Francja

Zakwaterowanie w Francja
Residence Les Campanettes , Francja - największa baza ofert LAST MINUTE. Wycieczki last minute nie tylko na wakacje!, Francja
Podstawowe informacje

Zachwycające krajobrazy, wielka różnorodność, ogrom zabytków, jedyne w swoim rodzaju potrawy i trunki - to wszystko oferuje Francja. Jedno z najważniejszych państw na świecie od lat jest miejscem, które jak magnez przyciąga turystów. Oficjalnie, w skład Francji wchodzą 22 regiony, i każdy z nich proponuje turystom, którzy postanowią właśnie we Francji spędzić wakacje, mnóstwo atrakcji. Francja to także raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Alpy Francuskie to doskonałe miejsce na narty, a Lazurowe Wybrzeże to mekka fanów sportów wodnych. Naprawdę trudno się zdecydować gdzie najlepiej we Francji spędzić urlop. Dlatego dużą popularnością cieszą się wycieczki objazdowe, pozwalające poznać wszystkie najciekawsze zakątki tego kraju. Najczęściej wybieranym sposobem transportu do krainy wina i szampana są linie lotnicze. Francja może poszczycić się doskonale rozwiniętym transportem lotniczym, najważniejsze lotniska w kraju znajdują się w następujących miastach : Paryż, Lyon, Nicea oraz Marsylia. Przy wcześniejszej rezerwacji, bilety lotnicze na samolot z Warszawy do Paryża, można kupić już za 300 złotych. Oczywiście, jeśli planujesz wyjazd do Francji w gorącym okresie turystycznym, takim jak na przykład sylwester, czy szczyt sezonu wakacyjnego, ceny automatycznie wzrastają. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsza rezerwacja, aby wczasy we Francji nie pochłonęły twoich całych oszczędności. Pomóc w tym mogą opcje oferowane w biurach podróży, typu last minute czy first minute. Wybrane w ten sposób wycieczki sprawią,że możesz w pełni rozkoszować się urokami tego pięknego kraju, nie martwiąc się o noclegi czy wyżywienie.

Historia

Francja jest krajem o wielowiekowej historii, o czym mogą poświadczyć liczne zabytki rozmieszczone po całym kraju. Jako samodzielne państwo Francja istnieje od 843 roku. Władcami byli potomkowie Karola Wielkiego, aż do 987 roku, kiedy to tron Francji objął Hugo Kapet. Od tego momentu następuje stopniowy rozwój kraju. Francja rządzona przez Kapetyngów, Walezjuszów i Burbonów staje się wielkim, silnym mocarstwem. Apogeum świetności przeżywa za czasów panowania Ludwika XIV, w XVII wieku. W 1792 roku następuje rewolucja francuska, której skutkiem jest rozpad monarchii. Francja zostaje proklamowana I Republiką Francuską. Stery władzy przejmuje Napoleon Bonaparte. W 1804 roku, Francja z republiki jest przemianowana na cesarstwo. Trwa to do 1815 roku, kiedy na skutek upadku Napoleona Bonaparte, Francja ponownie staje się monarchią. Jednak ten stan utrzymał się tylko do 1830 roku, kiedy to na skutek rewolucji lipcowej powstaje Monarchia Lipcowa. W 1848 roku zostaje ponownie mianowana II Republiką. Jej los został przesądzony w 1852 roku, kiedy Ludwik Napoleon ogłasza powstanie II Cesarstwa. Ostatecznie rządy rodu Napoleona zakończyły się w 1870 roku, podczas wojny francusko - pruskiej i Francja stała się III Republiką. Wiek XX to powolny schyłek imperium francuskiego. Podczas I wojny światowej można jeszcze zaobserwować znaczenie Francji, jednak II wojna światowa to kompletna porażka byłego imperium. Po tej wojnie, Francja zostaje IV Republiką, aby w 1958 roku objąć swój obecny kształt czyli wpół- prezydencką V Republikę.
Pokaż cały opis


