Grecja

Grecja - kraina słońca i mitycznych bogów

Jeśli marzysz o spokojnym wypoczynku, morskich kąpielach, niezapomnianych widokach i smacznym jedzeniu - koniecznie odwiedź Grecję. Kraj ten oferuje nie tylko piękne krajobrazy ale i wspaniały śródziemnomorski klimat. Grecja jest miejscem wyjątkowym przede wszystkim dlatego, że to właśnie tu, prawie cztery tysiące lat temu zaczęła kiełkować cywilizacja, która dała początek Europie. Kraj został uznany za kolebkę zachodniej cywilizacji. Grecja jest miejscem narodzin demokracji, filozofii, sportów, polityki oraz dramatu. Miasta greckie zachowały wiele pamiątek kulturowych i wspaniałych zabytków ze starożytnej Grecji.
Krajobrazy, szeroki wybór hoteli, wysoki standard zakwaterowania oraz wszechobecność malowniczych plaż, to niewątpliwie główne atuty Grecji. Każdy, kto chce odpocząć od zgiełku i pośpiechu miast, powinien wybrać właśnie to miejsce. W tym urokliwym i pełnym ciepła kraju można doświadczyć innego życia: tutaj nikt się nie śpieszy, każdy cieszy się chwilą.
Wakacje w Grecji to okazja, by być bliżej starożytnej historii. Mistyczne krajobrazy, kultura oraz bogactwo kuchni greckiej zachęcą każdego turystę.

Zabytki

Akropol

Akropol to jeden z najsłynniejszych zabytków Europy, który co roku przyciąga do Aten rzesze turystów. Ta "święta skała" została zamieszkana prawie sześć tysięcy lat przed naszą erą. Jest to skaliste wzgórze na którym za czasów Peryklesa została rozpoczęta budowa świątyń, w tym największej i najważniejszej czyli Partenonu poświęconego bogini Atenie. To właśnie na Akropolu znajdował się wspaniały posąg tej bogini autorstwa Fidiasza, wykonany ze złota i kości słoniowej. Atena była symbolem zwycięstwa jakie odnieśli Ateńczycy w walce z Persami, trzymająca włócznię i mająca hełm wskazywała żeglarzom, którzy zbliżali się do przylądka Sunion, właściwą drogę.
Dziś Akropol jest kojarzony z narodzinami wielkiej cywilizacji Zachodu, jego ruiny są corocznie odwiedzane przez miliony turystów i nadal wzbudzają zachwyt i podziw.

Agora

W starożytnej Grecji był to główny plac - rynek, to tu koncentrowało się życie miejskie starożytnych Aten. O miejsce walczyli tu ze sobą przedstawiciele administracji publicznej, handlarze i politycy. Współcześnie agora stanowi jedną wielką plątaninę ruin, których fragmenty pochodzą z rozmaitych okresów, od VI w. p. n. e. do V w. n. e. By lepiej poznać charakter tego miejsca, warto udać się do pobliskiego muzeum.
Pokaż cały opis


Delfy

Delfy, Grecjaobecnie Kastri, w starożytności miasto greckie, położone w Fokidzie u stóp Parnasu. Szczególną siłę przyciągania ma magia tego miejsca. Przez całe wieki w czasach antycznych do świętej wyroczni w Delfach pielgrzymowali ludzie, aby otrzymać od kapłanki Pytii odpowiedź na nurtujące ich problemy. Wraz ze wzrostem znaczenia tego świętego miejsca, które przez Greków było uważane za centrum świata, zaczęły powstawać coraz bardziej imponujące obiekty religijne, skarbce jak i obiekty służące do przeprowadzania zawodów sportowych.

Olimpia

W zachodniej części Peloponezu, w dolinie rzeki Alfeios znajduje się najsłynniejsze sanktuarium starożytnej Grecji. Było ono poświęcone Zeusowi, ojcowi wszystkich greckich bogów. Sławę w starożytnej Grecji sanktuarium Zeusa uzyskało dzięki odbywającym się co cztery lata igrzyskom sportowym ku czci Zeusa. Centralny punkt na terenie archeologicznego stanowiska w Olimpii stanowi świątynia Zeusa, do której w starożytnych czasach podążali Grecy z najdalszych zakątków kraju, by składać dary i prosić o pomyślność. Są tu też pozostałości po świątyni Hery, jednej z najstarszych monumentalnych świątyń greckich. GrecjaBogactwo i różnorodność zabytków spowodowało, że stanowisko archeologiczne w Olimpii zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Meteory

Meteory to potężne centrum klasztorne wschodniego kościoła ortodoksyjnego. Od XI w. meteory uważane są za obraz wielkości Boga. Tam mnisi wyrabiają sobie cnotę posłuszeństwa, próbują się odzwyczaić od swoich nawyków. Z czasem te klasztory stały się magnesem przyciągającym tysiące wierzących, którzy przychodzą tutaj "ćwiczyć swoją duszę".

