Marina z 200 miejscami do cumowania

Chorwacja » Dalmacja » Slano
Slano - Marina z 200 miejscami do cumowania

W zatoce Slano, po zakończeniu tegorocznego sezonu turystycznego, rozpocznie się budowa mariny z 200 miejscami do cumowania. Marina będzie się znajdowała po południowej stronie zatoki, a wartość budowy oceniana jest na przynajmniej pięć milionów euro. Marina będzie pontonowa, tak więc nie będzie zbyt wielkiego betonowania i dużych ingerencji w przestrzeń, a na ten projekt przewidziano powierzchnię 10 hektarów na morzu i lądzie. Zakończenie prac planowane jest do początku sezonu 2012.

Zatoka Slanooddalona jest około trzydzieści kilometrów od Dubrownika, jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc w regionie Dubrownika, w zatoce o długości ponad dwóch kilometrów z przepiękna plażą, w gęstych zagajnikach sosnowych i gajach oliwnych z długą tradycją kulturalną i licznymi zabytkami.

Z atrakcji miejscowości Slano należy wymienić kościół franciszkański św. Hieronima, jeden z najpiękniejszych w tym regionie, potem Dwór Książęcy z czasów Rzeczypospolitej Dubrownickiej, rezydencję letnią znanej rodziny Ohmučević, a 14 kilometrów od Slanego jest znana jaskinia krasowa "Vjetrenica".


Źródło: CNTB
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Dalmacja » Slano
Sylwia (Wadowice, 2011-11-29) - Średnia ocena: 4.1
Slano lezy na riwierze dubrovnickiej bardzo blisko samego Dubrovnika (ok. 35 km) i jest małą miesciną w której jednak wspaniale wypoczelismy. Oprócz dwukrotnego zwiedzenia Dubrovnika i Makarskiej uprawialismy sporty (windsurfing, rowery, tenis ziemny) a wiekszosc dnia spedzalismy na plazy. Tutejsze plaze sa bardzo zroznicowowane:kamieniste, zwirowe,piaszczyste. W miejscowosci jest tylko jeden hotel, pozatym same kwatery prywatne i pensjonaty. Pojechalismy w ciemno i pokoj w dobrej cenie znalezlismy bez problemu.

Chorwacja » Dalmacja » Slano
Mirek (Dębica, 2011-07-13) - Średnia ocena: 3.8
Miejscowość w Dalmacji, w okolicy mozna zobaczyc pozostalości twierdzy, sarkofag leżący przed jednym z kościołów. W centrum jest niewielki port dla żaglówek. Slano jest dobrym miejscem na zwiedzenie Dubrovnika, to zaledwie ok. 35 km stąd, niedaleko jest tez do Makarskiej - ok. 150 km. Sposrod zakwaterowania sa i hote, i pensjonaty, i kwatery prywatne wiec wybór duży. Plaze urozmaicone:kamnieniste,betonowe,zwirowe i piaszczyste wiec kazdy znajdzie cos dla siebie. Na miejscu jest bogata oferta sportów:boisko do siatkówki plażowej, korty tenisowe, wynajem samochodów, wynajem skuterów, wynajem rowerów, wynajem łodzi, szkoła nurkowania itp.
© 2010 - 2020 Lasty.com.pl