Atrakcje Francjaturystyczne

Ciężko wymienić wszystkie atrakcje turystyczne jakie oferuje Francja. Jednak niewątpliwie jest kilka sztandarowych miejsc, które każdy turysta powinien zobaczyć. Niewątpliwie na pierwszym miejscu jest Paryż (Paris). Stolica kraju to miejsce, gdzie turystyka rozwija się bardzo prężnie. Pierwszym punktem, który koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Paryżu jest Wieża Eiffla(Tour Eiffel). Dama Paryża, bo tak jest nazywa ma 324 metry i waży 10 000 ton. Jest to największa budowla w Paryżu, szacuje się że odwiedziło ją już 200 milionów turystów. Z samego szczytu, gdzie znajduje się taras widokowy, rozciąga się wspaniały widok na panoramę Paryża i okolic. Aby móc to zobaczyć należy uiścić opłatę w wysokości 13 euro. Kolejnym miejscem, jest katedra Notre-Dame. Ulokowana w najstarszej części miasta, na wyspie Ile da la Cite, jest najbardziej rozpoznawalną budowlą w stylu gotyckim na świecie. Jej budowę rozpoczęto w 1163 roku, a zakończono 170 lat później. To właśnie katedrę Notre-Dame umieścił w swojej powieści "Dzwonnik z Notre-Dame" Victor Hugo. Paryż to także idealne miejsce dla zwolenników muzeów. Znajduje się tutaj jedno z największych muzeów na świecie, mianowicie Luwr (Musée Francjadu Louvre). Dawniejsza siedziba królów, obecnie posiada wręcz królewskie zbiory sztuki. To właśnie Luwr jest domem Nike z Samotraki, czy słynnej na całej świecie Mona Lizy. Aby móc zobaczyć ponad 35 000 eksponatów należy zapłacić jedyne 9 euro. Natomiast w każdą pierwszą niedziele miesiąca wstęp do krainy historycznych zabytków jest bezpłatny. Paryż to miasto tętniące życiem, zwłaszcza w dzielnicy Montmarte. Nieopodal znajduje się najbardziej osławiony w Paryżu, jeśli nie na świecie kabaret Moulin Rouge. Aby móc poczuć smak francuskiej burleski w najlepszym wykonaniu, musimy przygotować co najmniej 100 euro na bilet. Jednak Francja to nie tylko Paryż. Także tutaj znajduje się jeden z najsłynniejszych parków rozrywki, czyli francuski Disneyland. Położony na przedmieściach Paryża przyciąga tłumy turystów. Kompleks paryskiego Disneylandu składa się z dwóch parków: Park Disneyland, składający się z 5 krain oraz Walt Disney Studio. Chcąc zobaczyć pałac królewny Śnieżki, przeżyć niesamowite przygody w krainie Pogranicze, czy odkryć fascynujące nowinki technologiczne w krainie Wynalazki, musimy wydać około 60 euro. Jednak wydatek się opłaca, co potwierdza 170 milionów turystów którzy bajkową Francjakrainę już odwiedzili. Dla zwolenników szampana, atrakcją będzie wizyta w rejonie Francji o nazwie Szampania. W miasteczku Hautvillers możesz dowiedzieć się o odkryciu szampana, gdyż to właśnie tutaj trunek ten został wynaleziony przez mnicha Dom Pierre Pérignon. W całym regionie czekają piwniczki, w których można nie tylko zobaczyć jak szampan leżakuje, ale również obserwować " ekspresowy" sposób powstawania i skosztować typowego francuskiego alkoholu. Wstępy do piwniczek są czasami darmowe, a czasami należy wejście opłacić kwotą 10 euro.

Plaże i sporty

Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Regionem wymarzonym wręcz do uprawiania sportów zimowych są Trzy Doliny (Les Trois Valées). Jest to największy ośrodek narciarski na świecie. Znajduje się on w Sabaudii, na zboczach trzech połączonych ze sobą dolin: Courchevel, Méribel i Belleville. Na tym terenie rozlokowanych jest aż 8 kurortów narciarskich, znajduje się 295 tras, których łączna długość to aż 600 kilometrów. Na turystów czeka 200 wyciągów o przepustowości 260 tysięcy osób na godzinę. Będąc Francjatutaj najlepiej wykupić skipass na całe Trzy Doliny, w cenie około 250 euro. Sezon w Trzech Dolinach trwa od końca listopada do kwietnia.
Jeśli zdecydowanie bardziej do gustu przypadają ci bajeczne plaże i ciepłe morze, koniecznie musisz wybrać się na Lazurowe Wybrzeże (Côted'Azur). Francuska Riwiera to miejsce gdzie czekają kilometry pięknych, czystych plaż, gdzie można oddawać się takim sportom wodnym nurkowanie, żeglowanie, narty wodne czy loty ze spadochronem za motorówką. To również miejsce, gdzie w małych nadmorskich miasteczkach tętni nocne życie, gdzie w luksusowych kurortach takich Saint-Tropez czy Cannes można poczuć się jak gwiazda filmowa, których na Riwierze Francuskiej nie brakuje.

Noclegi

Turystyka we Francji to dziedzina przynosząca znaczne dochody, nic więc dziwnego że zadbano o doskonałe zaplecze, zarówno noclegowe, jak i gastronomiczne. W każdym, atrakcyjnym pod względem turystycznym zakątku kraju znajdują się apartamenty, hotele czy campingi. Można również skorzystać z kwater prywatnych. Wszystko zależy Francjaod zasobności portfela.