Miejsca, które warto zobaczyć

Ateny

Ateny to stolica Grecji, miasto zamieszkane przez ponad cztery miliony ludzi. Nazwa miasta związana jest z mitem dotyczącym zawodów między Ateną i Posejdonem, którzy rywalizowali o przywództwo nad miastem. Wygrać miało bóstwo, które mieszkańcom miasta złoży najbardziej przydatny dar. Posejdon uderzył swym trójzębem o skałę z której trysnęło źródełko wody, jednak pod dotykiem włóczni bogini Ateny obok źródełka wyrosło pierwsze drzewko oliwne. Mieszkańcy od razu zdecydowali czyj dar jest wspanialszy, dlatego też Atena została patronką ich miasta.
Większość zabytków ateńskich pochodzi z okresu Grecjastarożytnego a największą atrakcję stanowi Akropol. Ateny to nie tylko zabytki i wszechobecna historia, ale również wibrujące życie nocne, które zamienia stateczną stolicę w tętniące życiem miasto. Ateny słyną też z najlepszych restauracji w Grecji. Działa tu wiele pięknych kawiarenek, tawerny w ogrodach i uliczne targi.

Rodos

Rodos jest jedną z najchętniej odwiedzanych greckich wysp. W starożytności zwana była wyspą boga Heliosa głównie dlatego, że przez 300 dni w roku świeci tu słońce. Turystów przyciągają piękne piaszczyste plaże i urokliwa stolica wyspy, również Rodos - bardzo dobrze zachowane średniowieczne miasto. Znajdują się tu długie plaże, malownicze, zaciszne zatoki, morze o wielu kolorach błękitu.
W starożytności wyspa ta była potężnym ośrodkiem kultury greckiej. Działali tu liczni poeci i rzeźbiarze.
Ze względu na walory przyrodnicze i krajoznawcze została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Rodos ma dzisiaj do zaoferowania szeroki wachlarz całorocznych atrakcji turystycznych. Ujmuje ona naturalnym pięknem, pamiątkami długiej i burzliwej historii, jak również ciepłą gościnnością lokalnej społeczności.

Kreta

Jest Grecjato największa z wysp greckich. Znajduje się na południowym krańcu Morza Egejskiego, pomiędzy Europą, Azją i Afryką. Na Krecie oprócz niezliczonej liczby hoteli znajdziemy wiele miejsc i miasteczek, których żaden turysta nie powinien pominąć. Wspaniałe góry przecinane dzikimi wąwozami wręcz namawiają nas do pieszych wędrówek. Kreta jest miejscem w którym wszędzie można odnaleźć ślady po minionych cywilizacjach i wydarzeniach historycznych. Bardzo dużą atrakcją dla turystów są liczne porty weneckie na porozrzucane na całym obszarze wyspy m.in. w Rethimnonie, Frangokastello a także piękne kościoły z okresu bizantyjskiego

Sport i rekreacja

W Grecji wielką popularnością cieszy się windsurfing. Tutejsze liczne zatoki wprost idealnie nadają się dla początkujących amatorów tej dyscypliny sportowej. W niektórych miejscowościach wypoczynkowych można pojeździć na nartach wodnych. W porównaniu z innymi rejonami nad Morzem Śródziemnym, ceny są tu bardzo atrakcyjne.
Grecja, dzięki dobrym naturalnym warunkom nawigacyjnym, jest doskonałym miejscem do uprawiania żeglarstwa. Również greckie rzeki, zwłaszcza Grecjana Peloponezie i Epirze, świetnie nadają się na spływy kajakowe. Mogłoby się wydawać, że Grecja jest wręcz rajem dla nurków, ale niestety nurkowanie podlega wielu ograniczeniom z powodu ochrony podmorskich zabytków antyku. Coraz większą popularnością natomiast cieszy się wspinaczka skałkowa np. na wyspie Kalimnos.
Istnieje również mnóstwo innych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Większość hoteli oferuje basen, korty tenisowe, minigolf, boisko do siatkówki, stoły do tenisa stołowego. Można wyruszyć w stronę centrum z niezliczoną ilością pubów, restauracji, dyskotek i klubów

Święta i ciekawe wydarzenia

Grecja wita nas nie tylko swoim ciepłem i zabytkami, ale także wspaniałą zabawą. Święta w Grecji często związane są z religią i kierują się kalendarzem ortodoksyjnym. W ciągu roku spotkać się z masą różnych uroczystości lub festiwali, których ukoronowaniem bywają przedstawienia teatralne, urządzane w antycznych teatrach. Miasto Petras, w połowie stycznia zamienia się w karnawałową stolicę kraju. Karnawałem żyje całe miasto. Ulicami przechadzają się ludzie przebrani w najbardziej fantastyczne stroje. Momentem kulminacyjnym karnawału jest palenie króla karnawału - w niedzielę Grecjapo zmroku.
Grecy słyną przede wszystkim z bardzo hucznego obchodzenia uroczystości rodzinnych, jak wesela, urodziny, imieniny, chrzciny oraz święta lokalnych patronów poszczególnych wiosek. Z uroczystościami kojarzą Grecy głównie taniec i muzykę. Tańce są w kraju przeważnie dominantą mężczyzn. Najpopularniejsze są tańce w kole, zróżnicowane są co do rytmu i tempa w zależności od miejscowości. Systos jest oryginalnym tańcem kreteńskim, w którym mężczyźni i kobiety tańczą wspólnie trzymając się za ramiona; susta jest zaś jedynym tańcem parzystym, kiedy mężczyzna tańczy z kobietą.

