Dojazd do Słowenii

Słowenia
Coraz więcej osób odwiedza Słowenię w trakcie sezonu letniego,ale także i poza nim. Większość stanowią uczestnicy wczasów i wyjazdów zorganizowanych, korzystający z bezpośrednich połączeń lotniczych, autokarowych bądź kolejowych. Natomiast dla tych którzy wybiorą dojazd samochodem istnieje kilka sprawdzonych dróg dojazdowych do Słowenii. Przejazd samochodem z Polski do Słowenii wydaje się najlepszym pomysłem. Przy rozłożeniu kosztów benzyny na trzy lub cztery osoby podróż wychodzi najtaniej i najwygodniej. Można dowolnie wybrać trasę przejazdu i modyfikować ją w trakcie podróży, zwiedzając po drodze np. Wiedeń, Graz czy zatrzymując się nad jeziorem Wörther pomiędzy Klagenfurtem a Villach.

Z Polski południowej można dojechać do Słowenii w jeden dzień (ok. 700 km). Jedna z najkrótszych tras wiedzie z Cieszyna (przejście graniczne), przez Bratysławę, Wiedeń, Graz, Klagenfurt, przełęcz Koren lub przełęcz Ljubejl do Lublany (700 km, 8 godz.). W przypadku podróży z przyczepą kempingową trzeba jechać z Villach przez Karawankentunnel do Jesenic. Podobnych tras może być kilka w zależności, gdzie przekraczamy polską granicę.
Słowenia ma blisko 150 przejść granicznych z Włochami, Austrią, Chorwacją i Węgrami, choć tylko niektóre z nich są otwarte dla obywateli innych krajów niż wymienione. Turystom z centralnej i północnej Polski podróż zabierze dwa dni. Warto zatem rozejrzeć się za noclegiem w okolicach Bratysławy (połowa trasy). Słowenia ma blisko 150 przejść granicznych z Włochami, Austrią, Chorwacją i Węgrami, choć tylko niektóre z nich są otwarte dla obywateli innych krajów niż sąsiedzi.
Na terytorium Słowenii obowiązkowe jest używanie świateł mijania, zapinanie pasów bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach, przy których są one zamontowane.

Inna możliwością dojazdu jest autokar, niestety, żaden polski licencjonowany przewoźnik nie utrzymuje stałego połączenia autobusowego ze Słowenią. Jeżeli jednak ktoś wybrał właśnie ten środek lokomocji, powinien rozważyć wariant z przesiadką w Wiedniu, w Wenecji lub Bratysławie. Ponieważ Słowenia staje się coraz bardziej łakomym kąskiem także dla polskich biur podróży, można poszukać autobusów czarterowych, które jadą z turystami na wyjazdy zorganizowane i mają wolne miejsca. O szczegóły należy pytać w biurach podróży.
Większość międzynarodowych autokarów przyjeżdża i odjeżdża z dworca autobusowego w Lublanie, ale zatrzymują się również w większych miastach na terenie całego kraju.

W dobie szerokiego rozwoju transportu lotniczego istnieje kilka połączeń, dzięki którym można w łatwy i szybki sposób dostać się do Słowenii. Z Warszawy można dotrzeć LOTem i Adria Airways do Lublany 5 razy w tygodniu. Przeloty z przesiadką w Czechach, Austrii lub Szwajcarii są obsługiwane przez CSA, Austrian Airlines i Adrię. Do Lublany można również dolecieć z Krakowa, przesiadając się w Wiedniu. Słoweńskie linie lotnicze Adria utrzymują regularne połączenia między Lublaną i ponad dwudziestoma miastami Europy i Bliskiego Wschodu.
Pokaż cały opis