Wycieczki

Będąc we Francji warto tak zorganizować swój pobyt, aby zobaczyć najciekawsze regiony tego kraju. Z racji tego, że Francja ma doskonale rozwinięty transport kolejowy, a tym superszybki TGV, jadący z prędkością 568 km/h, wycieczki do innych regionów są możliwe. Miejscem ciekawym dla turystów jest Prowansja. Wspomniane już Lazurowe Wybrzeże to nie jedyne tutejsze atrakcje. Najciekawszymi miastami w tym regionie Francji słynącym z lawendy są między innymi Nicea i Marsylia(Marseille). Pierwsze z miast jest znane na całym świecie za sprawą karnawału, który się tutaj odbywa. Przez dwa tygodnie trwają huczne imprezy do białego rana, połączone z przejazdami rydwanów czy bitwą kwiatową. Skoro mowa o kwiatach, warto zobaczyć słynny targ kwiatów w Nicei, odbywający się przy Cours Soleya. Nicea to także miasto muzeów. Godne polecenia jest Muzeum Sztuki Współczesnej (Musee d'Art Moderne et d'Art Contemporain). Oprócz sztuki współczesnej, można zobaczyć również zabytkowe elementy, takie jak chociażby pozostałości po Grekach i Rzymianach, w postaci aren, forum i łaźni na wzgórzu Cimiez. Z kolei FrancjaMarsylia to miasto w którym znajdziemy słynny z powieści Aleksandra Dumasa "Hrabia Monte Cristo", zamek d'If. Ta twierdza, wzniesiona w XVI wieku, przyciąga nie tylko zwolenników literatury Dumasa. Ciekawym miejscem do zwiedzania w mieście portowym, jakim jest Marsylia są okolice starego portu, chronione przez dwa forty: Fort św. Mikołaja, oraz Fort św. Jakuba. Oba zostały zbudowane w XIII wieku, przez zakon szpitalników. Perełką Marsylii jest bazylika Notre- Dame-de-la Garde. Zwiedzać ją można codziennie od 7 do 19, pamiętając przy tym o stosownym stroju. Innym ciekawym regionem we Francji jest Bretania. Położona na Półwyspie Bretońskim, znana jest z małej wysepki, na której znajduje się opactwo Mont Saint - Michel (Abbaye du Mont-Saint-Michel). Charakterystyczne budynki opactwa sprawiły że miejsce to jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. W Bretanii znajdują się również inne ciekawe budowle, takie jak na przykład, zbudowany w XIII wieku zamek La Latte czy zamek w Saint-Malo, pełniący dzisiaj funkcję ratusza. Również w Bretanii znajduje się największe skupisko menhirów. Oglądać je możemy w mieście Carnac. Koniecznie należy się wybrać do doliny Loary, która przyciąga turystów ogromną ilością zamków. Szacuje się, że jest ich na tym terenie ponad 300. Do najpopularniejszych należą zamek Ambois, zamek w Blois, zamek w Chambord czy zamek w Azay-Le-Rideau. Oprócz pięknej architektury znajdziesz tutaj bajeczne ogrody, muzea w salach zamkowych oraz usłyszysz od przewodników barwne historie dotyczące budowli i ich mieszkańców.

Kuchnia

Z uwagi na wiele regionów, istnieje wiele kultowych dań kuchni francuskiej. Smakołykami są między innymi bouillabaisse czyli zupa rybna, ratatouille czyli potrawa z duszonych warzyw czy boeuf bourguignon, czyli mięso wołowe duszone w czerwonym winie. Francja słynie również ze swoich serów (jest ich ponad 500 rodzajów), do najsłynniejszych należą camembert oraz brie. Nie można zapomnieć o francuskich winach. Będąc we Francji, grzechem byłoby nie spróbować lampki wina z Bordeaux.

