Hotele we Francji

Francja
Zgodnie ze słownikowym terminem hotel jest to obiekt wchodzący w skład infrastruktury turystycznej posiadający liczbą co najmniej 10 pokoi, głównie jedno i dwuosobowych. Poza tym oferuje pełen zakres usług związanych z pobytem turystów przyjeżdżających w różnych celach na okres co najmniej jednego dnia.
Większość hoteli we Francji ma od jednej do czterech gwiazdek, zaś najbardziej ekskluzywne oznaczono czterema gwiazdkami z dodatkowym symbolem "L" (luksusowy). Hotele bez gwiazdki noszą nazwę non-homologué (w skrócie NH). Symbol "NN", który pojawia się po gwiazdkach, świadczy o tym, że w danym hotelu obowiązują nowe normy (nouvelle norme) wprowadzone w 1992 r. Gwiazdki przydzielane są na podstawie obiektywnych kryteriów, a nie na podstawie jakości obsługi, wystroju wnętrza lub czystości, dlatego hotel jednogwiazdkowy może okazać się dużo przyjemniejszy niż niektóre hotele dwu- lub trzygwiazdkowe. Zawiłości te odzwierciedlają więc przeważnie ceny, a nie ilość gwiazdek.
Większość hoteli oferuje petit déjeuner, czyli śniadanie kontynentalne, na które składa się croissant, francuskie pieczywo, masło, dżem oraz kawa lub gorąca czekolada. Kosztuje ono zwykle 20-40 fr od osoby, czyli nieco więcej niż w kawiarni. Niektóre hotele usytuowane w bardzo popularnych wśród turystów rejonach zwiększają swe dochody w okresie letnim, wprowadzając obowiązek wykupienia śniadania przy wynajmowaniu pokoju. Jeszcze mniej korzystne warunki, zwłaszcza dla najuboższych turystów, oferują hotele udostępniające pokoje na zasadzie demi-pension, czyli tylko pod warunkiem, że wykupi się jednocześnie śniadanie oraz lunch lub obiad.
Hotele najniższej kategorii oferują przeważnie dwójki tańsze niż dwa miejsca sypialne w schroniskach młodzieżowych. W większości pokoi jest umywalka, ale nie ma osobnej łazienki ani toalety. W prawie wszystkich hotelach tej kategorii znajdują się też dużo droższe pokoje z prysznicem, toaletą i innymi udogodnieniami.
Mniej zamożni turyści szukający najtańszych noclegów mogą natrafić na hôtels de passe. Tego rodzaju miejsca zlokalizowane są m.in. w niektórych dzielnicach Marsylii oraz w okolicach placu Pigalle i rue Saint-Denis w Paryżu. Oczywiście, jeśli wewnętrzne ściany są odpowiednio grube, można i tam całkiem nieźle się wyspać. W niektórych tanich hotelach obowiązuje dosyć niemiły zwyczaj niezwracania pieniędzy za ten okres pobytu, z którego się rezygnuje. Warto więc pamiętać, aby nie płacić z góry za długi pobyt. Poza tym im prędzej poinformuje się kierownika hotelu o planowanym wyjeździe, tym większe są szanse na odzyskanie nadpłaconych pieniędzy.
Pokaż cały opis

Turyści Hotele we Francjizmotoryzowani mogą skorzystać z oferty noclegowej bardzo tanich sieci "postmodernistycznych" hoteli, budowanych z elementów preszpanowo-plastikowych, często na obrzeżach francuskich miast. Najbardziej znaną siecią jest Formule 1, gdzie za pokój dla trzech osób (z prysznicem i toaletą) płaci się 20-22 €, zależnie od pory roku.
Pokoje dwuosobowe w hotelach należących do średniej kategorii są wyposażone są w prysznice i toalety. Warto jednak wiedzieć, że wiele hoteli najniższej kategorii oferuje pokoje, które standardem i cenami dorównują tym ze "średniej kategorii". Około 4000 hoteli (wiele rodzinnych, zlokalizowanych na wsi, nad morzem lub w górach) należy do Logis de France, czyli organizacji, której instytucje członkowskie zobowiązane są przestrzegać ścisłych przepisów dotyczących poziomu usług i udogodnień.

Francuska baza noclegowa jest bardzo zróżnicowana pod względem rodzajów zakwaterowania i cen. Szczegółowych informacji udzielają lokalne biura informacji turystycznej, które częstokroć oferują też pomoc w dokonaniu rezerwacji miejsc. W wielu regionach Francji władze lokalne obciążają każdego turystę podatkiem turystycznym (taxe de séjour). Dlatego też opłaty od osoby na kempingach czy w hotelach mogą być wyższe o 0,20-1 € niż podaje cennik. Hotele we FrancjiRezerwacja wcześniejsza to dobry sposób na uniknięcie nerwowego szukania hotelu po przyjeździe do nowego miasta. Jest szczególnie przydatna, jeśli planuje się przyjazd w godzinach popołudniowych lub wieczornych. W okresie nasilonego ruchu turystycznego posiadanie rezerwacji oznacza pewne zakwaterowanie w hotelu, na który nas stać. W przeciwnym razie pozostaje tylko opuścić miasto.