Kuchnia

Kuchnia grecka z została doceniona już przez wielu turystów z całego świata. W kuchni tej dominuje bogactwo znakomitych zapachów, różnorodnych warzyw, owoców morza i serów. Podstawę wielu potraw stanowi baranina oraz owoce morza. Można tu znaleźć także bogatą różnorodność serów, najbardziej znany nam jest ser owczy Feta. Wspaniałym dodatkiem do wielu potraw są tzatziki, czyli pasta czosnkowa.
Każdemu dobremu jedzeniu towarzyszy zwykle dobry alkohol. Jednym z najstarszych win greckich jest Retsyna, wino do produkcji którego jest dodawany olejek z sosny. Bardzo charakterystyczne dla tego kraju jest Ouzo - grecka wódka o smaku anyżkowym, zazwyczaj podawana rozcieńczona z wodą. Grecy najrzadziej w całej Europie zapadają na choroby serca. Zawdzięczają to zdrowej kuchni. Mało tłuszczów, oliwka z oliwek, świeże ryby, warzywa i owoce - oto ich klucz do sukcesu.
Popularne dzisiaj oferty typu last minute sprawiają, że wycieczki do krajów, takich jak Grecja, stają się dostępne dla każdego. Grecja last minute - tanie bilety lotnicze, a dodatkowo niedrogie noclegi czy wyżywienie, to szansa na niezapomniane wczasy.
Wybierając hotel z opcją all inclusive nie musisz martwić się już o nic więcej. Trzy posiłki i swobodny dostęp do napojów przez cały dzień. Teraz nic nie przeszkodzi Ci w wypoczynku.
Dziś do kolebki naszej cywilizacji możemy się wybrać bez trudu, co też Polacy czynią coraz częściej, zwłaszcza dlatego, że wakacje w Grecji są niewiele droższe od spędzania czasu nad Bałtykiem.
Zapraszamy w niezapomnianą podróż, w jeden z najpiękniejszych rejonów świata, gdzie historia przeplata się teraźniejszością. Każdy kto doświadczy wspaniałej kultury tego kraju, zobaczył piękne zabytki niewątpliwie będzie chciał tu wrócić.
Zobacz również:
Kraje
Regiony
Ciekawostki
Kazachstan Kazachstan Podstawowe informacje        Kazachstan , zwany inaczej Republiką Kazachstanu, to państwo leżące częściowo w Europie (jego granice obejmują ziemie na zachód od rzeki Emby) i w większości w Azji . Zdecydowanie... Ukraina Ukraina Położenie i klimat       Ciągnące się kilometrami stepy, urokliwe plaże Krymu czy niezmierzone szlaki turystyczne - oto, jak polskim turystom kojarzy się Ukraina . Należy jednak pamiętać, że Ukraina to... Jemen Jemen Informacje podstawowe        Jemen to liczące sobie ponad 24 milionów obywateli państwo, położone w południowo-zachodniej części Półwyspu Arabskiego , graniczące z Omanem oraz Emiratami Arabskimi . Kraj, w... Białoruś Białoruś Podstawowe informacje        Białoruś (Republika Białorusi) jest krajem we Europie Wschodniej, graniczącym z Litwą , Łotwą , Rosją , Ukrainą i Polską . Państwo nie posiada dostępu do morza. Najwyższym... Rwanda Rwanda Rwanda , a właściwie Republika Rwandy, to niewielki kraj, położony w centrum Afryki pomiędzy Kongiem a Tanzanią . Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda jest nazywana Krajem Tysiąca Wzgórz lub – nieco przewrotnie – Szwajcarią Afryki. W... Australia Australia Australia to kraj położony na Półkuli południowej, obejmujący najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Krajami sąsiadującymi z Australią na północy są: Indonezja , Timor... Ghana Ghana Podstawowe informacje       Kraj wiecznie zielonych lasów, diamentów, osamotnionych, złocistych plaż i wspaniałej, afrykańskiej kultury. Idealne miejsce dla kogoś, kto nie boi się upałów, podróżniczej... Riwiera Olimpijska Riwiera Olimpijska Wyspy Zielonego Przylądka to archipelag dziesięciu głównych i kilku mniejszych wysp, położony w środkowej części Oceanu Atlantyckiego. Mimo, że nie leży na głównym szlaku wypraw turystycznych, jest zakątkiem idealnym na udany wypoczynek.... Nowa Zelandia Nowa Zelandia Nowa Zelandia (w języku Maorysów Aotearoa, czyli Kraj Długiej Białej Chmury) to wyspiarskie państwo na południowo - zachodnim Pacyfiku . Tworzący Nową Zelandię archipelag jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii . Nowa Zelandia... Chorwacja Chorwacja Wakacje nad Morzem Adriatyckim większości osób kojarzą się z Włochami. Tymczasem piękne plaże , ruiny z czasów starożytnych i inne atrakcje turystyczne czekają także po drugiej stronie Adriatyku - w Chorwacji. I to za niższą cenę.... Maroko Maroko Zapierające dech w piersiach krajobrazy, mozaika barw, powietrze przesiąknięte przyprawami, kadzidłami i egzotycznymi perfumami. W miastach wiele kawiarenek, rozsianych pomiędzy labiryntami wąskich uliczek. Wystrój ich najczęściej jest... Korea Korea Podstawowe informacje        Korea Południowa to kraj położony w Azji Wschodniej , w południowej części Półwyspu Koreańskiego . Jej bezpośrednim sąsiadem jest Korea Północna , która rości sobie prawo do całej... Zanzibar Zanzibar Zanzibar jest to zarówno nazwa tropikalnej wyspy, należącej do Tanzanii , jak i miasta położonego na wyspie, będącego zarazem jej stolicą. Ten zakątek świata słynie z plantacji goździkowców i z palm kokosowych.... Mauretania Mauretania Mauretania to kraj dla wytrwałych i odważnych. Suchy, pustynny krajobraz, wysokie temperatury, nie najniższe koszty utrzymania, często słabo zaopatrzone sklepy oraz mała ilość hoteli i udogodnień dla podróżnych zniechęcają wielu