Klimat

W zależności od regionu, pogoda we Francji jest bardzo zróżnicowana. Południe kraju charakteryzuje się ciepłym i suchym latem, gdy temperatura przekracza 30°C, natomiast zimy są łagodne i deszczowe. Można często tutaj spotkać mistral, czyli porywisty wiatr. Północ Francji to chłodne lata i dosyć ciepłe zimy.
Zobacz również:
Popularne obiekty
Kraje
Regiony
Obiekty w pobliżu
Ciekawostki
Residence Les Campanettes Residence Les Campanettes od 6.57 € / 6.57 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 1 km; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; wypożyczalnia sprzętu wodnego (rowery wodne, narty wodne, windsurfing, sprzęt do nurkowania); szkoła nurkowania; dostęp do plaży:... Residence Open Golfe Juan Residence Open Golfe Juan od 9.64 € / 9.64 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 300 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; prysznic; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); bar na plaży; dostęp do plaży: pieszo -... Residence Debussy Residence Debussy od 6.43 € / 6.43 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 5 km; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; wypożyczalnia sprzętu wodnego; szkoła nurkowania; dostęp do plaży: pieszo - daleko. Do dyspozycji gości: Basen odkryty (rodzaj wody: słodka) czynny w terminie:... Residence Eden Roc Residence Eden Roc od 7.22 € / 7.22 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 300 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta, kamienista; rodzaj dna w morzu: piaszczyste, kamieniste; wypożyczalnia sprzętu wodnego; boisko do siatkówki na plaży; plaża dogodna dla: dla lubiących naturalny... Residence Les Mimosas Residence Les Mimosas od 8.14 € / 8.14 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 550 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki, narty wodne, sprzęt do nurkowania). Wyposażenie pokoi: Animacje dla dzieci (w wieku 4 - 15 lat). Do dyspozycji gości:... Residence Sognu di Mare Residence Sognu di Mare od 15.86 € / 15.86 PLN Położenie: Bez wyżywienia, możliwość dokupienia: śniadanie, obiadokolacja, kolacja. Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta. Wyposażenie pokoi: Animacje dla dzieci (w wieku 4 - 15 lat). Do dyspozycji...
Tajlandia Tajlandia Tajlandia – kraj uśmiechniętych ludzi, buddyjskich świątyń , nowoczesnych miast, wspaniałych plaż i malowniczych parków narodowych – cudowne wakacje w egzotycznym zakątku świata. Położenie... Malediwy Malediwy Muhammad Ibn Batutta, podróżnik pochodzący z Tangeru , uznawany za jednego z wybitniejszych geografów arabskich późnego średniowiecza napisał w powieści " Osobliwości miast i dziwa podróży ": "Mieszkańcy Malediwów są sunnitami, odznaczają się... Zambia Zambia Historia        Zambia leży w południowej Afryce , w dorzeczu ogromnych rzek: Zambezi i Kongo . Stolicą Zambii jest Lusaka . Kraj graniczy na północy z Demokratyczną Republiką Konga, na wschodzie z Tanzanią... Rumunia Rumunia Rumunia – kraina różnorodności       Położona w południowo - wschodniej części Europy Rumunia zajmuje obecnie obszar 238 391 kilometrów kwadratowych i sąsiaduje z takimi państwami jak Węgry i Serbia na... Sri Lanka Sri Lanka Dzisiejsza nazwa państwa oznacza w sanskrycie " olśniewający kraj ". Została ona przyjęta w 1972 roku. Pośród innych wcześniej używanych nazw Sri Lanki wymienić można arabską nazwę Tenerism ("wyspa rozkoszy"), bądź określenie "Wyspa nauki"... Meksyk Meksyk Podstawowe informacje       Kaktusy, sombrero, tequila- to nieodłączne atrybuty jakie spotkasz w Meksyku. Oprócz tego rajskie klimaty, fantastyczne zabytki , gościnnych tubylców. Nic dziwnego że wczasy w... Austria Austria W krajobrazie Austrii dominują Alpy , których najwyższą częścią są Wysokie Taury ( Hohe Tauren ). W paśmie tym leży także najwyższy szczyt kraju - Grossglockner (3797 m n.p.m.). Północ Austrii to obszar Przedgórza Alpejskiego ,... Słowenia Słowenia Podróże od zawsze nas fascynowały. Lubimy zwiedzać miejsca, w których jeszcze nie byliśmy, gdzie czekają na nas liczne atrakcje turystyczne , gdzie pogoda pozwala nam na błogie lenistwo w promieniach słońca. Najgorzej jednak jest z wybraniem... Korea Korea Podstawowe informacje        Korea Południowa to kraj położony w Azji Wschodniej , w południowej części Półwyspu Koreańskiego . Jej bezpośrednim sąsiadem jest Korea Północna , która rości sobie prawo do całej... Niemcy Niemcy Znany niemiecki satyryk, aforysta, krytyk sztuki i znany anglofil, przedstawiciel oświecenia - Georg Christoph Lichtenberg powiedział niegdyś: "W Niemczech istnieje z całą pewnością więcej pisarzy niż wszystkie cztery strony świata potrzebowałyby... Turkmenistan Turkmenistan