Międzynarodowe Dojazd do Słoweniiporty lotnicze znajdują się w Mariborze oraz w nadmorskim Portorožu, ale jedynie lotnisko Brnik, 23 km na północny zachód od Lublany, obsługuje regularne przeloty międzynarodowe. W hali przylotów mieści się biuro rezerwacji hotelowych z telefonem oraz bankomat SKB Banka wypłacający gotówkę w tolarach, a w hali odlotów - okienko informacyjne. Na lotnisku ma przedstawicielstwo biuro turystyczne Kompas oraz kilka wypożyczalni samochodów, m.in. ABC, Avis, Budget, Europcar, F-Rent-a-Car, National oraz Hertz. Jest również poczta, sklep wolnocłowy, kilka restauracji samoobsługowych, oddział Nova Ljubljanska Banka oraz kantor. Wszyscy pasażerowie opuszczający Słowenię drogą lotniczą muszą zapłacić 2700 SIT podatku, który przeważnie jest już zawarty w cenie biletu.

Istnieje również możliwość dotarcia do Słowenii drogą kolejową. Z Polski do Słowenii połączeń jest kilka, ale z jedną lub kilkoma przesiadkami. Najtaniej i najwygodniej można dojechać do Słowenii wsiadając do pociągu Chopin, odchodzącego do Wiednia z Warszawy Centralnej i przejeżdżającego przez Zawiercie, Sosnowiec, Katowice i Zebrzydowice. Następnie ze stacji Wien Meidling odjeżdża InterCity do Lublany. Cena biletu w jedną stronę w wagonie 2. klasy wynosi 370 zł, plus ok. 23 zł za przejazd IC. Dopłata za kuszetkę wynosi 54 zł, a za miejsce w wagonie sypialnym 2. klasy - 128 zł. Warto wiedzieć, kupując bilet za granicę, że taryfa międzynarodowa dotyczy całej długości trasy, także odcinka na terenie Polski. Aby nieco zaoszczędzić, warto wykupić w kasie krajowej bilet do granicy, a w kasie międzynarodowe za bilet na dalszą drogę. Wymienione poniżej międzynarodowe składy to ekspresy, dlatego niektóre wymagają rezerwacji. Dopłata InterCity (IC) wynosi 200 SIT, a za jedyny skład EuroCity (EC) - 564 SIT (Mimara, na trasie Berlin-Zagrzeb przez Monachium, Salzburg i Lublanę). Termin ważności biletów wydawanych przez kasy kolei słoweńskich wynosi dwa miesiące od daty zakupu.
Zobacz również:
Popularne obiekty
Kraje
Regiony
Obiekty w pobliżu
Hotel Belvedere Ville Hotel Belvedere Ville od 31.00 € / 31.00 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 900 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): skalista, betonowa, trawiasta. Wyposażenie pokoi: Muzyka na żywo; tańce. Do dyspozycji gości: Mini golf; korty... Grand Hotel Portorož Grand Hotel Portorož od 78.57 € / 78.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja w godzinach 19:00 - 21:30, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:30 . Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, betonowa; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży... Hotel Mirna Hotel Mirna od 62.86 € / 62.86 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; tekstylna. Wyposażenie pokoi: Animacje dla dzieci. Do dyspozycji gości: Fitness center, basen kryty (rodzaj wody: słodka), woda podgrzewana, basen... Hotel Slovenija Hotel Slovenija od 74.00 € / 74.00 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet. Ośrodek oferuje: Odległość: 100 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): betonowa, trawiasta; wypożyczalnia sprzętu wodnego (narty wodne, banany); boisko do siatkówki na plaży; plac zabaw dla... Hotel Riviera Hotel Riviera od 68.43 € / 68.43 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, obiadokolacje w formie bufetu w godzinach 19:00 - 21:00, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 150 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta, betonowa,... Hotel Orel Hotel Orel od 27.14 € / 27.14 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Wyposażenie pokoi: Animacje dla dorosłych. Do dyspozycji gości: Basen kryty w pobliżu, basen odkryty w pobliżu (rodzaj wody: słodka), leżaki przy basenie,... Hotel Vile Park Hotel Vile Park od 33.00 € / 33.00 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 100 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, betonowa; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); wypożyczalnia... Hotel Neptun Hotel Neptun od 69.57 € / 69.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 200 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): żwirowa, betonowa, trawiasta; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne);... Hotel Barbara Hotel Barbara od 31.57 € / 31.57 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja, śniadanie bufet w godzinach 07:00 - 10:00 . Ośrodek oferuje: Odległość: 350 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta, betonowa, trawiasta; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne);... Hotel Trst Hotel Trst od 49.00 € / 49.00 PLN Położenie: Śniadanie; obiadokolacja; obiad; kolacja, kolacja kilka dań do wyboru z karty w godzinach 19:00 - 21:30 , obiad kilka dań do wyboru z karty w godzinach 12:00 - 14:00 , obiadokolacje kilka dań do wyboru z karty w godzinach 19:00 -...
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Słowenia » Alpy Słoweńskie » Maribor » Hotel Orel
Arek (Wroclaw, 2012-10-26) - Średnia ocena: 4.3
Nasza specjalizacja: Sprzątanie firm Wrocław, usługi alpinistyczne we Wrocławiu oraz odśnieżanie dachów i posesji. Działając na rynku usług od roku 1997 nauczyliśmy się profesjonalnie i rzetelnie dbać o potrzeby naszych klientów. Przedstaw nam swój cel, a stanie się on naszym zadaniem - zapewnimy Cię przy tym o jakości naszych usług.

