Ekstremalna Słowenia

Słowenia
Istnieje na mapie taki kraj, który staje się mekką dla miłośników podwyższonej adrenaliny. Można tam znaleźć wszelkie możliwe sporty ekstremalne. W zależności od naszych upodobań, można postawić na rafting, kajakarstwo, kanionig czy spływy kanoe. Jeśli pewniej czujemy się na lądzie , kraj ten oferuje nam wędrówki górskie, które na długo pozostaną w naszej pamięci dzięki niesamowitym widokom, w które będzie obfitować nasza wędrówka. Znajdą tu coś dla siebie również ci, którzy nade wszystko przedkładają sporty zimowe- nic trudnego, po ośnieżonych stokach można szusować w zależności od stopnia umiejętności narciarzy. Jeśli jednak lubimy bujać w obłokach, to również miejsce idealne dla nas. Paralotnictwo, ze względu na doskonałe ukształtowanie terenu, to także jeden z czołowych sportów ekstremalnych proponowanych przez ten kraj. O jakim kraju mowa? Które miejsce na świecie łączy w sobie aż taką różnorodność? Takim miejscem jest Słowenia.

To jedno z najbardziej zielonych państw Europy znajduje się pomiędzy Chorwacją, Węgrami, Austrią i Włochami. Niewielkie państwo, o powierzchni ponad 20 tysięcy kilometrów kwadratowych, zamieszkują niecałe dwa miliony Słoweńców. Do najpiękniejszych zakątków Słowenii należy zaliczyć Alpy Julijskie, na terenie których rozciąga się Triglavski Park Narodowy. Najwyższym szczytem i dumą Słoweńców jest Triglav, czyli góra o trzech wierzchołkach, sięgająca na wysokość 2863 metrów nad poziomem morza. Potocznie jest nazywana przez tubylców "słoweńskim gigantem" gdyż jej północna ściana ma 1000 metrów wysokości i 3000 metrów szerokości. Legenda głosi, że na szczycie góry znajduje się Złotoróg, czyli mityczny kozioł ze złotymi rogami, który strzeże skarbów ukrytych na szczycie Triglavu.

Jak najlepiej poznać Słowenię? Idealnym rozwiązaniem są wycieczki objazdowe, coraz częściej organizowane przez biura podróży. Podczas dobrze zaplanowanej wyprawy, będziemy mogli nie tylko zobaczyć wszystkie atrakcje turystyczne, ale również wypróbować swoich sił w starciu z żywiołami. A jakie obszary Słowenii służą konkretnym sportom ekstremalnym?

Niewątpliwie za centrum sportów ekstremalnych uznaje się miejscowość Bovec. To niewielkie miasteczko żyje z turystyki ekstremalnej, do której ma chyba najlepsze predyspozycje w całej Słowenii. Krajobraz Alp Julijskich, przecięty szmaragdową wstęgą rzeki Soča, to widok warty polecenia. Właśnie położenie geograficzne miejscowości Bovec stanowi jego największą zaletę jeżeli chodzi o możliwość uprawiania sportów ekstremalnych.
Pokaż cały opis


Zacznijmy Ekstremalna Słoweniaod sportów wodnych. Rzeka Soča to miejsce, które zyskało miano najlepszego do uprawiania ekstremalnych sportów wodnych. Co wpłynęło na taką opinię? Znajdziemy tam wszystko co spowoduje niezapomniane wrażenia podczas raftingu, kanioningu czy kajakarstwa. Rwący nurt, który zmusi nas do nieludzkiego wręcz wysiłku, wodospady, których przejście jest nie lada wyczynem, niespodziewanie pojawiające się z toni głazy, które nie raz wystawią nasz refleks na próbę. Jeżeli już zdecydujemy się na kanioning będziemy mieli do pokonania dwa pokazowe kaniony rzeki Soča , mianowicie Susec oraz Fratarca. Średnio, przeprawa przez te kaniony trwa od 4 do 6 godzin, w zależności od ilości osób w grupie i poziomu ich zaawansowania. To wszystko sprawia że przeprawa przez tą rzekę jest nie lada wyczynem, nawet dla doświadczonych amatorów wodnych szaleństw. Przeważnie sezon na tego typu atrakcje trwa od maja do października.