Wycieczka do Turkmenistanu to pomysł na spędzenie ciekawych i udanych wakacji . Kraj posiada wiele interesujących i wartach zwiedzenia miejsc, a kontakt z surowym, wymagającym klimatem i orientalną kulturą wzbogaci nas o nowe doświadczenia. Z... Skandynawia Skandynawia Urokliwa przyroda, porażające pięknem góry , rwące potoki i burzliwe morze - wszystko to znaleźć można w Skandynawii , zwanej Królestwem Północy. Zimą doskonała dla miłośników białego szaleństwa w każdym wydaniu, latem fascynująca i... Liban Liban Podstawowe informacje        Liban to państwo położone w w Azji , a konkretniej na terenie Bliskiego Wschodu . Sąsiaduje z Syrią i Izraelem , ulokowane jest nad Morzem Śródziemnym . Na terenie kraju... Jamajka Jamajka Jamajka – do zakochania jeden krok       Szerokie, bajeczne plaże , piękna pogoda i Bob Marley - to pierwsze skojarzenia, jakie na myśl przywodzi Jamajka . Ta odkryta przez samego Krzysztofa Kolumba wyspa... Nowa Zelandia Nowa Zelandia Nowa Zelandia (w języku Maorysów Aotearoa, czyli Kraj Długiej Białej Chmury) to wyspiarskie państwo na południowo - zachodnim Pacyfiku . Tworzący Nową Zelandię archipelag jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii . Nowa Zelandia... Papua Nowa Gwinea Papua Nowa Gwinea Podstawowe informacje        Papua Nowa Gwinea to jeden z najmniej poznanych zakątków świata. Jeśli marzą ci się wakacje w prawdziwym raju, ze względu na roślinność, pogodę , możliwość uprawiania sportów... Ekwador Ekwador Położenie i specyfika        Ekwador położony jest na wybrzeżu zachodnim Ameryki Południowej nad Oceanem Spokojnym, w sąsiedztwie Peru (z którym graniczy na południu) i Kolumbii (z którą dzieli granicę... Rosja Rosja Rosja jest największym istniejącym państwem. Jej obszar przewyższa powierzchnię Europy , Australii , czy Antarktydy . Obejmuje tereny zamieszkiwane przez wiele narodów, mówiących różnymi językami, wyznającymi różne religie, często o odmiennej... Włochy Włochy Gdy słyszysz ” Italia ” najczęściej stają ci przed oczyma weneckie gondole, rzymskie Koloseum , czy krzywa wieża w Pizie … na policzkach czujesz morską bryzę, a podniebienie rozkosznie smakuje południowych win.. Wielu - nie bez powodu - Włochy... Karaiby Karaiby Żaden inny rejon świata nie jest bardziej kolorowy, słoneczny ani piękniejszy… Biały piasek plaż , lazurowe morze, tropikalne lasy, wodospady, plantacje wonnych korzeni, palmy i rum, muzyka calypso i reggae, temperament miejscowej ludności - to...
Akwitania Akwitania Alpy Francuskie Alpy Francuskie Alpy Francuskie , które ciągną się łukiem od wybrzeża Morza Śródziemnego po dolinę Dunaju w okolicach Wiednia uważane są za najpiękniejszy łańcuch górski w Europie i jeden z najbardziej malowniczych na świecie. Panujący w nich klimat jest... Alzacja Alzacja Są ludzie, którzy wakacje kojarzą z piaszczystą plażą , szumem fal, egzotycznymi wyspami, ale są i tacy dla których wypoczynek nie jest równoznaczny z leniuchowaniem i dlatego wybierają aktywną formę spędzania wolnego czasu. Dla nich właśnie... Bretania Bretania Gujana Francuska Gujana Francuska Ile de France Ile de France Położenie        Francuski region, o powierzchni ponad 12 tys. km2, zamieszkany przez ponad 11 mln mieszkańców - Ille de France . To największa francuska aglomeracja, składająca się z 8 departamentów (1281... Langwedocja Roussillon Langwedocja Roussillon Położenie       Region Langwedocja Roussillon to jeden z 26 regionów administracyjnych Francji . Położony jest na południu kraju: od zachodu graniczy z Hiszpanią , a od południa z Morzem Śródziemnomorskim .... Lazurowe Wybrzeże Lazurowe Wybrzeże Lazurowe Wybrzeże (fr. Côte d Azur), nazywane również Francuską Riwierą , to leżący w Prowansji fragment wybrzeża Morza Śródziemnego, rozciągający się od miasta Cassis do granicy włoskiej. Jest to najważniejszy region turystyczny Francji,... Midi Pyrenees Midi Pyrenees Owernia Owernia Reunion Reunion Położenie        Reunion to wyspa położona na Oceanie Indyjskim, ok. 700 km od Madagaskaru i 160 km od Mauritiusu . Jest najdalej na zachód wysuniętą częścią archipelagu Maskarenów. Reunion to także... Riwiera Śródziem. & Korsyka Riwiera Śródziem. & Korsyka Francuskiej Riwiery Śródziemnomorskiej nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi słońca, plaży i przepięknych widoków. Cudowne piaszczyste plaże sąsiadują tu ze starymi, uroczymi miastami takimi jak Sete, Agde czy Perpignan. Możesz tu... Rodan Rodan Rodan Alpejski to region w południowo-wschodniej Francji , będący jednocześnie drugim co do wielkości departamentem w kraju. Największym miastem jest Lyon , ale dużą rolę odgrywają również takie ośrodki jak Grenoble , Chambéry , Annecy czy...