Słowenia » Primorje » Portorož » Hotel Lucija
Anita (Nowy Wiśnicz, 2012-10-12) - Średnia ocena: 4.6
Fajniejszy niz w katalogu . Fajne miejsce , czysto. Dobra baza wypadowa .

Słowenia » Primorje » Portorož » Grand Hotel Bernardin
Ewa (Tarnowskie Góry, 2012-09-26) - Średnia ocena: 5.0
Piękny hotel przy samej plaży, małe portowe miasteczko do spacerów i zwiedzania. Jedzenie urozmaicone, obsługa miła, wszędzie widoczny wysoki standard 5*.

Słowenia » Primorje » Portorož » Hotel Vile Park
Lila (Wrocław, 2012-08-01) - Średnia ocena: 4.2
Vile Park znajduje się w dużym kompleksie hotelowym wraz z hotelem Historion (4 gwiazdki). Mają wspólną restaurację, kompleks basenów, plażę, parking itp. Mimo wielkiej liczby turystów, spokojnie można znaleźć miejsce dla siebie w różnych strefach (posiłki, odpoczynek, rozrywka). Kompleks usytuowany jest na końcu Portoroż, z którego prowadzi długa promenada do urokliwego Piranu. Z parkowaniem nie ma problemu, jest mnóstwo bezpłatnych miejsc parkingowych na terenie miasteczka hotelowego, jak również wiele miejsc odpłatnych na ulicach Portoroż. Personel bardzo przyjazny, reaguje na potrzeby swoich klientów. Obsługa codziennie zmienia ręczniki i sprząta pokój. Standart pokoju jest bardzo średni, ale jest wszystko, co potrzebne na wakacjach oprócz minibaru i klimatyzacji. Można jednak wynająć lodówkę za 5 euro/doba. Pokoje mają powierzchnię odpowiednią dla pary dorosłych, ale z dostawką jest już ciasno. Na miejscu jest biuro podróży oraz istnieje możliwość wynajęcia roweru lub samochodu. W kompleksie jest sporo sklepików, barów, restauracji i nie ma potrzeby chodzić na zakupy do dosyć oddalonego centrum miasta. W samym Portoroż nie ma nic ciekawego, dlatego warto wybrać Vile Park jako bazę do nocowania i plażowania, a smaki potraw i uroki architektury poznawać w Piranie. ________________________________________

Słowenia » Primorje » Izola » Hotel Belvedere Ville
Artur (Brzozów, 2012-05-27) - Średnia ocena: 4.0
dobra baza wypadowa do zwiedzenia Słowenii, oraz wycieczki do Włoch, bardzo dobre jedzenie, pokoje wystarczające dla 2+2

