Dojazd do Francji

Francja
Wiele osób odwiedza Francję w ciągu roku, chociaż najwięcej w trakcie sezonu letniego, większość stanowią uczestnicy wczasów i wyjazdów zorganizowanych, korzystający z bezpośrednich połączeń lotniczych, autokarowych bądź kolejowych. Istnieje kilka sprawdzonych dróg dojazdowych do Francji. Poniżej przedstawione są te dojazdy, które najczęściej wybierają klienci.
Jedna z tras biegnie przez Polskę, Niemcy, Francję. Trasa wiedzie ze Zgorzelca lub Świecka przez Niemcy i Francję. Ma długość ok. 1620 km. Czas przejazdu najkrótszą drogą ze Zgorzelca do Awinionu to min. 19 godz. Szczegółowy opis trasy to : Zgorzelec - Görlitz - Drezno (Dresden) - Chemnitz - Norymberga (Nürnberg) -Heilbronn - Sinsheim - - Fryburg (Freibug im Breisgau) - Miluzy (Mulhouse) - Kehl - (Strasbourg).
Z kolei druga trasa ciągnie się przez Polskę, Czechy, Austrię, Włochy, Francję. Przez prawie całe Czechy i Austrię prowadzą drogi szybkiego ruchu i autostrady. Długość trasy, gdy jedzie się austriackimi i włoskimi autostradami, to w najlepszym razie 1600 km. Czas przejazdu, wliczywszy minimalną ilość koniecznych odpoczynków, to 19 godz. - po pokonaniu ok. 1100 km. Trasa: Cieszyn - Frydek Mistek - Lipnik n. Becvou - Przerów (Přerov) i Brno - Pohorelic i Mikulova - Wiedeń - Graz i Villach - granica włoska - Udine - Mestra - Padwa (Padova) -Werona (Verona) - Mediolan (Milano) - Genua (Genova) - San Remo - granica francuska.
Wyjazd do Francji samochodem - to najlepszy wybór, pod warunkiem, że chcemy spędzić we Francji dłużej niż tydzień. W przypadku krótszych terminów proponujemy przelot samolotem.

Dojazd do Francji wybieramy w zależności - do której części chcemy dostać się:
- do północnej części - przejazd przez Niemcy- do południowej części Francji - przejazd przez Włochy.
Wybór drogi zależy również od naszych zasobów finansowych. Autostrada przez Włochy jest płatna. Jeśli Chcemy przejachać tunelem pod Mont Blanc, to musimy liczyć się z dodatkowym kosztem. Autostrada przez Niemcy jest prosta i bezpłatna. Można jechać z Polski przez Zgorzelec ( w przypadku południowej części Polski) lub przez Czechy - Pragę, Pilzno na Norymbergię, potem na Strassbourg. Aby móc choć przez kilka dni rozkoszować się wspaniałym klimatem południa Francji, trzeba najpierw pokonać ponad 1500 km.
Ze względu na różnice w czasie przejazdu na porównywalnych odcinkach przez różnych kierowców, przyjęto, że średnia prędkość na autostradach to 100 km/godz., a na pozostałych drogach 70 km/godz. W wyliczeniach nie uwzględniono dłuższych postojów ani czasu, który spędza w korkach.
Pokaż cały opis

Warto Dojazd do Francjiwziąć pod uwagę, że według opinii lekarzy podczas dłuższych podróży należy odpoczywać co dwie godziny, zwłaszcza w czasie upałów i w nocy. Zmęczenie jest jedną z głównych przyczyn wypadków, więc odpoczynek nie powinien ograniczać się do zatankowania paliwa i kawy wypitej jednym haustem.
Przy niemieckich i francuskich autostradach jest bardzo wiele małych parkingów i większych kompleksów, gdzie poza stacją benzynową i wielkim placem na samochody są kafeterie lub restauracje oraz toalety, a często także prysznic. We Francji na prawie każdym parkingu są niewielkie place zabaw dla dzieci, gdzie czasami specjalne grupy animatorów przygotowują zabawy i konkursy, by podróż była jak najmniej monotonna. We Włoszech i w Austrii miejsc postojowych jest mniej, a place zabaw i prysznice są rzadkością. Najgorzej jest na przygranicznych odcinkach w Czechach i Austrii.