Pracownicy wielu biur informacji turystycznej pomagają dokonać rezerwacji noclegu w jednym z okolicznych hoteli. Za usługę zazwyczaj płaci się niewielką kwotę, a w niektórych przypadkach należy dać zaliczkę, która jest później odliczana od rachunku za pierwszą dobę hotelową. Biura posiadają informacje, w którym hotelu są wolne pokoje; zazwyczaj unikają rekomendacji. Nie można dokonać rezerwacji telefonicznej, ale należy zgłosić się osobiście. Przy rezerwacji telefonicznej warto upewnić się dwukrotnie, czy właściciel lub kierownik hotelu zanotował właściwą datę, dzień tygodnia i przybliżoną godzinę planowanego przyjazdu, ponadto należy sprawdzić, jaką zaliczkę trzeba przesłać i czy wymagane jest pisemne potwierdzenie przyjazdu. Niezjawienie się w hotelu, w którym dokonało się wcześniejszej rezerwacji, jest nieuczciwe wobec właściciela. Jeżeli przyjazd w określonym terminie jest niemożliwy, należy jak najwcześniej zawiadomić recepcję.
Nawet w szczycie sezonu w większości hoteli jest zawsze kilka niezarezerwowanych pokoi, aby przyjąć przynajmniej niektóre z osób szukających noclegu. Może się więc zdarzyć, że w hotelu, do którego dzwoniło się przed trzema dniami (i nie było wolnych miejsc) dostanie się nocleg, jeżeli zadzwoni się o 9.00 lub 10.00 rano w dniu planowanego przyjazdu. Z wyjątkiem Paryża praktycznie wszędzie jest szansa na wynajęcie pokoju w ten sposób, nawet w sierpniu w szczycie sezonu.
Zobacz również:
Popularne obiekty
Kraje
Regiony
Obiekty w pobliżu
Residence Les Campanettes Residence Les Campanettes od 6.57 € / 6.57 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 1 km; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; wypożyczalnia sprzętu wodnego (rowery wodne, narty wodne, windsurfing, sprzęt do nurkowania); szkoła nurkowania; dostęp do plaży:... Residence Open Golfe Juan Residence Open Golfe Juan od 9.64 € / 9.64 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 300 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; prysznic; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); bar na plaży; dostęp do plaży: pieszo -... Residence Debussy Residence Debussy od 6.43 € / 6.43 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 5 km; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; wypożyczalnia sprzętu wodnego; szkoła nurkowania; dostęp do plaży: pieszo - daleko. Do dyspozycji gości: Basen odkryty (rodzaj wody: słodka) czynny w terminie:... Residence Eden Roc Residence Eden Roc od 7.22 € / 7.22 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 300 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta, kamienista; rodzaj dna w morzu: piaszczyste, kamieniste; wypożyczalnia sprzętu wodnego; boisko do siatkówki na plaży; plaża dogodna dla: dla lubiących naturalny... Residence Les Mimosas Residence Les Mimosas od 8.14 € / 8.14 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 550 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki, narty wodne, sprzęt do nurkowania). Wyposażenie pokoi: Animacje dla dzieci (w wieku 4 - 15 lat). Do dyspozycji gości:... Residence Sognu di Mare Residence Sognu di Mare od 15.86 € / 15.86 PLN Położenie: Bez wyżywienia, możliwość dokupienia: śniadanie, obiadokolacja, kolacja. Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta. Wyposażenie pokoi: Animacje dla dzieci (w wieku 4 - 15 lat). Do dyspozycji...