turystów do... Senegal Senegal Podstawowe informacje        Senegal to kraj położony w zachodniej Afryce , nad Oceanem Atlantyckim. Miejsce niezwykle egzotyczne, słynące z pięknych widoków, doskonałych plaż i wielu ciekawych miejsc, jest... Seszele Seszele Podstawowe informacje       Gdy za oknem plucha najlepiej przenieść się do miejsca, gdzie znajdują się piękne plaże , czyste morze i tropikalny klimat . Takim miejscem są na pewno Seszele . To niewielkie... Turkmenistan Turkmenistan Wycieczka do Turkmenistanu to pomysł na spędzenie ciekawych i udanych wakacji . Kraj posiada wiele interesujących i wartach zwiedzenia miejsc, a kontakt z surowym, wymagającym klimatem i orientalną kulturą wzbogaci nas o nowe doświadczenia. Z... Izrael Izrael Izrael jest wyjątkowo ciekawym miejscem na spędzenie urlopu - jeśli zdecydujemy się właśnie tam odbyć podróż, z pewnością nie będziemy żałować. To kraj różnorodny zarówno pod względem kulturalnym, jak i geograficznym. W jego granicach... Papua Nowa Gwinea Papua Nowa Gwinea Podstawowe informacje        Papua Nowa Gwinea to jeden z najmniej poznanych zakątków świata. Jeśli marzą ci się wakacje w prawdziwym raju, ze względu na roślinność, pogodę , możliwość uprawiania sportów... Indie Indie Podstawowe informacje        Indie to kraj, który na każdym robi wrażenie. Jednym podoba się specyficzna indyjska kultura , inni są pod wrażeniem indyjskich zabytków, jeszcze innym do gustu przypada klimat...
Attyka Attyka Attyka – Grecja       To malownicza, historyczna kraina w kształcie trójkąta, leżąca w południowo-wschodniej części Grecji nad Morzem Egejskim . Poza Półwyspem Attyckim do Attyki zaliczane są również... Chalkidiki Chalkidiki Półwysep Chalcydycki jest jednym z najpopularniejszych pod względem turystycznym regionów Grecji. Turyści przybywający z całego świata odnajdują tutaj wszystko to, co w kraju tym najlepsze. Są tu piękne, piaszczyste plaże, ciepłe, przejrzyste... Epir Epir Półwysep Peloponeski Półwysep Peloponeski Wizyta na tym liczącym 190 km długości oraz 160 km szerokości greckim półwyspie to jeden z najlepszych wyborów. Dzięki niesamowicie zróżnicowanemu krajobrazowi i ogromnej liczbie kojarzonych z Grecją zabytkowych miejsc często jest nazywany... Riwiera Olimpijska Riwiera Olimpijska Grecki filozof i podróżnik, Demokryt z Abwery twierdził, że "Wielkie radości pochodzą z oglądania pięknych dzieł". Jeżeli weźmiemy pod uwagę, jak wiele w Grecji jest pięknych dzieł, rozumianych nie tylko jako pozostałości starożytnej sztuki, ale... Tesalia Tesalia Tesalia , leżąca w Grecji Środkowej , tworzy tereny uznawane przez wielu za najciekawsze spośród greckich obszarów. Obejmuje ona pokryte pagórkami terytoria Niziny Tesalskiej, malowniczo otoczone masywami górskimi, takimi jak słynny z mitologii... Wyspa Alonnisos Wyspa Alonnisos Podstawowe informacje        Grecka wyspa Alonnisos leży na Morzu Egejskim. Wraz ze Skiathos i Skopelos tworzy archipelag Sporady (dokładnie Sporady Północne ). Niewielką wysepkę można zwiedzić w ciągu... Wyspa Evia Wyspa Evia Wyspa Evia leży na Morzu Egejskim , wzdłuż wschodniego wybrzeża kontynentalnej Grecji – jest drugą pod względem wielkości wyspą tego słonecznego kraju. W mitologii znajdujemy odpowiedź na pytanie dlaczego, wedle starożytnych, Evia stała się... Wyspa Korfu Wyspa Korfu Jedno z najwcześniej odkrytych miejsc wypoczynkowych Morza Śródziemnego to starożytna Korkyra , dziś znana jako Korfu . Wyspa ta, niegdyś zwana "królową Wysp Jońskich ", przyciągała w przeszłości takie postacie jak Napoleon, cesarzowa Sisi... Wyspa Kos Wyspa Kos Urokliwe białe domy z niebieskimi okiennicami, cudowne krajobrazy, starożytne ruiny antycznej kultury. To wszystko oferuje nam Grecja - ten kraj położony w południowo - wschodniej Europie , obejmujący swoim zasięgiem część półwyspu... Wyspa Kreta Wyspa Kreta Największą grecką wyspą jest Kreta , plasuje się na piątym miejscu pod względem wielkości pośród innych wysp śródziemnomorskich . Jej najlepiej rozwiniętym miastem jest Heraklion ( Iraklion ). Ta niezwykle urozmaicona pod względem... Wyspa Rodos Wyspa Rodos Rodos to największa wyspa archipelagu Dodekańskiego leżąca w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego . Jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Grecji. Przepiękne, piaszczyste plaże, górskie przełęcze, zaciszne zatoczki i łagodny... Wyspa Santorini Wyspa Santorini Wyspa Santorini (Thira) - Grecja       Jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Grecji , położone w centrum Morza Egejskiego, 220 km od Aten i 112 km na północ od Krety . Diament archipelagu Cyklad , słynący... Wyspa Skiathos Wyspa Skiathos Wyspa Skiatios jest jedną z bardziej znanych wysp należących do archipelagu Sporad Północnych , zwana jest również pieszczotliwie perełką Morza Egejskiego . Tak naprawdę fakt, iż ludzie rokrocznie powracają na tę wyspę nie powinien nikogo... Wyspa Thassos Wyspa Thassos Thassos - położona 12 km od Grecji kontynentalnej – to najbardziej wysunięta na północ wyspa Morza Egejskiego. Słynie z czystych, piaszczystych plaż , ujmującej gościnności mieszkańców oraz zielonych terenów. Stąd nazywana jest również...