Najnowsze

Tunele we Francji 2011-09-10
We Francji nie brak jest tuneli i mostów, dzięki którym łatwiejsze jest poruszanie o tym pięknym i górzystym kraju. Dodatkowe opłaty należy uiścić za przejazd niektórymi tunelami oraz...

Wyjazdy do Francji 2011-08-14
Biuro podróży Adriatyk jest bezpośrednim organizatorem wyjazdów do Francji. Jest to kraj szampana i wspaniałych serów, a także burzliwej historii i niezwykłych osobowości. Do dziś pozostała ona...

Restauracje we Francji 2011-07-23
We Francji mamy do czynienia z różnego rodzaju restauracjami: małymi, kameralnymi oraz większymi, równie sympatycznymi, z renomą. Możemy również zjeść w "brasseries", "auberges" (oberżach),...

Produkty we Francji 2011-07-19
Francja słynie z produktów luksusowych, jak i elegancji, z wysokiej jakości ubrań, bielizny i perfum. Oczywiście największy wybór ekskluzywnych magazynów jest w Paryżu. Regionalnych wyrobów, takich...

Klimat i temperatura we Francji 2011-07-14
We Francji panuje klimat umiarkowany z łagodnymi zimami (z wyjątkiem terenów górzystych i Alzacji). Atlantyk wywiera ogromny wpływ na północno-zachodnią część kraju, zwłaszcza na Bretanię, której...

Opinie o Francji 2011-07-14
Opinia o ParyżuParyż składa się z dwóch części - Centrum i jego obrzeza. Paryż jest kolorowy, prowincja trochę mniej, może z wyjątkiem Marsylii, w której drugim obowiązującym językiem jest...

Kwatery we Francji 2011-06-14
Nocowanie pod namiotami i w przyczepach kempingowych jest we Francji niezwykle popularne. Na turystów czekają tysiące kwater zlokalizowanych głównie w pobliżu strumyków, rzek, jezior lub morza....

Tanio do Francji 2011-06-14
Na Lazurowym Wybrzeżu jest dość tanio, panuje tam wakacyjna atmosfera, szczególnie tam gdzie cudowne miasteczko Port Grimaund, dużo tanich wycieczek fakultatywnych, ponieważ wszędzie blisko i ok. 5...

Oferta wyjazdów do Francji 2011-05-23
Oferta do Francji jest bardzo atrakcyjna ze względu na różnorodność, zarówno geograficzną jak i kulturową. Jest to kraj szampana i wspaniałych serów, a także burzliwej historii i niezwykłych...

Dojazd do Francji 2011-05-20
Wiele osób odwiedza Francję w ciągu roku, chociaż najwięcej w trakcie sezonu letniego, większość stanowią uczestnicy wczasów i wyjazdów zorganizowanych, korzystający z bezpośrednich połączeń...

Rozrywka we Francji 2011-05-14
We Francji nie będzie oczywiście żadnego problemu ze znalezieniem godziwej rozrywki, zadowalającej zarówno starszych urlopowiczów jak i tych młodszych. Również rodzinne wakacje z pewnością będą...

Opłaty drogowe we Francji 2011-05-13
Wybierając się do Francji samochodem można mieć jedynie prawo jazdy polskie, gdyż jest ono honorowane tak, jak i międzynarodowe. Krajowe prawa jazdy podlegają wymianie w ciągu roku od daty...

Parki narodowe we Francji 2011-05-12
Parki narodowe Francji znajdują się pod zarządem Parcs Nationaux de France. We Francji istnieje 7 parków narodowych o łącznej powierzchni 3 710 km² (co stanowi nieco ponad 2% powierzchni...

Last Minute do Francji 2011-04-14
Francja to kraj pełen indywidualności. Znajdziemy tutaj oryginalną kuchnie, specificzne smaki przeroznych dań do tego wina i sery. Jeżeli Francja to oczywiście Paryż i wieża Eiffla, najbardziej...

Apartamenty we Francji 2011-04-08
Baza noclegowa we Francji jest bardzo zróżnicowana zarówno pod względem zakwaterowania jak i cen. Lokalne biura turystyczne udzielają informacji na temat bazy noclegowej jak też pomogą w rezerwacji...

Plaże we Francji 2011-04-06
Francja połozona jest na zachodzie Europy. Z trzech stron otoczona jest morzem Sródziemnym, Atlantykiem i kanałem La Manche.Jeśli chodzi o plaże we Francji to przede wszystkim należy wspomnieć o...

Atrakcje we Francji 2011-04-03
Francja zajmuje powierzchnię 551,5 ty. km2, a zamieszkiwana jest przez 56 440 tys. mieszkańców. Średnia gęstość zaludnienia wynosi 102 osoby na km2, co daje wynik mniejszy niż w Polsce. Stolicą...

Regionalny Park Przyrodniczy Wulkanów Owernii 2011-02-23
Regionalny Park Przyrodniczy Wulkanów Owernii położony jest w środkowej Francji, w Owernii, na pograniczu departamentów Cantal i Puy-de-Dôme. Zajmuje 3950 km2. Park został powołany w 1977 przez 153...

Park Naturel Régional du Haut Jura 2011-02-20
Park Naturel Régional du Haut Jura zajmuje ponad 75 tys. ha, od Chapelle-des-Bois do Jeziora Genewskiego. Oprócz pięknych widoków, jakich niewątpliwie dostarczy Ci krajobraz pełen jezior, głębokich...

Bary we Francji 2011-02-11
Bary we Francji z reguły otwierane są bardzo wcześnie i czynne są do godziny 2.00 nad ranem. Na prowincji, są bardzo uczęszczane, tu można odetchnąć i spotkać się z przyjaciółmi, zarówno w weekend...