Na wydłużenie lub skrócenie czasu podróży mogą wpływać różne czynniki: rodzina z małym dzieckiem będzie potrzebowała więcej czasu na przejazd niż para młodych ludzi prowadzących samochód na zmianę, dlatego podany czas przejazdu należy raczej traktować orientacyjnie.
Wybierając szybszy rodzaj transportu, a mianowicie samolot można już po ok.2h i 30min byż na miejscu. Pod tym względem Francja może się poszczycić Dojazd do Francjijedną z najlepszych na świecie infrastrukturą transportową. Samolotem można dostać się bezpośrednio z Warszawy do Paryża, Nicei i Lyonu. Paryż ma też trzy duże lotniska: Charles'a de Gaulle'a, Bourget oraz Orly.
Obecnie koszty przelotu do Francji są znacznie niższe dzięki tanim liniom lotniczym Sky Europe, WizzAir, Germanwings. Sieć kolejowa jest rozbudowana, a turyści mają sporo zniżek. Bezpośrednim samolotem LOT lub Air France można polecieć z Warszawy do Paryża (7-8 dziennie, również tanimi liniami), Lyonu (codziennie oprócz sobót), Lille (3 tygodniowo) i Nicei (codziennie); z Katowic do Paryża - liniami Wizzair na lotnisko Paryż-Beauvais 3 razy w tygodniu, z Krakowa do Paryża - LOT codziennie oraz Transavią i od lutego Easyjet; z Poznania i Łodzi - 2 razy w tygodniu Centralwings. Do innych międzynarodowych portów lotniczych Francji: Bordeaux, Marsylii, Nantes, Strasburga i Tuluzy podróżuje się z przesiadką.
Różne linie lotnicze prawie przez cały rok wprowadzają oferty specjalne na przeloty z Polski do Francji, najczęściej do Paryża. Skorzystanie z takiej oferty wiąże się z koniecznością przesiadki w którymś porcie lotniczym Europy, ale ceny są zazwyczaj bardzo korzystne.
Przejazd z Polski do Paryża oferują wszystkie większe firmy przewozowe, a bilety można kupić prawie w każdym biurze turystycznym. Wybór właściwej firmy to jednak nadal loteria. Poszczególni przewoźnicy różnią się poziomem świadczonych usług, komfortem, czasem przejazdu, obsługą czy organizacją podróży. Przed wykupieniem biletu warto zatem wypytać o wszelkie szczegóły.

Inną możliwością dojazdu do Francji jest autokar. Podróż z Warszawy do Paryża trwa ok. 20-24 godzin. Z Polski kursują też autokary do innych miast Francji (m.in. Bordeaux, Grenoble, Marsylii, Nicei, Tuluzy), ale wybór przewoźników jest znacznie mniejszy, a ceny biletów wyższe. Dla lubiących nowe doświadczenia można zaproponować podróż pociągiem z Polski do Francji. Co prawda nie jest ona tania, ponadto nie ma bezpośredniego połączenia. Jadąc z Warszawy do Paryża, trzeba przesiadać się w Kolonii lub Berlinie i Duseldorfie. Pierwsza z tras jest szybsza i tańsza: podróż trwa około 16 godzin i 30 minut. Cena biletu normalnego jest wyższa od najtańszych biletów lotniczych. Koszty można jednak obniżyć dzięki różnym zniżkowym biletom międzynarodowym, dostępnym zarówno w Polsce, jak i we Francji. Podróż koleją ma swoje zalety daje np. sposobność do zaplanowania własnej trasy przejazdu i spotkania interesujących ludzi.