Najnowsze

Hotele w Grecji 2011-09-20
Zgodnie ze słownikowym terminem hotel jest to obiekt wchodzący w skład infrastruktury turystycznej posiadający liczbą co najmniej 10 pokoi, głównie jedno i dwuosobowych. Poza tym oferuje pełen zakres usług związanych z pobytem turystów przyjeżdżających w różnych celach na okres co najmniej jednego dnia.Ze względu na wygląd hoteli i rodzaj oraz jakość usług w nim oferowanych stworzono...

Klimat i temperatura w Grecji 2011-09-05
Grecja położona jest w południowo - wschodniej części Europy w strefie klimatu śródziemnomoskiego. Charakteryzuje się on idealnymi warunkami do turystyki wakacyjnej, nie zależnie od celów wypraw. Pogoda jest dosyć stabilna i jednostajna przez cały sezon co spowoduję niezakłócenie urlopowego odpoczynku. Zachodnia część kraju charakteryzuje się typem klimatu morskim, a wschodnia suchym. Średnia...

Tunele w Grecji 2011-08-10
Waluta obowiązująca w Grecji to euro jak w większości krajów należących do Unii Europejskiej. Ceny za posiłek plasują się w restauracjach już od 10€, gyrosa w picie można kupić już za 2€, a sałatkę grecką za cenę od 2,5€ do 5€. W tradycyjnych greckich kramach z pieczywem czy z owo i warzywami należy mieć ze sobą drobne. Z kart kredytowych można skorzystać w większych supermarketach lub na...

Last Minute do Grecji 2011-08-05
Grecja to tysiące wysp, krystalicznie czysta woda, prawdziwy raj dla amatorów letnich kąpieli. Warto wybrać się na któraś z wysp, Kreta czy Rodos, gwarancja pięknej pogody. Turyści czę sto korzystaja z ofert last minute, które są bardzo atrakcyjne pod względem ceny szczególnie pod koniec lata.