Losowe

Park Narodowy des Cévennes (Sewennów) 2011-01-16
Park Narodowy des Cévennes (Sewennów) to jeden z najbardziej znanych francuskich parków narodowych. Znajduje się w masywie Sewennów. Sewenny to łańcuch niskich i średnich gór, zbudowanych głównie z...

Park Narodowy des Pyrérenées (Pirenejów Zachodnich) 2011-02-09
Park Narodowy des Pyrérenées (Pirenejów Zachodnich) Leży wzdłuż granicy Francji i Hiszpanii, od Vallée d'Aspe do Vallée d'Aure i ciągnie się na długości 100 km wzdłuż granicy...

Park Narodowy Régional des Ballons des Vosges 2011-01-18
Park Narodowy Régional des Ballons des Vosges ma powierzchnię ok. 3 tys. km2. Utworzono go w południowej części pasma masywu Wogezów. Można tu znaleźć łagodne góry, gęste lasy, jeziora polodowcowe...

Hotele we Francji 2011-01-05
Zgodnie ze słownikowym terminem hotel jest to obiekt wchodzący w skład infrastruktury turystycznej posiadający liczbą co najmniej 10 pokoi, głównie jedno i dwuosobowych. Poza tym oferuje pełen...

Park Narodowy Régional du Morvan 2011-01-16
Park Narodowy Régional du Morvan ma powierzchnię 2304 km2. To słabo zaludniony, granitowy płaskowyż. Jest tu mnóstwo lasów, jezior i pól uprawnych, co razem tworzy przepiękny pejzaż. W parku jest...

Park Narodowy de la Vanoise 2011-02-07
Najstarszy i prawdopodobnie najsłynniejszy park narodowy we Francji. Utworzony został w 1963 r. Znajduje się w Alpach Graickich, przy czym zdecydowana większość jego obszaru leży na terenie grupy...

Park Narodowy Régional des Grandes Causses 2011-02-09
Park Narodowy Régional des Grandes Causses zajmuje tereny, na których króluje dziki, lecz niezwykle urokliwy, wapienny płaskowyż, w lecie spalony słońcem, zimą wystawiony na działanie silnych...

Park Narodowy Régional Livradois Forez 2011-02-08
Park Narodowy Régional Livradois Forez jest to jeden z największych obszarów chronionych we Francji. Od zachodu otaczają go malownicze wzgórza, które łagodnie przechodzą w równinę Limagne. Park od...

Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Francja » Lazurowe Wybrzeże » Grasse » Residence des Parfums
Lidia (Mława, 2012-02-17) - Średnia ocena: 4.0
Apartamenty są bardzo ładnie położone, leżą na wzgórzu i mają przepiękny widok. Samo miasteczko jest dosyć duże. Wieczorami jest gdzie wyjść, jest wiele restauracji i lokalnych knajpek. Jest też duży port, który warto zobaczyć. Same apartamenty są całkiem ładne. Jest w nich sporo miejsca. Mają pełne wyposażenie, więc nie ma potrzeby nic ze sobą zabierać. Obsługa była bardzo miła.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Grasse » Residence des Parfums
Marianna (Wrocław, 2012-02-14) - Średnia ocena: 4.0
Pokoje są całkiem przyjemne. Są przede wszystkim bardzo ładnie położone - leżą na wzgórzu skąd jest przepiękny widok. Same pokoje są przestronne, gustownie urządzone. Jest w nich czysto, ręczniki wymieniano na bieżąco. Apartamenty są w pełni wyposażone - w kuchni są wszelkiego rodzaju garnki, patelnie, sztućce, czajnik itp. Nie ma potrzeby nic ze sobą zabierać. Basen jest nie za duży, ale czysty. Samo miasteczko jest urocze.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Grasse » Residence des Parfums
Kazimierz (Wałcz, 2012-02-03) - Średnia ocena: 4.2
Apartamenty są całkiem ładne, przestronne i mają podstawowe wyposażenie. Mają bardzo ładne położenie - leżą na wzgórzu, skąd jest przepiękny widok. Samo miasto jest dosyć duże, są miejsca które warto obejrzeć. Jest to miejsce, które słynie z wytwórni perfum, więc warto wybrać się na zakupy. Apartamenty są czyste, były na bieżąco sprzątane. Basen na terenie obiektu jest czysty, nie duży. Obsługa była miła.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Grasse » Residence des Parfums
Jolanta (Człuchów, 2012-01-19) - Średnia ocena: 3.9
Apartamenty są całkiem miłe, ładnie położone na wzgórzu - mają przepiękny widok. Jest blisko lotnisko i port dla promów i jachtów. Pokoje są dobrze wyposażone (w zasadzie nic nie trzeba ze sobą zabierać). Do centrum miasteczka jest nie daleko. Jest tu dużo do zwiedzania (wiele atrakcji, zabytków). Do tego wszystkiego jest dużo restauracji, sklepów i straganów (warto poszukać "okazji zapachowej/perfum" - bo to właśnie z wytwórni perfum słynie Grasse). Basen nie jest za duży, ale był czysty. Leżaki przy basenie nie są płatne. Obsługa była miła.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Golfe Juan » Residence Open Golfe Juan
Matylda (Lublin, 2012-01-16) - Średnia ocena: 5.0
Wakacja na 10. Super byliśmy bardzo zadowoleni. Okolica cudna. Niesposób było się nudzić. Nieziemsko piękne zakątki w okolicy apartamentu. Sam apartament też bardzo fajny, ładne mebelki, ładny widoczek, łazienki wporządku. Bylismy z znajomymi im się też badzo podobało. Rewelacja w 100%.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Golfe Juan » Residence Open Golfe Juan
Mariola (Mrozy, 2011-12-02) - Średnia ocena: 3.8
Dobre miejsce dla osób chcących odwiedzić Lazurowe Wybrzeże ale cenią sobie niezależność. Apartamenty wyposażone wystarczająco na nocleg i prosty posiłek a położenie dobre na zwiedzanie okolic. My wypoczęliśmy a zarazem korzystaliśmy ze wszelkich dobrodziejstw francuskiego wybrzeża.
Francja » Alpy Francuskie » Val-Fréjus
Tomek (Bolesławiec, 2012-03-20) - Średnia ocena: 4.0
Jest to świetna miejscowość na zimowy wypoczynek. Wiele się tu dzieje. Są świetnie przygotowane trasy narciarskie o zróżnicowanym stopniu. Są oczywiście wypożyczalnie sprzętu, jest też wiele restauracji, do których warto wyjść, żeby chociażby dobrze zjeść. Okolica jest przepiękna, warto tu przyjechać.