Słowenia » Primorje » Portorož » Hotel Lucija
Paulina (Rzeszów, 2012-04-20) - Średnia ocena: 4.7
Hotel jest fajny chyba pod każdym względem. Jest świetnie położony, co nawet widać na zdjęciach. Blisko jest do prywatnej plaży, która jest oczywiście czysta i z łagodnym zejściem do wody. W okolicy są liczne restauracje i sklepiki. Pokoje w hotelu są bardzo przestronne, ładnie urządzone. Obsługa bardzo miła i chętna do pomocy. Jedzenie było smaczne, urozmaicone, był duży wybór posiłków. Hotel jest wart polecenia!
Słowenia » Primorje » Izola
Agnieszka (Bielsko-Biała, 2012-09-13) - Średnia ocena: 4.7
Świetna baza wypadowa do zwiedzania Słowenii, która zachwyca. doskonałe miejsce do wypadu do Włoch lub Chorwacji

Słowenia » Alpy Słoweńskie » Gozd Martuljek
Tadeusz (Frombork, 2012-04-16) - Średnia ocena: 2.9
Gozd Martuljek jest bardzo spokojną miejscowością. W zasadzie nic się tu nie dzieje. Jest mało restauracji czy sklepów, do których można wyjść. Okolica za to jest bardzo ładna, zielona - warto ją zwiedzać pieszo. Miejscowość jest raczej dla starszych osób, a nie dla młodych, bo nie ma tu co robić. Ewentualnie można pojechać do Kranskiej Gory, bo tam zdecydowanie więcej się dzieje.

Słowenia » Alpy Słoweńskie » Gozd Martuljek
Janusz (Frombork, 2012-04-11) - Średnia ocena: 2.8
Miejscowość ta jest bardzo spokojna, niewiele się tu dzieje. Okolica jest bardzo ładna, zielona i cicha. W centrum miasteczka jest raptem kilka restauracji i sklepików. Nie ma co liczyć na wieczorną rozrywkę. Ewentualnie można pojechać do pobliskiej Kransjkej Gory, gdzie odwrotnie - życie rozrywkowe wręcz tętni.

Słowenia » Alpy Słoweńskie » Gozd Martuljek
Karol (Gdańsk, 2012-04-03) - Średnia ocena: 2.9
Jest to spokojna miejscowość położona niedaleko Kranskiej Gory. Tutaj niewiele się dzieje, jest bardzo spokojnie. W centrum miasta jest kilka knajpek i sklep. Wieczorami nie ma gdzie wyjść. Można ewentualnie podjechać do Kranskiej Gory i tam rzeczywiście są atrakcje, są restauracje z dobrym jedzonkiem, są stoki narciarskie, można wypożyczyć sprzęt.

Słowenia » Alpy Słoweńskie » Gozd Martuljek
Krzysiek (Grudziądz, 2012-03-29) - Średnia ocena: 2.5
Jest to bardzo spokojna miejscowość. Warto tu przyjechać aby w pełni wypocząć. Okolica jest urocza, bardzo zielona; zachęca do spacerów. W centrum miasteczka niewiele się dzieje, jest niedużo restauracji i sklepów - wieczorami nie ma gdzie wyjść. Warto pojechać do leżącej niedaleko Kranskiej Gory, w której zdecydowanie więcej się dzieje.

Słowenia » Alpy Słoweńskie » Gozd Martuljek
Karol (Jasło, 2012-03-21) - Średnia ocena: 2.8
Jest to baaaaaardzooooo spokojna miejscowość. Nic się tutaj nie dzieje. Jest to raczej miejsce dla osób starszych, a nie dla młodych. Niewiele się tu dzieje; nie ma gdzie wyjść. Okolica jest z kolei bardzo ładna i zielona. Niedaleko jest położona Kranska Gora - tu zdecydowanie więcej się dzieje.
© 2010 - 2019 Lasty.com.pl