Dawna rezydencja letnia biskupów

Chorwacja » Kvarner » Punat
Punat - Dawna rezydencja letnia biskupów otrzymała nową gwiazdkę

Hotel Kanajat w Punacie na wyspie Krk od niedawna ma więcej atrakcji, co dało mu czwartą gwiazdkę.

Ładny obiekt hotelowy, który już szereg lat działa w ramach Mariny Punat znajduje się przy samym wjeździe do Punatu, a podwyższenie standardu było konsekwencją dodatkowych inwestycji w kilka obiektów. Hotel w dużej mierze zadowalał już standardy, żeby stać się czterogwiazdkowym, tak więc inwestycje głównie dotyczyły części związanych z przygotowaniem, magazynowaniem i manipulacją jedzeniem, chodziło o wyposażenie i rozszerzenie pomieszczeń kuchennych. W niedalekiej przyszłości jest dobudowanie basenu odkrytego obok już istniejącego kortu tenisowego.

Hotel Kanajat znajduje się w budynku, w którym od XVI wieku znajdowała się letnia posiadłość biskupów. Dysponuje 22 luksusowymi pokojami, czynny jest przez cały rok, a ze względu na to, że w dużej mierze korzystają z niego żeglarze, tj. klienci pobliskiej Mariny Punat, duża część oferowanych usług poza zakwaterowaniem i wyżywieniem ukierunkowana jest na zadowolenie życzeń i potrzeb miłośników morza i żeglarstwa.

Miasto Punat, dawniej znana stocznia zabytkowych łodzi, znajduje się na południowym-zachodzie wyspy Krk, w jednej z najlepiej osłoniętych zatok Adriatyku, a od miasta Krk oddalony jest osiem kilometrów. Punat jest dziś znanym kierunkiem turystycznym, dzięki atrakcji turystycznej - małej zalesionej wysepce Košljun, która znajduje się na środku zatoki, naprzeciwko miasta i jednej z największych i najlepiej wyposażonych marin turystycznych na wschodnim wybrzeżu Adriatyku.

Poza pięknem przyrody, wysepka Košljun znana jest z benedyktyńskiego i po XV wieku franciszkańskiego klasztoru, z którym związane są też początki turystyki w Punacie. Już na początku XIX wieku wysepkę i klasztor zaczęły odwiedzać ówczesne elity europejskie. Byli tu: wdowa po cesarzu austriackim Ferdynandzie I, cesarzowa Karolina, młodszy brat cesarza austriackiego Franciszka Józefa, Maksymilian Ferdynand, król rumuński Karol I i wiele innych osób.

Bracia franciszkanie przez wieki zachowali liczne wartościowe przedmioty i na wyspie znajduje się muzeum ze zbiorem etnograficznym, który zawiera liczne przedmioty krckich rybaków i wieśniaków oraz stroje ludowe z całej wyspy Krk. W klasztorze jest również bogaty zbiór zoologiczny, który składa się z dużego zbioru muszli i unikatowych okazów zwierząt, jak np. jagnię z jednym okiem. W klasztorze jest zbiór numizmatyczny i bogata biblioteka z około 30 000 książek. Jest wśród nich atlas Ptolemeusza wydrukowany w Wenecji w 1511 roku, który jest jednym z trzech zachowanych na świecie. Na wysepce są dwa kościoły, Najświętszej Marii Panny, w którym jest największy obraz w Chorwacji „Raj, czyściec, piekło” i kaplica św. Brnarda.
Pokaż cały opisŹródło: CNTB
Zobacz również:
Opinie i wspomnienia
Obiekty
Miejscowości
Chorwacja » Kvarner » Punat
Katarzyna (Głogów, 2011-11-28) - Średnia ocena: 4.3
Punat znajduje sie w południowej części wyspy Krk. Z Polski mielismy niedługi dystans do przejechania wiec to był na pewno plus. Sama wyspa jest bardzo zielona i ma dobre polaczenie z lądem poprzez most. Dzieki temu zobaczylismy m.in. Opatije, Zagrzeb i Rijekę. Wybrzeze jest skaliste ale same plaże zwirkowe i piaszczyste. Punat leży w zatoce dziecki czemu woda jest bardzo ciepła. Punat to głównie kamienne domy i wąskie uliczki. Mozna tu zakupic swieze oliwki i wino.

Chorwacja » Kvarner » Punat
Konrad (Luboń, 2011-11-03) - Średnia ocena: 4.2
Dosyć duże miasto na wyspie Krk polączonej z lądem mostem. Od Krku lezy zalewdie ok. 7 km. Jest tu przystan jachtowa, ładne plaze i duzo zieleni. Jest znanym centrum zeglarskim. Sa pola do mini golfa,korty tenisowe, mozna tez nurkować i grac w bocanje. Bardzo malownicza jest polozona w lesie wyspeka z klasztorem franciszkanskim i małą przystania. Punat jest dobrym miejscem dla ludzi lubiących aktywność

Chorwacja » Kvarner » Punat
Jadwiga (Kołobrzeg, 2011-11-03) - Średnia ocena: 3.9
Jeździmy tu co roku na wakacje, z racji naszego zamiłowania do żeglarstwa. Idealne miejsce nie tylko na to ale też inne sporty wodne - winsurfing, kajaki itp. Osoba aktywna na pewno nie będzie się nudzić. A swoją drogą zachęcam do takiego spędzania czasu w Chorwacji bo jest tam gdzie pływać ;)

Chorwacja » Kvarner » Punat
Natalia (Warszawa, 2011-11-03) - Średnia ocena: 3.9
Miasteczko znajduje się na wyspie Krk ale nie ma problemu z przedostaniem się na wyspę, ponieważ wyspę z lądem łączy most. My wybraliśmy tą miejscowość ze względu na dobrze zagospodarowaną marinę bo my w tym roku podróżowaliśmy po Adriatyku jachtem. W mieście jest wiele możliwości zakwaterowania, także każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Urokliwe kamienne domy i wąski uliczki, robią fajny klimat. Punat to taka miejscowość dla osób aktywnych bo jest tu dobra baza obiektów rekreacyjno - sportowych.

Chorwacja » Kvarner » Punat
Lucyna (Sandomierz, 2011-07-10) - Średnia ocena: 4.0
Spore miasto na wyspie Krk, słynne centrum żeglarskie z mariną. Do wyboru sa hotele,pensjonaty,kwatery, kempingi - wszystko co potrzeba. Na pewno odnajda sie tutaj osoby aktywne ze względu na bogata ofertę sportów: tenis,mini golf,bocanje,nurkowanie,żeglarstwo,surfowanie itp. Ciekawą atrakcją jest leśna wysepka z przystanią i klasztorem. W całej okolicy znajduja sie gaje oliwne i winnice, odbywaja sie tu nawet Dni Oliwek ze zbieraniem oliwek i ich degustacją. Dzieki połączeniu mostem zwedzilismy Opatije i Rijeke
© 2010 - 2021 Lasty.com.pl