Produkty w Grecji 2011-07-19
Waluta obowiązująca w Grecji to euro jak w większości krajów należących do Unii Europejskiej. Ceny za posiłek plasują się w restauracjach już od 10€, gyrosa w picie można kupić już za 2€, a sałatkę grecką za cenę od 2,5€ do 5€. W tradycyjnych greckich kramach z pieczywem czy z owo i warzywami należy mieć ze sobą drobne. Z kart kredytowych można skorzystać w większych supermarketach lub na...

Opinie o Grecji 2011-07-05
Grecja położona jest na południu Europy w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Oblewają ją cztery morza: Egejskie, Kreteńskie, Jońskie, Śródziemne. Kraj ten uznawany jest za kolebkę współczesnej cywilizacji oraz miejsce narodzin demokracji. To jego bogata historia oraz dziewictwo kulturowe wpłynęło na wygląd współczesnej Europy.Kraj ten podzielony jest na część lądową wraz z Półwyspem...

Restauracje w Grecji 2011-06-23
Waluta obowiązująca w Grecji to euro jak w większości krajów należących do Unii Europejskiej. Ceny za posiłek plasują się w restauracjach już od 10€, gyrosa w picie można kupić już za 2€, a sałatkę grecką za cenę od 2,5€ do 5€. W tradycyjnych greckich kramach z pieczywem czy z owo i warzywami należy mieć ze sobą drobne. Z kart kredytowych można skorzystać w większych supermarketach lub na...

Plaże w Grecji 2011-06-06
Najładniejsze szerokie i piaszczyste płaże Grecji są z pewnością na wyspach, choć plaża na Riwierze olimpijskiej czyli w Grecji kontynentalnej jest najbardziej oblegana ze względu na łatwy dostęp i przyciagajace turystow piękne widoki na góry. W Grecji przeważnie występują plaże piaszczyste, jak również kamieniste szczególnie na kontynencie więc warto kupić sobie specjalne obuwie do kąpieli w...

Rozrywka w Grecji 2011-05-05
W Grecji nie można się nudzić. Oprócz zwiedzania starożytnych zabytków, dzieł sztuki i architektury greckiej bądź leniwego opalania się na czystych plażach czy aktywnego spędzania czasu wolnego w morzu podziwiając uroki podwodnego świata czy szalejąc na fali Grecja oferuje także inne nie zliczone rozrywki.Najwięcej możliwości jest w nadmorskich centrach turystycznych i dużych miastach. Bardzo...

Dojazd do Grecji 2011-04-20
Wiele osób odwiedza Grecję w trakcie sezonu letniego, większość stanowią uczestnicy wczasów i wyjazdów zorganizowanych, korzystający z bezpośrednich połączeń lotniczych, autokarowych bądź kolejowych. Istnieje jednak też sprawdzone drogi dojazdowe do Grecji. Poniżej przedstawione są te dojazdy, które najczęściej wybierają podróżni.Jeśli zdecydujemy się na samochód, musimy się liczyć z dwoma...

Parki narodowe w Grecji 2011-04-12
Powierzchnia Grecji jest prawie 2,5 razy mniejsza od terytorium Polski mimo to posiada bardzo bogate i zróżnicowane środowisko naturalne. Jest szczególnie obdarzona rzadką geomorfologią, uderzającymi kontrastami, posiada bowiem zarówno piękne i zróżnicowane wybrzeża jak i wiele skalnych tworów takich jak: jaskinie, przepaści. Pasma górskie stanowią aż 81% ukształtowania terenu Grecji. Kraj ten...

Bary w Grecji 2011-04-11
Waluta obowiązująca w Grecji to euro jak w większości krajów należących do Unii Europejskiej. Ceny za posiłek plasują się w restauracjach już od 10€, gyrosa w picie można kupić już za 2€, a sałatkę grecką za cenę od 2,5€ do 5€. W tradycyjnych greckich kramach z pieczywem czy z owo i warzywami należy mieć ze sobą drobne. Z kart kredytowych można skorzystać w większych supermarketach lub na...

Tanio do Grecji 2011-04-05
Państwo to leżące na Półwyspie Bałkańskim zachęca turystów do przyjazdu nie tylko dzięki znanym na całym świecie zabytkom, czy zapierającym dech w piersiach krajobrazom, ale również niewygórowanym cenom. Kraj ten położony jest pomiędzy czterema morzami, w strefie klimatu śródziemnomorskiego, zachęca odwiedzających do poznania bogatej historii tego kraju, który jest kolebką obecnej cywilizacji....

Oferta wyjazdów do Grecji 2011-03-23
Grecja to państwo położone w południowo-wschodniej części Europy, na krańcu półwyspu Bałkańskiego. Posiada bardzo długą i bogatą historie oraz dziedzictwo kulturowe co wpływa na bardzo bogatą ofertę turystyczną tego kraju. Jej bardzo atrakcyjne nadmorskie położenie nad czterema morzami w tym Śródziemnego oraz zajmujące prawie 81% powierzchni pasma górskie tworzą unikalny i wart zobaczenia...

