Dojazd do Czarnogóry

Czarnogóra
Trasa nr 1
Granica polsko-czeska (Cieszyn) - Dubrownik łącznie:1250 km czas przejazdu 16,5 godz. Trasa identyczna jak powyższe trasy do Zagrzebia.Dalej autostradą płatną kierunek Slavonski Brod 236km - Slavonski Brod w prawo na drogę nr 17-2 kierunek Sarajevo 66 km - Doboj w prawo droga nr 17 kierunek Sarajevo 165 km - Sarajevo prosto dalej drogą nr 17 kierunek Mostar 80 km - Jablanica w prawo droga nr 17 96 km - granica chorwacka - 10 km i w lewo droga nr 2 ostatnie 85 km do Dubrovnika magistralą adriatycką.

Trasa nr 2
Granica polsko-czeska (Cieszyn) - Budva (Czarnogóra) łącznie:1360 km czas przejazdu 19 godzin Trasa identyczna jak powyższa do Dubrownika. Dalej magistralą adriatycką (drogą nr 2) 30 km - Debeli Brijeg granica z Czarnogórą - 80 km wzdłuż wybrzeża do Budvy. Drogę można skróćić przepływając zatokę Kotorską promem za Herceg Novi, ale widoki z drogi wzdłuż tego jedynego na płd. Europy fiordu są warte nadłożenia drogi.

Trasa nr 3
Granica polsko-czeska (Boboszów) - wybrzeże Adriatyku przez Czechy, Słowacje, Węgry Słowenię Boboszów (granica) 10 km - Cervená Voda skręt w lewo na drogę nr 11 [43] i 24 km do Zábreh - dalej drogą nr 44 13 km - Mohelnice - autostradą płatną (kierunek Brno) 109 km - z Brna płatną autostradą kierunek Bratislava 118 km - Breclav granica słowacka 60 km do Bratysławy - 2 km Rajka granica węgierska - 15 km kierunek Mosony-Magyarovar - Mosony-Magyarovar w prawo droga E65 kierunek Szombathely potem Redics 172 km - Redisc granica słoweńska - Dolga Ves 30 km kierunek Mursko Sredisce - Mursko Sredisce (granica chorwacka) kierunek Cakovec, Varazdin, Zagreb 103 km - Zelina w lewo na autostradę płatną kierunek Zagreb, Karlovac 83 km - Karlovac w lewo kierunek Split na drogę nr 4 dojazd do Plitvickich Jezior i dalej do całego wybrzeża dalmatyńskiego (od Zadaru poprzez Szibenik, Split, Dubrownik do Budvy ). Karlovac prosto kierunek Rijeka 188 km do Rijeki przez góry w tym ostatnich 49 km autostradą to dojazd na Istrię i zatokę Kvarner. Z Rijeki do Puli jeszcze 102 km.

Trasa nr 4
Granica polsko-czeska - Czarnogóra przez Słowację i Węgry I Jugosławię. Do Budapesztu jak trasa 12 dalej płatną autostradą M5 92 km kierunek Szeged, w Szegedzie w prawo na drogę E75 17 km kierunek Subotica ( Jugosławia), dalej 82 km tą drogą kierunek Novi Sad, kontynuacja ale jest to już płatna autostrada 132 km kierunek Belgrad. Z Belgradu 60 km dalej E75 nr 22, skręt w prawo kierunek Valjevo i do końca drogą E65 najpierw Podgorica, następnie Budva lub Petrovac zależnie od celu podróży.
Pokaż cały opis


Do Dojazd do CzarnogóryCzarnogóry bez auta? Jakie są mozliwosci?

Do Czarnogóry pociągem można dojechac w następny sposób:

Polski dojechac do Belgradu, z Belgradu jest pociag do Czarnogory (Beograd-Bar) do miejscowosci Bar (Bar jest 30km od Ulcinia). Od stacji kolejowej w Barze sa autobusy i minibusy do kazdej miejscowosci.
Rozklad jazdy pociagow dla calego kraju jest na prezentacji YU Rail (szukac "Red vožnje"). Rozkład śie tradycyjnie zmienia na "żimowy" i "letńi". W lecie są tłumy i polecamy rezerwacje biletów przynajmniej 2 tygodnie przed wyjazdem. Auto-pociąg do Czarnogóry istnieje ale nie łatwo dostać rezerwacje. Cena jest podobna do benzyny która byla by potrzebna na przejazd.
W Czarnogórze sa dwa lotniska (Golubovci, Tivat) ale niestety nie ma lotów z Polski. Do Dubrownika można doleciec z Polski tanią linią. Z Dubrownika codziennie o 11.00 rano wyjezdza autobus do Ulcinia.
Promem od Włoch do mijescowości Bar (30km od Ulcinia). Dwa razy w tygodniu jest prom do miejscowości Bari lub Ancona. Rezerwacja biletów w agencji koło portu Bar.
Autobus Bratisława-Belgrad kosztuje tylko 25 euro! Z Bratysławy: poniedziałek 19.30 środa 19.30, piątek 19.30. Rezerwuje się tydzień wcześniej i dzień przed wyjazdem trzeba rezerwację potwierdzić, można smsem.

Przejścia Dojazd do Czarnogórygraniczne
Granica czarnogórsko-serbska. Jest dość szczególną granicą, ponieważ przejścia pomiędzy Serbią a Czarnogórą, przynajmniej jak na razie, nie istnieją. Podróżujących samochodem czeka jedynie kontrola celna, chociaż głównie sprawdzane są samochody ciężarowe. Przejeżdżające tędy pociągi nawet się nie zatrzymują (również dlatego, że nie ma żadnych stacji granicznych). Polskie MSZ zaleca jednak uzyskanie stempla władz granicznych przy przejeździe z Czarnogóry do Serbii. Niestety Ambasada Serbii i Czarnogóry nie potrafi udzielić jednoznacznej odpowiedzi w tej kwestii. W praktyce, jak dotąd, nie wymagano posiadania takowego stempla.
Granica czarnogórsko-chorwacka. Debeli Brijeg to przejście oddalone 12 km od Hercegnovi. Z Dubrownika raz dziennie odjeżdża autobus w kierunku Czarnogóry. Na przejściu granicznym należy wysiąść, pieszo przekroczyć granicę i już po stronie czarnogórskiej wsiąść w autobus jadący dalej.
Granica czarnogórsko-bośniacka. Przejście Hum / Šćepan Polje, oddalone 83 km od Nikšicia, znajduje się na trasie Podgorica - Nikšić - Sarajewo. Przejście Vilusi / Lastva, oddalone 33 km od Nikšicia, położone jest na trasie Nikšić - Trebinje.
Granica czarnogórsko-albańska. Przejście Dojazd do CzarnogóryBožaj / Bajraku Hotit znajduje się na trasie Podgorica - Szkodra. Przejścia: Sukobin / Muriqan, otwarte w maju 2002 r., oddalone 25 km od Podgoricy i Ulcinja, oraz Grnčar / Vermosh, otwarte we wrześniu 2002 r., położone 10 km od Gusinja, prowadzą również do Szkodry.
Granica serbsko-węgierska. Röszke / Horgoš jest głównym przejściem drogowym i kolejowym na tej granicy, oddalonym 29 km od Suboticy (YU) i 13 km od Szegedu (HU). W sezonie bywa bardzo zatłoczone, przez co można stracić nawet kilka godzin, czekając na odprawę i dopełniając wszelkich formalności związanych z opłatą za voucher. Tym przejściem przejeżdża pociąg osobowy relacji Szeged - Subotica.
Drogowe i kolejowe przejście Tompa / Kelebija, położone 11 km od Suboticy i niedaleko przejścia w Horgošu, jest znacznie rzadziej uczęszczane.