Zobacz również:
Popularne obiekty
Kraje
Regiony
Obiekty w pobliżu
Residence Les Campanettes Residence Les Campanettes od 6.57 € / 6.57 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 1 km; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; wypożyczalnia sprzętu wodnego (rowery wodne, narty wodne, windsurfing, sprzęt do nurkowania); szkoła nurkowania; dostęp do plaży:... Residence Open Golfe Juan Residence Open Golfe Juan od 9.64 € / 9.64 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 300 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; łagodne zejście do morza; rodzaj dna w morzu: piaszczyste; prysznic; leżaki na plaży (płatne); parasole na plaży (płatne); bar na plaży; dostęp do plaży: pieszo -... Residence Debussy Residence Debussy od 6.43 € / 6.43 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 5 km; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; wypożyczalnia sprzętu wodnego; szkoła nurkowania; dostęp do plaży: pieszo - daleko. Do dyspozycji gości: Basen odkryty (rodzaj wody: słodka) czynny w terminie:... Residence Eden Roc Residence Eden Roc od 7.22 € / 7.22 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 300 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta, kamienista; rodzaj dna w morzu: piaszczyste, kamieniste; wypożyczalnia sprzętu wodnego; boisko do siatkówki na plaży; plaża dogodna dla: dla lubiących naturalny... Residence Les Mimosas Residence Les Mimosas od 8.14 € / 8.14 PLN Ośrodek oferuje: Odległość: 550 m; tekstylna; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta; wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki, narty wodne, sprzęt do nurkowania). Wyposażenie pokoi: Animacje dla dzieci (w wieku 4 - 15 lat). Do dyspozycji gości:... Residence Sognu di Mare Residence Sognu di Mare od 15.86 € / 15.86 PLN Położenie: Bez wyżywienia, możliwość dokupienia: śniadanie, obiadokolacja, kolacja. Ośrodek oferuje: Odległość: 250 m; rodzaj plaży (podłoże): piaszczysta. Wyposażenie pokoi: Animacje dla dzieci (w wieku 4 - 15 lat). Do dyspozycji...
Akwitania Akwitania Alpy Francuskie Alpy Francuskie Alpy Francuskie , które ciągną się łukiem od wybrzeża Morza Śródziemnego po dolinę Dunaju w okolicach Wiednia uważane są za najpiękniejszy łańcuch górski w Europie i jeden z najbardziej malowniczych na świecie. Panujący w nich klimat jest... Alzacja Alzacja Są ludzie, którzy wakacje kojarzą z piaszczystą plażą , szumem fal, egzotycznymi wyspami, ale są i tacy dla których wypoczynek nie jest równoznaczny z leniuchowaniem i dlatego wybierają aktywną formę spędzania wolnego czasu. Dla nich właśnie... Bretania Bretania Gujana Francuska Gujana Francuska Ile de France Ile de France Położenie        Francuski region, o powierzchni ponad 12 tys. km2, zamieszkany przez ponad 11 mln mieszkańców - Ille de France . To największa francuska aglomeracja, składająca się z 8 departamentów (1281... Langwedocja Roussillon Langwedocja Roussillon Położenie       Region Langwedocja Roussillon to jeden z 26 regionów administracyjnych Francji . Położony jest na południu kraju: od zachodu graniczy z Hiszpanią , a od południa z Morzem Śródziemnomorskim .... Lazurowe Wybrzeże Lazurowe Wybrzeże Lazurowe Wybrzeże (fr. Côte d Azur), nazywane również Francuską Riwierą , to leżący w Prowansji fragment wybrzeża Morza Śródziemnego, rozciągający się od miasta Cassis do granicy włoskiej. Jest to najważniejszy region turystyczny Francji,... Midi Pyrenees Midi Pyrenees Owernia Owernia Reunion Reunion Położenie        Reunion to wyspa położona na Oceanie Indyjskim, ok. 700 km od Madagaskaru i 160 km od Mauritiusu . Jest najdalej na zachód wysuniętą częścią archipelagu Maskarenów. Reunion to także... Riwiera Śródziem. & Korsyka Riwiera Śródziem. & Korsyka Francuskiej Riwiery Śródziemnomorskiej nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi słońca, plaży i przepięknych widoków. Cudowne piaszczyste plaże sąsiadują tu ze starymi, uroczymi miastami takimi jak Sete, Agde czy Perpignan. Możesz tu... Rodan Rodan Rodan Alpejski to region w południowo-wschodniej Francji , będący jednocześnie drugim co do wielkości departamentem w kraju. Największym miastem jest Lyon , ale dużą rolę odgrywają również takie ośrodki jak Grenoble , Chambéry , Annecy czy...