Francja » Rodan » Lyon
Marika (Brzeg, 2012-03-01) - Średnia ocena: 4.5
Lyon leży nad rzeką Rodan i ma sporo do zaoferowania przede wszystkim jesli chodzi o zabytki takie jak ruiny amfiteatru, akwedukt,katedra, kościoły,ratusz a także muzea, teatry i opera. Oprócz tego ciekawe mosty i malownicze wzgórza nad miastem. Dużym atutem jest metro które daje komfortową mozliwosc szybkiego przemieszczania sie po miescie. Cecha charakterystyczna Lyonu są...schody wiec do zwiedzania potrzebna jest dobra kondycja.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Vic la Gardiole
Anna (Mława, 2012-02-03) - Średnia ocena: 3.4
To baaaaardzo spokojna miejscowość, bez jakiejkolwiek rozrywki - w zasadzie nic się tu nie dzieje. Okolica jest bardzo ładna, plaże również. Wszystko to zachęca do spacerów, bądź błogiego wylegiwania się. Jest to miejsce dla osób, które szukają miejsca do odpoczynku. Natomiast Ci, którzy chcieliby cokolwiek zobaczyć, bądź nawet wyjść do restauracji to mogą podjechać do Narbonne, które jest blisko położone.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Vic la Gardiole
Teresa (Frombork, 2012-01-30) - Średnia ocena: 3.1
Można tu tylko znaleźć ciszę i spokój. Sama miejscowość jest bardzo ładna, ma przepiękne plaże. Niestety nic szczególnie specjalnego dla turystów nie tutaj nie ma. Co prawda my szukaliśmy spokojnej miejscowości, i rzeczywiście można tu wypocząć. Jeśli ktoś szuka jakichkolwiek rozrywek to można podjechać do pobliskiego Narbonne - tutaj jest trochę większy ruch turystów. Raczej dla tych, co szukają spokoju.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Saint Pierre La Mer
Jakub (Tychy, 2012-01-27) - Średnia ocena: 3.9
Miejscowość jest raczej spokojna. Niewiele się tu dzieje. Od strony morza wieją tu zimne wiatry, z których korzystają Ci którzy lubią sporty wodne (surfing, kitesurfing, skutery wodne). Plaże są tu bardzo ładne, piaszczyste. Przy wybrzeżu jest deptak ze sklepami i restauracjami. Tu można odpocząć, natomiast jeśli ktoś szuka przy najmniej odrobiny rozrywki to proponuję podjechać do pobliskiego Narbonne, gdzie odbywają się liczne imprezy. My w pełni tu wypoczęliśmy.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Vic la Gardiole
Wiola (Opole, 2012-01-27) - Średnia ocena: 3.7
Długo szukaliśmy spokojnej miejscowości, ale też takiej skąd moglibyśmy dojechać jeśli "zatęsknimy" za rozrywką. Przypadkowo wpadliśmy na Vic la Gardiole. Okazało się, że jest to świetne miejsce, żeby wypocząć, bo w zasadzie nic się tu nie dzieje. Są tu piękne, piaszczyste plaże i spokój, cisza. W zasadzie nic się nie dzieje - w pełni tu wypoczęliśmy. Raz odwiedziliśmy pobliskie Monpellier - też jest ładne, trochę więcej było tu atrakcji. Polecam Vic la Gardiole osobom, które chcą się wyciszyć i odpocząć.
© 2010 - 2024 Lasty.com.pl