Akwitania Akwitania Alpy Francuskie Alpy Francuskie Alpy Francuskie , które ciągną się łukiem od wybrzeża Morza Śródziemnego po dolinę Dunaju w okolicach Wiednia uważane są za najpiękniejszy łańcuch górski w Europie i jeden z najbardziej malowniczych na świecie. Panujący w nich klimat jest... Alzacja Alzacja Są ludzie, którzy wakacje kojarzą z piaszczystą plażą , szumem fal, egzotycznymi wyspami, ale są i tacy dla których wypoczynek nie jest równoznaczny z leniuchowaniem i dlatego wybierają aktywną formę spędzania wolnego czasu. Dla nich właśnie... Bretania Bretania Gujana Francuska Gujana Francuska Ile de France Ile de France Położenie        Francuski region, o powierzchni ponad 12 tys. km2, zamieszkany przez ponad 11 mln mieszkańców - Ille de France . To największa francuska aglomeracja, składająca się z 8 departamentów (1281... Langwedocja Roussillon Langwedocja Roussillon Położenie       Region Langwedocja Roussillon to jeden z 26 regionów administracyjnych Francji . Położony jest na południu kraju: od zachodu graniczy z Hiszpanią , a od południa z Morzem Śródziemnomorskim .... Lazurowe Wybrzeże Lazurowe Wybrzeże Lazurowe Wybrzeże (fr. Côte d Azur), nazywane również Francuską Riwierą , to leżący w Prowansji fragment wybrzeża Morza Śródziemnego, rozciągający się od miasta Cassis do granicy włoskiej. Jest to najważniejszy region turystyczny Francji,... Midi Pyrenees Midi Pyrenees Owernia Owernia Reunion Reunion Położenie        Reunion to wyspa położona na Oceanie Indyjskim, ok. 700 km od Madagaskaru i 160 km od Mauritiusu . Jest najdalej na zachód wysuniętą częścią archipelagu Maskarenów. Reunion to także... Riwiera Śródziem. & Korsyka Riwiera Śródziem. & Korsyka Francuskiej Riwiery Śródziemnomorskiej nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi słońca, plaży i przepięknych widoków. Cudowne piaszczyste plaże sąsiadują tu ze starymi, uroczymi miastami takimi jak Sete, Agde czy Perpignan. Możesz tu... Rodan Rodan Rodan Alpejski to region w południowo-wschodniej Francji , będący jednocześnie drugim co do wielkości departamentem w kraju. Największym miastem jest Lyon , ale dużą rolę odgrywają również takie ośrodki jak Grenoble , Chambéry , Annecy czy...
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Francja » Lazurowe Wybrzeże » Grasse » Residence des Parfums
Lidia (Mława, 2012-02-17) - Średnia ocena: 4.0
Apartamenty są bardzo ładnie położone, leżą na wzgórzu i mają przepiękny widok. Samo miasteczko jest dosyć duże. Wieczorami jest gdzie wyjść, jest wiele restauracji i lokalnych knajpek. Jest też duży port, który warto zobaczyć. Same apartamenty są całkiem ładne. Jest w nich sporo miejsca. Mają pełne wyposażenie, więc nie ma potrzeby nic ze sobą zabierać. Obsługa była bardzo miła.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Grasse » Residence des Parfums
Marianna (Wrocław, 2012-02-14) - Średnia ocena: 4.0
Pokoje są całkiem przyjemne. Są przede wszystkim bardzo ładnie położone - leżą na wzgórzu skąd jest przepiękny widok. Same pokoje są przestronne, gustownie urządzone. Jest w nich czysto, ręczniki wymieniano na bieżąco. Apartamenty są w pełni wyposażone - w kuchni są wszelkiego rodzaju garnki, patelnie, sztućce, czajnik itp. Nie ma potrzeby nic ze sobą zabierać. Basen jest nie za duży, ale czysty. Samo miasteczko jest urocze.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Grasse » Residence des Parfums
Kazimierz (Wałcz, 2012-02-03) - Średnia ocena: 4.2
Apartamenty są całkiem ładne, przestronne i mają podstawowe wyposażenie. Mają bardzo ładne położenie - leżą na wzgórzu, skąd jest przepiękny widok. Samo miasto jest dosyć duże, są miejsca które warto obejrzeć. Jest to miejsce, które słynie z wytwórni perfum, więc warto wybrać się na zakupy. Apartamenty są czyste, były na bieżąco sprzątane. Basen na terenie obiektu jest czysty, nie duży. Obsługa była miła.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Grasse » Residence des Parfums
Jolanta (Człuchów, 2012-01-19) - Średnia ocena: 3.9
Apartamenty są całkiem miłe, ładnie położone na wzgórzu - mają przepiękny widok. Jest blisko lotnisko i port dla promów i jachtów. Pokoje są dobrze wyposażone (w zasadzie nic nie trzeba ze sobą zabierać). Do centrum miasteczka jest nie daleko. Jest tu dużo do zwiedzania (wiele atrakcji, zabytków). Do tego wszystkiego jest dużo restauracji, sklepów i straganów (warto poszukać "okazji zapachowej/perfum" - bo to właśnie z wytwórni perfum słynie Grasse). Basen nie jest za duży, ale był czysty. Leżaki przy basenie nie są płatne. Obsługa była miła.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Golfe Juan » Residence Open Golfe Juan
Matylda (Lublin, 2012-01-16) - Średnia ocena: 5.0
Wakacja na 10. Super byliśmy bardzo zadowoleni. Okolica cudna. Niesposób było się nudzić. Nieziemsko piękne zakątki w okolicy apartamentu. Sam apartament też bardzo fajny, ładne mebelki, ładny widoczek, łazienki wporządku. Bylismy z znajomymi im się też badzo podobało. Rewelacja w 100%.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Golfe Juan » Residence Open Golfe Juan
Mariola (Mrozy, 2011-12-02) - Średnia ocena: 3.8
Dobre miejsce dla osób chcących odwiedzić Lazurowe Wybrzeże ale cenią sobie niezależność. Apartamenty wyposażone wystarczająco na nocleg i prosty posiłek a położenie dobre na zwiedzanie okolic. My wypoczęliśmy a zarazem korzystaliśmy ze wszelkich dobrodziejstw francuskiego wybrzeża.