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Francja » Lazurowe Wybrzeże » Grasse » Residence des Parfums
Lidia (Mława, 2012-02-17) - Średnia ocena: 4.0
Apartamenty są bardzo ładnie położone, leżą na wzgórzu i mają przepiękny widok. Samo miasteczko jest dosyć duże. Wieczorami jest gdzie wyjść, jest wiele restauracji i lokalnych knajpek. Jest też duży port, który warto zobaczyć. Same apartamenty są całkiem ładne. Jest w nich sporo miejsca. Mają pełne wyposażenie, więc nie ma potrzeby nic ze sobą zabierać. Obsługa była bardzo miła.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Grasse » Residence des Parfums
Marianna (Wrocław, 2012-02-14) - Średnia ocena: 4.0
Pokoje są całkiem przyjemne. Są przede wszystkim bardzo ładnie położone - leżą na wzgórzu skąd jest przepiękny widok. Same pokoje są przestronne, gustownie urządzone. Jest w nich czysto, ręczniki wymieniano na bieżąco. Apartamenty są w pełni wyposażone - w kuchni są wszelkiego rodzaju garnki, patelnie, sztućce, czajnik itp. Nie ma potrzeby nic ze sobą zabierać. Basen jest nie za duży, ale czysty. Samo miasteczko jest urocze.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Grasse » Residence des Parfums
Kazimierz (Wałcz, 2012-02-03) - Średnia ocena: 4.2
Apartamenty są całkiem ładne, przestronne i mają podstawowe wyposażenie. Mają bardzo ładne położenie - leżą na wzgórzu, skąd jest przepiękny widok. Samo miasto jest dosyć duże, są miejsca które warto obejrzeć. Jest to miejsce, które słynie z wytwórni perfum, więc warto wybrać się na zakupy. Apartamenty są czyste, były na bieżąco sprzątane. Basen na terenie obiektu jest czysty, nie duży. Obsługa była miła.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Grasse » Residence des Parfums
Jolanta (Człuchów, 2012-01-19) - Średnia ocena: 3.9
Apartamenty są całkiem miłe, ładnie położone na wzgórzu - mają przepiękny widok. Jest blisko lotnisko i port dla promów i jachtów. Pokoje są dobrze wyposażone (w zasadzie nic nie trzeba ze sobą zabierać). Do centrum miasteczka jest nie daleko. Jest tu dużo do zwiedzania (wiele atrakcji, zabytków). Do tego wszystkiego jest dużo restauracji, sklepów i straganów (warto poszukać "okazji zapachowej/perfum" - bo to właśnie z wytwórni perfum słynie Grasse). Basen nie jest za duży, ale był czysty. Leżaki przy basenie nie są płatne. Obsługa była miła.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Golfe Juan » Residence Open Golfe Juan
Matylda (Lublin, 2012-01-16) - Średnia ocena: 5.0
Wakacja na 10. Super byliśmy bardzo zadowoleni. Okolica cudna. Niesposób było się nudzić. Nieziemsko piękne zakątki w okolicy apartamentu. Sam apartament też bardzo fajny, ładne mebelki, ładny widoczek, łazienki wporządku. Bylismy z znajomymi im się też badzo podobało. Rewelacja w 100%.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Golfe Juan » Residence Open Golfe Juan
Mariola (Mrozy, 2011-12-02) - Średnia ocena: 3.8
Dobre miejsce dla osób chcących odwiedzić Lazurowe Wybrzeże ale cenią sobie niezależność. Apartamenty wyposażone wystarczająco na nocleg i prosty posiłek a położenie dobre na zwiedzanie okolic. My wypoczęliśmy a zarazem korzystaliśmy ze wszelkich dobrodziejstw francuskiego wybrzeża.
