haj-Nehaj na czele. Ciekawy jest kościół-cerkiew św. Tekli, gdzie odprawiane są nabożeństwa prawosławne i katolickie. Warto poświęcić trochę czasu Oferta wyjazdów do Czarnogóryna poznanie długich piaszczysto - żwirowych plaż, bujnej roślinności i różnorodności krajobrazów. To właśnie specyficzne położenie sprawia, iż Sutomore to dobre miejsce dla miłośników wypoczynku na plaży i spokoju na łonie natury; miejsce, które urzeka swym pięknem i niepowtarzalną atmosferą. Idealne warunki do spędzania urlopów rodzinnych stwarzają przytulne kawiarenki i restauracje, gdzie można oddać przyjemnie się zrelaksować i skosztować regionalnych specjałów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a wakacje spędzone w Sutomore staną się niezapomnianą przygodą. Możesz skorzystac z oferty - Hotel Korali, Hotel Sozina.
Bar to jedno z najbardziej znanych miast w Czarnogórze, słynie ze wspaniałych drzew oliwnych, zaliczanych do najstarszych na świecie, które rosną w okolicach miasta. To tutaj rośnie najstarsze drzewo Europy - rozłożysta oliwka, która ma ponad 2 tys. lat, co oznacza, że pamięta czasy Klaudiusza i Nerona. Legenda głosi, iż przy oliwce dochodziło do pojednania zwaśnionych rodzin. Swoją sławę Bar zawdzięcza bogatej historii, która emanuje z pięknych zabytków i uliczek. Z murów obronnych otaczających miasto roztacza się wspaniała panorama na góry, gaje oliwne i piękne turkusowe morze. Będąc w Barze, powinieneś zobaczyć rezydencję króla Nikoli, charakterystyczny, ceglasty pałac z 1855 roku, otoczony malowniczym terenami zielonymi. Warto też wybrać się na miejską plażę, położoną w samym centrum Baru. Poznając miasto, nie zapominaj o jego okolicach, które są niemniej fascynujące. Stari Bar to ruiny całego miasta, położone u podnóża masywu Rumija. Oddzielają one wybrzeże od Jeziora Szkoderskiego i otaczają je masywne fortyfikacje. W pozostałościach miasta znajdziesz m.in. dobrze zachowaną wieżę zegarową z czasów tureckich, resztki katedry św. Jerzego i XVII-wieczny meczet. Ciekawostkę stanowi akwedukt, zbudowany z 17 łuków przez Turków w XVII wieku. Bar, choć z pozoru przeciętne miasto, ma wiele niepowtarzalnych i ciekawych zakątków. Możesz skorzystac z oferty BP Adriatyk - Hotel Princess - hotel usytuowany nad samym morzem, wśród palm, ok. 400m od centrum miasta.
Zobacz również:
Popularne obiekty
Kraje
Regiony
Obiekty w pobliżu
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Czarnogóra » Region Budva » Budva » Hotel Slovenska Plaža
Bartłomiej (Toruń, 2012-09-16) - Średnia ocena: 4.6
Fajne miejsce, dobrze położone i wyposażone. Miła obsługa, dobre jedzenie. Bardzo kameralne i spokojne. Jakość wyposażenia pokoi nie dla wymagających ale dostosowane do ceny. Idealne miejsce dla grup znajomych i młodych par szukających fajnego spokojnego miejsca za rozsądną cenę.

Czarnogóra » Region Bar » Ulcinj » Apartamenty Medina
Tadeusz (Chorzów, 2012-09-13) - Średnia ocena: 5.0
dobra cena za apartament,która był adekwatna do standardu i opisu. Miejscowość ładna i przyjemna w całym tego słowa znaczeniu. Cenowo bardzo podobnie jak w Polsce(Chorwacja dwa razy droższa). Na Wielkiej Plaży piasku nie zabraknie dla nikogo jak i miejsca.

Czarnogóra » Region Budva » Budva » Apartamenty Slovenska Plaža
Kamil (Piastów, 2012-02-16) - Średnia ocena: 4.4
W tym rejonie Europy byliśmy już nie jednokrotnie ale dopiero pierwszy raz zawitaliśmy do Czarnogóry. Szczerze mówiąc mieliśmy pewne obawy co do jakości tutejszej bazy wypoczynkowej ale w tej chwili już nawet nie pamiętam jakie było tego uzasadnienie. w każdym bądź razie nie znalazło żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. Ośrodek jest zdecydowanie wart polecenia a jego największe zalety to położenie blisko plaży, fajne baseny, bardzo mila obsługa oraz możliwość wykupienia all inclusive.

Czarnogóra » Region Budva » Budva » Hotel Slovenska Plaža
Rafał (Warszawa, 2011-12-02) - Średnia ocena: 5.0
Hotel bardzo fajny. Pokoje ładne, jasne. Do plaży jest tu dość blisko. Plaża z drobnych kamyczków, łagodne zejście do morza. Na miejscu są różne plaże- jedne mniej, drugie bardziej zatłoczone. W sierpniu jest tu bardzo gorąco. A turystów w mieście jest chyba w tym okresie więcej niż mieszkańców. Fajny hotel dla rodzin z dziećmi: są tu różne animacja dla dzieci, plac zabaw, a w restauracji- specjalne krzesełka dla dzieci.