Wyjazdy do Grecji 2011-03-14
Grecja to kraj europejski z bezpośrednim połączeniem z Morzem Śródziemnomorskim co sprawia iż jest ona jednym z głównych krajów odwiedzin turystycznych Europejczyków i nie tylko. Grecja to kolebka zachodniej cywilizacji oraz miejsce narodzin demokracji, starożytnego dramatu, filozofii oraz sportu. Graniczy bezpośrednio z Albanią, Republiką Macedonii i Bułgarią oraz poprzez Morze Egejskie i...

Opłaty drogowe w Grecji 2011-03-13
Waluta obowiązująca w Grecji to euro jak w większości krajów należących do Unii Europejskiej. Ceny za posiłek plasują się w restauracjach już od 10€, gyrosa w picie można kupić już za 2€, a sałatkę grecką za cenę od 2,5€ do 5€. W tradycyjnych greckich kramach z pieczywem czy z owo i warzywami należy mieć ze sobą drobne. Z kart kredytowych można skorzystać w większych supermarketach lub na...

Apartamenty w Grecji 2011-03-08
Greckich apartamentów nie należy mylić z apartamentami o podwyższonym standardzie. Apartamenty są popularnym rodzajem zakwaterowania w Grecji. Apartamenty są to w pełni wyposażone mieszkania przeznaczone do wynajęcia turystom. W jego skład wchodzi pokój (lub dwa, w zależności od ilości gości), kuchnia lub aneks kuchenny i łazienka. Apartamenty mieszczą się najczęściej w prywatnych domach,...

Atrakcje w Grecji 2011-03-03
Najcenniejszymi atrakcjami Grecji są jej starożytne zabytki architektury i sztuki, wielkie, monumentalne budowle na Akropolu czy Olimpie, słynne na całym świecie Koloseum oraz mniej znana lecz równie atrakcyjna zabudowa małych miasteczek nadająca im unikalnego i niepowtarzalnego charakteru.Za jedną z najważniejszych atrakcji Grecji można również uznać jej klimat. Wyjątkowe nadmorskie położenie...

Kwatery w Grecji 2011-01-14
W Grecji można zatrzymać się na nocleg zarówno w hotelu, kwaterze prywatnej, których jest najwięcej, schronisku, które także oferuje zakwaterowanie na dachu z udostępnieniem materacu oraz z na kempingach o bardzo różnym standardzie. Greckie klasztory również tradycyjnie oferują kwaterę lecz jest to już coraz rzadziej spotykane. Obecnie częściej na półwyspie niż na wyspach, pamiętać także trzeba...

Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Grecja » Chalkidiki » Lampiri » Bungalowy Achaia Med Village
Mariolka (Łowicz, 2011-12-19) - Średnia ocena: 3.6
Uwielbiam Chalkidiki i chętnie wracam tam każdego lata, w tym roku byliśmy w bungalowach Achaia. Nie zwracamy szczególnej uwagi na zakwaterowanie bo korzystamy z uroków tego miejsca i wspaniałych plaż. Tu wszystko było jednak w porządku - bungalowy czyste i dobrze wyposażone.

Grecja » Chalkidiki » Lampiri » Bungalowy Achaia Med Village
Robert (Jaktorów, 2011-11-17) - Średnia ocena: 3.8
Bungalowy Achaia ogólnie zakwalifikowałbym do kategorii dla niewymagających ponieważ wyposażenie pokoi jest średnie. to znaczy są tam wszystkie niezbędne rzeczy ale meble ogólnie nie są najwyższej jakości. zalety to zdecydowanie położenia nad samą plażą i baseny. chwali się tez to ze jest tu czysto a jedzenie jest bardzo smaczne.

Grecja » Chalkidiki » Velika » Apartamenty prywatne Velika
Mariola (Słupsk, 2011-11-15) - Średnia ocena: 3.8
Nasz apartament był dość kameralny ale przez to przytulny. Duży pokój oraz aneks kuchenny w jednym. Wszystko, co potrzebne w kuchni było na miejscu. Do żwirkowej plaży, na której była zazwyczaj jakaś garstka ludzi, mieliśmy kilkaset metrów. Sama Velika to spokojne i ciche miasteczko. Z zaopatrzeniem nie ma problemu a wieczorami się nieco ożywia.

Grecja » Chalkidiki » Korinos » Hotel Orfeas Blue Resort
Leszek (Kobyłka, 2011-11-14) - Średnia ocena: 3.6
Bardzo kameralny hotelik. Pokoje są dość małe ale wygodne. Duży, fajny basen z brodzikiem i biczami wodnymi. W okolicy polecam restaurację z pysznymi owocami morza. Do Paralii jest ok. 6 km, ale kursują niedrogie autobusy i taxi.