W Bovec znajdzie się również coś dla miłośników sportów zimowych. W położonym w pobliżu ośrodku Kanin, czekają na narciarzy i zwolenników snowboardu trasy na wysokości ponad 2000 metrów nad powierzchnią morza. 15 kilometrów doskonale przygotowanych Ekstremalna Słoweniaszlaków o niezbyt dużym stopniu trudności, pozwoli szusować po ośnieżonych zboczach, jednocześnie rozkoszując się pięknymi widokami. Jednak to nie jedyne atrakcje przygotowane na zimę. Można również uprawiać narciarstwo biegowe, saneczkarstwo czy wspinaczkę po zamarzniętych wodospadach na rzece Soča, a nawet śnieżny rafting.

Jeżeli jesteś zwolennikiem wspinaczki i chwilowo znudził ci się już Bovec, możesz się przenieść do małej miejscowości Osp. Jest to kolebka sportowego wspinania się w Słowenii. Najlepiej rozbić obóz na kempingu Vork, skąd mamy doskonały start w górskie szlaki. Długie, wapienne drogi pozwolą nam w pełni nacieszyć się wspinaczką górską. Znajdą tam dla siebie coś zarówno miłośnicy wspinania tarciowego, jak również ci, którzy wolą wspinaczkę przewieszoną. Jeśli jednak najbardziej kręci was prawdziwa, ekstremalna wspinaczka górska, koniecznie musicie się wybrać na oddaloną około 5 kilometrów na wschód od Ospy, Misję Peč . Jest to raj dla prawdziwych wspinaczkowych ekstremalistów.

Zdecydowanie bardziej przypadło ci do gustu paralotniarstwo? Słowenia to idealne miejsce dla ciebie. Najczęściej paralotniowe wyjazdy Ekstremalna Słoweniaorganizowane są nad jezioro Bohinj, gdzie panują dogodne warunki do doskonalenia swoich umiejętności w podniebnych lotach na glajcie. Znajdziemy tam trzy startowiska na różne kierunki wiatru, tak więc latanie jest możliwe prawie zawsze. Jeśli będziemy chcieli odpocząć po dniu spędzonym w przestworzach, jezioro Bohinj to idealne miejsce. Kto wie, może odkryjemy że naszą pasją jest również żeglarstwo, ponieważ żeglowanie po krystalicznie czystym jeziorze to atrakcja której warto spróbować. I co ważniejsze, nasz rejs nie zostanie zakłócony hałasem motorówek, gdyż na tym jeziorze jest zakaz używania silników. Ciekawostką dla turystów, którzy zjawią się nad jeziorem Bohnij na przełomie mają i czerwca będzie Międzynarodowy Festiwal Dzikich Kwiatów, podczas którego można się dowiedzieć między innymi jak gotować za pomocą kwiatów.

Jako że Słoweńcy potrafią wyjść naprzeciw oczekiwaniom turystów, w Słowenii znajdziemy również atrakcje takie jak pintball, quady, którymi można przemierzyć okolicę czy park linowy, na którego linach można będzie sprawdzić swoją giętkość i zmysł równowagi. W zasadzie, atrakcje tego typu można znaleźć dosłownie wszędzie, ponieważ jak już wspomniano wcześniej, Słowenia jest w większości pokryta lasami. Stanowią one idealne miejsce dla batalii pintballowych czy off- roadów na quadach. Także jeździectwo cieszy się dużą popularnością, zarówno jako sposób na zwiedzanie urokliwych miasteczek słoweńskich, jak również metoda na poznanie dzikich ostępów okolicznych lasów.