Statek, prom
Wzdłuż wybrzeża i po Jeziorze Szkoderskim można podróżować statkiem. Kiedyś z Rijeki Crnojevića regularnie odpływały rejsowe statki do Szkodry. Teraz po jeziorze można popływać statkiem wycieczkowym lub wynajętą łódką. Chcąc wypłynąć na jezioro, najlepiej jest porozumieć się z miejscowymi mieszkańcami, którzy posiadają sporo łódek. Wynajmują je bardzo chętnie, ale raczej zawsze z pilotem. Ponadto dwugodzinny rejs po Jeziorze Szkoderskim organizuje większość agencji turystycznych. Warto także upewnić się, czy na pewno będziemy się zatrzymywać na wyspach.
Dużo statków pływających wzdłuż wybrzeża wyrusza z Budvy. Kursują one w dwóch kierunkach: na południowy wschód za miejscowość Petrovac oraz na północny zachód do Boki Kotorskiej. Statki wycieczkowe przystają na plażach, zabierając lub wysadzając kolejnych pasażerów. Aby popływać, wystarczy pójść na przystań w Budvie i wsiąść do jednego z nich. Podczas wycieczki oglądamy wybrzeże czarnogórskie od strony morza. Wysiąść można na wybranej plaży i wrócić również statkiem. Nie sposób nie zauważyć przepływającego statku, bo piloci robią wiele hałasu, ogłaszając swoją obecność przy plaży z megafonów. Można też pójść do agencji turystycznej i zapytać o ofertę. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mają własnego jachtu ani jakiejkolwiek łodzi, a chcą popływać dłużej wzdłuż wybrzeża i zapoznać się z nim dokładniej. W primorskich miastach działa wiele agencji turystycznych, a co druga organizuje różnego rodzaju rejsy. Np. agencja Pol-Adria oferuje całodniowy rejs wycieczkowy w obie strony na trasie Budva - Hercegnovi - Crkva Gospe od Škrpjela (Perast) - Kotorski zaliv.
Zobacz również:
Popularne obiekty
Kraje
Regiony
Obiekty w pobliżu
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Czarnogóra » Region Budva » Budva » Hotel Slovenska Plaža
Bartłomiej (Toruń, 2012-09-16) - Średnia ocena: 4.6
Fajne miejsce, dobrze położone i wyposażone. Miła obsługa, dobre jedzenie. Bardzo kameralne i spokojne. Jakość wyposażenia pokoi nie dla wymagających ale dostosowane do ceny. Idealne miejsce dla grup znajomych i młodych par szukających fajnego spokojnego miejsca za rozsądną cenę.

Czarnogóra » Region Bar » Ulcinj » Apartamenty Medina
Tadeusz (Chorzów, 2012-09-13) - Średnia ocena: 5.0
dobra cena za apartament,która był adekwatna do standardu i opisu. Miejscowość ładna i przyjemna w całym tego słowa znaczeniu. Cenowo bardzo podobnie jak w Polsce(Chorwacja dwa razy droższa). Na Wielkiej Plaży piasku nie zabraknie dla nikogo jak i miejsca.

Czarnogóra » Region Budva » Budva » Apartamenty Slovenska Plaža
Kamil (Piastów, 2012-02-16) - Średnia ocena: 4.4
W tym rejonie Europy byliśmy już nie jednokrotnie ale dopiero pierwszy raz zawitaliśmy do Czarnogóry. Szczerze mówiąc mieliśmy pewne obawy co do jakości tutejszej bazy wypoczynkowej ale w tej chwili już nawet nie pamiętam jakie było tego uzasadnienie. w każdym bądź razie nie znalazło żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. Ośrodek jest zdecydowanie wart polecenia a jego największe zalety to położenie blisko plaży, fajne baseny, bardzo mila obsługa oraz możliwość wykupienia all inclusive.

Czarnogóra » Region Budva » Budva » Hotel Slovenska Plaža
Rafał (Warszawa, 2011-12-02) - Średnia ocena: 5.0
Hotel bardzo fajny. Pokoje ładne, jasne. Do plaży jest tu dość blisko. Plaża z drobnych kamyczków, łagodne zejście do morza. Na miejscu są różne plaże- jedne mniej, drugie bardziej zatłoczone. W sierpniu jest tu bardzo gorąco. A turystów w mieście jest chyba w tym okresie więcej niż mieszkańców. Fajny hotel dla rodzin z dziećmi: są tu różne animacja dla dzieci, plac zabaw, a w restauracji- specjalne krzesełka dla dzieci.

Czarnogóra » Region Budva » Budva » Hotel Slovenska Plaža
Paweł (Wisła, 2011-11-24) - Średnia ocena: 3.9
Dobry standard obiekt i nie wygórowana cena, tak można ocenić ten obiekt. Bardzo dobra lokalizacja niedaleko do centrum miejscowości a do piaszczystej plaży jakieś 100 metrów. Sama plaża ma łagodne zejście i jest całkiem dobrze zagospodarowana. Jest możliwości wypożyczenia odpłatnie leżaków i parasoli ale my z tego nie korzystaliśmy. Pokoje w hotelu są przyjemne, schludne, codziennie sprzątane.

