Hotel Park

Słowenia » Słowenia środkowa » Otočec
Otočac - Hotel Park przyjmuje nowych gości

W centrum Otočca niedawno został otwarty czterogwiazdkowy hotel Park, w którym na około czterech tysiącach metrów parteru i czterech piętrach jest trzydzieści sześć pokoi, cztery apartamenty, restauracja z trzystoma miejscami, sala konferencyjna, kawiarnia miejska z tarasem mniejszą restauracją, a w podziemiach znajduje się komfortowy wellness, basen, sauna i siłownia. Hotel jest klimatyzowany, pokoje wyposażone są w telewizor, telewizję satelitarną, łącza internetowe i luksusowe meble. Restauracja hotelowa nazywa się Avendo, a sala konferencyjna Arupium. To nazwy znanych lokalizacji archeologicznych z VII wieku przed naszą erą.

Hotel znajduje się w Otočcu, centrum regionu Gackiej. Miasto Otočac po raz pierwszy wspomniane zostało pod koniec jedenastego wieku. Swoją nazwę zawdzięcza wyspie rzecznej, dzięki której zachował się jako miasto. Do XVIII wieku Otočac znajdował się na naturalnej wysepce na rzece Gacka. Wyspa była umocniona murami i wieżami obronnymi, a dostać się do niego można było wyłącznie łodzią. To sprawiało, że nie było możliwe jego zdobycie i w swojej historii Otočac nigdy nie został zajęty.

Region Gackiej znajduje się w centralnej części między znanym Parkiem Narodowym Jeziora Plitwickie, Parkiem Przyrody Velebit i Parkiem Narodowym Północny Velebit, a atrakcyjność turystyczną dopełnia rzeka Gacka, jedna z najbardziej znanych wód bogatych w ryby z rodziny łososiowatych. Po badaniach, woda w Gackiej uznana została za drugą pod względem jakości wody pitnej na świecie. W tej spokojnej rzece jest dwadzieścia pięć gatunków roślin i kilka gatunków ryb rzecznych, wśród których jest znany pstrąg rzeczny, który jest bardzo ceniony wśród wędkarzy na świecie. Jej źródło znajduje się w miejscowościach Sinac i Lešće niedaleko Otočca, gdzie do dziś pielęgnowana jest tradycyjna kultura i życie. Na Gackiej do dziś można zobaczyć młyny, w których mielona jest mąka, kosze do opracowywania roślin i sukiennych koców.


Źródło: CNTB
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Słowenia » Słowenia środkowa » Otočec
Dominik (Łomża, 2011-11-03) - Średnia ocena: 3.7
Okolica rzeczywiście idylliczna, przepiękne widoki no i ten niesamowity zamek na wyspie. Sama rzeka Krka jest warta odwiedzenia tego miejsca. my byliśmy tam na festiwalu rockowym w lipcu 2009. Polecam odwiedzenie tego miejsca bo warto.

Słowenia » Słowenia środkowa » Otočec
Renata (Warszawa, 2011-10-31) - Średnia ocena: 5.0
Otočec jest osada na lewym brzegu rzeki Krka w południowo-wschodniej Słowenii. Bardzo ładne miasteczko, bujna rosliność, tutejszy kościół parafialny jest pod wezwaniem świętego Piotra i pochodzi z 1406 roku. Został on przebudowany w wieku 17 i 19th.KOniecznie trzeba go zwiedzić lub uczestniczyć w mszy świętej. Jak kazda miejscowośc ma sklepy z pamiątkami, restauracje z pysznym jedzeniem, kawiarnie z smacznymi wypiekami. Okolica miasteczka bardzo ładna.

Słowenia » Słowenia środkowa » Otočec
Rajmund (Rogoźno, 2011-10-28) - Średnia ocena: 3.8
znane jest przede wszystkim z zamku polozonego na wysepce na rzece Krk na ktora mozna sie dostac mostami.Sam zamek funkcjonuje teraz jako hotel.Cała okolica jest bardzo zielona i ma sporo ciekawych miejsc w ktorych mozna pospacerowac lub posiedziec na ławce/polezec na kocu. My znaczna czesc obszaru przemierzylismy rowerami. Ze wzgledu na panujaca tu cisze miejsce ma wielu zwolennikow wędkowania i zeglowania.

Słowenia » Słowenia środkowa » Otočec
Michalina (Skarżysko-Kamienna, 2011-08-12) - Średnia ocena: 3.9
Miasteczko znane przede wszystkim ze wspaniałego zamku położonego na wyspie na rzece Krka, na wyspe mozna sie dostac mostem. Na spacer mozna sie wybrac do zamkowego parku lub w wolnym czasie pożeglowac na rzece czy popływac łódeczką. W miescie znjaduej sie pole golfowe (osobiście nie korzystalismy), kilka pensjonatow, hoteli a nawet gospodarstwa agoruturystyczne. W ramach rozrywki polecam wybrac sie do restauracji Tango ktora w weekedny oferuje tańce z muzyką na żywo, dyskotekę no i pyszne jedzenie. Na jedniodniowa wycieczke warto wybrac sie do Lublany lub Zagrzebia
© 2010 - 2019 Lasty.com.pl