Emirat Fujairah

Emiraty Arabskie
Położenie

      Emirat Fujairah to jeden z siedmiu emiratów wchodzących w skład państwa o nazwie Zjednoczone Emiraty Arabskie. Emirat ten jako jedyny położony jest nad Zatoką Omańską (pozostałe położone są nad Zatoką Perską). Emirat zajmuje powierzchnię ok. 1150 km2 i jest zamieszkiwany przez ponad 130 tys. mieszkańców. Na terenie Fujairah nie znajdują się złoża ropy naftowej, dlatego najważniejszym źródłem dochodu jest strefa bezcłowa oraz przemysł. Emirat Fujairah jest 5. co do wielkości emiratem państwa ZEA. Prawie cała powierzchnia to tereny górzyste i pustynne. W oazach uprawia się owoce cytrusowe i palmy.
      Stolicą Emiratu Fujairah jest miasto o tej samej nazwie - Fujairah. Znajduje się tutaj międzynarodowy port lotniczy. Polacy podróżujący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich potrzebują specjalnej wizy na pobyt (warunkiem otrzymania wizy jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy oraz brak wizy izraelskiej). O wizę stara się linia lotnicza albo biuro podróży.

Rozrywki i atrakcje

      Emiraty są symbolem bogactwa i luksusu. Wszystko tutaj jest najlepsze, największe i najnowocześniejsze. Wszyscy odwiedzający ten fascynujący zakątek świata są oszołomieni niezwykłym przepychem oraz niespotykaną fantazją. Na wczasowiczów czeka tutaj mnóstwo wakacyjnych atrakcji, które z pewnością dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń i pozwolą, chociaż na chwilę, przenieść się do świata jak z bajki.
      Miasto Fujairah składa się z dwóch części: nowoczesnej oraz tradycyjnej z typowymi targowiskami. Podziwiać tutaj można oszałamiającą architekturę: nowoczesne hotele o fantazyjnych kształtach, wieżowce, budynki banków - wszystko wybudowane przy użyciu najnowszych technologii. W części tej znajduje się lotnisko, a swoje siedziby ma tu wiele międzynarodowych firm. Tutaj także znajduje się turystyczne centrum - przybywający z całego świata turyści są zachwyceni najwyższym standardem świadczonych usługi.
      Walutą w Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest dirham (ok. 70 gr, 1 dirham to 100 filsów). W kraju tym obowiązuje strefa bezcłowa, dlatego wiele atrakcyjnych i luksusowych towarów można tutaj zakupić po okazyjnych cenach. Do najpopularniejszych pamiątek przywożonych z Emiratów należą więc kosmetyki, odzież oraz biżuteria wykonana w orientalnym stylu. Powodzeniem cieszą się także przepiękne wyroby ceramiczne, w szczególności fantazyjnie zdobione kafle. Kraj ten to prawdziwy raj dla pasjonatów zakupów. Znajdują się tutaj zarówno nowoczesne domy towarowe i centra handlowe, jak również mnóstwo tradycyjnych targów i bazarów. Organizowane są także specjalne imprezy, nazywane Shopping Festival, w czasie których trafić można na wielkie wyprzedaże - wielkie święto kupujących!
Pokaż cały opis

      Miłośnicy Emirat Fujairahnocnego życia znajdą tutaj wiele ciekawych lokali z dyskotekowymi parkietami. Imprezy w rytm tanecznej muzyki trwają do białego rana. Udana zabawa gwarantowana!

Plaże i sporty

      Plaże Emiratu Fujairah zapraszają wszystkich spragnionych prawdziwego wypoczynku. Piaszczyste brzegi, obmywane wodami Zatoki Omańskiej, zachęcają do beztroskiego lenistwa. Miejscowości wypoczynkowe mogą poszczycić się świetnymi kąpieliskami. Miłośnikom aktywnego wypoczynku polecamy wycieczkę statkiem wzdłuż wybrzeża. Łódź wynająć można w jednej z licznych wypożyczalni sprzętów wodnych. Czekają tam także narty wodne, skutery i deski windsurfingowe. Zadowoleni powinni być amatorzy wędkowania - panują tutaj świetnie warunki do uprawiania tego sportu. Ucieszą się także pasjonaci nurkowania - w wodach Zatoki Omańskiej czekają wspaniałe przygody - bajeczna rafa koralowa oraz bogactwo świata przyrodniczego. Tajniki uprawiania tego sportu zgłębić można w szkołach sportów wodnych.
      Równie popularnym sposobem spędzania czasu wolnego na łonie natury są wycieczki w pobliskie góry. Organizowane Emirat Fujairahsą specjalne wyprawy z doświadczonym przewodnikiem. Taka wyprawa to dobry sposób, aby z bliska przyjrzeć się przyrodzie Fujairah oraz poznać Emiraty z nietypowej, bo przyrodniczej strony.

Kuchnia

      W restauracjach i lokalach bez trudu znaleźć można kuchnie i potrawy z całego świata. Tutejsza kuchnia jest bardzo zróżnicowana, jednak widać w niej wyraźny arabski akcent. Ze względu na to, że Zjednoczone Emiraty Arabskie są krajem muzułmańskim, w jadłospisach nie znajdziemy dań z wieprzowiny (islam zakazuje spożywania tego mięsa). Jest ona zastępowana jagnięciną oraz baraniną, a także rybami i owocami morza. Najbardziej popularną formą przygotowania mięsa jest grillowanie. Warto spróbować mandi, czyli potrawy z kurczaka, ryżu i warzyw. Innym popularnym specjałem jest falafel - liście winogron z kaszą kuskus. Popularną przekąską są suszone owoce, zwłaszcza figi i daktyle. Do wszystkich potraw dodaje się wiele aromatycznych przypraw. Króluje kardamon, imbir, goździk, szafran i gałka muszkatołowa.

Pogoda

      W Emiratach panuje suchy klimat zwrotnikowy. Charakteryzuje się bardzo wysokimi temperaturami oraz małymi ilościami opadów. Od listopada do kwietnia średnie temperatury powietrza wahają się od 19 do 27°C, a od maja do października osiągają wartość od 28 do 36°C (liczba godzin słonecznych wynosi od 12 do 13). Wczasy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to gwarancja udanej pogody przez cały wakacyjny pobyt.

Noclegi

      W Emiracie Fujairah znajdują się jedne z najlepszych, najnowocześniejszych i najwygodniejszych hoteli na świecie. Wszystko za sprawą ogromnych inwestycji w sektor turystyki. Przybywający turyści mogą więc wybierać wśród bardzo wyrafinowanych opcji noclegowych w nowoczesnych hotelowych kompleksach. Wczasy w Emiratach to odpoczynek na prawdziwie królewskim poziomie!
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
© 2010 - 2020 Lasty.com.pl