Grecja » Chalkidiki » Kallithea » Theophano Imperial Palace
Bożena (Sokołów Podlaski, 2011-11-10) - Średnia ocena: 4.3
Genialny obiekt, ma się wszystko czego tylko dusza zapragnie. Już od progu wita nas miła i uśmiechnięta obsługa hotelu. Przydzielono nam pokój widny, czysty, komfortowy i pachnący. Z łazienką było podobnie, wszystkie potrzebne kosmetyki. Na prawe byliśmy miło zaskoczeni. Do plaży chwila moment. Wyżywienie bardzo smaczne i duża ilość. Z hotelu niedaleko jest do ścisłego centrum miejscowości. Warto odwiedzić to miasteczko i zakupić jakąś grecka pamiątkę.

Grecja » Chalkidiki » Kallithea » Hotel Macedonian Sun
Karolina (Gorzów Wielkopolski, 2011-11-10) - Średnia ocena: 3.9
Obiekt jest w porządku, położony niedaleko piaszczystej, strzeżonej plaży, co przy pobycie z małymi dziećmi jest bardzo ważne. Pokoje ładnie wyposażone, czyste, widne i przestronne. Wyżywienie nam smakowało, było całkiem urozmaicone. Duży plus za to że parking jest bezpłatny i strzeżony. Do centrum miejscowości jakieś 1,5 kilometra, które bez większego problemu dało się przejść spacerkiem. Budynek jest dwupiętrowy ale bez windy, my mieliśmy pokój na pierwszym piętrze i nie stanowiło to dla nas problemu.
Grecja » Chalkidiki » Velika
Maciek (Szczecin, 2012-01-20) - Średnia ocena: 3.8
Miejscowość ta jest spokojnym miejscem. Jest tu długa i szeroka plaża, która jest niestety kamienista. W pobliżu są sklepy, cukiernia i knajpki, ale w ciągu dnia raczej niewiele się tu dzieje. Na pewno nie jest to miejscowość dla młodych ludzi, raczej dla starszych, którzy chcą odpocząć. Przebywa tu mało ludzi, jest luźno na plaży. Na plaży jest kilka barów.

Grecja » Chalkidiki » Thessaloniki
Marzena (Jugowice, 2012-01-03) - Średnia ocena: 4.5
Byliśmy tam w zeszłym roku podczas wypoczynku na Półwyspie Chalkidiki, w sumie spędzaliśmy tam sporo czasu kiedy tylko nie leżeliśmy na plaży. Zabawa i rozrywka znajdzie się dla każdego. Nie ma się ja nudzić a i w trakcie dnia jest co zwiedzać. Polecam.

Grecja » Chalkidiki » Nei Pori
Gabrysia (Warszawa, 2011-12-19) - Średnia ocena: 4.3
Fajne miejsce dla osób chcacych wypocząc ale tez tych którzy szukaja troche rozrywki. Wszystko dostosowane jest pod turystów. Plaża bardzo długa, szeroka i piaszczysta z czystą wodą. Przy plazy promenada z prysznicami ze słodką wodą. Bardzo duzo kawiarni,barów,restauracji. Oprócz tej "normalnej" plazy jest druga dzika z wydmami (niestety mniej czysta i z kamieniami).

Grecja » Chalkidiki » Makrigialos
Krystian (Bełchatów, 2011-12-19) - Średnia ocena: 4.1
Przy plażach mnóstwo restauracji, woda czysta i ciepła. Plaże piaszczyste,łagodne zejście. Nieduzo turystów dzieki czemu nie ma tłumów. Przy plazy jest molo, mozna wypoczyczyc rower wodny. Bardzo dobre jedzenie, desery i drinki :-) Na plazy mozna znalezc ustronne miejsca. Jak na spokojne wakacje to miejsce świetne

Grecja » Chalkidiki » Litohoro
Kasia (Kazimierz, 2011-12-19) - Średnia ocena: 4.2
Z racji tego ze lezy na terenie górzystym jest dobra baza wypadową na piesze wycieczki w góry a takze dla osob lubiacych uprawiac sporty wodne-rafting, windsurfing, nurkowanie. Rzut kamieniem znajduje sie stad góra Olimp. Z punktu widokowego rozciagaja sie niezapomniane widoki. W centrum miasta znajduje sie Muzeum Morskie, park miejski i Muzeum Archeologiczne.

Grecja » Chalkidiki » Lampiri
Emilia (Rawa Mazowiecka, 2011-12-19) - Średnia ocena: 4.4
Lampiri lezy na terenie bardziej górzystym niz równinnym dzieki czemu zapewnia ładne widoki na morze i okolice. W okolicy znajduja sie bardzo ciekawe ruiny zamku i słynna plaza Olympic Beach bardzo szeroka i piaszczysta. Blisko jest stad do ruin Myken czy Olimpu, Sparty. Widzielismy tez oddalona o ok. 25 km miejscowosc Patras z najwieksza światynia w całej Grecji i wspanialym widokiem na morze
© 2010 - 2024 Lasty.com.pl