Słowenia jak widać kusi niezliczoną ilością ofert na spędzenia wolnego czasu. Znajdzie się tutaj zarówno coś dla amatorów mocnych wrażeń, jak i dla spokojnych urlopowiczów. Ci ostatni mogą poświęcić wolny czas na zwiedzanie średniowiecznej architektury, która zachowała się jeszcze w takich słoweńskich miastach jak Piran, Izora czy Koper. Czekając na towarzyszy wakacji, którzy akurat w danej chwili pokonują rwący nurt rzeki czy zdobywają kolejne szczyty, można spróbować słoweńskiej poticy, podobnej do naszej strucli, popijając ją kieliszkiem wina Cviček, które jest uznawane za specjał Słowenii. Dodatkowym atutem tego kraju jest doskonała baza turystyczna, zapewniająca wszelkie możliwe noclegi i udogodnienia. Więc jeśli chcemy przeżyć wakacje naszego życia, pełne atrakcji, wrażeń i pięknych krajobrazów- warto postawić na Słowenię.
Zobacz również:
Popularne obiekty
Kraje
Regiony
Obiekty w pobliżu
Hotel Belvedere Ville Hotel Belvedere Ville od 31.00 € / 31.00 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 900 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): skalista, betonowa, trawiasta. Wyposażenie pokoi: Muzyka na żywo; tańce. Do dyspozycji gości: Mini golf; korty... Grand Hotel Portorož Grand Hotel Portorož od 78.57 € / 78.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja w godzinach 19:00 - 21:30, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:30 . Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, betonowa; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży... Hotel Mirna Hotel Mirna od 62.86 € / 62.86 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; tekstylna. Wyposażenie pokoi: Animacje dla dzieci. Do dyspozycji gości: Fitness center, basen kryty (rodzaj wody: słodka), woda podgrzewana, basen... Hotel Slovenija Hotel Slovenija od 74.00 € / 74.00 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 100 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): betonowa, trawiasta; wypożyczalnia sprzętu wodnego (narty wodne, banany); boisko do siatkówki na plaży; plac zabaw dla... Hotel Riviera Hotel Riviera od 68.43 € / 68.43 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, obiadokolacje w formie bufetu w godzinach 19:00 - 21:00, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta, betonowa,... Hotel Orel Hotel Orel od 27.14 € / 27.14 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Wyposażenie pokoi: Animacje dla dorosłych. Do dyspozycji gości: Basen kryty w pobliżu, basen odkryty w pobliżu (rodzaj wody: słodka), leżaki przy basenie,... Hotel Vile Park Hotel Vile Park od 33.00 € / 33.00 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 100 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, betonowa; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia... Hotel Neptun Hotel Neptun od 69.57 € / 69.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 200 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, betonowa, trawiasta; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne);... Hotel Barbara Hotel Barbara od 31.57 € / 31.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 350 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta, betonowa, trawiasta; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne);... Hotel Trst Hotel Trst od 49.00 € / 49.00 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja; obiad; kolacja, kolacja kilka dań do wyboru z karty w godzinach 19:00 - 21:30 , obiad kilka dań do wyboru z karty w godzinach 12:00 - 14:00 , obiadokolacje kilka dań do wyboru z karty w godzinach 19:00 -...
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Słowenia » Alpy Słoweńskie » Maribor » Hotel Orel
Arek (Wroclaw, 2012-10-26) - Średnia ocena: 4.3
Nasza specjalizacja: Sprzątanie firm Wrocław, usługi alpinistyczne we Wrocławiu oraz odśnieżanie dachów i posesji. Działając na rynku usług od roku 1997 nauczyliśmy się profesjonalnie i rzetelnie dbać o potrzeby naszych klientów. Przedstaw nam swój cel, a stanie się on naszym zadaniem - zapewnimy Cię przy tym o jakości naszych usług.

Słowenia » Primorje » Portorož » Hotel Lucija
Anita (Nowy Wiśnicz, 2012-10-12) - Średnia ocena: 4.6
Fajniejszy niz w katalogu . Fajne miejsce , czysto. Dobra baza wypadowa .

Słowenia » Primorje » Portorož » Grand Hotel Bernardin
Ewa (Tarnowskie Góry, 2012-09-26) - Średnia ocena: 5.0
Piękny hotel przy samej plaży, małe portowe miasteczko do spacerów i zwiedzania. Jedzenie urozmaicone, obsługa miła, wszędzie widoczny wysoki standard 5*.

Słowenia » Primorje » Portorož » Hotel Vile Park
Lila (Wrocław, 2012-08-01) - Średnia ocena: 4.2
Vile Park znajduje się w dużym kompleksie hotelowym wraz z hotelem Historion (4 gwiazdki). Mają wspólną restaurację, kompleks basenów, plażę, parking itp. Mimo wielkiej liczby turystów, spokojnie można znaleźć miejsce dla siebie w różnych strefach (posiłki, odpoczynek, rozrywka). Kompleks usytuowany jest na końcu Portoroż, z którego prowadzi długa promenada do urokliwego Piranu. Z parkowaniem nie ma problemu, jest mnóstwo bezpłatnych miejsc parkingowych na terenie miasteczka hotelowego, jak również wiele miejsc odpłatnych na ulicach Portoroż. Personel bardzo przyjazny, reaguje na potrzeby swoich klientów. Obsługa codziennie zmienia ręczniki i sprząta pokój. Standart pokoju jest bardzo średni, ale jest wszystko, co potrzebne na wakacjach oprócz minibaru i klimatyzacji. Można jednak wynająć lodówkę za 5 euro/doba. Pokoje mają powierzchnię odpowiednią dla pary dorosłych, ale z dostawką jest już ciasno. Na miejscu jest biuro podróży oraz istnieje możliwość wynajęcia roweru lub samochodu. W kompleksie jest sporo sklepików, barów, restauracji i nie ma potrzeby chodzić na zakupy do dosyć oddalonego centrum miasta. W samym Portoroż nie ma nic ciekawego, dlatego warto wybrać Vile Park jako bazę do nocowania i plażowania, a smaki potraw i uroki architektury poznawać w Piranie. ________________________________________