Francja » Alpy Francuskie » Val-Fréjus
Tomek (Bolesławiec, 2012-03-20) - Średnia ocena: 4.0
Jest to świetna miejscowość na zimowy wypoczynek. Wiele się tu dzieje. Są świetnie przygotowane trasy narciarskie o zróżnicowanym stopniu. Są oczywiście wypożyczalnie sprzętu, jest też wiele restauracji, do których warto wyjść, żeby chociażby dobrze zjeść. Okolica jest przepiękna, warto tu przyjechać.

Francja » Rodan » Lyon
Marika (Brzeg, 2012-03-01) - Średnia ocena: 4.5
Lyon leży nad rzeką Rodan i ma sporo do zaoferowania przede wszystkim jesli chodzi o zabytki takie jak ruiny amfiteatru, akwedukt,katedra, kościoły,ratusz a także muzea, teatry i opera. Oprócz tego ciekawe mosty i malownicze wzgórza nad miastem. Dużym atutem jest metro które daje komfortową mozliwosc szybkiego przemieszczania sie po miescie. Cecha charakterystyczna Lyonu są...schody wiec do zwiedzania potrzebna jest dobra kondycja.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Vic la Gardiole
Anna (Mława, 2012-02-03) - Średnia ocena: 3.4
To baaaaardzo spokojna miejscowość, bez jakiejkolwiek rozrywki - w zasadzie nic się tu nie dzieje. Okolica jest bardzo ładna, plaże również. Wszystko to zachęca do spacerów, bądź błogiego wylegiwania się. Jest to miejsce dla osób, które szukają miejsca do odpoczynku. Natomiast Ci, którzy chcieliby cokolwiek zobaczyć, bądź nawet wyjść do restauracji to mogą podjechać do Narbonne, które jest blisko położone.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Vic la Gardiole
Teresa (Frombork, 2012-01-30) - Średnia ocena: 3.1
Można tu tylko znaleźć ciszę i spokój. Sama miejscowość jest bardzo ładna, ma przepiękne plaże. Niestety nic szczególnie specjalnego dla turystów nie tutaj nie ma. Co prawda my szukaliśmy spokojnej miejscowości, i rzeczywiście można tu wypocząć. Jeśli ktoś szuka jakichkolwiek rozrywek to można podjechać do pobliskiego Narbonne - tutaj jest trochę większy ruch turystów. Raczej dla tych, co szukają spokoju.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Saint Pierre La Mer
Jakub (Tychy, 2012-01-27) - Średnia ocena: 3.9
Miejscowość jest raczej spokojna. Niewiele się tu dzieje. Od strony morza wieją tu zimne wiatry, z których korzystają Ci którzy lubią sporty wodne (surfing, kitesurfing, skutery wodne). Plaże są tu bardzo ładne, piaszczyste. Przy wybrzeżu jest deptak ze sklepami i restauracjami. Tu można odpocząć, natomiast jeśli ktoś szuka przy najmniej odrobiny rozrywki to proponuję podjechać do pobliskiego Narbonne, gdzie odbywają się liczne imprezy. My w pełni tu wypoczęliśmy.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Vic la Gardiole
Wiola (Opole, 2012-01-27) - Średnia ocena: 3.7
Długo szukaliśmy spokojnej miejscowości, ale też takiej skąd moglibyśmy dojechać jeśli "zatęsknimy" za rozrywką. Przypadkowo wpadliśmy na Vic la Gardiole. Okazało się, że jest to świetne miejsce, żeby wypocząć, bo w zasadzie nic się tu nie dzieje. Są tu piękne, piaszczyste plaże i spokój, cisza. W zasadzie nic się nie dzieje - w pełni tu wypoczęliśmy. Raz odwiedziliśmy pobliskie Monpellier - też jest ładne, trochę więcej było tu atrakcji. Polecam Vic la Gardiole osobom, które chcą się wyciszyć i odpocząć.
© 2010 - 2019 Lasty.com.pl