Czarnogóra » Region Budva » Budva » Hotel Slovenska Plaža
Paweł (Wisła, 2011-11-24) - Średnia ocena: 3.9
Dobry standard obiekt i nie wygórowana cena, tak można ocenić ten obiekt. Bardzo dobra lokalizacja niedaleko do centrum miejscowości a do piaszczystej plaży jakieś 100 metrów. Sama plaża ma łagodne zejście i jest całkiem dobrze zagospodarowana. Jest możliwości wypożyczenia odpłatnie leżaków i parasoli ale my z tego nie korzystaliśmy. Pokoje w hotelu są przyjemne, schludne, codziennie sprzątane.

Czarnogóra » Region Bar » Ulcinj » Apartamenty Medina
Rafał (Katowice, 2011-11-09) - Średnia ocena: 3.6
Całkiem fajne apartamenty, byliśmy tam ze znajomymi w zeszłym roku. Obsługa bezproblemowa - mielismy dużo luzu ;) ogólnie wszędzie w miarę blisko, wyposażenie proste ale akurat to co było potrzebne. Miasto fajne i mili ludzie.
Czarnogóra » Region Bar » Sutomore
Grzegorz (Warszawa, 2019-07-22) - Średnia ocena: 4.8
Trzy plaże. Dwie bardzo urokliwe .Miejska za bardzo zurbanizowana

Czarnogóra » Region Bar » Podgorica
Marysia (Włocławek, 2012-01-20) - Średnia ocena: 4.5
Podgorica jest bardzo interesujacym miastem. Przede wszystkim ladny krajobraz ktory zawdziecza kilku rzekom przeplywajacym przez miasto w tym jedns przez samo centrum. Jest tu kilka ciekawych obiektow jak wieza zegarowa w dzielnicy muzułmańskiej, cerkiew i ruiny a takze most Milenium ktory jest budowla nowoczesna ale ciekawą i punkt widokowy tz. Gorica Hill.

Czarnogóra » Region Budva » Tivat
Marcin (Komorowo, 2011-12-22) - Średnia ocena: 4.0
Miejscowość lezy nad Zatoką Kotorską w ładnym,zielonym miejscu. Mimo że niewielka to nowoczesna. Woda jest wręcz błękitna, plaże zwirkowe i samo wybrzeze skaliste. Bardzo dobre miejsce do uprawiania sportów wodnych-nurkowanie,żeglarstwo itp. Osoby szukajace rozrywki tez nie powinny sie nudzić chociaz aż tak wie,ku atrakcji wieczornych nie ma. Do Kotoru i Herceq Novi mamy stad ok 10 km a tam piekne starówki.

Czarnogóra » Region Budva » Bečići
Małgorzata (Warszawa, 2011-12-21) - Średnia ocena: 5.0
Becici to miejscowość koło Budvy- jej plaże często odwiedzają turyści z Budvy. To mniejsza i spokojniejsza miejscowość, która znana jest głównie z tego, że można tu znaleźć długą i szeroką plażę. Becici to typowy kurort turystyczny- nie jest natomiast tak gwarny jak np w Budvie czy Ulcjinju. Zachwyciła nas otwartość mieszkańców: mimo, że czasem ciężko było się porozumieć (język w Czarnogórze wbrew pozorom ciężko zrozumieć dla Polaków) byli bardzo serdeczni i pomocni.

Czarnogóra » Region Budva » Budva
Małgorzata (Warszawa, 2011-12-21) - Średnia ocena: 5.0
Bardzo fajne miasto w Czarnogórze. Polecam osobom szukającym rozrywki: wzdłuż promenady nadmorskiej jest tu wiele barów i dyskotek, które licznie odwiedzane są wieczorami. Polecam tym, którzy szukają słońca- koło Budvy jest kilka plaż- żwirkowych, a słońca nigdy nie brakuje. W przeciwieństwie do pobliskiej Chorwacji, ne trzeba tu pływać w specjalnych butach, ponieważ jeżozwierze raczej sie tu nie zdarzają. W centrum miejscowości jest piękna Starówka otoczona murami- której nie można nie odwiedzić!

Czarnogóra » Region Budva » Tivat
Małgosia (Libiąż, 2011-12-20) - Średnia ocena: 3.9
Miejscowosc nieduza ale bardzo malownicza, poprzecinana zatoczkami. Tivat lezy w Zatoce Kotorskiej i jest położony pośród gór. Morze jest w tym miejscu bardzo przejrzyste. Ma dobre zaplecze do uprawiania sportow wodnych. Miasto jest bardzo przytulne i ma swoja atmosferę. Fajne miejsce na wyjazd we dwoje. Blisko jest stąd do Kotoru i Budvy.
© 2010 - 2020 Lasty.com.pl