Francja » Alpy Francuskie » Val-Fréjus
Tomek (Bolesławiec, 2012-03-20) - Średnia ocena: 4.0
Jest to świetna miejscowość na zimowy wypoczynek. Wiele się tu dzieje. Są świetnie przygotowane trasy narciarskie o zróżnicowanym stopniu. Są oczywiście wypożyczalnie sprzętu, jest też wiele restauracji, do których warto wyjść, żeby chociażby dobrze zjeść. Okolica jest przepiękna, warto tu przyjechać.

Francja » Rodan » Lyon
Marika (Brzeg, 2012-03-01) - Średnia ocena: 4.5
Lyon leży nad rzeką Rodan i ma sporo do zaoferowania przede wszystkim jesli chodzi o zabytki takie jak ruiny amfiteatru, akwedukt,katedra, kościoły,ratusz a także muzea, teatry i opera. Oprócz tego ciekawe mosty i malownicze wzgórza nad miastem. Dużym atutem jest metro które daje komfortową mozliwosc szybkiego przemieszczania sie po miescie. Cecha charakterystyczna Lyonu są...schody wiec do zwiedzania potrzebna jest dobra kondycja.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Vic la Gardiole
Anna (Mława, 2012-02-03) - Średnia ocena: 3.4
To baaaaardzo spokojna miejscowość, bez jakiejkolwiek rozrywki - w zasadzie nic się tu nie dzieje. Okolica jest bardzo ładna, plaże również. Wszystko to zachęca do spacerów, bądź błogiego wylegiwania się. Jest to miejsce dla osób, które szukają miejsca do odpoczynku. Natomiast Ci, którzy chcieliby cokolwiek zobaczyć, bądź nawet wyjść do restauracji to mogą podjechać do Narbonne, które jest blisko położone.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Vic la Gardiole
Teresa (Frombork, 2012-01-30) - Średnia ocena: 3.1
Można tu tylko znaleźć ciszę i spokój. Sama miejscowość jest bardzo ładna, ma przepiękne plaże. Niestety nic szczególnie specjalnego dla turystów nie tutaj nie ma. Co prawda my szukaliśmy spokojnej miejscowości, i rzeczywiście można tu wypocząć. Jeśli ktoś szuka jakichkolwiek rozrywek to można podjechać do pobliskiego Narbonne - tutaj jest trochę większy ruch turystów. Raczej dla tych, co szukają spokoju.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Saint Pierre La Mer
Jakub (Tychy, 2012-01-27) - Średnia ocena: 3.9
Miejscowość jest raczej spokojna. Niewiele się tu dzieje. Od strony morza wieją tu zimne wiatry, z których korzystają Ci którzy lubią sporty wodne (surfing, kitesurfing, skutery wodne). Plaże są tu bardzo ładne, piaszczyste. Przy wybrzeżu jest deptak ze sklepami i restauracjami. Tu można odpocząć, natomiast jeśli ktoś szuka przy najmniej odrobiny rozrywki to proponuję podjechać do pobliskiego Narbonne, gdzie odbywają się liczne imprezy. My w pełni tu wypoczęliśmy.

Francja » Lazurowe Wybrzeże » Vic la Gardiole
Wiola (Opole, 2012-01-27) - Średnia ocena: 3.7
Długo szukaliśmy spokojnej miejscowości, ale też takiej skąd moglibyśmy dojechać jeśli "zatęsknimy" za rozrywką. Przypadkowo wpadliśmy na Vic la Gardiole. Okazało się, że jest to świetne miejsce, żeby wypocząć, bo w zasadzie nic się tu nie dzieje. Są tu piękne, piaszczyste plaże i spokój, cisza. W zasadzie nic się nie dzieje - w pełni tu wypoczęliśmy. Raz odwiedziliśmy pobliskie Monpellier - też jest ładne, trochę więcej było tu atrakcji. Polecam Vic la Gardiole osobom, które chcą się wyciszyć i odpocząć.
© 2010 - 2018 Lasty.com.pl