Słowenia » Primorje » Izola » Hotel Belvedere Ville
Artur (Brzozów, 2012-05-27) - Średnia ocena: 4.0
dobra baza wypadowa do zwiedzenia Słowenii, oraz wycieczki do Włoch, bardzo dobre jedzenie, pokoje wystarczające dla 2+2

Słowenia » Primorje » Portorož » Hotel Lucija
Paulina (Rzeszów, 2012-04-20) - Średnia ocena: 4.7
Hotel jest fajny chyba pod każdym względem. Jest świetnie położony, co nawet widać na zdjęciach. Blisko jest do prywatnej plaży, która jest oczywiście czysta i z łagodnym zejściem do wody. W okolicy są liczne restauracje i sklepiki. Pokoje w hotelu są bardzo przestronne, ładnie urządzone. Obsługa bardzo miła i chętna do pomocy. Jedzenie było smaczne, urozmaicone, był duży wybór posiłków. Hotel jest wart polecenia!
Słowenia » Primorje » Izola
Agnieszka (Bielsko-Biała, 2012-09-13) - Średnia ocena: 4.7
Świetna baza wypadowa do zwiedzania Słowenii, która zachwyca. doskonałe miejsce do wypadu do Włoch lub Chorwacji

Słowenia » Alpy Słoweńskie » Gozd Martuljek
Tadeusz (Frombork, 2012-04-16) - Średnia ocena: 2.9
Gozd Martuljek jest bardzo spokojną miejscowością. W zasadzie nic się tu nie dzieje. Jest mało restauracji czy sklepów, do których można wyjść. Okolica za to jest bardzo ładna, zielona - warto ją zwiedzać pieszo. Miejscowość jest raczej dla starszych osób, a nie dla młodych, bo nie ma tu co robić. Ewentualnie można pojechać do Kranskiej Gory, bo tam zdecydowanie więcej się dzieje.

Słowenia » Alpy Słoweńskie » Gozd Martuljek
Janusz (Frombork, 2012-04-11) - Średnia ocena: 2.8
Miejscowość ta jest bardzo spokojna, niewiele się tu dzieje. Okolica jest bardzo ładna, zielona i cicha. W centrum miasteczka jest raptem kilka restauracji i sklepików. Nie ma co liczyć na wieczorną rozrywkę. Ewentualnie można pojechać do pobliskiej Kransjkej Gory, gdzie odwrotnie - życie rozrywkowe wręcz tętni.

Słowenia » Alpy Słoweńskie » Gozd Martuljek
Karol (Gdańsk, 2012-04-03) - Średnia ocena: 2.9
Jest to spokojna miejscowość położona niedaleko Kranskiej Gory. Tutaj niewiele się dzieje, jest bardzo spokojnie. W centrum miasta jest kilka knajpek i sklep. Wieczorami nie ma gdzie wyjść. Można ewentualnie podjechać do Kranskiej Gory i tam rzeczywiście są atrakcje, są restauracje z dobrym jedzonkiem, są stoki narciarskie, można wypożyczyć sprzęt.

Słowenia » Alpy Słoweńskie » Gozd Martuljek
Krzysiek (Grudziądz, 2012-03-29) - Średnia ocena: 2.5
Jest to bardzo spokojna miejscowość. Warto tu przyjechać aby w pełni wypocząć. Okolica jest urocza, bardzo zielona; zachęca do spacerów. W centrum miasteczka niewiele się dzieje, jest niedużo restauracji i sklepów - wieczorami nie ma gdzie wyjść. Warto pojechać do leżącej niedaleko Kranskiej Gory, w której zdecydowanie więcej się dzieje.

Słowenia » Alpy Słoweńskie » Gozd Martuljek
Karol (Jasło, 2012-03-21) - Średnia ocena: 2.8
Jest to baaaaaardzooooo spokojna miejscowość. Nic się tutaj nie dzieje. Jest to raczej miejsce dla osób starszych, a nie dla młodych. Niewiele się tu dzieje; nie ma gdzie wyjść. Okolica jest z kolei bardzo ładna i zielona. Niedaleko jest położona Kranska Gora - tu zdecydowanie więcej się dzieje.
© 2010 - 2019 Lasty.com.pl