Czarnogóra » Region Bar » Ulcinj » Apartamenty Medina
Rafał (Katowice, 2011-11-09) - Średnia ocena: 3.6
Całkiem fajne apartamenty, byliśmy tam ze znajomymi w zeszłym roku. Obsługa bezproblemowa - mielismy dużo luzu ;) ogólnie wszędzie w miarę blisko, wyposażenie proste ale akurat to co było potrzebne. Miasto fajne i mili ludzie.
Czarnogóra » Region Bar » Sutomore
Grzegorz (Warszawa, 2019-07-22) - Średnia ocena: 4.8
Trzy plaże. Dwie bardzo urokliwe .Miejska za bardzo zurbanizowana

Czarnogóra » Region Bar » Podgorica
Marysia (Włocławek, 2012-01-20) - Średnia ocena: 4.5
Podgorica jest bardzo interesujacym miastem. Przede wszystkim ladny krajobraz ktory zawdziecza kilku rzekom przeplywajacym przez miasto w tym jedns przez samo centrum. Jest tu kilka ciekawych obiektow jak wieza zegarowa w dzielnicy muzułmańskiej, cerkiew i ruiny a takze most Milenium ktory jest budowla nowoczesna ale ciekawą i punkt widokowy tz. Gorica Hill.

Czarnogóra » Region Budva » Tivat
Marcin (Komorowo, 2011-12-22) - Średnia ocena: 4.0
Miejscowość lezy nad Zatoką Kotorską w ładnym,zielonym miejscu. Mimo że niewielka to nowoczesna. Woda jest wręcz błękitna, plaże zwirkowe i samo wybrzeze skaliste. Bardzo dobre miejsce do uprawiania sportów wodnych-nurkowanie,żeglarstwo itp. Osoby szukajace rozrywki tez nie powinny sie nudzić chociaz aż tak wie,ku atrakcji wieczornych nie ma. Do Kotoru i Herceq Novi mamy stad ok 10 km a tam piekne starówki.

Czarnogóra » Region Budva » Bečići
Małgorzata (Warszawa, 2011-12-21) - Średnia ocena: 5.0
Becici to miejscowość koło Budvy- jej plaże często odwiedzają turyści z Budvy. To mniejsza i spokojniejsza miejscowość, która znana jest głównie z tego, że można tu znaleźć długą i szeroką plażę. Becici to typowy kurort turystyczny- nie jest natomiast tak gwarny jak np w Budvie czy Ulcjinju. Zachwyciła nas otwartość mieszkańców: mimo, że czasem ciężko było się porozumieć (język w Czarnogórze wbrew pozorom ciężko zrozumieć dla Polaków) byli bardzo serdeczni i pomocni.

Czarnogóra » Region Budva » Budva
Małgorzata (Warszawa, 2011-12-21) - Średnia ocena: 5.0
Bardzo fajne miasto w Czarnogórze. Polecam osobom szukającym rozrywki: wzdłuż promenady nadmorskiej jest tu wiele barów i dyskotek, które licznie odwiedzane są wieczorami. Polecam tym, którzy szukają słońca- koło Budvy jest kilka plaż- żwirkowych, a słońca nigdy nie brakuje. W przeciwieństwie do pobliskiej Chorwacji, ne trzeba tu pływać w specjalnych butach, ponieważ jeżozwierze raczej sie tu nie zdarzają. W centrum miejscowości jest piękna Starówka otoczona murami- której nie można nie odwiedzić!

Czarnogóra » Region Budva » Tivat
Małgosia (Libiąż, 2011-12-20) - Średnia ocena: 3.9
Miejscowosc nieduza ale bardzo malownicza, poprzecinana zatoczkami. Tivat lezy w Zatoce Kotorskiej i jest położony pośród gór. Morze jest w tym miejscu bardzo przejrzyste. Ma dobre zaplecze do uprawiania sportow wodnych. Miasto jest bardzo przytulne i ma swoja atmosferę. Fajne miejsce na wyjazd we dwoje. Blisko jest stąd do Kotoru i Budvy.
© 2010 - 2022 Lasty.com.pl